Skocz do zawartości
cyganos king

Nowa Lustrzanka Panasa

Rekomendowane odpowiedzi

http://letsgodigital.org/html/review/panas...slr_camera.html i co o nim sądzicie? dla mnie super wygląd klasyka rządzi :) sporo bajerów od olka z podgladem na lcd, 7.5 mln pikseli też się przyda. Do tego szkiełka leica, całość wygląda bardzo obiecująco.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już widzę w nim jedną, ogromną wadę dla której za nic nie kupiłbym tej lustrzanki ... :

 

-budowa, uchwyt, trzymanie, jest mała, na bank nie poręczna zwłaszcza z cięższym szkłem ... napewno lepiej już się trzyma 350D bez gripa ;] (co i tak już jest koszmarne :P )

 

Druga wada to :

-system ... szkła i osprzęt nie mają dużej gamy wyboru (zwłaszcza na polskim rynku) :(

 

Teraz czekać na testy :D Niech to zachowa poziom "prawidziwej" Leicy a będzie dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-budowa, uchwyt, trzymanie, jest mała, na bank nie poręczna zwłaszcza z cięższym szkłem ...

Pisałem o tym, ale Ty to już przesadzasz :P Przecież to na pewno nie będzie cięższe od zenita, który wogóle nie miał gripa, a jakoś nim ludzie zdjęcia robili, i to często niezłe ;]

 

 

Update: na dpreview od wczoraj też jest info z trochę bardziej szczodrą specyfikacją:

http://www.dpreview.com/news/0602/06022609...dmcl1.asp#specs

Hmmm, LCD z live view - niejeden się ucieszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym, ale Ty to już przesadzasz :P Przecież to na pewno nie będzie cięższe od zenita, który wogóle nie miał gripa, a jakoś nim ludzie zdjęcia robili, i to często niezłe ;]

Przesadzam ? być może :-P . Przecież nie mówię, że to źle bo może są tacy "masochiści" ;) co lubią takie uchwyty (back to old school ;] ) więc OK, ale ja nie wyobrażam sobie pracy na tym z cięższym i dłuższym obiektywem (chyba, że na statywie) :] Ale to kwestia gustu ...

 

EDIT : Zobacz jakie kontrowersje wywołał 350D ... boję się myśleć jak będa narzekać na tego Panasa :rolleyes:

 

EDIT2 : Jeśli cenowo będzie nadrabiać uchwyt to pewnie się przyjmie ;) albo będzie tak mała, że da się ją upchnąć w kieszeń kurtki :P to OK

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

na tym zdjęciu grip wygląda na dość duży więc może być dobrze dopasowany zresztą wszystko zależy od ręki, jak ktoś ma takie jak bochny chleba to żaden grip mu nie podpasuje, u mnie ta pucha ma dużego plusa za wygląd. Druga sprawa że może panas wypuści sprzęt dla ludzi mniej zamożnych i system 4/3 rozpowszechni się w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ... jak zwykle ... przyczepię się do proporcji matrycy/zdjęć :angry:

Mi też niezbyt się widzi 4:3 ... no ale cóż - są ludzie którym to pasuje i dlatego kupią to lustro ... w zasadzie dobre posunięcie ... po co mieliby robić kolejną lustrzankę, która zginie w tłumie ... więc się czymś wyróżnili ... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...