Skocz do zawartości
Tolos

Zestaw 2.1 , 5.1 A Może Wzmacniacz + 2kolumny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dylemat jaki zestaw grający wybrać. Powiem od razu, że najbardziej zależy mi na słuchaniu muzyki (Rock , muzyka gitarowa) i czasem ogladaniu filmów. Gry nie wchodzą zupełnie w rachubę. Pokój mój ma jakieś 20 m2. Wcześniej miałem głośniki 2.1 logitech X-230. Byłem z nich bardzo zadowolony , ale oddałem i zostałem bez głośników. Tak naprawdę pozbyłem się ich bo chciałem kupic coś lepszego , żeby rzeczywiście zauważyć róznicę w jakości. Zastanawiam się nad Logitech Z-3 (Z-3e - nie wiem czym sie różnią, chyba tylko wyglądem). Nie wiem czy będzie czuć jakąś różnice między moimi straymi X-230 a Z-3. Cena różni je o jakies 70 zł. Ta różnica sugeruje że róznicy za duzej nie bedzie słychać. Czytałem bardzo dużo pozytwynych opinii o Logitech Z-2300 THX. Byłem na nie napalony, ale stwierdziłem, że ta moc nie jest mi zupełnie potrzebna. Lubie czasem podkręcić volume ale bez przesady. Chodzi mi o to że nie chce płacić za moc tylko za jakość dzwięku ( tu na pewno jest dobra ale tez duzo sie placi ze te Waty). Mam podejrzenie, że cała wartość tych głośników skupia się na Subwooferze, a głośniki satelitarne zostały zrobione przeciętnie - gdzieś przecież trzeba ciąć koszty. Ostatnio znalazłem pozytywne komentarze na temat Genius 5.1 HW. Jak sie na nie patrzy to rzeczywiście robią wrażenie - wygląd mają całkiem "rasowy" w porównaniu do zwyklych komputerowych głośników. Tyle że jest to 5.1 , miałbym problem, żeby to rozstawic - wiadomo meble i inne graty. Jest na forum duża rzesza ludzi , którzy jednak do muzyki polecają zwykly zestaw Wzmacniacz + kolumny. Dużo dobrych opinii jest o kolumnach Tannoy M2. Do tego jakiś wzmacniacz. Jeśli to rozwiązanie polecicie to jaki wzmacniacz do tego. Dodam że na wszystko chciałbym wydać nieco ponizej 600 zł. Jeśli nie głośniki Tannoy to jakie? Czy na innych głośnikach ze wzmacniaczem mogę osiagnąc jakość porównywalna do tych droższych zestawów 2.1 ( Logitech Z-2300 THX) w tej samej cenie. Przypoinam, że chciałbym na to wydać poniżej 600 zł , no jesli rzeczywiscie warto to moge doplacic pare złotych. Czekam na propozycje. Dzięki z góry. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szzcerze że do 600 zł raczej nie wyrwiesz nic ciekawego jeżeli chodzi o wzmacniacz + stereo. sam używam do taki zestaw bo uważam, że jakość dźwieku jest o wiele lepsza niż niejedno 5,1 w oglądaniu filmów....nie mówiąc o słuchaniu muzyki.

Koleżka kupił logitecha 5300thx no i niestety mój zestaw w jakości dźwięku jest znacznie lepszy (tyle tylko że w grach ma lepiej, bo mu chodzi coś z tyłu :) ). zaznaczam ,że mam audigy 2 zs + stery KX-a + foobar - dźwięk naprawdę wyśmienity.

Masz naprawdę duży pokój aby zrobić z niego dobry użytek np. zapoznać się troszkę z właściwą akustyką pomieszzcenia jeżeli masz taką możliwość (pełno tego na necie), no i allegro - można wyrwać bardzo tanio sprzęt przywożony z niemiec (ja kupiłem kolumny Dali 5005 za 1tys, a w sklepie ok 2tys., wzmacniacz Marantz 67 special edition-liniowy za 500zł). Jeżeli masz tylko możliwość odłożyć ciut więcej to naprawdę warto, jeżeli interesuje Cię tylko dobre stereo.

Kumple jak u mnie słuchają muzyki i oglądają filmy, to twierdzą,że niemożliwe jest aby w tak małym pokoju uzyskać taką przestrzeń i czystą dynamikę.

 

Słuchałem także innych komputerowych zestawów (z reguły u kolegów) i nie ukrywam,że byłem zaskoczony parę razy możliwościami takich zestawów. Najbardziej przypadły mi do gustu Logitechy (nie creativy :) ) i przy dobrej karcie naprawdę można wiele uzyskać.

