Skocz do zawartości
pr1nce

Jest Sie Czym Chwalic ? 3.2ghz - Sempron S939

Rekomendowane odpowiedzi

tu sie zgadzam z Mardokiem

 

Szwabik i Masełko przesadzili ... reszta tez..

3.2ghz na Sempie przy takim napieciu na AC to extreme ;]

 

Aczkolwiek przyznaje ze kolega powinien zapuscic jakeis PI czy cos .. tak jak w przypadku poprzedniego tematu stonki .. zadnego wyniku na rzadnym benchu .. nic .. obrazka chociaz jak to chlodzone jest (foty) ... tak ni w 5 ni w 9

no i napisac ze to MAX SCREEN .. bo wchodzac spodziewalem sie jakiegos PI16mb na tym 3.2ghz ...

A skoro nie ma to w takim ukladzie mamy hary86 który jest w stanie wiecej:

 

40. 11'42.578 - hary86 - Sempron 2600+ @3115MHz (8x389), DFI Lanparty nF3-250Gb (NF3-250Gb), mem @283MHz 1.5-2-2-5 (single) | SCREEN

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOOOl

 

w kazdym swoim poscie w tym temacie pisze ze to byl MAX SCREEN :S

Pozatym ktory WR jest potwierdzany screenem z SPI ?

ehh, szkoda slow.

 

zalatwie foty/ film i postaram sie o Lanparty do wiekszych testow, ale to potrwa.

Edytowane przez pr1nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOOOl

 

w kazdym swoim poscie w tym temacie pisze ze to byl MAX SCREEN :S

Pozatym ktory WR jest potwierdzany screenem z SPI ?

ehh, szkoda slow.

 

zalatwie foty/ film i postaram sie o Lanparty do wiekszych testow, ale to potrwa.

oj koles .. nie loluj mi tu ...

ja sie za Tobą wstawiam a ty fikasz .. pokaz mi gdzie jest W TEMACIE napisane ze to max screen...

i gdzie jest w pierwszym poscie poza max screenem jakis bench na nizszym stabilnym ustawieniu ...?

 

tylko raz postowalem w extremalnym chwalac sie procem ... i staralem sie dodac jakies opisy, foty, screeny z jakims potwierdzeniem .. .. tu moj temat http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=95547

 

pozatym dopiero zauwazylem ze to Semp na 939 ... a ich za duzo nie ma na tweaku ..

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOOOl

Pozatym ktory WR jest potwierdzany screenem z SPI ?

ehh, szkoda slow.

Czysta przyzwoitość nakazuje by pokazać screen z JAKIEGOŚ WYMAGAJACEGO testu. Screen z Windy? Proszę, bardzo, tez moge pokazać odpaloną Windę na 3,25 na AC... I co z tego jak Spi 16M mam jedynie na 3,1, a Prime na 3,04... WR trzeba ładnie udokumentować, bo screen zrobiony z fartownie odpalonego sysu nic nie znaczy. Zresztą jak dobrze pamiętam był swego czasu temat w stylu "Maks. screen...".

 

Co do samego tematu to jak mówiłem ma rację bytu w tym dziale, bo nieprzeciętny procek został pomeczony nieprzeciętnym napięciem na totalnie przeciętnym chłodzeniu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luz :)

proc przechodzi sp16M na 3ghz, pozniej wrzuce screena.

A jak wymienie na infinity na Lanparty to jeszcze powalcze.

temat od 2dni jest.. powinienes te pi wrzucic w pierwszym poscie ..

wiec przestan pisac .. RÓB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie !! [glutes maximus :D:D ] nie mam czasu na to.

Dla mnie wazne jest ze stabilny jest na troche ponad 3ghz.

I NIGDY NIE UWIERZE, ZE REKORDY SA ROBIONE NA STABILNYM USTAWIENIU !

 

NA xs nikt sie nie pyta o testy ze SPI, wystarczy screen z cpuz i jest po problemie...a tutaj ? ;E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie !! [glutes maximus :D:D ] nie mam czasu na to.

Dla mnie wazne jest ze stabilny jest na troche ponad 3ghz.

I NIGDY NIE UWIERZE, ZE REKORDY SA ROBIONE NA STABILNYM USTAWIENIU !

 

NA xs nikt sie nie pyta o testy ze SPI, wystarczy screen z cpuz i jest po problemie...a tutaj ? ;E

heh własnie jest na odwrót, na XS zazwyczaj SPI sp2004 to standard.

Ale nie ma co porównywać XS do tweaka inni ludzie inne pieniądze wszystko inne :lol2:

 

Jak dostane Venic z serwisu zabawie się w hardcore na sempie, albo będzie fajny wyniczek albo będzie dead procka.

