Skocz do zawartości
pr1nce

Jest Sie Czym Chwalic ? 3.2ghz - Sempron S939

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to nie jest Extreme, bo jak się kupuje przebranego procka to tak jest że się ładnie kręci.

Gratuluje ale Procka! Chociaż wynik ładny :rolleyes:

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak dla mnie to nie jest Extreme, bo jak się kupuje przebranego procka to tak jest że się ładnie kręci.

Gratuluje ale Procka! Chociaż wynik ładny :rolleyes:

aha- no dobrze

wiec kupuje 10 procków ( a moze i 100) i testuje je wszystkie

3 sztuki robią 2,4 - padaki, wyrzucam

4 robią 2,7 - nic specjalnego, wyrzucam

2 robią 2,9 - ciekawie, ale to jeszcze nie to ...

1 perełka robi SPI 3GHz na 1,65V i suicide na 3,2G, myślę co zrobić ... wywaliłem 4k zł na wybranie najlepszej sztuki, no ale wyrzucam bo przecież na Tweaku stwierdzą że to nie jest extreem :lol: :lol: :lol:

 

a puenta jest taka, że ide z wynikiem na XS, bo na tweaku by mnie zbanowali za to że jestem selekcjonerem a nie overclockerem :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha- no dobrze

wiec kupuje 10 procków ( a moze i 100) i testuje je wszystkie

3 sztuki robią 2,4 - padaki, wyrzucam

4 robią 2,7 - nic specjalnego, wyrzucam

2 robią 2,9 - ciekawie, ale to jeszcze nie to ...

1 perełka robi SPI 3GHz na 1,65V i suicide na 3,2G, myślę co zrobić ... wywaliłem 4k zł na wybranie najlepszej sztuki, no ale wyrzucam bo przecież na Tweaku stwierdzą że to nie jest extreem :lol: :lol: :lol:

 

a puenta jest taka, że ide z wynikiem na XS, bo na tweaku by mnie zbanowali za to że jestem selekcjonerem a nie overclockerem :lol: :lol:

Chodzi mi o to że niech kupi pierwszego lepszego procka ze sklepu i niech go tak wykręci oki. Więc dla mnie Extremalne O/C jest w tedy gdy się z procesor nie jest selektem, chłodzenie kombinuje, zrobić wszystkie możliwe mody mobo, zdjąć czape...

 

Ale wynik jest ładny i pozazdroszcze mu proca i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że niech kupi pierwszego lepszego procka ze sklepu i niech go tak wykręci oki. Więc dla mnie Extremalne O/C jest w tedy gdy się z procesor nie jest selektem, chłodzenie kombinuje, zrobić wszystkie możliwe mody mobo, zdjąć czape...

 

Ale wynik jest ładny i pozazdroszcze mu proca i tyle.

,,Bożesz ty Mój"

To czemu 80% tego forum kupuje selekcjonowane procki, i ludzie typu Piter mają pełne ręce roboty zarówno w selekcjonowanbiu procków jak i graf ?

 

Dlaczego na XS większość forum selekcjonuje procki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE tam przesadzacie z tymi selektami :lol:

 

Mi chodzilo tylko i wylacznie o to , ze jest sam screen . Nie wiem moze przez to , ze obecnie wszyscy wykrecaja juz ostro proce sam taki screen nie robi na mnie wiekszego wrazenia . Ogolnie *g* dla autora tematu w sumie przemyslalem wszystko i jesli bedziemy w takim stylu podchodzic do kazdego tematu to rzeczywiscie zrobi sie tutaj nieciekawie... (o ile juz sie nie zrobilo)

 

W kazdym badz razie licze na jakies SPi chociazby na 3.1GHz w wykonaniu autora tematu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc fajna sztuka. Ale pokaż jakiś wynik

 

Pobaw sie z Spi 1MB i 16MB choćby na 3GHz... pożyłuj go troche, potestuj, zrób pare screenów i pokaż co Ci sie udało osiągnąć :)

 

