Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz link do sklepu, z A6J i z matrycą WSXGA+. Rozmawiałem z facetem przez GG i powiedział, że nie ma najmniejszego problemu zamówić A6J z matrycą WSXGA+. Cena 6300zł.

A6J

 

A tu masz dane gościa:

Paweł Duda

tel.: (075) 744 60 99 w.22

GG: 4273141

 

Osobiście proponuje zadzwonić, wtedy dowiesz się wszystkiego na pewno :-)

dzwonilem do nich i niestety nie ma mozliwosci zamowienia a6j-tki z matryca wsxga, po prostu asus pisze głupoty na swojej stronie i wprowadza klientów w błąd, a nco niektore sklepy bezmyślnie to kopiują do swoich opisów na stronach www...

 

a co do zwrotu lapka to moze i bym go zwrócił(ciezko jest cos zwrocic w małych zapyziałych sklepikach miejskich gdzie nawet lepszą myszke trzeba zamawiać), jakims cudem może by sie to udało ale na co go wymienic? skoro nie stac mnie na dopłate rzedu 500-1000zł do czegos lepszego...a ten qosmio....ehhh....3.9kg wazy qosmio (na roznych stronach pisza roznie od 3.3kg do 3.9kg, ale mialem go dzisiaj w łapach i napewno ie wazy 3.3kg :)

 

jedyne na czym moge sie oprzec to po prostu fakt ze asus wprowadza klientow w blad... i rozmawiac z asusem aby mi wymienili matryce na lepszą, o ile się to da zrobic...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! nosiłem sie z zamiarem kupna tego asusa ale dzięki temu postowi teraz poważnie sie zastanawiam, dobrze wiem że wykonanie asuana poziomie nie porównywalnym z Acerem:) mam osobiście Asusa z seri A2 niemiałem z nim zadnych problemów mój pierwszy laptop, mam tez na codziek kontakt z acerami posiadającymi matryce cristal brite sorki jak popełniłem błąd w nazwie i musze przyzanć że zdjęcia Asusa z wyświetlanym filmem wygladają dosyć podobnie jak film na acerze:) dziwna sprawa mówicie o ilości lamp mam porównanie między acerem 17` niepamiętam modelu ma procek P4 a modelem 9502 ma matryce z dwoma lampami obraz jest dużo jaśniejszy ale jakość jego nie jest lebsza powiedział bym nawet może i gorsza czasem ma sie wrażenia jakby obraz migał.

 

Szczerze mówiąc jutro wybieram sie do media markt bo widzialem że mają Asusa A6ja żeby zobaczyć jak wyświetla:)

 

Pozdrawiam i dzięki za temat byćmoże uchronił mnie od błędu kupna kota w worku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim the endowym sprzecie za 3999zl widac napis czy to umieszcze obrazek z prawej, lewej, gornej czy dolnej a nawet za nią :D taka jest wypaśna. pozdrawiam!

ps. te same problemy jak twoje mam na HP Compaq nx7010. Tam matryca to jest dopiero syf!!! W lapie za ponad 8kawalkow!!!

potwierdzam - L1310G za ktory dalem 3500 matryca to rewelacja :) bo ten model FSC ma raccmark :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do nich i niestety nie ma mozliwosci zamowienia a6j-tki z matryca wsxga, po prostu asus pisze głupoty na swojej stronie i wprowadza klientów w błąd, a nco niektore sklepy bezmyślnie to kopiują do swoich opisów na stronach www...

Niewiem, ale ja rozmawiałem z tym gostkiem przez GG i stwierdził, że nie ma problemu. Więc niewiem co jest grane.

 

mam osobiście Asusa z seri A2 niemiałem z nim zadnych problemów mój pierwszy laptop, mam tez na codziek kontakt z acerami posiadającymi matryce cristal brite sorki jak popełniłem błąd w nazwie i musze przyzanć że zdjęcia Asusa z wyświetlanym filmem wygladają dosyć podobnie jak film na acerze:)

Dziwne, bo ja oglądałem pare razy filmy na ACERach takich za 4-5 tys. zł i nie widziałem efektu negatywu. Proponuje pogadać z "kurkiem" on ma ACERA 1694 i nie pisał o żadnym z tych problemów. Zresztą u mnie na uczelni większość ludzi ma ACERy zreguły własnie takie z przedziału 4-5 tys. zł i z niejednym miałem kontakt. Jak dla mnie matryce są o wiele lepsze od tych z modeli poniżej 3 tys. zł. A efekt CristalBright jest okej. Coprawda Toshiba ma lepszą matryce (np. M70) - lepsze kąty, ale za cenę w której mozemy mieć super ACERa dostaniemy tylko średnią Toshibe.

 

Co do Quismo to jest to dla mnie zabawka tylko i wyłącznie do użytku domowego. A ja potrzebuje coś do noszenia od czasu do czasu na uczelnie.

Więc chyba zdecyduje się na ACER'ka - mimo nieciekawej obudowy. No chyba, że panowie z MEDIA MARKT zdecydują się zamówić jedno i drugie. I będe mógł porównać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, ale ja rozmawiałem z tym gostkiem przez GG i stwierdził, że nie ma problemu. Więc niewiem co jest grane.

Dziwne, bo ja oglądałem pare razy filmy na ACERach takich za 4-5 tys. zł i nie widziałem efektu negatywu. Proponuje pogadać z "kurkiem" on ma ACERA 1694 i nie pisał o żadnym z tych problemów. Zresztą u mnie na uczelni większość ludzi ma ACERy zreguły własnie takie z przedziału 4-5 tys. zł i z niejednym miałem kontakt. Jak dla mnie matryce są o wiele lepsze od tych z modeli poniżej 3 tys. zł. A efekt CristalBright jest okej. Coprawda Toshiba ma lepszą matryce (np. M70) - lepsze kąty, ale za cenę w której mozemy mieć super ACERa dostaniemy tylko średnią Toshibe.

