Skocz do zawartości
virtuomaniak

Komputer Nie Włącza Się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż mam problemik z komputerkiem co jest w podpisie.

Przestał się już włączać.

Najpierw było tak że się zawieszał a jak wcisnąłem reset to wszystko chodziło, ale nawet BIOS się nie odpalał. Musiałęm go wyłączyć i lekko poruszyć coolerem od CPU. Więc po paru takich razach postawnowiłem go wymienić. Kupiłem Arctic Cooler Freezer 4

Spoko wymieniłem go, komputer przez pare dni chodził bardzo dobrze, ale teraz znowu to się zaczęło dziać. Tylko że jak poruszam coolerem to nic się nie dzieje. Potem myślałem że to grafika, ale wyjąłem przeczyściłem, nawet przesmarowałęm GPU ale to nic nie daje. Nie odpala się nawet do BIOSu :( Wszystie wentylatorki chodzą lecz nie załącza się.

Raz jedynie jak się komputer odpalił to dwa razy piknął z głośniczka, przestał i znowu dwa raz, i tak przez jakiś czas.

Jest ktoś w stanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy kondensatory na mobo nie się napuchnięte albo zacieknięte. jak wyglądają temperatury cpu w idle i w stressie ? radiator przesmarowałeś pastą ?

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kondensatory. Żaden z nich nie wydaje się być napuchnięty.

Tak, logiczne że jak zakładam nowy cooler to przesmaruje go pastą :)

Temp wyglądały w IDLe 28 stopni stres nie wiem z 35 stopni

Właśnie nie mam teraz do kogo iść sprawdzić po kolei części :|

EDIT

Jeszcze obstawiam zasilacz. Ten neoteci są troszkę dziwne. Bo już nie raz, i nie tylko ja mam problem że włącza się wszystko ale nie daje znaku życia. Pare razy trzeba pstryknąć i zadziałą. W sumie wcześniej pare razy pstrykałem, ale teraz już nie pomaga.

Edytowane przez virtuomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też problem tego rodzaju, komp sie nie odpala, lampka od HDD nie działa, nic nie pika, grafa sprawdzana, styki też, dysk czuć że sie kręci, a i tak nie odpala, wyłączył sie dobrze i juz sie nie właczył.

Czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też problem tego rodzaju, komp sie nie odpala, lampka od HDD nie działa, nic nie pika, grafa sprawdzana, styki też, dysk czuć że sie kręci, a i tak nie odpala, wyłączył sie dobrze i juz sie nie właczył.

Czekam na odpowiedz.

W twoim przypadku jak i autora tematu pozostaje walnieta plyta glowna lub procek, jednak obstawial bym plyte glowna, jezeli z wyjetymi wszytkimi komponentami i zostawionym samym CPU nie wydaje z siebie zadnego dzwieku... nie ma innej mozliwosci (no chyba ze zasilacz - ale komputer "dziala...")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa i HDD działa bo dokumpal poleciałem i sprawdziłem. Co może jeszcze być ??

Popatrz post wyzej, wyciagnij wszystko z kompa

ma zostac tylko zasilacz + mobo + cpu + radiator no i glosniczek ;)

wtedy cos wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie padl mi procek :/ co najgorsze tera ciezko pod ta plyte glowna zlapac procka. Naszczescie zalatwiam sobie lepszego proca od kumpla :/ ale szkoda ze ten padl bo by jeszcze troche popracowal i bylby spokoj a tak trza kupowac inny

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie padl mi procek :/ co najgorsze tera ciezko pod ta plyte glowna zlapac procka. Naszczescie zalatwiam sobie lepszego proca od kumpla :/ ale szkoda ze ten padl bo by jeszcze troche popracowal i bylby spokoj a tak trza kupowac inny

 

pozdro

chiken a napiecie na ile musiales dac i całą reszte zeby miec full stable ??:) .Pozdrawiam a procka szkoda ale jak masz 8rdai to moze jakiegos mobila załatw se :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...