 

Czytałem wiele recenzji na temat Tannoy M2 (hobby trwające od 11 lat) i rzeczywiście w swojej klasie są naprawdę ok www.audio.com.pl/archiwum/testy/TANNOY%20M2.pdf .

Do tych kolumienek polecam właśnie jakiegoś Marantza, który rozajśni cały dźwięk, a przy tym dynamicznie go przedstawi. Dobre też są Cambidge Audio i niektóre modele Pioneera ale napewno nie polecałbym Denona (ma dobry bas i nic poza tym- sam miałem), Nad-a (za miękki) i starych modeli Harmana. Taka jest moja opinia odn wzmacniaczy stereo, ale każdy ma swój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam troche wiecej kasy jakby co. Tylko troche żal wywalic wszystko na Audio. Ale do muzyki rockowej, gitarowej, czasami jakies utwory ala techno , jakie zestawiki (składane np na allegro) wzmacniacz + głosniki byscie polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam troche wiecej kasy jakby co. Tylko troche żal wywalic wszystko na Audio. Ale do muzyki rockowej, gitarowej, czasami jakies utwory ala techno , jakie zestawiki (składane np na allegro) wzmacniacz + głosniki byscie polecili?

Też myślę że warto byłoby na Allegro poszukać jakiegoś taniego wzmacniacza stereo (jak wyżej Cambridge Audio, Nad, Denon, Pioneer) i 2 monitorów. Co do monitorów - ostatnio słyszałem zachwyty nad Paradigm Monitor 3 - drogie są ale do małych pomieszczeń w sam raz :wink: . Osobiście używam CD-amplitunera Denona UD-M 30 z monitorami B&W 302 i jestem bardzo zadowolony z uniwersalności tego zestawu (radio + cd + przyzwoite głośniki). Może zainteresujesz się np. podobnym zestawem Onkyo http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=87832869 ? Jeśli masz zagracony pokój to nie widzę większego sensu inwestowania dużych pieniędzy w sprzęt. Mój bardzo przeciętny zestaw "odżył" po wywaleniu meblościanki... i pomimo upływu lat potrafi mnie jeszcze zaskoczyć dźwiękiem. Nie wiem jak by się sprawował z dodatkowym subwooferem ale w filmach potrafi zagrzmieć B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje, że jeżeli nie ejst Ci potrzebne radio (a tak myslę) to lepiej weź te Tannoy-e co mówiłeś i kup osobno jakiś wzmacniacz stereo np. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=89439578 , http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88828750 , dobry też jest Pioneer a400 - warto poszukać.

 

a jaką posiadasz kartę dźwiękową ?

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te wersje soniaka i nie polecam jej, sopran piekny to fakt ale bas jest kiepski i moje z 5500 bija ja na glowe, z 2300 tez ja ruchnie w kazdym calu, ta mhc w777 to model z przed 5 czy 6 lat, stara technologia, moja kosztowala 2599zl i zaluje ze wydalem na nia tyle kaski!!!ps. nie polecam jej bo sie zawiedziesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez karsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam geniusy, o ktorych wspominales, podlaczone pod Audigy 2 rozstawione w pokoju 15m2 i nie mam do nich zadnych zastrzezen. Wrecz jestem bardzo z nich zadowolony. Wg mnie do muzyki rockowej nadaja sie bardziej niz np do techno gdyz przy mocniej ustawionym bassie i volume 50% zaczyna po trochu pierdziec (50% volume = bolace uszka:P) a wlasnie przy rockowej wszystko pieknie slychac nawet powyzej 60% vol :D Nie ma koniecznosci rozstawiania tego zestawu jako 5.1... Tylnie glosniczki mozesz polozyc na frontowych, pod kompa podlaczyc jako stereo i gra gitara :) Glosniczki mam takze podpiete pod stara mini wieze Philipsa ktorej uzywam do odsluchu radia i dzwiek takze jest czysty i przyjemny. Jesczze rok temu (dopoki bracholek nie wywiozl do siebie) mialem w pokoju amplituner technicsa (ktorys z statnich modeli), korektor i altusy 100 i musze przyznac ze gralo to gorzej niz teraz te geniusy. Nie mowie ze amplik byl cos do du... ale same altusy 100 (troche za slabe do takiego wzmacniacza) geniuski bija na glowe w pokoju ponizej 20m2 :) Czasami sobie siupne na tapczanie i nie dowiezam ze takie niby "gowienko" potrafi tak grac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte Sb live 4.1. Stara karta ale jakos nie widze potrzeby zmian , chyba że coś zaproponujecie. A takie głośniczki jak Logitech Z-3e z porównaniu do X-230? Oczywiście wołabym kupic wzmaciacz plus głosniki ale szczerze to nie mam czasu żeby szukac i kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemius 5.1 Home Theater nie nadaje się do słuchania muzyki. Sprawa