 

Co do Quismo to jest to dla mnie zabawka tylko i wyłącznie do użytku domowego. A ja potrzebuje coś do noszenia od czasu do czasu na uczelnie.

Więc chyba zdecyduje się na ACER'ka - mimo nieciekawej obudowy. No chyba, że panowie z MEDIA MARKT zdecydują się zamówić jedno i drugie. I będe mógł porównać :-)

Faktycznie - jak chcesz miec zamiast czerwonego koloru brudny pomarancz i niedoswietlona matryce na gorze to nic lepszego niz acerowskie Crystal Bright nie mozna znalezsc - pisze z autopsji chyba po raz 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! nosiłem sie z zamiarem kupna tego asusa ale dzięki temu postowi teraz poważnie sie zastanawiam, dobrze wiem że wykonanie asuana poziomie nie porównywalnym z Acerem:) mam osobiście Asusa z seri A2 niemiałem z nim zadnych problemów mój pierwszy laptop, mam tez na codziek kontakt z acerami posiadającymi matryce cristal brite sorki jak popełniłem błąd w nazwie i musze przyzanć że zdjęcia Asusa z wyświetlanym filmem wygladają dosyć podobnie jak film na acerze:) dziwna sprawa mówicie o ilości lamp mam porównanie między acerem 17` niepamiętam modelu ma procek P4 a modelem 9502 ma matryce z dwoma lampami obraz jest dużo jaśniejszy ale jakość jego nie jest lebsza powiedział bym nawet może i gorsza czasem ma sie wrażenia jakby obraz migał.

 

Szczerze mówiąc jutro wybieram sie do media markt bo widzialem że mają Asusa A6ja żeby zobaczyć jak wyświetla:)

 

Pozdrawiam i dzięki za temat byćmoże uchronił mnie od błędu kupna kota w worku:)

najlepiej jakbyś mogl go obejrzec, dotknac i popatrzec jak to wyglada, poniewaz skoro juz pracowales na tanszym asusie, to moze CI ta matryca w a6j nie przeszkadzac, pozatym jest to rewelacyjny sprzet i w tej cenie nie kupisz nic lepszego (wydajnosciowo) to jest pewne, wiec sprawdz dokladnie, noz widelec może CI spasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnych zastrzezen do matrycy w Aspire a widzialem matryce chyba wszystkich bardziej popularnych lapkow do 6 klockow. Kolory sa bardzo nasycone a matryca idealnie doswietlona. Juz pisalem kiedys ze bralem lapa na pokaz zdjec z weselicha i siedzialo na kanapie okolo 8 osob (niektorzy na oparciu - lacznie ze mna) komputer w odleglosci ok.1,5 metra na lawie, nikt nie narzekal ze nie widzi albo ze sie kolory znieksztalcaja, ja tez nie zauwazylem. Jedynie katy pionowe (czyli ruszanie matryca gora-dol) wymagaja dopasowania dokladnia jak sie film oglada. Dla mnie jakosc matrycy jest rewelacyjna zreszta prawie wszyscy chwala sobie matryce w Acerach.

Ja jak sprzedam Acera i kupie moze inny model (lub nie) laptopa to nigdy nie napisze czegos w stylu Acer to banan, tylko dlatego ze lapa zmienilem i teraz to ten ktorego mam jest trendy.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sprzedam Acera i kupie moze inny model (lub nie) laptopa to nigdy nie napisze czegos w stylu Acer to banan, tylko dlatego ze lapa zmienilem i teraz to ten ktorego mam jest trendy.

Jak widze pijesz do mnie - ok, nie uwazam ze ten co mam jest trendy, cool czy nawet f_pyte, traktuje kazdy sprzet na zasadzie "ma na siebie zarobic" i tyle. Troche sugerujesz ze zamienilem go dla szpanu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: spoko, widzisz akurat dla mnie priorytetem byla matryca i tyle, byc moze jestem nienormalny, slepy, moze jestem daltonista :lol: , tylko jak ja na co dzien rozrozniam kolory w robocie :lol: (prosze dopisac dalsze epitety jakie przyjda do glowy) ale dla mnie roznica w matrycach jest ogromna i tyle.

Zeby nie byc goloslownym - http://www.notebookjournal.de/tests/57 - masz ocene matrycy Crystal w dosc wypasionym Acerze

"Leuchstärken-Messung Display

Mittelwert Netzbetrieb, maximale Helligkeit : cd/m² 90,90

Mittelwert Batteriebetrieb, maximale Helligkeit: cd/m² 91,60"

 

 

Ps co do banana - kurek - alegoria trudne slowo ...... :lol:

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Wiele mozna zarzucić ACER'om, ale według mnie w modelach w wersji średniej, napewno nie to, że mają kiepską matryce :-)

a wiecie moze jakie ma katy widzenia matryca w takim acerze za 6000zl?

sam jestem bardzo ciekaw...

 

a co do mojego asusa to powolli sie zaczynam przyzwyczajac do katow widzenia tej matrycy, gralem wlasnie w FEARa, podwyzszylem sobie gamma i mozna bylo grac....

ale jak to zobaczylem...te efekty na radku x1600...

gralem wczesniej dosc duzo w feara na radku x600 na poprzednim lapku, ale to co jest tutaj a to co bylo tam to niebo a ziemia (ten wyglad wody, te efekty kul rozpryskujacych sie o ściane, mnostwo innych efektów ktorych wczesniej nie widzialem, całkowicie inna gra na tym sprzecie - w porownaniu do porpzedniego mojego lapka), na very high detalach wyciskam srednio 38 klatek, uwazam ze to bardzo dobry wynik, na maximum detalach jest tylko 20 klatek, wiec grac sie zabardzo nie da... ale na very high jest lux.

Brakuje tylko ramu, 1 giga to zdecydowanie za malo, wkurzajace jest to troche ze co jakis czasmi sie zatrzymuje na 1 sek wszytsko i doczytuje pamiec (albo dysk? - mam tylko 4200rpm, we srode wymieniam na 5400rpm), aczkolwiek to doczytywanie to jest tylko na poczatku, pozniej juz jest ok, albo zdarza sie bardzo sporadycznie.

