Skocz do zawartości
pr1nce

Jest Sie Czym Chwalic ? 3.2ghz - Sempron S939

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki, ciezko bylo z zapisaniem pliku na dysku z cpuid :) co dopiero mowic o spi.

Nasuwa mi sie jedno pytanie, ktore chyba jest proste, ale ja nie znam odpowiedzi: otoz, wszystko bylo robione na AC, temperatury dzieki otwartemu oknu byly bardzo niskie. pytanie brzmi

"czy jezeli temperatury sa bardzo niskie (10*C na procku), to mozna smialo podnosic V na procku dopuki temp nie wzrosnie ? czy jednak sa pewne granice odnosnie napiecia, ktorych mimo wszystko nie nalezy przekraczac"?

(rzecz smieszna, ale kto pyta nie bladzi) ;)

 

ps. ja dawalem MAX 1.8, ale testy byly na 1.75 i w obu przypadkach przy wiekszej ilosci MHZ byl BLUE SCREEN ;]

Edytowane przez pr1nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

massel przykry czlowieku, jezeli masz sie tak wypowiadac to zaprzestan, bo nie mam ochoty wysluchiwac twoich z [gluteus maximus] wywodów. ok ?

Gdzie napisalem ze to jest xtreme ? Nie jest extreme, i nigdy tak nie twierdzilem. Ale kazdy kto zaprzeczy ze wynik jest bardzo dobry, bedzie po prostu smieszny... ciekawe jaki % sempow tyle wyciagnie.

 

A pozatym nie musze udawac ze jestem trendy na tweaku i zakladac nie wiadomo jakie chlodzenie, skoro wole uzyc troche intelektu i wykorzystac naturalne warunki pogodowe, pozatym 7*C na 3.2ghz na AC jest chyba dobrym wynikiem, czy nie ? :E

 

ps. haha, kupil ktos od ciebie tego "selekta" sempa za 600zl ?D:DD:D:D pfff

ja rzeczywiscie kupilem lekko przebrana sztuke, wiesz za ile ? :)... 440zl. TANIO <!>

Edytowane przez pr1nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś selekta, założyłeś ac za 60zł i myślisz ze to jest xtreme :lol: ?

To własnie JEST extreme - dawać takie napięcie , przy takim taktowaniu na AC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na codzien pracuje na 2.5ghz, nie gram duzo, jedynie w quake2 a on nie wymaga mocnego sprzetu ;]

 

Komp przechodzil spi16M na 3ghz na samym Arctitcu64 ( buda otwarta, okno zamkniete :)

Wiecej nie probowalem.

Pomiedzy 1.7V a 1.8V nie zauwazylem praktycznie zadnego przyrostu mozliwosci OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam dostepu do FC, WC ani jakiegokolwiek chlodzenia innego niz powietrzne ;]

Ale chetnie spotkam sie z kims z Warszawy kto ma Lanparty i dobre chlodzenie.

 

LP Ci nic nie da, napięcie możesz dać maxa, bo mrozik schłodzi bardzo dobrze proca :wink: [przykład - ja :lol: ]

jest to raczej WR na s939 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

LP Ci nic nie da, napięcie możesz dać maxa, bo mrozik schłodzi bardzo dobrze proca :wink: [przykład - ja :lol: ]

jest to raczej WR na s939 :wink:

tak - to jest WR, ja bym to zgłosił tutaj

a dotychczasowy wygląda tak http://overclockers.ru/cpubase/?action=details&id=12402

 

ja też nie zauważyłem żadnej różnicy między 1,7 a 1,8 :)

FC nie pomoże, bo na pewno ma Coldbuga :?

 

ile robisz na std Vcore i na 1,55V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

massel przykry czlowieku, jezeli masz sie tak wypowiadac to zaprzestan, bo nie mam ochoty wysluchiwac twoich z [gluteus maximus] wywodów. ok ?

