Skocz do zawartości
LouisCyphre

4x512 Cl2,5 Czy 2x1gb Cl3

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc, forum czytałem ale nie mogę się zdecydować

 

proc: opteron 144

płyta: Asus A8N-E nForce4 Ultra

 

oczywiście będę chiał podkręcic procka

 

na razie mam 2x512 400 CL2.5 Geil Dual i 1x512 400 CL2.5 Geil

 

chciałbym mieć 2 GB obsługujące Dual Channel

 

tylko co zrobić:

- dokupić jeszcze 1 x 512 400 CL2.5 Geil

- zamienić 1 kostke Geila na 2x512 Dual

- sprzedac wszystko i kupić 2x1GB ale CL3 GEILa lub PATRIOTa bo na inne mnie nie stać

- jakies inne pomysły??

 

z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze 2gb tylko i wylacznie. teraz w grach przydaje sie te 2 gb zwlaszcza w fear a przeplacac slono za pamieci ktore dobrze sie kreca to wg nie bezsens bo nie ma jakiegos wiekszej widocznej wydajnosci.

 

2gb kupisz i jest si

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze 2gb tylko i wylacznie. teraz w grach przydaje sie te 2 gb zwlaszcza w fear a przeplacac slono za pamieci ktore dobrze sie kreca to wg nie bezsens bo nie ma jakiegos wiekszej widocznej wydajnosci.

 

2gb kupisz i jest si

 

no 2GB ma być w zalożeniu

wybór pomiędzy 4x512 a 2x1 ....

głosujęna 2x1GB bo wtedy śmiga toto na 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bylo w zalozeniu 1gb to 2x512 CL2,5 PATRIOT lub TwinMOS

 

Jeśli o 2gb to 2x1gb PATRIOT w dualu ładnie będą śmigac. Na Geilu sporo osób sie zawiodło więc odpuśc tą marke, zaczynają kiepścic sie jak Kingston.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór pomiędzy 4x512 a 2x1

bardziej jest o wybór międzu CL2,5 a CL3 i podkręcalnością/wydajnością 2/4 kości - chcę przekręcic tego Opterona a nie wiem z czego będę miał większą korzyść

 

2T będzie nadrabiane 4 bank interleve

nie wiem o co chodzi :oops:

 

 

po lekturze forum wiem, że te geile nie są najlepsze ale na nic innego mnie nie stać. Obojętnie czy wezmę 2x1GB GEIL CL3, PATRIOT CL3, czy 1x512 CL2,5 cena jest ta sama. Do 2x1GB PATRIOT CL2 musze dołożyć 300zł więcej a przyrost mocy chyba aż taki nie będzie.

Edytowane przez LouisCyphre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co "pajacować" jesli chodzi o kasiore i zwlaszcza gdy jest jej nie wiele to najlepiej dokup ta 512 i bedzie 2gb w dualu na 2t ktorego to i tak nie odczujesz . Sam robilem pewne testy w gierkach i zmiana z 2t na 1t to tak jak błąd pomiarowy. Z podkręcalnoscia bedzie git . I tak na tych pamieciach co wymieniles przy 230 cl 3 bedziesz musial na banq dac jak nie wczesniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz? Ja brałbym 2X1gb... ze wzgledu na mozliwosci rozbudowy w przyszlosci. Po 2 mniej pradu pobieraja - tzn to oczywiste bo sa 2 a nie 4 wiec troche sie to rozni. No i oddaja mniej ciepła, mozna zainstalowac radiatorki inne niz puszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...