Skocz do zawartości
Snake16

SL-75KAV + Athalon xp 1700+ Volcano 7+ !!! POMOCY !!!

Jakiej firmy coolerem chlodzicie swoj procesor ?  

  1. 1. Jakiej firmy coolerem chlodzicie swoj procesor ?

    • CoolerMaster
      5
    • Thermaltake
      8
    • GlobalWIN
      0
    • Arkua
      0
    • Dynatron
      0
    • Thermalright
      0
    • Dr.Thermal
      0
    • Vantec
      0
    • Zalman
      0
    • Chlodzenie wodne
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich posiadam:

 

płyte główna : Soltek SL-75KAV

procesor : Athalon xp 1700+

Chlodzenie procka : T&t Volcano 7+

Dodatkowe chlodzenia : 4x coolermaster Neon L.E.D Fan

 

I mam takie pytanie do jakiej szybkosci moge podkrecic procek zeby wszystko stabilnie chodzilo . Na max zajetym procku mam temperature 37 stopni C . Prosilbym o szczeg. wyjasnienia bo jestem laikiem , co mam przestawic w biosie , jakiego programy mam uzyc , czym mam sprawdzic stabilnosc itp .

 

Bardzo dziekuje za pomoc . 8)

 

Serdeczne Pozdrowienia Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i np. brakuje spire

 

1. masz sl-75kav czyli na sdramach..:

- jakie masz pamieci , ilu ns, firma itd. zapewne max na pamieciach dociagniesz do ok. 150 mhz (jak bedziesz mial dobre pamieci

2. u mnie na 75 kav siada mostek i jedynie moge max 138 mhz na fsb krecic, pozostaje mi OC mnoznikiem..

 

Cooler mam spire 5e34b3hh z wypolerowana na lustro wkładką i temp mam 30-40'C , latem przy upałach w stersie max ok. 45'C

 

Najpierw sprawdź opcją np. RED STORM OVERCLOCKING dostępną w biosie.. (opcja może nie do końca dopracowana) ale przetestowac warto nic nie szkodzi.. Będziesz miał wówczas pewne rozeznanie na ile poszeł tą opcją i wtedy dalej będziemy kombinowac..

 

 

Na razie sparwdź red stormem i napis naile poszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do ramow to sa to 133mhz , co do tego podkrecania w biosie to , to jest big shit ( chodzi mi o RED STORM ...) . Czyli kombinujemy dalej :] , Firma ramow , hmm nie mam pojecia co to za firma , kupilem je w mediamarkt :] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do ramow to sa to 133mhz , co do tego podkrecania w biosie to , to jest big shit ( chodzi mi o RED STORM ...) . Czyli kombinujemy dalej :] , Firma ramow , hmm nie mam pojecia co to za firma , kupilem je w mediamarkt :] .

Zgadza się że jest to "shit" ale zawsze możesz spróbować. Jesli Red storm @ fsb np. na 140 i bedzie stabilne to potem krecisz ręcznie tez w biosie w tej samej zakładce co red storm .. Zwiększasz co 1 MHz wchodzisz do windy zapuszczasz np. 3dmarka i testujesz.. Komp staje się niestabilny to zwiekszasz vcore albo zjeżdzasz z fsb i tyle.. Żadnej filozofi.

 

I mam takie pytanie do jakiej szybkosci moge podkrecic procek zeby wszystko stabilnie chodzilo . Na max zajetym procku mam temperature 37 stopni C . Prosilbym o szczeg. wyjasnienia bo jestem laikiem , co mam przestawic w biosie , jakiego programy mam uzyc , czym mam sprawdzic stabilnosc itp .

1. Najlepiej samemu podkręcić (postępując zgodnie z tym co napisane wyżej i się przekonasz na ile twój procek pójdzie..)

2. Jestes laikime to na poczatek wykorzystaj RED STORM (shit bo shit ale dla laikow jak znalazł..) .

Na razie kręć tym dojdziesz do jakiejśc wartośc OC i wtedy będziemy dalej podpowiadać co przestawić aby było więcej MHz, aby było stabilniej itd..

3.Programy..

- do podkręcenia samego procka przez FSb masz w biosie w tej samej zakładce co RED STORM opcje podwyższania taktownia FSB (magistarli głownej) masz opcje +1/+2/+3/+4.......+33/+xx

- do testowania użyj np. 3dmarków , CPU STABILTY TEST , i wszystkich twoich programów gier , które używasz na codzień , ap.. Quake itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak widać xp 0,13 u mnie ładnie pracuje i bardzo ładnie się kręci.