Takze sprzęcik wydajny bardzo, za tą kase nie kupi sie bardziej wydajnego lapka, to jest pewne.

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

 

Widze że niektórzy nie doczytali mojego porzedniego posta:) ja mówiłem tylko o filmach, bo je moim zdaneim naprawde ciężko sie ogląda na takich matrycach. no ale nie o tym chciałem teraz:) właśnie wróciłem z Media markt z marek pod warszawą mają tam tego Asusa ale nie wierzyłem swojm uszom jak pan z obsługi powiedził że nie ma mozliwości włączenia:(:(:( i odeszłem sie smakiem w saturnie nie mieli go ale za to w Vobisie widziałem asusa z seri A3 i musze przyznać że jak na pierwszy rzut oka to matryca nie robi wrażenia :(

 

Coraz bardziej jestem zszokowany podejściem do klijęta w naszych sklepach komputerowych wyglada to tak że patrzą na ciebie jak na ufoludka włączyć a poco bierz pan i spadaj i jak przekroczysz próg sklepu to "mamy Cie" gwarancja producenta:):) i wara od nas.

 

Mam wielką proźbę do kolegi juicepp bo już zgłupiałem A6j wydaj esie być fajnym sprzętem i nie chciałbym rezygnować z mojego wyboru on głównie będzie mi służył do rysowania w autocadzie czyli czarnym tle bende robił kolorowe kreski:) jak myslisz da sei przeżyć to na tej matrycy???? czasem pracujepo 18h dziennie:) Filmy oglądam raczej żadko, gram również sporadycznie:) zazwyczaj rysowanie i jakies drobne renderingi a takrze programy do obliczeń statycznych budynków i tym podobne. zgóry dziękuje za jaką kolwiek podpowiedź:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

 

Widze że niektórzy nie doczytali mojego porzedniego posta:) ja mówiłem tylko o filmach, bo je moim zdaneim naprawde ciężko sie ogląda na takich matrycach. no ale nie o tym chciałem teraz:) właśnie wróciłem z Media markt z marek pod warszawą mają tam tego Asusa ale nie wierzyłem swojm uszom jak pan z obsługi powiedził że nie ma mozliwości włączenia:(:(:( i odeszłem sie smakiem w saturnie nie mieli go ale za to w Vobisie widziałem asusa z seri A3 i musze przyznać że jak na pierwszy rzut oka to matryca nie robi wrażenia :(

 

Coraz bardziej jestem zszokowany podejściem do klijęta w naszych sklepach komputerowych wyglada to tak że patrzą na ciebie jak na ufoludka włączyć a poco bierz pan i spadaj i jak przekroczysz próg sklepu to "mamy Cie" gwarancja producenta:):) i wara od nas.

 

Mam wielką proźbę do kolegi juicepp bo już zgłupiałem A6j wydaj esie być fajnym sprzętem i nie chciałbym rezygnować z mojego wyboru on głównie będzie mi służył do rysowania w autocadzie czyli czarnym tle bende robił kolorowe kreski:) jak myslisz da sei przeżyć to na tej matrycy???? czasem pracujepo 18h dziennie:) Filmy oglądam raczej żadko, gram również sporadycznie:) zazwyczaj rysowanie i jakies drobne renderingi a takrze programy do obliczeń statycznych budynków i tym podobne. zgóry dziękuje za jaką kolwiek podpowiedź:) pozdrawiam

Witam CIe!

Zaczne od pytania skąd jestes?

jeśli CI się chce to możesz przyjechać do mnie i go obejrzeć :)

Bardzo ciężko jest mi mowić czy Ci ta matryca nie bedzie przeszkadzać, poczytaj ileś tam postów wstecz, robilismy takie doświadczenie z avatarem limerro i napisem, to zobaczysz jak to wygląda.

Jeśli chodzi o jasne kolory to jest ok. Natomiast ciemne kolory to już jest gorzej. W zasadzie wtedy jest to kąt 20 stopni w pionie do góry i 20 stopni na dół, czyli w sume 40stopni. Praktycznie używając lapka bedą to kąty 20 stopni, ale jak mowie, tylko i wylacznie jesli chodzi o czerń i ciemne kolory, czerń wpada w negatyw a ciemne kolory w czerń, natomiast kolorowe kreski wyglądają dość ładnie na czarnym tle. Jeśli nie pracowałeś nigdy wcześniej na pożądnej matrycy typu sony vaio, tylko na "standardowych" matrycach jakie sa montowane do 90% sprzedawanych w polsce lapków to powinienes zabardzo tego nie odczuć.

Wiesz, jak tak czytam wszystkie recenzje, opisy i porównuje ceny, to naprawde, za tą kase nie kupisz nic lepszego pod względem wydajności, możesz oczywiście kupic cośco bedzie miało lepszą matryce, ale wtedy odbije sięto na wydajności, cena również bedzie duzo wyższa. Nie wiem ile chcesz przeznaczyc na to kasy, jeśli masz 10 klocków możesz sie dogadać z jakimś sklepem odnośnie nowego acera...

mowa oczywiście o tym sprzęciku:

http://www.allegro.pl/item89855817_prima_a...15_4_swxga.html

zanim oczywiście kupisz cokolwiek, ZOBACZ TO!

ja popełniłem ten błąd i nie zobaczyłem, ale wątpie czy miałbym taką okazje nawet jeśli teraz chciałbym go kupić, a szczerze mowiąc to nie wiem czy wiedząc że jest taka matryca jaka jest nie kupiłbym go ponownie, bowiem wydaje mi się że jest to taki kompromis pomiędzy dobrą matrycą i dobrą wydajnością. N nie ma szans kupić w polsce kompa z taką wydajnością i matrycą jak w sony vaio :)

sony vaio z radkiem x700 i centrino 2.0 kosztuje minimum 7300zł ( mozesz kupic sony vaio z dobra matryca nawet ponizej 6000zł, ale wydajność tego lapka nadaje sie tylko do worda i starych gier)

krowiasta toshiba qosmio z gf g0 6600 i centrino 2.0 kosztuje już 6000zł (jak kupowałem swojego asusa kosztowała 7000zł)

są oczywiście jeszcze inne lapki z dobrymi matrycami, musisz sam poszukać i porównać....

