Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug niemieckiego testu A6JA ma jasność matrycy na poziomie 173 cd/m2. W najjasniejszym miejscu czyli dolny srodek 195 cd/m2, A w najciemniejszych, czyli rogi i gora 159 cd/m2.

Ciekawy jestem co powiedza ci od ASUSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca w Asusie A6J kolegi Juicepp to - AU Optronics B154EW01 V9:

http://www.auo.com.tw/auoDEV/products.php?...d=89&items_id=2

jesli to jest ta matryca, to ką ty widzenia w pionie są 40 stopni, tzn że mając skierowane oczy na środek matrycy, jeśli spojrzymy na gorną czesc matrycy powinnismy miec taką samą widoczność jak w centrum, ponieważ w tej sytuacji kąt nie osiąga 40 stopni, wg mnie ja mam przeklamania już kolo 20-30 stopni i to dosc spore (patrz doświadczenie z avatarem limerro na poprzednich stronach), ale tylko jeśli w gre wchodzi kolor czarny, jasne kolory sa tylko przyciemnione, ale czarny wpada w negatyw...

gdybym miał tą matryce:

http://www.auo.com.tw/auoDEV/products.php?...d=19&items_id=2

myśle że byłbym raczej szczęśliwy, ona ma już 120 stopni kąty widzenia w pionie i jest WXGA (1440 x 900), jeśli chodzi o jasność to też jest prawie dwarazy lepiej bo Brightness (cd/m²) (5 points average) - 300, gorzej jest z czasem reakcji, 25ms.

z tego co tam piszą to dostepne beda w Q2 06, wnioskuje że chodzi o 2 kwartał 2006.

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie walneli z opisem ten matrycy.

Przywyklem ze przy 15.4" sa rozdzielczosci WXGA(1280x800) WSXGA+(1680x1050) WUXGA(1920x1200).

A 1440x900 jest spotykana w matrycach 17" Wide ... i zdaje sie jest to WXGA+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem wlasnie z przedstawicielem asusa w polsce oraz z kierownikiem oriki.

może bedzie się dało załątwic wymiane za dopłatą na inny model matrycy, o lepszych katach widzenia, jestem w trakcie zalatwiania tej sprawy, dam znac jak cos bede wiedzial wiecej, szanse są nikłe ale są :)

aa i chcialem dodac ze te katy widzenia to sa w sumie podawane czyli jesli psize ze 40stopni to trzeba to jeszcze podzielic na dwa :D

czyli moja matryca ma kat widzenia w pionie 20 stopni do gory i 20 st na dol, czyli by sie zgadzalo, ze jak patrze ze srodka matrycy na cos co jest 5cm wyzej to juz sa przeklamania, po prostu taka specyfikacja tego shitu.

PAn z oriki twierdzi ze w tym modelu jest na calym swiecie montowana tylko 1 matryca, ktora mam ja, ze on na specyfikacji nie ma wypisanej innej matrycy. Wydawalo mi sie ze gdzies na jakims forum czytalem testy matrycy zamontowanej w tym modelu WSXGA....

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Asus A6J Laptop is one of the first few laptops that will hit the market, featuring Intel's latest Centrino Duo Mobile Technology that comprises Core Duo processor codenamed Yonah, mobile Intel 945 Express chipset codenamed "Calistoga" as well as Intel PRO/Wireless 3945ABG codenamed "Golan". The A6J also comes with other some power features like a WSXGA+ screen, up to 2GB of DDR-II RAM support, an ATI Radeon x1600 Mobility and a HDD of up to 100GB. Apart from all these excellent components that is implemented on the A6J, Asus did not forget about the other functions that mobile power users might need while on the move, like a built in 4-in-1 card reader, bluetooth, wireless a/b/g LAN. Before we continue giving you guys a further insight of this portable wonder, let's take a look at the basic specifications.

http://www.vr-zone.com/index.php?i=3114&s=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnosc taka, ze sprawdzil to juicepp w Everescie a ja poszukalem matrycy na necie ot co.

dodatkowo potwierdził to kierownik ORIKI.

na 1000000000000000000% jest to ta matryca, wg tego kierownika nie montują innych matryc do tego modelu na całym świecie.

