Skocz do zawartości
Gość krzysiekp89

Polska Piłka Nozna

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiech na sali.. Co to za mistrz Polski?

W sumie to dobrze, że nie było transmisji w TV, bo obejrzałem sobie ciekawszy mecz drużyny z okręgówki z IV-ligowcem na żywo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z biwaku i pytam: "Ile Wisła wygrała?" a brat: "dostali 1:0". Myślałem że mnie wkręca. Cóż, dla mnie polska liga stoczyła się już na samo dno. No tak, pocieszmy się tym że w rankingu lig jesteśmy za Estonią, miała prawo Wisła prawo nie awansować :damage_wall:

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska piłka nożna to po prostu dno i kluby Polskie jak i reprezentacja. Jedyny piłkarz jakiego szanuje za umiejętności w naszej reprezetnacji to właśnie Artur Boruc, ostatnio ma i miał gorsze dni, minie, on odwale całą robote. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

infira chyba trochę za mocno jedziesz tych kopaczy. Polska liga i reprezentacja nie należą do najsilniejszych w świecie jednak nie można wieszać na nich takich psów. Są tacy piłkarze jak wymieniony wcześniej Artur Boruc, którzy coś potrafią i grają na całkiem dobrym poziomie (zdaje sobie jednak sprawę że jest ich niewielu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mówimy o tym samym meczu to racja sytuacja niepospolita ;)

 

Ale mimo, że całym sercem jestem za Lechem to uczciwie trzeba przyznać, że na awans grą n ie zasłużyli w dwumeczu byli zespołem zdecydowanie słabszym.

O powodach tego i całej masie innych rzeczy mógłbym się rozpisać ale po co i tak nikt nie dobrnie do końca tak więc wielki skrót: Gwiazdki Lecha uwierzyły, że ich poziom piłkarski jest tak wysoki, że gra w PL lidze urąga ich godności i czym prędzej na "zachód". Dzisiejszy mecz pokazał, że Lewandowski gdyby został sprzedany za (PODOBNO!) 8 mln EUR to nie był to tylko najwyższy transfer w naszej piłce ale również największa pomyłka w historii klubu, który owe 8 mln by wyłożył. Robert po grze w ostatnich meczach potwierdza fakt, że jeden sezon gwiazdora nie czyni co tyczy się również pr0 Stilica i Ultra Rengifo. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średniak europejski to w tej chwili jest mistrz Szkocji, Holandii, 2 drużyna z Portugalii, natomiast to z czym dzisiaj grał Lech czyli 3 drużyna ligi belgijskiej to jest poziom podwórkowej kopanej gały przez małolatów i widać gdzie jest miejsce w szeregu naszych ligowych "asów".

 

PS.

W Lidze Mistrzów grają za to tacy potentaci jak Maccabi Haifa, FC Zurich, APOEL Nikozja, Unirea Urziceni, Standard Liege, a nasi dalej odpadają na słabeuszach z Estonii, Gruzji i innych egzotyków.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że dzisiejszy lech to nie jest już ekipa Pana Smudy. Teraz widziałem zgraje marnych piłkarzyn którzy nawet nie walczyli.

I nie zwalałbym całej winy na piłkarzy, bo ten piękny wynik to głównie zasługa Zielińskiego - ten placek sprowadził lecha do poziomu całej naszej "ligi".

btw, zakup Garncarczyka był imho bardzo trafiony pod kątem gry w pucharze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka strata............................. wręcze ogromna bo w tej kadrze to był jeden z lepszych piłkarzy.........