wybór jest bardzo trudny, bo ciężko jest się zdecydować, czy chce się mieć super matryce kosztem wydajności czy dobrą wydajność kosztem matrycy, oczywiście nie musisz iść na żaden z tych kompromisów, jeśli masz 10 000zł :)

podejrzewam bowiem że właśnie ten acer mający bebechy tego asusa a6j, no czymś się musi różnić skoro firma sprzedająca lapki generalnie tańsze od ASUSa, wypuściła lapka który bebechy ma prawie takie same a kosztuje prawie 4000zł wiecej... te lapki ogólnie mowiąc roznią się między soba prockiem bo w acerze jest T2500 (2x2.0) a w asusie T2300 (2x1.66), większych roznic ("bebechowych") nie zauwazylem, stawiam 10:1 że ten acer ma rewelacyjną matryce, ale głowy nie daje, trzeba to sprawdzic. Tak domniemam, ponieważ acer z procem T2300 i radkiem x1400 kosztuje z 5500zł.

Zastanów się w ogóle czy jest CI potrzebny taki monster wydajności, nie wystarczy CI FS za 3500zł z procem centrino?

FS nawet jeśli kosztują 3500-4000zł majądobre matryce, wg mnie lepsze kąty widzenia niz asus.

musisz to wszystko przemyśleć.

Ja sam do teraz nie wiem czy nie zrobil bym lepiej wymieniając a6j na qosmio. Myśle że raczej nie. Qosmio to taki przestarzały deskop replacement (no offence) ;)

Zebyś mnie źle nie zrozumiał. dla mnie teraz przyszłość to procki dwurdzeniowe, lada chwila pojawi sie dwurdzeniowy thurion, wszystkie te lapcie ktore teraz są polecą cenowo na pysk. to kewstia wg mnie max 3 miesiace (toshiba w tydzien po moim zakupie staniała o 1000zł)

Pierwszy byl asus na rynku z dwurdzeniowcem, potem acer i zachwile bedzie toshiba...

Czytałem także na stronie producenta asusowskich matryc, że w drugim kwartale ma być dostępna dosłownie 2-3 krotnie lepsza matryca od tej stosowanej w A6J , myśle że czeka nas rewolucja cenowa i wydajnościowa lapkow. Nie wiem do jakich lapków asus ją zastosuje i czy w ogole ją zastosuje, myśle jednak że tak.

LAda chwila wysypią sie lapki z dwurdzeniowymi procami, wtedy i ten asus stanieje, na allegro jakas firma sprzedaje go za 6100zł.

Reasumując, jeśli nie potrzebujesz na gwałt lapka to ja bym poczekałz zakupem jakiś czas, jeśli potrzebujesz lapcia na już, to masz problem :) ponieważ jak pisałem musisz zdecydować i pojsc na kompromis pomiedzy wydajnością a matrycą, no chyba że kasa nie gra roli, wtedy masz problem z głowy :D

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze tylko w temacie tego acera za 10k. ostatnio bawilem sie takim cudem, nie pamietam dokladnie czy to byl ten model ale specyfikacja wyglada praktycznie tak samo. jezeli chodzi o wydajnosc to sprzet oczywiscie miazdzy. matryca ma swietne katy jezeli chodzi o ogladanie tekstu itp, mozna spokojnie czytac siedzac bardzo z boku, natomiast jak chodzi o jasnosc to ferrari (stojace obok) ma matryce duzo jasniejsza. rozdzialka oczywiscie super,filmow nie ogladalem,ani nie gralem tak wiec sie na ten temat nie wypowiem. podejrzewam ze acer sobie dodatkowa kase liczy za obudowe (tak,tak acer :D) bo tym razem nie jest to rysujacy sie dziwny plastik tylko jakies weglowe cos. (carbon fiber). wyglada to naprawde trwale i o niebo lepiej od wzmiankowanego ferrari. choc i tu acer sie powstrzymal i rzucil w srodku przy przycisku power pasek gladkiego plastiku na ktorym zostaja dokaldnie wszystkie odciski palcow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze tylko w temacie tego acera za 10k. ostatnio bawilem sie takim cudem, nie pamietam dokladnie czy to byl ten model ale specyfikacja wyglada praktycznie tak samo. jezeli chodzi o wydajnosc to sprzet oczywiscie miazdzy. matryca ma swietne katy jezeli chodzi o ogladanie tekstu itp, mozna spokojnie czytac siedzac bardzo z boku, natomiast jak chodzi o jasnosc to ferrari (stojace obok) ma matryce duzo jasniejsza. rozdzialka oczywiscie super,filmow nie ogladalem,ani nie gralem tak wiec sie na ten temat nie wypowiem. podejrzewam ze acer sobie dodatkowa kase liczy za obudowe (tak,tak acer :D) bo tym razem nie jest to rysujacy sie dziwny plastik tylko jakies weglowe cos. (carbon fiber). wyglada to naprawde trwale i o niebo lepiej od wzmiankowanego ferrari. choc i tu acer sie powstrzymal i rzucil w srodku przy przycisku power pasek gladkiego plastiku na ktorym zostaja dokaldnie wszystkie odciski palcow itp.