dotyczy głównie basu w subwooferze - dziadostwo buczy, przewija się

jak biedronkowe flaki na talerzu. Ten zestaw ujdzie jeśli będziemy

puszczać same filmy. Do tego z resztą został stworzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gzdie do rocka zestaw 5.1 i to do 6 stów. Przeciez te zestawy maja obcięte górne pasmo lub srodkowe [nie mówie o systemie w którym zamiast smiesznmych satelit są kolumny ale trudno było by wyrawc taki zetsaw w takij cenie ] i dotego jeszcze ten śmieszny bass z tego niyby-subufera. Te zestawy [tańsze] nigdy nie były produkowane pod muzyke. A jeszcze wzacniacz to następna para kaloszy hyba radia z biedronki ma mocnieszcze końcówki :]. 1000 X lepeij od tych plastikowych zestawów wepiej by grała jakaś Unitra czy Diora [mozna wyrawac za bardzo małe pieniadze , nawet za 50 zł. jak ktoś nie kuma co to jest :]] i do tego Altusy [oczywiście po regeneracji głosników] i zapłacisz za załość nie wiecej niz 400 zł. a dzwięk bedzie napewno lepszy [jezeli załozymy że bedą ekspoatowane prze Rocku] ale wybór należy do Ciebie jezeli nie słyszycie róznicy miedzi dobrym zestawem Stero a 5.1 to POZDRO :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.1 to tylko do gier noi moze jak jest jakis dobre 5.1 to i do filmow akcji, z wybuchami itp.

do muzyki tylko STEREO, chyba ze ktos sie uprze na kwadrofonie....

ale STEREO to nie od dzis podstawa, a co proste to skuteczne i najpiekniejsze....

to tyle...

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejao

Polecam zestaw stereo na unitrze/diorze one są poprostu najlepsze! Czystość dzwięku i ogólne brzmienie jest boskie :) Jeżeli dobrze poszperać w 'starszych' sprzętach to za te 600zł można sobie sprawić baaardzo dobre brzmienie. Radze Ci kupić jakies

-dwie średnio-wysoko tonowe( http://allegro.pl/item98095274_magnat_moni...hit_cena_.html) kolumy

-unitre ws-503 (http://allegro.pl/item97469459_wzmacniacz_unitra_ws_503_stan_bdb_.html)

-aktywny subwoofer np firmy Koda (http://allegro.pl/item96818605_subwoofer_aktywny_koda_sw_550_sklep_wroclaw.html)

pogrzebać w unitrze żeby 'wyjąć' źródło dźwięku, podłączyć je do suba i gwaratuje satysfakcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemius 5.1 Home Theater nie nadaje się do słuchania muzyki. Sprawa

dotyczy głównie basu w subwooferze - dziadostwo buczy, przewija się

jak biedronkowe flaki na talerzu. Ten zestaw ujdzie jeśli będziemy

puszczać same filmy. Do tego z resztą został stworzony.

Wiesz co Twoje wypowiedzi na temat zestawu Geniusa sa po prostu zaje*iste :lol:

 

Widac ze w ogole nie miales do czynienia z tym zestawem albo trafiles na jeden ferelny model. Bo bas w tych glosnikach jest jedna z najlepszych zalet.

 

Nie wprowadzaj ludzi w blad bo tylko Ty na tym forum takie brednie wypisujesz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem zestawy komputerowe nie nadają się do słychania muzyki żadne 2.1 5.1 nie nadają się miałem już od groma ich i teraz chciał bym kupić jakieś stereo do 600zł i się dokładam do pytania co za tą kaske?? Jak nie stereo to kupie wieże Philipsa jakąś z allegro jednego Philipsa miałem i stwierdzam że łądnie grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje cię stereo to kup używany wzmacniacz wyższej klasy, segmentowy, np postawisz sobie na nim monitor i nie będzie tak duzo miejsca zajmował. Coś takiego można nabyć w cenie około 300zł na giełdzie elektronicznej lub na allegro. Jeśli mieszkaśz blisko Wrocławia to polecam wybrać się w niedzielę na ulicę robotniczą na giełdę elektroniczną. Kupiłem tam cały moj zestaw stereo z którego jestem bardzo bardzo zadowolony. Za wzmacniacz stereo 2x110W Pioneera 350zł + gramofon Akai 100zł + CD Pioneera 200zł jest już u mnie 3 rok i sprawuje się wspaniale, kolumny mam własnej konstrukcji i wykonania (zajmuję się inżynierią dźwięku) Kupisz wzmacniacz i kolumny o zadowalających parametrach za około 600zł w sumie. Musisz się jeszcze zastanowić jak dobrej klasy sprzęt jest ci potrzebny do słuchania muzyki z komputera. Ponieważ niektórych rzeczy poprostu nie usłyszych mp3 to kodeki percepcyjne, które wykorzystując właściwości naszego słuchu (a raczej właściwości większej częsci populacji) wycinają na zasadzie maskowania dźwieki których nie powinniśmy usłyszeć bo mają zbyt niski poziom, lub są z poza zakresu częstotliwości słyszalnych. Ma to wpływ oczywiście na odbieranie przez nas innych czestotliwości i tonów więc muzyka uborzeje, traci dynamikę i głębię. Nie widzę więc sęsu wydawania grubej kasy na sprzęt który będzie miałsuper parametry, jeśli to co bedzie przenosiłjest mocno nie doskonałe.