 

Na filikach widać że to chyba był faul z premedytacją....... co tam czerwona kartka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, standardowo, nic sie nie stalo, Polacy nic sie nie stalo....syf i tyle. Po 1 polowie poszedlem z kumplem shishe palic, bo nijak nie dalo sie tego ogladac. Wrocilem tylko na koniec zobaczyc 3 bramke w powtorce. Mnie tylko zastanawia jedno: czemu nie mozemy sie pogodzic z faktami, ze Polska jest mierna w pilke nozna? Spojrzmy prawdzie w oczy i przyznajmy, ze jestesmy ciency jak sik pajaka i przestanmy kazdy kolejny mecz traktowac jak wydarzenia narodowego na miare bitwy pod Grunwaldem. A juz totalnie zalosne sa te przed i pomeczowe analizy co sie musi stac, kto z kim musi wygrac, na jakie farty i podkniecia musimy liczyc zeby polska reprezentacja pojechala na mistrzostwa. Typowa nasza mentalnosc, co tu zrobic zeby sie jakos na fuksie przesliznac do awansu. A nawet jesli by sie udalo to pytam po co? Zeby dostac baty w pierwszych dwoch spotkaniach i potem ewentualnie wygrac mecz, ktory i tak nic nie da? Jaki jest sens jezdzic na takie imprezy i robic z siebie blazenade? Fakty sa takie, ze reprezentacja Polski to farsa i jedyne co obecnie zostalo to wspominanie jednego trenera i jego druzyny ktora odnosila sukcesy jakies 30 lat temu. To wybitnie pokazuje jak kompletnie nic nie jestesmy w stanie pokazac jesli chodzi o gre. Skupic sie trzeba na tych dyscyplinach w ktorych faktycznie cos znaczymy, siatkowka, pilka reczna itd, a nie na sporcie ktory w naszym wydaniu lezy i kwiczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że naszym pseudo piłkarzykom się nie chce grać. Poza tym nikt ich nie chce więc........ Dalej pisać nie trzeba.

 

I bramka wina Boruca ewidentna szmata piękna

 

II bramka piękne rozmontowanie obrony

 

III bramki nawet nie widziałem szkoda mi było czasu na nich.

 

 

 

 

Śmieszy mnie PZPN z preziem na czele i śmieszy mnie to że chcą wywalić trenera. Co on jest winny że same miernoty u nas grają?? Fakt popełnia błędy no ale nie czarujmy się że ktorykolwiek z tych piłkarzy co grali jest w formie.... Parę przykładów

 

Smolarek cień własnego siebie.

 

Krzynówek patrzy powyżej

 

Błaszczykowski patrz wyżej

 

I możnaby paru jeszcze wymienić. 

 

Suma sumarum zaczynam mieć wywalone (delikatnie stwierdzając) na reprezentacje Polski w piłce nożnej. Czas się skupić na innych sportach bo tam jak widać chcą walczyć np siatka (panie i panowie) dają radę, ręczni piłkarze też. Podziwiam koszykarzy bo też całkiem z sensem to wygląda (fakt dzisiaj dali du... sorry ciała). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie PZPN z preziem na czele i śmieszy mnie to że chcą wywalić trenera. Co on jest winny że same miernoty u nas grają?? Fakt popełnia błędy no ale nie czarujmy się że ktorykolwiek z tych piłkarzy co grali jest w formie.... Parę przykładów

Racja. Nawet jakby sie zebral sztab najlepszych szkoleniowcow na swiecie to z ta zaloga raczej nic ciekawego nie wymysla. Jak to mowia z pustego i Salomon nie naleje.

 