Acer za 5500zł (t2300 i x1400) i acer za 10 000 (t2500 i x1600) - na pierwszy rzut oka specyfikacja wyglada podobnie, a roznica zarowno w jakosci wykonania, wydajnosci i cenie jest olbrzymia, nie wiem jakie ma katy widzenia matryca w acerze za 5500zł. trzebaby postawic je obok siebie i porownać, albo sie dowiedziec w serwisie o dokladny model i sprawdzic u producenta... tak jak to limerro zrobił z matrycą w moim asusie. Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby Acer za 10k nie dal jakiejs konkretnej obudowy tylko kolejne identyko co reszta to dopiero by byla obsuwa.

to musi byc piekna maszyna....mam przynajmniej taka nadzieje, bo osobiscie nie widzialem... poki co to na 1 miejscu dla mnie do zakupu, poczekam az stanieje do 6 tysiakow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no musze przyznac ze ta maszynka ma swoj urok,napis acer w lapku za 10k budzi we mnie mieszane uczucia,ale obudowa wyglada na baaardzo porzadna, poza tym wyglada naprawde ladnie,choc tak jak powiedzialem co do matrycy to mam watpliwosci. poza tym ciekawe gadzety, jakies telefony voip itp. dla mnie to wyglada na to,ze te kilka tys roznicy placi sie za ta obudowe, kamerke przy matrycy i takie tam. no ale raz jeszcze powiem: obudowa jest miodzio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście Acerek fajowy ale ta aukcja jest grubymi nićmi szyta bo on chyba taki komputer sprzedaje http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26291 a na aukcji podana jest zła platworma inne są rozdzielczości zaraz pod zdjęciem i troche niżej no i wogóel zdjęcie nie to:) ale nie ważne.

 

Odnośnie pytań: jestem z pod Płocka, max co chce wydać to 7tyś ale wolał bym troche mniej:) zależy mi na wydajności lapka bo jest mi ona potrzebna na codzień obecnie mam Asuska z Atlonem 2800+ i 512ramu radeon 9600, pozatym że mam zamały dysk 40GB i pracujegłośno sprawuje sie zajefajnie i dlatego musze przemyśleć poważnie jego zmiane:) obserójąc rynek i dostępne na nim lapki to żeczywiście sie coś szykuje ceny lecą w dół więc musze sie uzbroić w cierpliwość i poczekać na dobre matryce w klasie low-end za 7kwałków:)

 

A zapomniałem Acer Aspire 9502 co kosztuje blisko 9tyś ma taką samą obudowe jak za 3tyś więc jak ten bedzie miał jakąś fajną i z taką matrycą to chyba będzie coś nowego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche dziwne z tym spadkiem cen :-( Ja od miesiaca przeglądam ceny komputerów i jakoś wyraźnego spadku cen nie zauważyłem.

Kwestia tego, że są tańsze i droższe sklepy i tyle. Ceny komputerów z dnia na dzień nie spadną na łeb na szyje, a już na bank ni eo 1000zł. Stałoby się tak w momencie, gdyby one w rzeczywistości stały na sklepach. Wtedy możliwe są jakieś promocje i tym podobne. Bo sprzedawcy w miejsce np. lapka z Dothanem będa chiały wstawić Core Duo. Ale u nas raczej to miejsca nie będzie miało. Bo w salonach bardzo trudno znaleźć ekspozycje drogich komputerów. A producenci poprostu zamiast obniżyć ceny starych modeli poprostu przestaną je sprzedawać. A to co zostanie to prawdopodobnie pójdzie hurtowo do firm.

 

Ja chciałem Toshibe Satelite Pro M70-198 i od 1 grudnia do dziś jej cena obniżyła się o 300zł. A np. takiego F-S M3438 od grudnia ani drgnęła - kosztuje nadal 6700zł. Więc liczenie na to, że za 3 miesiące kompy z Core Duo stanieja o 1000zł to "czcze" życzenia. Za 3 miesiace to może Sonoma będzie tańsza o 1000zł, ale napewno nie Core Duo, które jak dla mnie stanieje około 3 miesiace po wprowadzenia Morona. Czyli może na początku przyszłego roku.

 

Choć mogę się mylić - tyle, że wątpię.

 

Co do Core Duo - to pierwsze w ofercie komputery z tym prockiem miał ACER :-) Potem dopiero ASUS i długo długo nic.

 

Rynek się zmienia ceny powoli spadają, ale ja mimo wszystko sądzę, że producenic zamiast montować super matryce do kompów za 6-7 tys. zł będa się starali stawiać na to co przyciaga w ofertach klientów (lamerów - takich jak ja), którzy za małe pieniądze chcą duży procek, dużo pamięci, duży dysk, bajery typu tuner TV, Bluettoth, IRDA, kamera itd.... Bo to poprostu można zobaczyć w ofercie, a matrycy nie. I jeszcze długo nie będziemy mogli zobaczyć matrycy przed zakupem. Dlatego pędzej w Acerku za 6000zł dostaniesz Core Duo T2500 niż dużo lepsza matryce.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Acha ja jestem z Gliwic, a ty JUICEPP skąd ?? Jak blisko to może podskoczyłbym zobaczyć tę matrycą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak nie o Asusie tylko o Acerze - odnosnie matrycy.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=858

"Analiza kolorymetrem wykazała, że ekran dysponuje maksymalną luminescencją około 200cd/m2. Całkiem sporo. Powinno wystarczyć do pracy na zewnątrz, nawet podczas słonecznego dnia. Jeśli chodzi o charakterystykę odwzorowania kolorów, to nie zawiedliśmy się. Matryca radzi sobie bardzo dobrze z prezentacją wszystkich barw! Kąty widzenia są duże. Nie ma na co narzekać. Jednym słowem mówiąc, Acer spisał się na medal."

 

Jezeli jest to wiarygodne to jednak Acer wzial sie chyba za matryce i Crystal z jednego modelu nierowna Crystal z innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche dziwne z tym spadkiem cen :-( Ja od miesiaca przeglądam ceny komputerów i jakoś wyraźnego spadku cen nie zauważyłem.

Kwestia tego, że są tańsze i droższe sklepy i tyle. Ceny komputerów z dnia na dzień nie spadną na łeb na szyje, a już na bank ni eo 1000zł. Stałoby się tak w momencie, gdyby one w rzeczywistości stały na sklepach. Wtedy możliwe są jakieś promocje i tym podobne. Bo sprzedawcy w miejsce np. lapka z Dothanem będa chiały wstawić Core Duo. Ale u nas raczej to miejsca nie będzie miało. Bo w salonach bardzo trudno znaleźć ekspozycje drogich komputerów. A producenci poprostu zamiast obniżyć ceny starych modeli poprostu przestaną je sprzedawać. A to co zostanie to prawdopodobnie pójdzie hurtowo do firm.

