Skocz do zawartości
krojczy

Workstation ... Edgecam Solidedge ...

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z was pracuje na edgecam? jesli tak to prosze o podanie specyfikacji swojego komputera tzn. cpu, gpu, ram, mobo, potrzebuje tych informacji do stwierdzenia czy jest sens ladowania kasy w profesjonalna karte graficzna czy moze jednak edgecam da sie odpalic na sprzecie z wyzszej polki ale bez profesjonalnych dodatkow w stylu quadro czy firegl. mam taki dylemat jakiego zlozyc kompa, bo zawsze mozna walnac waluta i kupic cos wybujanego ale czy naprawde potrzebny jest jakis olbrzymi zapas mocy? skoro technologia w hardware z dnia na dzien sie zmienia i nie ma sensu pchac sie w jakies standardy... nie wiem dlaczego ale w sieci nie moge znalesc zadnych testow ktore opisuja jak sprawuje sie edgecam na roznego rodzaju kartach graficznych typu radeony z seri 9xxx czy nawet x1xxx lub geforce z seri 5xxx czy 6xxx czy 7xxx, nawet na quadro tego nie testowali, a na stronie producenta sa tylko napisane wymagania odnosnie rozdzielczosci ale to mi nic nie mowi czy to wszystko bedzie plynnie dzialac i na jakich ustawieniach.

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jest tak jak z innymi cadami - "goła" zwykła karta nie będzie chciała współpracować - nie będzie akceleracji. Pomóc może albo hardmod (np. R9800Pro@FireGL to przelutowanie jednego elementu w pobliżu rdzenia), lub użycie softmoda (softquadro dla NV, dla ati też coś widziałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

akurat na tym sofcie nie "robilem"

ale ostatnio bylo kilka topicow na temat 3DS Max i AutoCad

jasno wynika ze poki co karta graficzna nic tu nie daje :P ( jesli chodzi o szybkosc )

procek najwazniejszy ( i duzo RAMu - w zaleznosci od projektu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie mozliwe, bo ten program sluzy do przerabiania rysunkow na kod do frezarki cnc, tylko czasami istnieje potrzeba prezentacji i zastanawiam sie czy wtedy nie jest potrzebna lepsza karta graficzna. ale jesli chodzi o proc i ram to zgodze sie z przedmowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...