A co do tego, ze im zwisa i powiewa cala gra w reprezentacji to inna sprawa. Najlepszy dowód to Borubar i jego pierwsza szmata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszykarzy oni przynajmniej potrafią wygrać z europejskimi średniakami jaki dobrymi drużynami fakt dzisiaj przyszedł mały kryzys kto oglądał to wie, że rzuty "nie wchodziły", ale widać że w zespole panuje taka atmosfera, która roznosi halę, jak widzę Gortata który sra pieniędzmi mógłby się z USA nie ruszać, a przyjeżdża tutaj ciągnie dzieciaki do kosza, mówi że chce medal, pokazać siłę polskiej koszykówki i cały team walczy cieszy się z każdego punktu, a później oglądam tą żenue w wykonaniu kopaczy którzy zasadniczo w klubach mało nie zarabiają, ale widać że mają wyje... na reprezentacje nie ma "team spirit" to po chu... przyjeżdżają niech powiedzą jasno mamy w du... reprezentacje nie chce nam się i sprawa jasna. Jak dla mnie sytuacja jasna w tym momencie należy zlikwidować PZPN niech sobie FIFA, UEFA zawiesza co chce i tak nigdzie nie awansujemy czy to reprezentacja czy kluby, zrobić porządek z tym burdelem wprowadzić nowych młodych ludzi z pomysłami zatrudnić prawdziwego selekcjonera, który jak nasi przegrywają wyjdzie i krzyknie "co jest kur... panowie", a nie stroi miny na ławce i wygląda jakby chciał powiedzieć "co ja tu kur... robię".

Oczywiście to sfera marzeń co będzie teraz, teraz Pan Lato, który jest totalnym nieporozumieniem na stanowisku prezesa PZPN zatrudni zapewne Smude w ogóle nie rozumiem co to znaczy ze Smuda jest najpoważniejszym kandydatem bo ma poparcie Pana Placzyńskiego szefa polskiego oddziału Sportfive ja się kur... grzecznie pytam kim do ch... jest Placzyński, że ma prawo mówić kto może być selekcjonerem, a kto nie że PZPN słucha go bardziej niż samych siebie niż kibiców niż ministra sportu !!?? Jak tak dalej ma wyglądać to lepiej niech to zlikwidują i przeznaczą pieniądze choćby na sprzęt dla lekkoatletów co by pod mostem nie musieli trenować jak widać niektórym nie straszne są ciężkie warunki żeby dojść do sukcesu, a kopaczom przeszkadza za "miętka" trawa na stadionie.

 

Jadąc dalej ludzie, ale co wy chcecie że nasi ławę grzeją czy w drużynie Słowenii jest 11 piłkarzy z Barcelony, Realu, Manchesteru ?? Nie to są zwykli nie wyróżniający się niczym ponad przeciętność piłkarze którzy tworzą drużynę, Irlandia Północna, Słowacja to samo oni po prostu tworzą zajebi.... drużynę z przeciętnych graczy takich jakich my mamy, tylko że im się chcę tworzą drużynę, a "team spirit" roznosi stadion aż do fundamentów. To jest też problem selekcjonera który nie potrafi odpowiednio umotywować graczy tworzy złą atmosferę, jak widzę, że nasi grają jak piz... a selekcjoner z ręką na pysku zachowuje się jakby nigdy nic to ja się też nie dziwię wcale, że gracze tak to odbierają na zasadzie panowie nic się nie stało.

 

Nie twierdzę że Leo to zły selekcjoner, ale widać już było po ME, że ma dość nie chce tego ciągnąć, ale ciągnie bo pieniążki lecą.

Zmiana selekcjonera to w tej chwili podstawa, ale ponieważ to PZPN to będzie to kolejny kumpel kumpla i dalej ten chlew będzie wyglądał jak wygląda.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tak lincz już się zaczyna więc i ja się dołączę :) ale wcale nie będę biczem za mocno wojował.

 

Polska piłka jest nieprzewidywalna bo tworzą ją polscy piłkarze (wow co za konsekwencja! ;p). Jako reprezentacja w ostatnich latach zrobiliśmy mały krok do przodu bo polacy zaczeli grać za granicą gdzie nabywali umiejętności jakiś próżno szukać w kraju. Właśnie GRALI. Grali w swoich drużynach klubowych i takich 11 potrafiło wygrać z portugalią, czechami i pokazać ładną piłkę w inncyh spotkaniach. Pozwoliło nam to uwierzyć, że wydostaliśmy się z worka przeciętności jaką była (o zgrozo!) irlandia płn, szwajcaria, norwegia, szkocja ... i zbliżyć się znacznie do drużyn np. turcji, grecji czy nawet chorwacji. Niestety w tym roku ci sami polacy siedzą na ławie bądź nie mają klubów patrz w dwumeczu: smolarek, krzynówek, lewandowski, murawski, roger, obraniak. Panowie, nie ma bata by z ludzi, którzy nie kopią piłki regularnie zrobić bramkostrzelny zespół! I nawet najlepszy skład szkoleniowy (z Gmochem aka kolorowymi mazakami włącznie!) nic na to nie poradzi bo skoro oni grać nie będą to kto? Zawodnicy z naszej ligi? Poza kilkunastoma nazwiskami nikogo tu nie ma o poziomie międzynarodowymi (czytaj: na mecz z węgrami/belgią), którzy zagrają na poziomie więcej niż dwa mecze w swojej reprezentacyjnej historii.