 

Ja chciałem Toshibe Satelite Pro M70-198 i od 1 grudnia do dziś jej cena obniżyła się o 300zł. A np. takiego F-S M3438 od grudnia ani drgnęła - kosztuje nadal 6700zł. Więc liczenie na to, że za 3 miesiące kompy z Core Duo stanieja o 1000zł to "czcze" życzenia. Za 3 miesiace to może Sonoma będzie tańsza o 1000zł, ale napewno nie Core Duo, które jak dla mnie stanieje około 3 miesiace po wprowadzenia Morona. Czyli może na początku przyszłego roku.

 

Choć mogę się mylić - tyle, że wątpię.

 

Co do Core Duo - to pierwsze w ofercie komputery z tym prockiem miał ACER :-) Potem dopiero ASUS i długo długo nic.

 

Rynek się zmienia ceny powoli spadają, ale ja mimo wszystko sądzę, że producenic zamiast montować super matryce do kompów za 6-7 tys. zł będa się starali stawiać na to co przyciaga w ofertach klientów (lamerów - takich jak ja), którzy za małe pieniądze chcą duży procek, dużo pamięci, duży dysk, bajery typu tuner TV, Bluettoth, IRDA, kamera itd.... Bo to poprostu można zobaczyć w ofercie, a matrycy nie. I jeszcze długo nie będziemy mogli zobaczyć matrycy przed zakupem. Dlatego pędzej w Acerku za 6000zł dostaniesz Core Duo T2500 niż dużo lepsza matryce.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Acha ja jestem z Gliwic, a ty JUICEPP skąd ?? Jak blisko to może podskoczyłbym zobaczyć tę matrycą :-)

Ja wiekszosc cen sprawdzam na skapiec.pl i allegro.pl i jak kupowalem swojego lapka to qosmio f20 na allegro było po 7000zl, w softonie bylo po 6550, od bodajże 2-3 dni f20 na allegro stoi ponizej 6000 a w softonie też cos koło tego... ta zmiana cen byla z dnia na dzien...

co do oczekiwania na spadek cen w ciagu najblizszych 3 miesiecy to mialem na mysli 2 rzeczy: odnośnie cen lapkow z centrino duo - pojawi sie taka oferta takze u toshiby i innych konkurentow, co wymusi jakby zmiane ceny, to jest pewne, nie mowie ze stanieje o 1000zł, alenapewno stanieje a i oferta sie poszerzy, druga sprawa to fakt że właśnie z falą pojawienia sie centrino duo musza staniec lapki z centrino solo, to tez jest pewne. Teraz akurat stoimy przed faktem że wchodzi technologia centrino duo do produkcji masowe, mysle ze w ciagu miesiaca kazda firma bedzie miala (przynajmniej powinna miec) w swojej ofercie laptopy z centrino duo...

JAk kupowalem swojego lapcia mielismy do czynienia z podobna sytuacja podobna do sytuacji kiedy sa wprowadzane nowosci wsrod kart graficznych do PC. Kiedy dana firma wprowadzi jakąś superhiper nowosć, to karty potrafia kosztowac nawet 3000zł. Kiedy konkurencja wypusci podobne karty i kazda firma bedzie juz miala je w ofercie wtedy ceny spadają nawet ponizej 2000zł...

Może jeśli chodzi o laptopy to ceny nie spadna az tak dramatycznie ale napewno spadną...

Piszesz że od grudnia cena Toshiby staniala raptem o 300zł, ale co sie zmienilo od tamtej pory na rynku lapkow? dopiero od kilkunastu dni pojawily sie lapki z centrino duo, i f20 dlatego tak staniala, toshiba chce sie tego pozbyc, bo musi wprowadzic lapki z centrino duo, podejrzewam ze wlansnie laptopy toshiby beda osclowac w okolicy ceny 7000zł. Musi być jakaś hierarchia cen... Nie może kosztowac qosmio tyle co nowa toshiba z centrino duo bo nikt tego nie kupi... dlatego ta zmiana cen....

oczywiscie moge sie mylic to tylko moje domysly i moja teoria ;)

 

co do przyciagania klientow przez bajery technologiczne, to mysle że jesli to pojdzie w tym kierunku o ktorym piszesz to bedzie bardzo zle.

wydaje mi sie ze gusta klientow zmierzaja w kierunku jakosci a nie ilosci... oczywiscie liczy sie takze ilosc, ale jednak jakosc staje sie coraz bardziej pozadana...pamietacie jak dawniej rynbek byl zalany produktami kupowanymi wysylkowo? typu mikser, czy antena na tv, coa ala mango tylko gazedki, reader digest itp.... ludzie to kupowali masowo, teraz tego gooowna nikt nie bierze, ludzie wolą zaplacic wiecej i miec lepsze....mysle ze nie ominie to rynku laptopow.

a co do ogladania matrycy przed zakupem, to wczoraj przez dobre 30 minut bawilem sie qosmio f20, ktore w karen polska kosztuje nadal okolo 7200zł ;)

 

mieszkam sobie w bukownie, kolo olkusza, to taka mala miejscowosc pomiedzy katowicami a krakowem, studiuje w katowicach wiec jesli chcesz mozemy sie gdzies spotkac, strzelic kawke i poogladasz sobie matryce:)

a co do gliwic to wlasnie zaraz mam zamiar kupic router wifi u firmy z gliwic na allegro:

http://www.allegro.pl/item88934269_ap_rout...ps_gwar_fv.html

wiec mozesz mi go po drodze odebrac i podrzucic do katowic... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiekszosc cen sprawdzam na skapiec.pl i allegro.pl i jak kupowalem swojego lapka to qosmio f20 na allegro było po 7000zl, w softonie bylo po 6550, od bodajże 2-3 dni f20 na allegro stoi ponizej 6000 a w softonie też cos koło tego... ta zmiana cen byla z dnia na dzien...