Gdzie napisalem ze to jest xtreme ?

Naucz sie czytac, a jak masz trudnosci to polecam ctrl + c, ctrl + v.

 

Nowy temat w dziale ekstremalnym oznacza ekstremalny wynik - nie pokazanie ekstremalnego procka. Juz to było przerabiane przy postach Stonki - ma fajne procki, nawet bardzo fajne, ale oc to to zadne nie jest. Rozumiem gdybys zrobił wszystkie mody na mobo, zdjal czapke, zastosowal jakies niekonwencjonalne/orginalne chlodzenie i pokazał nieprzeciętny wynik.

 

Dodam, ze niejestes pierwsza osobą która miała 3.2ghz na konkretnie tym procesorze, wiec.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniczek ? Hmm...

 

Ja tu widze screena i nie wiem zbytnio czym sie tak wszyscy podniecaja :lol:

ja pier.... to zrób lepszego screeny, wtedy będziemy się podniecać twoim wynikiem :mur:

Jezzu ale mnie wkurzają tacy ludzie, strzel coś lepszego a nie tylko dużo gadaj...

 

Naucz sie czytac, a jak masz trudnosci to polecam ctrl + c, ctrl + v.

 

Nowy temat w dziale ekstremalnym oznacza ekstremalny wynik - nie pokazanie ekstremalnego procka. Juz to było przerabiane przy postach Stonki - ma fajne procki, nawet bardzo fajne, ale oc to to zadne nie jest. Rozumiem gdybys zrobił wszystkie mody na mobo, zdjal czapke, zastosowal jakies niekonwencjonalne/orginalne chlodzenie i pokazał nieprzeciętny wynik.

 

Dodam, ze niejestes pierwsza osobą która miała 3.2ghz na konkretnie tym procesorze, wiec.... :D

Masell nie generalizuj, bez przesady , niedługo wprowadzisz limity, minimum ghz żeby można było coś napisać na extremalnym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dszywala nie wiedzialem , ze tak Cie to urazi... :lol:

 

Proponuje Ci wziać glebszy oddech i troszke poluzowac jadra bo sie chyba zbytnio podnieczasz wszystkim...

 

Jak dla mnie nie ma sie czym chwalic i to jest moje zdanie i masz je [ciach!]a szanowac bo to jest forum dyskusyjne

i taka jest jego idea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dyskutowac o rzeczach nie zwiazanych z tematem ;]

 

Wiec tak... nie wiem czy zawsze tak jest, ale ta INFINITY strasznie ma niestebilne napiecia, w biosie niby 1.8V a cpuz pokazuje od 1.76 do 1.81 :o

 

Od razu informuje ze 3.2ghz bylo stabilne na tyle aby zrobic screena, na nic wiecej ;], dodam ze czasem system nie chcial zabootowac, na tych samych ustawieniach, takze troche to loteria.

 

Puszczalem przed momentem na 3.1ghz 1.8V i przy sp1m od razu wyskakiwal blad. dodam ze na 3.0ghz robi spi16M przy 1.65V, wiecej narazie nie probowalem.

 

odnosnie WR, to link ktory dal majkel84 tyczy sie sempa na 754 wiec to chyba inna kategoria. Wspomnialem na Xs o tym wyniku, ale narazie zero odzewu na ten temat (wszscy podniecaja sie 3.65ghz na opteronie uzytkownika overcrash ;)

 

ps. mysliscie ze 1.9V na cieklym azocie dalo by jakis wieksze mozliwosci OC ? ( miedzy 1.7 a 1.8V nie ma roznicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach cokolwiek już pisać na tym ekstremalnym bo wyszyto jakoś mało i/lub w ogóle nie ekstremalne jest :/ Może trzeba będzie wprowadzić jakąś weryfikacje przed publikacją postu oraz ankietę przez 1000 wylosowanych użytkowników czy owy post jest wystarczając ekstremalny aby dać go do działu ekstremalne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...