 

Osobny rozdział to Beenhakker, który niestety spostrzegł tą zależność i zrozumiał swoją beznadziejną sytuację: wariant 1. "Stawiam, na zawodników sprawdzonych w szczycie formy, którzy teraz są cieniem swoich możliwości sprzed roku i modlę się by w trakcie zgrupować/spotkań do niej wrócili" 2. "Powołuje nową jedenastkę na każdy mecz by przetestować ligowców i tak może z 50 nowych ludzi po 3 letniej kadencji 3 z nich będzie rokowało na przyszłość. W międzyczasie zwolnią mnie za brak wyników". Leo w Polsce miał ciężkie życie i ostatecznie nie sprostał wyzwaniu. Nie mnie należy mu się szacunek za pracę jaką włożył z TYMI piłkarzami, że wierzył w najlepszą opcję. Ale niewątpliwie jego czas się skończył. Lato powinien spotkać się następnego dnia z nim, powiedzieć, że współpraca dobiegła końca, podać sobie rękę i odejść. To, że Lato maniery ma ze stodoły to już niestety polska przypadłość. Leo do wtorku będzie już w Holandii i nie zdziwiłbym się jakby z prezesem PZPN porozumiał się ... za pośrednictwem TV.

 

Co dalej? Wpierw należy podziękować kulturalnie (bez żadnego sarkazmu) Krzynówkowi i Żewłakowowi. Im szybciej pogodzimy się z myślą, że ich już nie ma i trzeba szukać nowych, młodych tym lepiej. Nie można liczyć na to, że Jacek za 3 lata będzie strzelał bramkę za bramką Anglikom. następnie trener. Szanse dałbym Smudzie choć cudów po tej kandydaturze nie oczekuje. Majewski? Skorża? Nie, nie, nie.

 

I kończąc. trzeba patrzeć w przyszłość z optymizmem. Gorzej być nie może nasza polska piłka leży na całej linii i jak tylko zrozumiemy, że tzreba stawiać na rozwój i nie bać się wyzwań tym lepiej dla nas. Dobrze by było zobaczyć bramkę Polaka w 2012 roku na Polskim stadionie. Nie, i nie myślę o Klose.

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kończąc. trzeba patrzeć w przyszłość z optymizmem. Gorzej być nie może nasza polska piłka leży na całej linii i jak tylko zrozumiemy, że tzreba stawiać na rozwój i nie bać się wyzwań tym lepiej dla nas. Dobrze by było zobaczyć bramkę Polaka w 2012 roku na Polskim stadionie. Nie, i nie myślę o Klose.

Spoko, spoko jest jeszcze Podolski :lol:

A tak poza tym to mnie dobija jeszcze jedna sprawa: Irlandia Północna - 1,8mln ludzi, Słowenia - 2mln ludzi, Słowacja - 5mln, Czechy - 10mln, Polska - 40mln mieszkanców. I ja nie moge tego pojąć, że rżną nas kraje w których populacja wynosi tyle ile u nas mieszka w samej stolicy. To mi się w głowie nie mieści. Inna sprawa, że przez 3 lata aż do Euro nie gramy ŻADNEGO ważnego meczu - już widzę nasz sukces na mistrzostwach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mnie wyśmiewano tutaj jak wyśmiewałem polskich piłkarzy czytaj "murarzy" i mówiono mi, że się nie znam na piłce i nie jestem fanem. :lol2:

 

Jest tylko jedno wyjście z tej sytuacji, o którym tylko Tomaszewski głośno i publicznie mówi. Reszta milczy, unika, mówi, że trzeba wyciągnąć wnioski z meczów i tak przez 20 lat :lol2: bo każdy chce mieć posadki i pieniądze. Powinni zlikwidować PZPN, ekstraklase (przemilcze kupowanie meczy, brak polskiej drużyny w LM, odpadanie w początkowych fazach eliminacji do LM z krajami 3 świata piłki nożnej), kadre. Pieniądze przeznaczyć na sport w którym odnosimy sukcesy i mamy infrastrukture (czyli podstawę) aby sukces osiągnąć np jak siatków, lekkoatletyka itd i zacząć budować infrastrukturę do piłki nożnej zaczynając od młodzieży. Za 10 lat jak będa podstawy to wtedy można wystawić drużynę reprezentacji kraju na arenie międzynarodowej.

 

Szkoda, że nikt nie zrobi kompilacji gry naszych murarzy żeby ukazać ich finezyjny futbol i podania ? tyle lat zawodowo grać i żeby nie umieli podawać ? No i mają już takiego skill-a że jak atakują to na przestrzeni 2m kwadratowych mamy 5 piłkarzy, którzy swoją techniką i fienezją wymieniają między sobą piłki i przechodzą rywali niczym Messi.

 

Zaangażowania w mecze 0, chyba grali o pietruszkę :lol2: "orzełek" na klacie przecież do niczego nie zobowiązuje, pewnie woleli by usłyszeć o wysokich premiach. A najlepsze jest to, że jedyni gracze którzy chcieli zagrać i wygrać to obcokrajowcy jak Roger! Gorszego wstydu chyba nie ma dla naszych murarzy, niż fakt, że obcokrajowiec wyróżnia się zaangażowaniem i bardziej stara się pomóc kadrze (Polsce) niż sami oni...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab

 

Koszykarzom po prostu chce się grać i widzą że mogą coś osiągnąć. Wczoraj była wtopa. JEst kilku graczy których umiejętności ostro w górę skoczyły i co najważniejsze graja w średnich lub dobrych klubach i CHCE IM SIĘ GRAĆ. Poza tym Zwiazek chce rozpropagować kosza aby był popularny znowu. Mam nadzieje że im się to uda podstawą jest drużyna i jej sukcesy. 

Najciekawsze jest to że nie tylko My mamy problem. Czesi, Argentyna i parę innych klasowych zespołów traci punkty, gole i zmniejsza swoje szanse. Mała to pociecha ale zawsze coś....

 

 

Wracając do Benhaker'a Lata i innych. 

 

Lato + PZPN to dno dna i co najmniej 1000m mułu. Ten facet wraz z dziadkami leśnymi +Listkiewiczem rozmontował polską piłkę. Korupcja na taką skale to jakaś ironia, kpina czy może po prostu s[ciach!]********. Jask można być tak ograniczonym aby wykopać sobie dolek pod własną d*pą. 

 

Rozwalić PZPN do fundamentów i koniec. Móze nowy związek stworzyć, ligę zlikwidować i zacząc tak nowa. Zaczynając od początku czyli:

 

1. objezdzić Eurpoę w poszukiwaniu rokujących nadzeją juniorom 

 

2. otworzyć baże szkoleniową/fabrykę z prawdziwego zdarzenia

 

Hmmm a może po prostu dogadajmy się z jakimś zagranicznym topowym klubem niech nam szkoli młodzież mając prawie wyłączność na ich transfery ale nie będziemy się musieli martwić o zaplecze. Byłoby sądzę że taniej i tyle. 

 

A BTW niech naszą ligę sędziują np Japończycy może wtedy wałki się skończą albo będzie ich mniej.