No niechce się mądrzyć bo przecież nie oto tu chodzi. Jezeli mam być szczery to wedle moich informacji F20-138 nadal kosztuje w przedziale 6500-7000zł. Kwestia tych cen polega na tym, zę w małym sklepie jest taniej a w duzym drożej. A ceny zreguły jeżeli chodzi o lapki są stałe - bo i tak maxymalnie obniżone. A różnice wynikają z marży sklepów. Jeżeli sklep jest duży (czytaj KAREN) to ma i dużo pracowników i dla niego 1000zł zarobku to jest mało więc siekaja po 1500zł od cen hurtowych. I potem w jednym skepie F20 kosztuje 6000zł a w innym 7000zł. Według mnie to nie jest spadek tylko kwestia obniżania marży. A jakoś niechce mi sie wierzyć, żeby sklep sprzedał coś po kosztach dlatego nie licz, że np. QUSIMO będzie jeszcze tańszy niż te 6000zł.

 

 

z falą pojawienia sie centrino duo musza staniec lapki z centrino solo, to tez jest pewne. Teraz akurat stoimy przed faktem że wchodzi technologia centrino duo do produkcji masowe, mysle ze w ciagu miesiaca kazda firma bedzie miala (przynajmniej powinna miec) w swojej ofercie laptopy z centrino duo...

Słuchaj jeżeli na Sonome nie będzie chętnych to poprostu sklepy nie bedą jej oferować i tyle. A cen drastycznie nie obniżą - bo firma raczej ci swojego produktu za pół ceny nie sprzeda. Porostu jeżeli na coś nie ma popytu to i nie będzie podazy.

Co do wprowadzenia kompów innych firm z Core Duo to jakoś nie sądzę, zeby nagle zagroziło to pozycji ACERa. Toshi jak wypuści coś na poziomie ASUSA A6J czy Acera 5652 to będzie to kosztowało koło 8000zł więc będzie mało lukratywne.

 

JAk kupowalem swojego lapcia mielismy do czynienia z podobna sytuacja podobna do sytuacji kiedy sa wprowadzane nowosci wsrod kart graficznych do PC. Kiedy dana firma wprowadzi jakąś superhiper nowosć, to karty potrafia kosztowac nawet 3000zł. Kiedy konkurencja wypusci podobne karty i kazda firma bedzie juz miala je w ofercie wtedy ceny spadają nawet ponizej 2000zł...

Może jeśli chodzi o laptopy to ceny nie spadna az tak dramatycznie ale napewno spadną...

No słuchaj ja ci powiem tak ASUS wprowadził swoją nowość z Core Duo - od tego czasu mineło jakieś 14 dni (od czasu ukazania w sklepach w Polsce) i ja niezauważyłem jakiegoś spadku cen - nadal można je kupić w przedziale 6000-7000zł. Różnica w cenie jest tylko taka - że jakktoś pierwszy ją już miał to se cene sieknął jaka mu pasowała. A jak A6j pokazał sie w innych sklepach to cena zaczeła być średnią rnkową powiedzmy 6500zł. I na tym to polega. Ale jeżeli np. Toshi żada za model M70 5000zł to żaden sklep go taniej niż 5500-6000zł nie sprzeda. Nie da rady. Poprostu nie będą oferować kompa który daje im tak mały zysk. I tyle.

 

Piszesz że od grudnia cena Toshiby staniala raptem o 300zł, ale co sie zmienilo od tamtej pory na rynku lapkow? dopiero od kilkunastu dni pojawily sie lapki z centrino duo, i f20 dlatego tak staniala, toshiba chce sie tego pozbyc, bo musi wprowadzic lapki z centrino duo, podejrzewam ze wlansnie laptopy toshiby beda osclowac w okolicy ceny 7000zł. Musi być jakaś hierarchia cen... Nie może kosztowac qosmio tyle co nowa toshiba z centrino duo bo nikt tego nie kupi... dlatego ta zmiana cen....oczywiscie moge sie mylic to tylko moje domysly i moja teoria ;)

F20 nie zejdzie poniżej pewnego progu cen i tego jestem pewien. Jeżeli nie będzie miał zbytu to go poprostu wycofają. Jeżeli nawet Toshi będzie kosztować z Core Duo 7000zł to automatycznie włożą do niego słabszą grafę i pewnie nadal zostanie 512 ramu. Niewiem kto się na to skusi - sądze, ze nie liczni.

 

co do przyciagania klientow przez bajery technologiczne, to mysle że jesli to pojdzie w tym kierunku o ktorym piszesz to bedzie bardzo zle.

wydaje mi sie ze gusta klientow zmierzaja w kierunku jakosci a nie ilosci... oczywiscie liczy sie takze ilosc, ale jednak jakosc staje sie coraz bardziej pozadana...pamietacie jak dawniej rynbek byl zalany produktami kupowanymi wysylkowo? typu mikser, czy antena na tv, coa ala mango tylko gazedki, reader digest itp.... ludzie to kupowali masowo, teraz tego gooowna nikt nie bierze, ludzie wolą zaplacic wiecej i miec lepsze....mysle ze nie ominie to rynku laptopow.

A jeżeli ludzie nie mają czym dopłacić ?? Ja ci powiem tak - mam 7000zł - chce kupić kompa i nie wydac więcej niż te 7000zł. Szukam, szukam i co chwila wychodzi coś nowego. poprostu w miare jedzenia apetyt rośnie.