PS. Ja bym takiej sztuki nie zmarnował :P Wiec wracaj ze screenami i będzie OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał johnatan większośc ludzi leci na selektach, więc nie rozumiem zupełnie po co ta dyskucja? Niewielu jednak sami wybrałi swoje perełki, większośc kupiła procki o znanych mozliwościach i przepłaca za niego. No przecież można isc do sklepu i wźiąść 1 potestowac i sprzedac best straty praktycznie (przy założeniu że kupuje w dobrym/tanim sklepie i puszczam na allgro). Nigdzie na świecie nikt się nie oburza ze ludzie selekcjonują procki dla siebie, bo przecież liczenie na szczęscie jets conajminej smieszne. Są koledzy na tweaku których to strasznie w oczy kole, tylko zastanawiam się dlaczemu? zazdrość że inni mają mozliwości a WY nie?? Co do extremalności nowych topiców.. z tych nie rankingowych to jedynie nikt nie pluje na posty bachusa i oc-team(nie zawsze ;) ) a przeciez mozna by toczyć pianę że bachus jest z usa, ma selekcjowanego opka, swietnie MEM niedostępne w polscie i w kosmos wywalone chłodznie i ze z takimi warunkiam to nie jest wcale extreme tylko bułka z masłem. No albo dołować chłopaków z oc-team że składają sie razem na sprzęt, częśc pożyczają.... Ludzie jezeli post nie jest z tych do zamknięcia to po co wy tak rzucacie mięsem? Chyba dlatego że to polska.....

 

edit:

 

na przykład ja się wogule na extremalnym nie chawlę bo mam przeciętny sprzęt i to co osiągnałem na mim nie jest zupełnie extremalne. Ale wg mnie max screen 3,2ghz z Seprona 939@ ac łapie się jak najbardziej na extreme. Co do selkecji jeszcze: ja też ma mam selekta tyle ze go sam wybrałem metodą opisaną wyżej - czekam kiedy mnie też oplujecie i wysmiejecie... zauważam że najbardziej extreme w tym dziale są posty typu: "stary spadaj to nie zadne extreme bo: " żal mi was a szcegołnie Niemca który sam nic extremalnego nie pokazał a wszędzie są jego posty tego typu.

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to mozna już podpiąć pod extreme, a z wynikiem to już z pewnością. Do tego chłodzony jest AC.

 

I nie trzeba do extreme żadnych modów mobo i niewiadomo jeszcze czego.

Wystarczy wynik na tych mhz. Choćby SP 1M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XS przynajmniej mają wyniki a nie mhz...

 

Ok fajny procek, ale z tego nic nie wynika. Ba, nawet extremalny procek, ale nic wiecej tu niewidze.

 

PS pisałem juz ze selektor na takich taktach tez siedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

PS pisałem juz ze selektor na takich taktach tez siedział?

ale tego nie pokazał ... ot cała różnica :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, dla rozwiania watpliwosci.

Ten sempron jest to moja 3sztuka.

Pierwszego kupilem w proline gdy byla promocja za 309zl, krecil sie na 2.6ghz przy 1.65V......sprzedalem go i kupilem druga sztuke, ktora robila 2.7 na ...1.7V !!! ;/ Mialem dosc, zasiegnalem rady pewnych osob, dowiedzialem sie ze wiekszosc sempronow jest juz dawno przebrana, ze nie ma mozliwosci aby do mnie trafila naprawde dobra sztuka, slowa te potwierdzaly sie w rzeczywistosci....

 

Nasunela mi sie okazja kupienia procka ktory robil 2.84ghz na 1.4V za niezle pieniadze, wiec kupilem. Wzialem go tylko dlatego bo chcialem miec sztuke ktora zrobi 2.7 na niewysokim V..tylko dla tego.

 

Sa osoby ktore mowia ze nie powinienem dawac tego do Extreme...argumentuja to tym, ze ani nie zastosowalem EXTREMANLEGO chlodzenia, ani nie robilem MODOW plytyglownej, etc itp... a ja sie pytam PO CO ?

 

Czy sztuka jest przerabiac i kombinowac zeby cos osiagnac ?

Ja mam ten komfort ze nie musze uzywac azotu, zeby dobrze schlodzic procesor, wystarczy mi do tego zimno za oknem czyli najlepsza na wszystko matka natura ;] i szczerze powiedziawszy, jestem dumny ze osiagnalem to na AC.

 

 

Jezeli ktos nie doczytal...

3.2 JEST STABILNE NA TYLE ABY ZROBIC SCREENA. byly sytuacje ze na 3.15 nie wstawala mi plyta, robilem reset i nie bylo problemow.. ;/

Ja nie spedzam calego czasu na OC podzespolow ;)

Wczesniej zrobilem SPI 1M na taktach 3ghz, przeszlo bez problemow.