 

BTW: można by dalej tak generalizować że na AC wogóle nie ma mowy o extreme , trzeba robić swoje i nie przejmować się niektórymi komentarzami.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie !! [glutes maximus :D:D ] nie mam czasu na to.

Dla mnie wazne jest ze stabilny jest na troche ponad 3ghz.

I NIGDY NIE UWIERZE, ZE REKORDY SA ROBIONE NA STABILNYM USTAWIENIU !

 

NA xs nikt sie nie pyta o testy ze SPI, wystarczy screen z cpuz i jest po problemie...a tutaj ? ;E

tylko sie nie popłacz i nie idz sobie ...

 

jestes na TWEAKU ..nie na XS ... a tam zreszta generalnie za stabilnosc ramu uznaje sie minimum pi 16-32mb... a procka sp2004 ... a max screen sie daje przy okazji jako ciekawostke

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell, a powiedz mi co w takim razie robi ten temat na ekstremalnym?

...

Troche pokory, bo jakos Twoich super wynikow nie widac... <_<

1. Co robi? Tutaj były chociaz wyniki... i to nienajgorsze;).

 

2. Hmmmm no to może tak:

SPI16M @ WC (patrz data)

BH5 CL2-2-2 @299MHz SPI1M ;) - drugi potwierdzony wynik na świecie

Vcore 1.88v dla A64 na BOXie + SP2004 w tle - dla was hardcore to 1.7x v ;)

 

Możesz tez poklikac w orby w moim sigu

 

6600GT - Kiedy robiłem wyniki na 6600GT byłem w 3dm03 i 05 na drugim miejscu na swiecie, teraz nawet niewiem, ale dalej scisła czołówka. We wszystkich 3DM są to najwyższe wyniki w Polsce. Rdzeń na tym 6600GT jest obecnie najwyżej taktowanym układem nv43 na swiecie, i tak już chyba zostanie bo nikt tych kart teraz niekatuje. Dodam ze karta pierwsza z brzegu :wink:. Aktualnie jest własnością matiz'a @oc-team

 

GF6200 - W 01 drugi na swiecie, w 03 podium, w 05 podium. Obecnie na gwarancji, umarła pośrednio od vmodów/modyfikacji biosu :lol:

 

Czekam ciągle wyniki. Nie fajny procesor :wink:

 

edit

Chcecie sempa s939 @3ghz 1.63v spi16m? Prosze bardzo:

 

http://img406.imageshack.us/my.php?image=3003164spi160ct.jpg

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty jakiś ślepy jesteś ; ), nawet na tweaku było :D

 

PS o którym mówisz FC, bo mam dwa :D ?

Qra, przez tą dyskusję aż się musiałem zarejstrować, bo nie wytrzymałem;) Co za sztuka podkręcać na FC, i tak wiadomo, że proc wysoko pójdzie, żadne extreme moim zdaniem :P

 

A co do Sempa, ładny wynik, gratuluję, a także samozaparcia i siedzenia przy otwrtym oknie, to jest dopiero extreme :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qra, przez tą dyskusję aż się musiałem zarejstrować, bo nie wytrzymałem;) Co za sztuka podkręcać na FC, i tak wiadomo, że proc wysoko pójdzie, żadne extreme moim zdaniem :P

 

A co do Sempa, ładny wynik, gratuluję, a także samozaparcia i siedzenia przy otwrtym oknie, to jest dopiero extreme :D

Co to za sztuka na FC ? Na FC jest łatwiej sprzęt ubić niż na a/c lub w/c. I przynajmniej chłodzenie jest jakieś normalne a nie wiatraczek.

 

Imho ja się z autorem tematu trochę solidaryzuję - ale ...

Mogłeś dać wynik z SPI na 3GHz czyli takie ustawienia jak masz stabilne i dodatkowo max screen czyli WR na taktowaniu 3.2GHz i pewnie wtedy nikt by się tak nie czepiał.

 

Nie martw się, że tak jadą po Tobie - sam to przerabiałem już jak się nie udało kiedyś tam.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podlacze pod pytanie i w sumie polowiczna (no offence) odp:

czy mozna podnosic dalej napiecie jak temp jest niska ? nie mowie tu nic o chlodzeniu, bo to chyba nie ma zbytnio znaczenia - czy jest to ac/wc/fc , skoro temp w stresie wynosi powiedzy +10 / +15'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masel marudo jak ci sie nie podoba to papa :P wynik świetny (ekstremalny) procek miód a że łatwo przyszło to tym lepiej ;]

 

ekstremalnie to mnie wkurza biadolenie o zdejmowaniu czapek i fc i bla bla bla, jak nie jest to konieczne to wtf ocb ? ;]