Chce lapka, którego będe mógł zabrać na uczelnie, w plener itd. Więc na dzień dzisiejszy wiem, że ChilliGREEN, F-S M3438, A7J nie zdadzą egzaminu bo sa duże. Oprócz tego chcę, sobie na tym pograć. Choć pewnie to tylko w teorii bo gram tylko w Football Managera, a gry wymagające grafy w mojim spisie to FIFA, NFS MW ewentualnie Colin - w co i tak gram rzadko. Zreguły na samym początku jak tylko wyjdzie. Ale mimo wszystko chce w nie pograć i za rok :-) Więc słaba grafa odpada. Pozatym uważam, ze przyda mi się coś takiego jak wbudowany tuner cyfrowy z DVB-T, oraz kamerka. Jest to dla mnie coś takiego jak opcja tapet w telefonie - w sumie nikomu to nie potrzebne ale kazdy chce to miec. I na chwile obecną wiem jedno nie można mieć wszystkiego :-). Ale za 7000zł moge mieć wypasionego ACERA, dobrego ASUSA, lub średnią Toshibe. Co wybiore :-) Napewno coś z ACER-ASUS :-)

 

Co do F20 to wiem jedno - do oglądania TV w dobrej jakości służy TV, a na lapku to można popatrzeć sobie w LCD tylko jak się nie ma nic innego pod ręką. Czyli w plenerze. Nigdy nie kupiłbym F20, ani G20 bo jestem zdania że służą one własnie do tego - do stania w domu i oglądania filmów. To jest takie przenośne małe DVD z LCD za 8000zł.

A za te pieniądze to można kupić super LCD 32 cale i bardzo dobre kino domowe z DIVIX, XVID i innymi bajerami. I nawet piękna Toshiba G20 nie będzie mogła sobie przy tym stanąć. Więc nie widze celu kupwania tego. Dla mnie to jest bajer dla ludzi co nie mają co robić z kasa i dla szpanu kolekcjonuja takie świecidełka :-) Jak chcesz pooglądać TV w akademiku to styknie ci to co masz z dobrą kartą TV PCMCIA. I w dodatku w kazdej chwili bedziesz mógł to zabrać wszedzie ze sobą. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A jeżeli ludzie nie mają czym dopłacić ?? Ja ci powiem tak - mam 7000zł - chce kupić kompa i nie wydac więcej niż te 7000zł. Szukam, szukam i co chwila wychodzi coś nowego. poprostu w miare jedzenia apetyt rośnie.

Chce lapka, którego będe mógł zabrać na uczelnie, w plener itd. Więc na dzień dzisiejszy wiem, że ChilliGREEN, F-S M3438, A7J nie zdadzą egzaminu bo sa duże. Oprócz tego chcę, sobie na tym pograć. Choć pewnie to tylko w teorii bo gram tylko w Football Managera, a gry wymagające grafy w mojim spisie to FIFA, NFS MW ewentualnie Colin - w co i tak gram rzadko. Zreguły na samym początku jak tylko wyjdzie. Ale mimo wszystko chce w nie pograć i za rok Więc słaba grafa odpada. Pozatym uważam, ze przyda mi się coś takiego jak wbudowany tuner cyfrowy z DVB-T, oraz kamerka. Jest to dla mnie coś takiego jak opcja tapet w telefonie - w sumie nikomu to nie potrzebne ale kazdy chce to miec. I na chwile obecną wiem jedno nie można mieć wszystkiego . Ale za 7000zł moge mieć wypasionego ACERA, dobrego ASUSA, lub średnią Toshibe. Co wybiore Napewno coś z ACER-ASUS

 

Co do F20 to wiem jedno - do oglądania TV w dobrej jakości służy TV, a na lapku to można popatrzeć sobie w LCD tylko jak się nie ma nic innego pod ręką. Czyli w plenerze. Nigdy nie kupiłbym F20, ani G20 bo jestem zdania że służą one własnie do tego - do stania w domu i oglądania filmów. To jest takie przenośne małe DVD z LCD za 8000zł.

A za te pieniądze to można kupić super LCD 32 cale i bardzo dobre kino domowe z DIVIX, XVID i innymi bajerami. I nawet piękna Toshiba G20 nie będzie mogła sobie przy tym stanąć. Więc nie widze celu kupwania tego. Dla mnie to jest bajer dla ludzi co nie mają co robić z kasa i dla szpanu kolekcjonuja takie świecidełka Jak chcesz pooglądać TV w akademiku to styknie ci to co masz z dobrą kartą TV PCMCIA. I w dodatku w kazdej chwili bedziesz mógł to zabrać wszedzie ze sobą. "

 

ooo w koncu ktos kto mysle podobnie jak ja :lol2: tylko co do gier jestem deczko bardziej wymagajacy, ale teraz katuje emulator amigi na swoim x700 dopuki tomb raider legend nie wyjdzie (demo 8 marca!) no i rece mi sie poca na obliviona, ale generalnie takie samo mam podejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnei jestem po oględzinach Acera z rodziny 5020 i musze przyznać że określając tak mniej więcej z kolegą katy w pionie, to przy około 20stopni w dół już jest zniekształcony kolor na filmie coś jak na zamieszczonych zdjeciach więc podobnie jak w Asusue A6j:):) w góre jest kont wydaje sie byc większy ale to może mi sie wydawać:) na niebieskim tle też było widać leciutkie podświetlenie na środku na dole matrycy

Edytowane przez Juby_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam sobie w bukownie, kolo olkusza, to taka mala miejscowosc pomiedzy katowicami a krakowem, studiuje w katowicach wiec jesli chcesz mozemy sie gdzies spotkac, strzelic kawke i poogladasz sobie matryce:)

Tajemnica Bukowno Mountain ;)

 

Co do reszty postow to trudno sie nie zgodzic z opinia Buczera - drastycznych spadkow cen nie bedzie, chyba ze ktos trafi na wyjatkowa okazje i sprzedawca bedzie chcial sie pozbyc modelu - napewno nastapi wymiana platform na nowa, co juz powoli sie dzieje. Niektore lapki high-end jednak stanialy i to mocno w stosunku do tego co oferowaly na poczatku np. najwyzsze modele LG. Szukajacym dobrej jakosci obrazu polecam obejrzec sie za takim wlasnie sprzetem i schowac urazy do koreanskich koncernow elektronicznych - obejrzec zawsze mozna, zeby wyrobic sobie wlasna opinie.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...