 

oplaca sie to co mam wymienic na qosmio?

 

http://www.allegro.pl/item90015087_toshiba...io_f20_138.html

 

koles chce 6 patoli.

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze pisze ze sa dostepne trzy matryce dla tego modelu to nie znaczy, ze dostepne w Europie i tym bardziej w Polsce. W sumie to troche rozdmuchana cala ta sprawa. Rozumiem rozgoryczenie w przypadku przesiadki z dobrej matryc na gorsza, ale w tym przypadku reklamacja jest moim zdaniem nieuzasadniona. Jakby nie bylo widzialy galy co braly, a jak nie widzialy to tylko i wylacznie wina lezy po stronie kupujacego. Asus nie obiecuje nigdzie matrycy z HP Pavillion. Cena laptopa nie ma tu nic do rzeczy, IBMy kosztuja kupe kasy, a matryce maja takie sobie.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja powiem tak - informacje na stronie ASUS Polska różnią się od tych z innych krajów. Między innymi w innych krajach występuja inne modele niż u nas. Podobnie z matrycami.

Możemy uznać, że specyfikacja nie jest ofertą handlową. Jednak już sama specyfikacja to opis produktu, który jak dla mnie jest opisem konfiguracji sprzętu dostępnej na polskim rynku - jezeli występuje na stronie firmowej w danym kraju. Między innymi np. dlatego ASUS A7JC jest na stronie niemieckiej, a na polskiej go nie ma. Więc dla mnie napisanie, że występują matryce takie, siaki i inne oznacza, zę możemy sobie taką matrycę wybrać wedle własnego uznania. Mogę sie oczywiście mylić bo "...Polska to bardzo dziwna kraj..." :-P.

 

Oczywiście jeżeli nawet jest tak jak twierdzi limerro to mogilby napisać odnośnik *konfiguracja może się różnić w zależności od regionu świata :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze pisze ze sa dostepne trzy matryce dla tego modelu to nie znaczy, ze dostepne w Europie i tym bardziej w Polsce. W sumie to troche rozdmuchana cala ta sprawa. Rozumiem rozgoryczenie w przypadku przesiadki z dobrej matryc na gorsza, ale w tym przypadku reklamacja jest moim zdaniem nieuzasadniona. Jakby nie bylo widzialy galy co braly, a jak nie widzialy to tylko i wylacznie wina lezy po stronie kupujacego. Asus nie obiecuje nigdzie matrycy z HP Pavillion. Cena laptopa nie ma tu nic do rzeczy, IBMy kosztuja kupe kasy, a matryce maja takie sobie.

zgadzam się, ale IBMy nie mają radeona x1600 ktory i procka dwurdzeniowego :) - taki zestaw musi słyżyć także do rozrywki, zresztą asus pisze na swojej stronie że ten laptop służy także do rozrywki i multimediów. Zostałem po prostu wprowadzony w błąd, ponieważ na matrycy która ma kąt widzenia w pionie 40 stopni i to jeszcze podzielić na DWA, no to chyba każdy sięze mną zgodzi że za wiele to się nie porozrywasz na takiej matrycy...

 

a pisząc wymiana na inny mialem namysli sprzedanie go i kupienie qosmio, wydajność qosmio by mi wystarczyła, ale ten ciężar i długosc pracy na baterii raczej go dyskwalifikują....

więc albo wymiana na inną matryce, albo zakup dodatkowego panela LCD wchodzi w gre, pozatym zawsze można się przyzwyczaić...