 

Dołączona grafika

 

 

 

NIE JEST TO NAJNOWSZY SCREEN..

robilem tez 3ghz na SPi16M i tez nie bylo problemow...

ale 3.1ghz wysypuje nawet w spi 1m..

 

Pozatym zauwazcie ze ogromna wiekszosc WR to taktowania na ktorych jedynie da sie zrobic tylko screena, a dzieje sie to i tak przy ktoryms z kolei uruchomieniu..

 

Ja obawiam sie ze moja plyta glowna nie jest stabilna, chcialbym sprawdzic procka na Lanparty bo wiem napewno ze np. moj procek zeby zrobic 2.84ghz potrzebuje:

 

Lanparty - 1.4V

INFINITY - 1.45V

 

... pzdr

 

edit.

- szkoda ze zamiast sie cieszyc z badz co badz mojego malego sukcesu, ktory napewno w pewnym stopniu przeklada sie na sukces Nas jako Polakow, starcie sie (nie wszyscy) szukac na sile "dziury w całym" :(

Edytowane przez pr1nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ten temat nadaje się do Ekstremalnego, czemu?

- jest to WR SS na s939, mało mamy polskich rekordów

- ile osób na XS ma "chilly air cooling"? wiele i tam wyników gratulują, a tutaj besztają...

- na XS prawie wszyscy overclockerzy mają selekty, ba kupują po kilka FX57 i FX60 i wybierają najlepsze sztuki

- w dodatku ten proc ma jeszcze potencjał :wink:

 

 

PS choć nie zabierałem głosu w dyskusji, która rozwinęła się w temacie Stonki, ale uważam, że go potraktowaliście nie fair, na XS* takie selekty są przyjmowane z entuzjazmem

 

* rozumiem, że tweak.pl to nie xtremesystems.org, ale to jest forum, gdzie wypowiadają się najlepsi overclockerzy np. K|ngp|n, Kinc, Macci, Onepagebook, Oppainter, Hipro5, Fuggers, Mickeymouse, Team Japan i wielu innych i raczej ten temat na tweak'u jest na wzór XS, jeśli powiecie, że tweak to tweak, a nie XS to czemu większość z was przegląda i zachwyca się topicami na XS? :lol: stado hipokrytów

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakby tu przyszedl ktos powazany w swiecie O/C z XS i zalozyl taki sam topik to kazdy z "krzykaczy" zaczal by klaskac i podziwiac jego wynik :D

Faktycznie robi sie nieciekawie w tym dziale :mur:

 

pr1nce good job :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tego nie pokazał ... ot cała różnica :lol:

Widocznie nie było się czym chwalić :wink: . Eh gdybym pewnego dnia był w domu to bym dokladnie tego procka na fc załozył... wtedy byłby prawdziwy WR :D .

 

Po co mody i kombinowanie? Żeby z 3200mhz zrobilo sie 3230mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło żeby pokazał jakiś wynik bo co po samych Mhz!!?? Osiagną ładny wynik i chwała mu za to, chociaż jakoś nie przepadam za selekcją. Rekord mamy i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie było się czym chwalić :wink: . Eh gdybym pewnego dnia był w domu to bym dokladnie tego procka na fc załozył... wtedy byłby prawdziwy WR :D .

 

Po co mody i kombinowanie? Żeby z 3200mhz zrobilo sie 3230mhz

 

kilka razy już pisałeś o tym FC, a jeszcze nigdy nie dałeś zdjęć układu ani żadnych wyników, gdybać każdy może :? poza tym co to byłby za WR nie na twoim procku* :lol:

 

* celowo to napisałem, gdyż wiele osób na tweaku pluje się, że wyniki w PI nie są na częściach danego użytkownika, że podkręcają nie swój sprzęt itp.

 

ludzie trochę konsekwencji i samokrytyki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka razy już pisałeś o tym FC, a jeszcze nigdy nie dałeś zdjęć układu ani żadnych wyników, gdybać każdy może :?

To ty jakiś ślepy jesteś ; ), nawet na tweaku było :D

 

PS o którym mówisz FC, bo mam dwa :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie czytac, a jak masz trudnosci to polecam ctrl + c, ctrl + v.