Maksymalny mnożnik na taj płytce to 14 ale w zależności od proca <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> się 14 lub 5. Kolejny to 12,5 i 13 też w zależności od procka.

Co do magistrali to 166 jak wiadomo nie da rady uruchomic bo dzielników nie ma (KT 133A), a maksymalna magistrala przy której system pracuje to 143 MHz (tak też wyszło komuś w testach na in4.pl lub tweak.pl), a dla bezpieczeństwa trzeba troszkę spuścić na 140 MHz. Automat zreszta też na 140 MHz ustawia magistrale (mostek północny przesmarowałem pastą - soltek słabo posmarował).

Jak sprawdzić stabilność?

Np. postawić serwerek quake 3, wpuścić 15 botów by pogoniły się przez godzinkę i już ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak widać xp 0,13 u mnie ładnie pracuje i bardzo ładnie się kręci.

Maksymalny mnożnik na taj płytce to 14 ale w zależności od proca <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> się 14 lub 5. Kolejny to 12,5 i 13 też w zależności od procka.

Co do magistrali to 166 jak wiadomo nie da rady uruchomic bo dzielników nie ma (KT 133A), a maksymalna magistrala przy której system pracuje to 143 MHz (tak też wyszło komuś w testach na in4.pl lub tweak.pl), a dla bezpieczeństwa trzeba troszkę spuścić na 140 MHz. Automat zreszta też na 140 MHz ustawia magistrale (mostek północny przesmarowałem pastą - soltek słabo posmarował).

Jak sprawdzić stabilność?

Np. postawić serwerek quake 3, wpuścić 15 botów by pogoniły się przez godzinkę i już ...

Pojdzie fsb wieksze, tylko trzeba zrobic lepsze chlodzenie NB.

ja sie zabieram za WC to zobacze jak to sie bedzie prezentowalo wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak polepszysz chłodznie to i tak duzo nie zyskasz, moze kilka Mhz....

U mnie mam niezłe air cooling i dooopa .. Max to 139 przez fsb.. Ale reszte nadrabiam mnoznikiem i dlategona moim 0,18 um mam ATH Xp 1700+@2100+

 

Ciekaw jestem Spiderman ile da ci to WC na układach mobo :) .. Soltek już tak ma że jak trafisz na model taki jak ja to możesz nawet freon założyć i wiele nie zyskasz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wersji biosu używacie?

Aktualnie mam 75kavq91. Po niej wyszły 75kavq10 i 75kavq11.

Na tej z numerkiem 9 nie rozpoznaje tego athlona i wypisuje nieznany proc.

Wszystko śmiga normalnie więc nie wgrywałem nowszego. Czy ktos wgrał nowszy? Jeśli tak to czy po wgraniu wszystko działa ok?

Oto dane ze stronki solteka:

Date File Name Version Descriptions

 

2002/10/08 75KAVQ11.BIN Q11 Supports AMD Athlon XP 2400+, 2600+.

2002/03/29 75KAVQ10.BIN Q10 1. Supports Athlon XP 2200+.

2. Supports AMD Model 8 CPU.

3. Supports Hard drive capacity larger than 136GB.

2001/12/24 75KAV-Q91.BIN Q91 This BIOS version supports Athlon XP processors.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wersji biosu używacie?

Aktualnie mam 75kavq91. Po niej wyszły 75kavq10 i 75kavq11.

Na tej z numerkiem 9 nie rozpoznaje tego athlona i wypisuje nieznany proc.

Wszystko śmiga normalnie więc nie wgrywałem nowszego. Czy ktos wgrał nowszy? Jeśli tak to czy po wgraniu wszystko działa ok?

Oto dane ze stronki solteka:

Date File Name Version Descriptions

 

2002/10/08 75KAVQ11.BIN Q11 Supports AMD Athlon XP 2400+, 2600+.

2002/03/29 75KAVQ10.BIN Q10 1. Supports Athlon XP 2200+.