 

a co do dostępności innej matrycy, to Pan w orice wyraznie mi powiedział nie ma innej matrycy na całym świecie do tego modelu, ponieważ wszystkie serwisy na całym świecie wchodzą w ten sam panel serwisowy, i jemu wyświetla się w tym panelu tylko ta matryca którą mam ja, nie ma tam innego wyboru....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze kilka opcji:

 

1. strona asusa klamie, recenzje tego lapka z innymi matrycami to wytwor matrixa i wrednych krasnoludkow

 

2. serwisant to [gluteus maximus], cierpi na rzadkie zaburzenia obrazu

 

3. panel asusa ssie

 

4. cos ominalem?

 

tak czy siak mysle ze bedziesz musial uderzyc powyzej serwisu jezeli naprawde ci zalezy na inne matrycy, bo to jaja sa :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie opisow na stronach asusa - dane dotyczace matryc podawane w roznych miejscach roznia sie, szczegolnie jesli chodzi np o informacje nt posiadania lub nie color shine i crystal shine. Porownywalem publikacje asusa na oficjalnej stronie (z roznych krajow - tam raczej nie ma roznic) z gazetka asusa (do sciagniecia ze strony) oraz reklamach lapkow prezentowanych np w chipie.

A fakt wystepowania w opisie na stronie 3 rozdzielczosci matrycy wyjasnil mi sprzedawca w sklepie - w polsce do zamowienia jest tylko jeden typ matrycy (ciekawe dlaczego te najgorszy?), a opis najprawdpodobniej wynika z przetlumaczenia na jezyk polski strony zagranicznej. Takia odpowiedz przyszla od dystrybutora, ktory swoja droga dostarcza rowniez barebone asusteka, co moim zdaniem oznacza, ze o wyborze matryc mozna zapomniec.

Takie sa uroki mieszkania w naszym pieknym kraju... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najgorszy - WXGA przy 15,4" to najpopularniejsza rozdzielczosc.

W ogole to te informacje na PL stronie Asusa sa jakies lipne - cale powinny chyba zniknac:

15.1" XGA/SXGA+ lub 15.4" WXGA (1280*800) / WSXGA+ (1680*1050)

 

Jak mozna zamontowac w laptopie 15,4" matryce 15,1" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho najpopularniejsza wcale nie znaczy najlepsza. A co do mozliwosci wsadzania roznych matryc w ta same chasis to widzialem rozne zdjecia, w ktorych dochodza ramki na brzegach wyswietlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie narzekajcie - mogla byc XGA ;) Poza tym oddzielmy rozdzielczosc od jakosci matrycy. Wieksza rozdzielczosc nie oznacza, ze matryca oferuja lepsza jakosc obrazu. Moze byc calkiem odwrotnie.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pier....olonego kierownika oriki i serwisantow tam pracujacych to nie wierz w ich kompetencje!!!! Nie rozmaiwja z nimi przez telefon bo nic nie zdzialasz. Wiem co pisze mialem A3500LU dwa razy nie umieli go zrobic (glosny wiatrak) - a reklamacje uznali za nieuzasadniona bo laptop NIE BEDZIE poprawnie dzialal na sterownikach dostarczonych przez producenta w zestawie z laptopem, tak mi to tlumaczyli idioc.i . Ale czulem ze go nawet dobrze nie wlaczyli w tym serwisie. Za drugim razem wlozylem plasteline w otwory srubki i poslalem bez zaisntalowanego systemu operacyjnego- laptop wrocil z serwisu, oczywiscie nie sie nie zmienilo - dzwonie pytam sie goscia co zrobili a on ze go osobiscie wlaczal, testowal, rozkrecil i ze wyczyscil i musi byc ok. Na pytanie czy go brak systemu nie zdziwli jak go testowal i ta plastelina jak go rozkrecal nie wiedzial co odpowiedziec:)

 

Masz racje ze wydajac 6300zl masz prawo oczekiwac porzadnej matrycy, wiecej wydajac nawet 3000zl masz prawo oczekiwac porzadnego produktu.