 

pokaż lepsze miejsce na pokazanie 3,2ghz na powietrzu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a ja sie podlacze pod pytanie i w sumie polowiczna (no offence) odp:

czy mozna podnosic dalej napiecie jak temp jest niska ? nie mowie tu nic o chlodzeniu, bo to chyba nie ma zbytnio znaczenia - czy jest to ac/wc/fc , skoro temp w stresie wynosi powiedzy +10 / +15'C

tak, można, ale:

1. Semprony są o wiele bardziej tolerancyjne dla wysokich wartości Vcore, bo innego Opki - mogą sie szybciej uszkodzić, czy odejść :D

2. już od 1,7 daje to naprawdę niewiele bądź też NIC

3. Są pewne ogólne "normy" - 1,9V nie widziałem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w odroznieniu od innych nie bede marudzil :D

 

Ładny wynik :wink:

 

Suicide screeny to fajna zabawa, dziwie sie ze tak malo osob sie w to bawi :?

 

Jak cos to mozesz wpasc na freon :) .

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, naprawde ciekawy procek ;)

I nie przejmuj sie, że po Tobie jadą - po wielu jechali

 

masel marudo jak ci sie nie podoba to papa :P wynik świetny (ekstremalny) procek miód a że łatwo przyszło to tym lepiej ;]

 

ekstremalnie to mnie wkurza biadolenie o zdejmowaniu czapek i fc i bla bla bla, jak nie jest to konieczne to wtf ocb ? ;]

 

pokaż lepsze miejsce na pokazanie 3,2ghz na powietrzu :P

Czapki bałbym sie zdjąć, po co kruszyć rdzeń i ubijać proca (przy moich łapach ;))

Mi by wystarczyło dobre WC do szczęścia

I tak chyba nigdy nie zejde poniżej 30s w SPi1M

 

BTW Zastanawiałem sie, czy dać na ekstremalne mojego Mediona 9800XL który latał 463/801, ale stwierdziłem, że zostałbym wyśmiany, więc zaniechałem prób :(

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. kubasiek, nie pisz ze jestem smieszny, lepiej przemysl sprawe swojego avatara :E

 

Jeszcze raz :* dla wszystkich tolerancyjnych ludzi.

Wynik jest fajny i nikt mi nie wmowi, ze jest inaczej.

Aktualnie jestem w Toruniu, a komp w Warszawie, temat mozna narazie przemilczec. Mialem gdziesz screen ze spi16M na lekko ponad 3ghz, ale zgubil sie :D, ale nie martwcie sie, zrobie nowy w przyszlym tyg.

 

ps2. chaos, chcialbym sie z toba spotkac w przejsciu podziemnym, ciekawe czy wtedy tez bylbys taki wygadany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz byc wiarygodny max screen itd. to dajesz validate z cpu-Z min. tak jak w markach orb ,bo wiesz photoshop czyni cuda >>w ciagu paru minut d:: to ja pobijam wszystkie rekordy jakie chcesz pozdro

 

a jak chcesz byc wiarygodny na stabilnosc to PI, Prime w tle leci, super PI liczy tak zeby bylo widac sume kontrolna ihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz byc wiarygodny max screen itd. to dajesz validate z cpu-Z min. tak jak w markach orb ,bo wiesz photoshop czyni cuda >>w ciagu paru minut d:: to ja pobijam wszystkie rekordy jakie chcesz pozdro

 

a jak chcesz byc wiarygodny na stabilnosc to PI, Prime w tle leci, super PI liczy tak zeby bylo widac sume kontrolna ihihi

nie zebym byl po stronie autora topicu .. bo pokazal swoja infantylnosc ...

ale ty to nie przeczytales tego topicu wcale bo dal na pierwszej stronei validate z CPU-Z ..

natomiast cala kłotnia byla o to ze nic pozatym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że post numer #71 i #82 rozwiały wszelkie wątpliwości, ja bym to zamknął w cholere dopóki pr1nce nie zrobi porzadnych benchów

 

a to że mu sie nie chce swiadczy tylko o jego ekstremalności

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mowie ze nie max screena ma ale nic wiecej ot co

takie OC to wiesz czysta pokazowa bo nienadaje sie na dluzsza mete stable OC ja nawet takich wynikow nieuznaje bo jest to nieprzydatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac i Validate z CPU-Z o dupe rozbic :)

i dlatego wlasnie ja zawsze bede zwolennikiem dobrze udokumentowanych osiągnieć (nawet jak to bedzie oznaczac spotkanie w ciemnym zaułku :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory też myślałem że Validate z CPU-Z jest bardzo wiarygodne ale po tym co znalazłem (a było to bardzo proste) moje zdanie się zmieniło.

 

*Broń borze nic nie sugeruję względem wyniku autora tematu, pokazuję jedynie iż do Validate z CPU-Z trzeba czasem pochodzić z dystansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...