 

Jedyny pozytyw tej całej sytuacji to kibice którzy wiernie idą /patrza  się denerwują na grę. Może jakby kibice mieli w poważaniu cała drużynę to by sie ktoś obudził że jak słabo gra drużyna to piniędzy nima. 

 

Troszkę się rozpisałem. Teraz dla mnie priorytetem są koszykarze i siatkarze bo na mecze piłkarzy to szkoda czasu. 

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab

 

Koszykarzom po prostu chce się grać i widzą że mogą coś osiągnąć. Wczoraj była wtopa. JEst kilku graczy których umiejętności ostro w górę skoczyły i co najważniejsze graja w średnich lub dobrych klubach i CHCE IM SIĘ GRAĆ. Poza tym Zwiazek chce rozpropagować kosza aby był popularny znowu. Mam nadzieje że im się to uda podstawą jest drużyna i jej sukcesy. 

Najciekawsze jest to że nie tylko My mamy problem. Czesi, Argentyna i parę innych klasowych zespołów traci punkty, gole i zmniejsza swoje szanse. Mała to pociecha ale zawsze coś....

O tym właśnie pisałem, że nawet jak coś nie idzie to chłopaki się mobilizują i chcą pokazać że potrafią, natomiast kopacze nie dość że nie chcą to jeszcze jak nie idzie olewają to zupełnie i czekają na kolejne wymierzenie kary przez przeciwnika.

Argentyna jest dobrym przykładem na to, że mając zawodników światowej klasy można dostawać baty od średniaków czekaj czekaj to znaczy, że nasza średnia drużyna jakby stanowiła prawdziwą drużynę mogłaby walczyć tak jak Słowenia z Angolami w sobotę, poza tym ja osobiście chce żeby Argentyna nie dostała się do MŚ być może przejrzą na oczy i obraz "boskiego" Diego upadnie bo może i w piłkę to on grać potrafił, ale trener/selekcjoner to z niego jedna wielka du...

 

Przede wszystkim trzeba rozwalić PZPN aż do fundamentów, za pieniądze które zaoszczędzi się na pensjach dla tysięcy zbędnych działaczy przeznaczyć na wynagrodzenia dla skautów którzy ruszą w Polskę, Europę, Świat którzy wyszukają od Orlików po plaże Copacabana młodzież z polskim obywatelstwem lub polskim pochodzeniem i rokują nadzieję że coś z nich porządnego wyrośnie. Zebrać trochę tej młodzieży potworzyć z nich jakieś młodzieżowe reprezentacje utworzyć młodą ligę dla 8-15 latków z prawdziwego zdarzenia są Orliki można rozgrywać mecze w czasie wakacji uczyć rywalizacji niech nie grają o pietruszkę jakieś nagrody żeby wiedzieli o co walczą żeby wiedzieli że warto się starać w tym celu należy także zatrudnić profesjonalnych ludzi do szkolenia młodzieży nie jakiś Janasów na niskim szczeblu, ale również młode nieskażone PZPN-owskim myśleniem umysły, który znajdzie na 1000 dzieciaków tego jednego którym później będą zachwycać się miliony, bo przecież nikt nie wmówi mi że w 40 milionowym kraju nie można znaleźć 1-2 świetnych piłkarzy, kilku dobrych i resztę średniaków do uzupełnienia kadry.

 

PS.