2. Supports AMD Model 8 CPU.

3. Supports Hard drive capacity larger than 136GB.

2001/12/24 75KAV-Q91.BIN Q91 This BIOS version supports Athlon XP processors.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na q9 i totalnie nie przeszkadza mi, że nie rozpoznaje poprawnie procka, bo wszystko działa OK, mmx'y, sse itd są, częstotliwośc wylicza poprawnie, a wszystko wskazuje, że na tym biosie kręci się lepiej. U mnie RedStorm sam ustawia przy mnożniku 12.5 fsb 146, i chodziło by to ok, gdyby nie mój słaby zasilacz. Full Stable w tym momencie jest przy 140x12,5 chłodzenie jakieś spire-podobne, idle 39, stress 48 max.

 

Na zasiłce kumpla udało mi się uruchomić wina na 152x12.5, ale wywalił się 3D mark, przypuszczalnie dla tego, że zapomniałem Vcore podciągnąć, chyba 1,775 było, a później kumpel zabrał zasiłkę :(. O PCI/AGP clock się nie martwię, bo wcześniej na płycie BX-owej to wszystko chodziło na 44MHz stabilnie w miarę :). Proc, jak widać w podpise 0.18.

 

Aha, wersja mojego solteka to F5, a wasze? (lewy dorny róg płyty, jak coś :roll:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak widać xp 0,13 u mnie ładnie pracuje i bardzo ładnie się kręci.

Maksymalny mnożnik na taj płytce to 14 ale w zależności od proca <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> się 14 lub 5. Kolejny to 12,5 i 13 też w zależności od procka.

Co do magistrali to 166 jak wiadomo nie da rady uruchomic bo dzielników nie ma (KT 133A), a maksymalna magistrala przy której system pracuje to 143 MHz (tak też wyszło komuś w testach na in4.pl lub tweak.pl), a dla bezpieczeństwa trzeba troszkę spuścić na 140 MHz. Automat zreszta też na 140 MHz ustawia magistrale (mostek północny przesmarowałem pastą - soltek słabo posmarował).

Jak sprawdzić stabilność?

Np. postawić serwerek quake 3, wpuścić 15 botów by pogoniły się przez godzinkę i już ...

A jak sie wlacza te mnozniki powyzej 12.5 ?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrz3j, to chyba masz Q9.1, bo u mnie 2000XP już nie prozpoznaje (na Q9)

MOżliwe .. teraz jestem w pracy i nie mam możliwości tego sparwdzic..

w każdym razie do xp 2000+ rozpoznaje "poprawnie" a powyżej xp 2000+ podaje Mhz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi, ściągnij z Solteka PDF'y z opisem płyty, tam masz opisane ustawiena dipswitchy do mnożników powyżej 12.5 i fsb powyżej 133.

Ja mam tylko do 14x. choc na mobo była naklejakz z opisem do 16x..

Pozatym 14x u mnie nie dział (włacza się x5.

Chyba że po zmianie biosu , switche inaczej się ustawia (inne wartosci wykrywają :roll: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi, ściągnij z Solteka PDF'y z opisem płyty, tam masz opisane ustawiena dipswitchy do mnożników powyżej 12.5 i fsb powyżej 133.

Ja mam tylko do 14x. choc na mobo była naklejakz z opisem do 16x..

Pozatym 14x u mnie nie dział (włacza się x5.

Chyba że po zmianie biosu , switche inaczej się ustawia (inne wartosci wykrywają :roll: :roll:

Nie, nasza płytka ma mnożnik 14max, to już przerabialiśmy ze SpiderManem i kimś jeszcze. Ta naklejka to nie wiem po co była, ale na pewno nie ma mnożnika powyżej 14x, i raczej już nie będzie, bo chyba nie wyjdzie nowy BIOS- Bartony będą na FSB 166 a tego nasz soltek i tak nie wytrzyma, więc po co by to było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi, ściągnij z Solteka PDF'y z opisem płyty, tam masz opisane ustawiena dipswitchy do mnożników powyżej 12.5 i fsb powyżej 133.

To mnie troszkę zmyliło tak jakby tych mnożników powyżej 12,5 x było sporo więcej.. a tak mam do dyspozycji tylko 12,5x razem z 13x (12,5x/13x) i 13,5 x i 14x.. A do tego 14 x nie zaskakuje na moim 0,18 um ath 1700+ i podaje mi 5x :( więc doopa i zostaje dla tylko 13,5 x...)

 

A ponadto te mnożniki i ustawienia FSB sa opisane na płycie prawie wszystkie z tego co pamietam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...