Skocz do zawartości
deadfrog

Siec Radiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odrazu mowie ze jestem kompletnie zielony w sieciach komputerowych :rolleyes:

 

Mam taki problem: Mam radiowy dostep do sieci. Wygląda to tak:

 

 

Siec --|||---> komp w moim domu

 

 

Ale mam tez 2 inne komputery na ktorych tez chce miec internet. Wiec zrobiłem cos takiego:

 

 

Siec --|||--->moj komp ---kabel--> hub --->2 komp

--->3 komp

 

 

I tak to funkcjonuje. Jednak zeby na tamtych był internet to musze miec właczonego kompa a tego nie chce.

 

Pytanie: Co zrobic zeby podzielic siec i miec dostep na kazdym z 3 kompow bez koniecznosci właczania innego?

Chodzi mi tez o to aby było to jak najtansze i najprostsze zorwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wstawic ten router? Moze jakis konkretny model albo chociaz funkce jakie musi miec? Naprawde ja nic z tego nie rozumiem...

 

EDIT: To ma byc tzw. active point z routerem? dobrze rozumiem?

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz router z AP ( acces point ) mogacy pracowac jako AP client:

router/AP-->>kompy w sieci domowej ( jesli router nie ma switcha to dodatkowo musisz jeszcze switch zapodac ):

router/AP-->>switch-->> kompy w sieci domowej

mozesz tez kazde urzadzonko oddzielnie kupic

oczywiscie siec domowa ethernetowa

jesli tez wi fi to nastepny AP potrzebny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

@deadfrog jeżeli możesz to napisz jaki router kupiłeś i jak to u ciebie chula.

 

Mam taki sam dylemat i nie wiem co kupić i czy będzie działać.

Mam sieć radiową ustawioną w ten sposób:

 

antena kierunkowa=>kabel (końcówka rsma)=>karta radiowa(komputer)=>sieciówka=>kabel=>drugi komputer

 

Chciałbym żeby wyglądało tak:

 

antena kierunkowa=>kabel (końcówka rsma)=>router (z wbudowanym AP i switch)=>2 kabelki=> 2 komputery

 

Czy może ktoś konkretnie doradzić jaki model routerka z wbudowanym AP i switchami kupić? (Czy np. Dlink 614+ będzie oki?)

 

Sieć w systemie b (11M)

 

Pozdrawiam i dzięki serdeczne za każde info!!

(na innych forach nikt konkretnie nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje akurat w domu Router Edimax BR-6204Wg, ma dziwny tryb podlaczenia do AP, wyglada na to ze moze sie laczyc jako klient, ale wtedy NAT dziala miedzy portem WAN a LAN+wireles.

Ma tez tryb Wireles ISP czyli laczy sie do innego AP jako klient i jednoczesnie jest AP na tym samym kanale, ale moze miec inna nazwe sieci (cos jak tryb Repeter). W tym przypadku WAN-em jest niejako tryb klienta AP i NAT dziala dla LAN i klientow AP.

 

wyglada to tak

 

 

AP(internet)----** AP klient EDIMAX---NAT---LAN + AP EDIMAX **---- kompy po ethernecie i klienci do AP EDIMAX

 

 

Na oprogramowaniu w wersji 1,37 niestety zdazaly sie zwiechy i nietypowe odlaczanie 1 klienta w sieci LAN, dzisiaj zmienilem soft na v 1,43 i za kilka dni bede wiedzial czy sie nadaje.

 

Wada jest problem z laczeniem sie do sieci z nazwa ze spacja w trybie Wireles ISP (np: Moja Siec).

A i ten edimax kosztuje ponizej 200 zl.

Edytowane przez Pe.Pe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcecie podzielic Neo to polecam :

 

http://allegro.pl/item92521198_wag354g_eu_...fvat_od_ss.html

 

U mnie obecnie działa bez zarzutow. 2 kompy na lanie i 2 na wifi (zewnetrzna dookolna od routera, klienci na kierunkowych Yagach). Tylko konieczne jest wgranie najnowszego firmware'u bo poczatkowo bywa troche klopotliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...