 

a tutaj przepięknie grający Pioneer za 250 zł: http://www.allegro.pl/item97916243_pioneer...energy_mos.html

a tutaj kolumny niewieliego rozmiaru ale bardzo dobrego dźwięku za 199zł para (słuchałem): http://www.allegro.pl/item98095274_magnat_..._hit_cena_.html

a tu jeszcze inne kolumny, bardzo dobre, ale już trochę droższe (tych nie słyszałęm - opinia zasłyszana od kolegi - realizatora dźwięku): http://www.allegro.pl/item98771424_missile..._monitory_.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj przepięknie grający Pioneer za 250 zł: http://www.allegro.pl/item97916243_pioneer...energy_mos.html

Ostatnio stałem przed podobnym wyborem i miałem dylemat między Denonem PMA-560 (549zł) a NAD 3020 (399zł) i po przeczytaniu dziesiątek opinii wybrałem NADa, mimo iż wygląda naprawdę paskudnie. Z pionierów szukaj raczej A400 (chyba takie oznaczenie - kultowy model i na pewno dobrze zagra).

 

Z modeli "budżetowych" polecałbym rozejrzeć się na allegro za markami (opieram się na tym, co znalazłem przez tydzień na necie - polskie i angielskie fora audiofilskie, strony z reckami): luxman (bardzo tanie i z przyjemnym brzmieniem), NAD (z tanich tylko model 3020 i nie oglądać jego zdjęć ;), Denon PMA-560 (trochę droższy, ale rewelacja pod względem dźwięku, no i stylistyka zdecydowanie ładniejsza od NADa - jeśli to dla kogoś ważne), można też czasem złapać tanio jakiegoś przyzwoitego Rotela czy Protona (opartego zresztą na nadzie 3020).

 

a tutaj kolumny niewieliego rozmiaru ale bardzo dobrego dźwięku za 199zł para (słuchałem): http://www.allegro.pl/item98095274_magnat_..._hit_cena_.html

a tu jeszcze inne kolumny, bardzo dobre, ale już trochę droższe (tych nie słyszałęm - opinia zasłyszana od kolegi - realizatora dźwięku): http://www.allegro.pl/item98771424_missile..._monitory_.html

Magnatów nie znam, ale to jest chyba niemieckie, a Niemcy mają podobno specyficzne oczekiwania co do dźwięku i nie każdemu to pasuje. Ja co do kolumienek to jeszcze się nie zdecydowałem - wybieram pomiędzy: Wharfedale Diamond 9.1/9.2, Tannoy Fusion 2, Tannoy Mercury M2. Co do tych ostatnich, które podałeś, to może jakiś wałek być - tzn. nie, żeby towar był niezgodny z opisem, ale na jakimś forum naśmiewali się z tego gościa, co to sprzedaje, że nie ma pojęcia o akustyce, a robi kolumny - podobno źle podobierane częstotliwości podziału zwrotnic, głośniki STX, które mają raczej marną opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem co robic Kupilem wlasnie te Geniusy i u mnie tez slychac buczenie obok Bass Reflex i jak nie slucham glosniko a sa one podlaczone do pradu to jak wloze reke do Bass reflex to transformator jest goracy a jak poslucham glosniej muzyki to az parzy

 

W sklepie mi powiedzieli ze teraz w nowym glosnikach daja za male transformatory i one sie grzeja itd. ale na wylaczonych glosnikach zeby sie grzalo i buczalo cos dzwnego

 

Nie chcieli odeslac tych glosnikow tylko maja zobaczyc czy graja i co jest z nimi

 

Pewnie powiedza ze glosniki graja i jest ok a to ze sie grzeje to normalne

 

Jak im udowodnic ze glosniki sa popsute

Co robic????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...