 

Nowy temat w dziale ekstremalnym oznacza ekstremalny wynik - nie pokazanie ekstremalnego procka. Juz to było przerabiane przy postach Stonki - ma fajne procki, nawet bardzo fajne, ale oc to to zadne nie jest. Rozumiem gdybys zrobił wszystkie mody na mobo, zdjal czapke, zastosowal jakies niekonwencjonalne/orginalne chlodzenie i pokazał nieprzeciętny wynik.

 

Dodam, ze niejestes pierwsza osobą która miała 3.2ghz na konkretnie tym procesorze, wiec.... :D

MaSell, a powiedz mi co w takim razie robi ten temat na ekstremalnym? Gdzie te vmody, ekstremalne chlodzenie i nieprzecietny wynik? Konkurencja tez widze ogromna ;D Widze, ze na ektremalnym moga pisac tylko osoby z kolka wzajemnej adoracji, a kazdy nowy jest odrazu objezdzany. Troche pokory, bo jakos Twoich super wynikow nie widac... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell, a powiedz mi co w takim razie robi ten temat na ekstremalnym? Gdzie te vmody, ekstremalne chlodzenie i nieprzecietny wynik? Konkurencja tez widze ogromna ;D Widze, ze na ektremalnym moga pisac tylko osoby z kolka wzajemnej adoracji, a kazdy nowy jest odrazu objezdzany. Troche pokory, bo jakos Twoich super wynikow nie widac... <_<

 

czy 2 WR i jedno 2 miejsce w klasie uwazasz za cienki wynik to gratuluje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 2 WR i jedno 2 miejsce w klasie uwazasz za cienki wynik to gratuluje ;]

Właśnie otworzyłem Orba i sprawdziłem wszystkie wyniki radka x550 :)

3dmark2005 - 3 wyniki :D

3dmark2003 - 3wyniki :)

3dmark2001- 10 wyników :)

Mogę wywnioskować, że zajęcie tak wysokich miejsc nie było trudne :D:D

Chyba nie musze komentowac ;] Grafa troche podkrecona wynik normalny gdzie to extreme sie pytam? A poza tym sam twierdzisz ze wynik pr1nce'a nie nadaje sie do ekstremalnego pomimo, ze to WR : )

 

z mojej strony EOT.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

czy 2 WR i jedno 2 miejsce w klasie uwazasz za cienki wynik to gratuluje ;]

no dobra...

analogiczna sytuacja - pr1nce też zrobił WR więc OCB :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Bożesz ty Mój"

To czemu 80% tego forum kupuje selekcjonowane procki, i ludzie typu Piter mają pełne ręce roboty zarówno w selekcjonowanbiu procków jak i graf ?

 

Dlaczego na XS większość forum selekcjonuje procki?

Bo ludzie lubia miec selekty, krecenie "selekta 2,9 GHz" na 3Ghz to nie jest extreme

 

Po co mody i kombinowanie? Żeby z 3200mhz zrobilo sie 3230mhz

dokładnie

 

//edit

 

UWAZAM że ekstremalne wymaga troche zaangazowania, wystawienie selekta za okno i zrobienie screena to nie jest zaangazowanie ;/

 

pr1nce, pokreć jeszcze troche..zrób SPi 16M na sensownych Mhz i bedzie cacy, bedziesz ekstremalny :D

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no extra wyniczek :) tesh zamierzam kupic tego procka :D hehe . .aa tak apropo nie przejmoj sie ludzmi ktorzy mowia ze to nie extrim albo cos takiego .. poprostu zazdrosc ludzi zrzera .. mysle ze jak by mieli dostep do takich prockow to tesh by tutaj pokazywali swoje wyniki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra...

analogiczna sytuacja - pr1nce też zrobił WR więc OCB :blink:

 

dal tylko screena i tyle, nic wiecej.

 

 

 

a co do ilosci wynikow to w 2003 naliczylem ich 34, w 2005 - 35 a w 2001 - 76 wiec nie jest tak jak piszesz, ze mielismy po 3 przeciwnikow.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem z siebie zadowolony. dzieki wszystkim za wsparcie !

 

I jeszcze raz dodaje, ze ja nie musze uzywac FREONU, HELU czy AZOTU aby schlodzic procka.

Dołączona grafika

 

 

I nie proscie mnie o SPI na 3.2 bo to nie realne na moim procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...