 

Co do tego A3500LU na ciemnym tle widac bylo wyrazne podswietlenie od dolu i wszytsko bylo tam zbyt naswietlone, a do gory juz duzo ciemniej, katy przecietne. Teraz uzywam HP nx6110 matryca ok.

 

Mam tez laptop Compaq Armada M300 12,1" ma on juz 5 lat i ma piekna matryce, super obraz, czern jest czarna:) i kupujac za 6300zl bezwarunkowo oczekiwalbym matrycy lepszej od tej Armady.

 

Do wroclawia mam tylko niecale 160km i niedlugo pojade do Karpacza to wpadne tam do tej oriki.

 

Powinni Ci zwrocic pieniadze - laptop nie spelnia Twoich oczekiwan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, ale ja bym walczył. Jeżeli naprawde jest tak tragicznie jak piszesz. To ja bym nie odpuścił. Wedle polskiego prawa masz prawo w ciągi 7 dni roboczych wymienić laptopa na każdy inny model, który jest u nich dostępny. Tyle, że nie przysługuje ci zwrot pieniędzy. Tzn. jeżeli weźmiesz tańszy to ci nie muszą różnicy zwracać. Co do droższego to podobnie tyle, że musisz dopłacić. Jeżeli niebędą chcieli to leć do pierwszego lepszego rzecznika praw konsumenta - zapodaj mu 50zł i załatwi to bez problemu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, ale ja bym walczył. Jeżeli naprawde jest tak tragicznie jak piszesz. To ja bym nie odpuścił. Wedle polskiego prawa masz prawo w ciągi 7 dni roboczych wymienić laptopa na każdy inny model, który jest u nich dostępny. Tyle, że nie przysługuje ci zwrot pieniędzy. Tzn. jeżeli weźmiesz tańszy to ci nie muszą różnicy zwracać. Co do droższego to podobnie tyle, że musisz dopłacić. Jeżeli niebędą chcieli to leć do pierwszego lepszego rzecznika praw konsumenta - zapodaj mu 50zł i załatwi to bez problemu :-)

ok, tylko na co mam wymienic, może jesli bym sie faktycznie uparł to by mi wymienili sprzet na inny ale na jaki? :)

a nie mam zamiaru dokladac wiecej jak 200zl.

mam ochote wymienic to na qosmio f20, w ostatecznosci moze bym sie skusił.....

napisalem maila do jednego ze sprzedajacych qosmio na allegro i mi odpisał ze ma katy widzenia w pionie 110 stopni, jesli by tak bylo to by oznaczalo ze ma prawie trzykrotnie lepiej niz to co mam... kurcze pieczone no co tu zrobic...?

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawily sie 4 A7J - dwie z windowsem i dwie bez. Ale to doplacic bedziesz musial troszke wiecej jak 200 zl:/ Wyslalem im maila zeby opisali matryce wraz z producentem i numerem seryjnym. Zobaczymy co tam wlozyli.

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do sklepu, z A6J i z matrycą WSXGA+. Rozmawiałem z facetem przez GG i powiedział, że nie ma najmniejszego problemu zamówić A6J z matrycą WSXGA+. Cena 6300zł.

A6J

 

A tu masz dane gościa:

Paweł Duda

tel.: (075) 744 60 99 w.22

GG: 4273141

 

Osobiście proponuje zadzwonić, wtedy dowiesz się wszystkiego na pewno :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawily sie 4 A7J - dwie z windowsem i dwie bez. Ale to doplacic bedziesz musial troszke wiecej jak 200 zl:/ Wyslalem im maila zeby opisali matryce wraz z producentem i numerem seryjnym. Zobaczymy co tam wlozyli.