Jakiś dziennikarz zapytał się już nie pamiętam kogo jak to jest że mamy tylu dobrych bramkarzy, a reszta kopaczy to dno i pamiętam że gościu odpowiedział bo bramkarzy od najniższego szczebla szkoli się indywidualnie czyli mówiąc wprost o tym co pisałem wyżej zatrudnić młodych ludzi z pomysłami i trenować z każdą grupą dzieciaków indywidualnie to jest ktoś z napastnikami ktoś inny z pomocnikami ktoś inny z obrońcami tak żeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora wymieszać i na chybił trafił ustawiać ty tu ty tam itd. Być może dzięki takim staraniom za 10-15 lat nie musielibyśmy się wstydzić tego że 40 milionowy kraj dostaje srogie baty od 2 milionowego.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale nic z tego się nie stanie ;) PZPN to państwo w państwie, jest jak chiński mur - był, jest i będzie. Szkoleniem młodych zajmują się kluby, a z racji, że tak na prawdę w Polsce są 3 kluby, które posiadają fundusze na szkolenie młodych na większą skalę to i tutaj również nic się nie zmieni. Reszta żyje z daniny od canal+ więc coś takiego jak szkolenie młodzieży odpada. Nadzieja w tym, że zagranicą czy też w polsce objawią się jakieś talenty już wykształcone piłkarsko i dla reprezentacji będą chciały grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że naszym pseudo piłkarzykom się nie chce grać. Poza tym nikt ich nie chce więc........ Dalej pisać nie trzeba.

I bramka wina Boruca ewidentna szmata piękna

II bramka piękne rozmontowanie obrony

III bramki nawet nie widziałem szkoda mi było czasu na nich.

Była najładniejsza :)

Smolarek cień własnego siebie.

Bez niego nie byłoby ani jednego strzału na bramkę.

Krzynówek patrzy powyżej

Błaszczykowski patrz wyżej

Zgadzam się.

 

 

Od siebie dodam, że z gó.wna bicza nie ulepisz i sorry ale jaka jest piłka nożna u naszych dzieci ?

Piłkę do nogi to widzą raz na tydzień i to za szybą chyba.

Boisk nie ma, klubików dla juniorów nie ma.

Z jednego rocznika jak gra może kilkadziesiąt chłopaków w Polsce w jakiś klubikach/trampkarzach to jest dobrze.

To powinno być normą, że mamy takie orliki przy KAŻDEJ szkole. Klasy sportowe gdzie jest 8-10 WF tygodniowo i łupanie dzień w dzień od najmłodszych lat.

Ale teraz jak ktoś ma we krwi grę to się o tym nie dowie bo nie ma możliwości.

Łowcy talentów nie szukają dobrych piłkarzy wśród najmłodszych, a da się z nich wyłowić niesamowite talenty, które nie szlifowane się marnują bo chłopaki nie mają możliwości dalszego rozwoju.

Jednym słowem bombę na PZPN, zaorać, zasiać. W szkołach - WSZYSTKICH (podstawowych, średnich, uczelniach) - boiska z prawdziwego zdarzenia.

Do trenowania osobni trenerzy do każdej dyscypliny a nie wuefiści, którzy zdali AWS naciach!i lub nawet bez szkoły wyższej.

Później młodzików utalentowanych przejmuje kadra ale już od początku szkoły średniej ze stypendiami za dobrą grę, itd.

A w reprezentacji już będą grali świetni gracze, którym się powinno zapłacić konkretne pieniądze a nie jałmużnę a pieniążki prezesom i sędziom.

Takie jest moje zdanie jako zwykłego widza, którego wczorajsza postawa reprezentacji Polski wqrwiła do łez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres ale to ponownie rozwiązanie nierealne. osobni trenerzy do kazdej dyscypliny? OK to teraz pokaż mi takich. Wskaż mi ludzi, którzy w każdej szkole na terenie całej polski będą prowadzic takie zajęcia, do tego również wskaż mi ludzi, którzy będą im za to płacić.

 

Boiska na każdej uczelni? Mi to się podoba :) Ale sensu nie ma bo facet 19+ lat jeżeli nie gra na wysokim poziomie to grać już nie będzie ba nawet liceum to już za późno sens budowy boisk mają tylko podstawówki i gimnazja.

 

A tak już zupełnie na marginesie to dziś niestety ale dzieciaki nawet te wysportowane wolą wyprosić od mamy zwolnienie z wf'u i napychać sie w tym czasie słodkościami siedząc na tyłku niż biegać za piłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...