pytalem takze szefa oriki o a7j to powiedzial mi tylko tyle ze napewno tam jest lepsza matryca, ale wg mnie cudów bym sie tam nie spodziewal, ale dobrze ze napisales do niego z pytaniem o katy widzenia, sam jestem ciekaw, jednakowoż nie ma takiej opcji zeby dolozyc ponad 800zl do a7jtki....

natomiast moje mysli targa fakt wymiany (o ile by sie dalo) na qosmio f20.

a6j tka ma mnostwo zalet i tylko 1 wade - matryce.

natomiast qosmio ma dobra matryce ale za to ma radeona x700, jednordzeniowy procek, w dodatku jest ciezka i duza, swieci sie jak psu jajca, kazdy odbity paluch bedzie widac na nim, na uczelnie go nie zabiore bo jak mowie za bardzo sie swieci (chyba jest zbyt szpanerski - a to nie dla mnie), pozatym moglbym miec problem z zapakowaniem jej do mojego plecaka targusa cn600 poniewaz jest o 2 cm szerszy i o 1cm grubszy (chociaz w sumie powinien sie zmiescic), no jest cuięższy o pol kilo (nie wiem jaki jest zasilacz, bo w pavilionie zasilacz to wazyl chyba z kilo)

Reasumujac a6j ma super bebechy, wg mnie dosc przyszlosciowe jak za ta cene, ale ta matryca mnie naprawde wqurza...

naprawde sam nie wiem co począć w tej sytuacji, chciałbym miec to co mam ale z matryca qosmio :D

a działać musze szybko, bo jesli jest tajk jak pisał kolega to siodmy dzien roboczy mija w poniedzialek...

w obecnej chwili sklaniam sie najbardziej do takiego wyjścia:

przyzwyczaic sie...... uzbierac kaasiore i za kilka miesiecy kupic panel LCD na sciane...

...a miedzyczasie walczyc z asusem i oriką o wymiane na leszą matryce za lekka dopłatą, powtarzam LEKKĄ...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zwrotu latopa do sklepu to mialem tez jedna przygode - kupowalem laptop dla kuzynki wiecie gdzie? w markecie auchan! to byl acer 2403 za 2599zl. Te modele maja uklad klawiatury w ksztalcie jak niektorzy mowia "banana". Kuzynka o tym nie wiedziala, a ja zapomnialem jej o tym wspomniec i po 3 dniach powiedziala ze tragicznie jej sie pisze na tym. Zawiozlem go do auchan, przyszedl kierownik, powiedzialem ze laptop nie spelnia oczekiwan - tzn klawiatura jest niefunkcjonalana - pan sprawdzil czy jest kompletny zestaw czy laptop nie uszkodzony i SAM zaproponowal zwrot gotowki albo rabat 10% na innego z ich oferty, wiec wzialem HP nx6110 z Celeronem, ktory po tym rabiace byl naprawde korzystnym zakupem i wszyscy sa zadowoleni. Dlatego ten sklep w ktorym kupiles powinien postapic tak samo i takie postepowanie uwazam za prawidlowe (mowie o zwrocie, rabat to swoja droga:)).

 

Co innego jakbys przyszedl i mowil ze chcesz go oddac bo ci sie kolor klawiszy przestal podobac, ale jesli nie odpowiada ci jedna z najwazniejszych rzeczy w laptopie - matryca, bo producent montuje tam niskiej jakosci, i jeszcze zachwala ten model jako idealny do multimediow itp - to masz chyba prawo zrezygnowac z zakupu.

 

Idz do tego sklepu i postaw sprawe jasno - albo sie dogadacie albo rzecznik niech dziala.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odpowiedz, ze matryca jest rownomiernie podswietlona. Tylko tyle. Poprosilem wiec zeby programem Everest sprawdzono nr matrycy. I tu dostalem odpowiedz, ze nie jest to mozliwe, poniewaz notebooki sa zapakowane i leza w magazynie. Wiec skad ta osoba moze wiedziec czy jest rownomiernie matryca podwietlona czy nie, skoro jej nie widziala:)

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...