Skocz do zawartości
narciarz

Który Bloczek Wydajniejszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już mam prawie całe wc. Został mi do wybrania bloczek na CPU.

Jako, że zamówiłem sobie troche gratów z http://www.alphacool.de/xt/ to przyszła mi myśl, żeby tam jeszcze bloczek na CPU kupić.

Jak myślicie co będzie wydajniejsze:

rodzimy X3N z MCS ???

czy może

niemiecki WAK CPU Alphacool NexXxoS XP ???

Jakoś dziwnie na necie ten niemiecki bloczek wygrywa w testach ale nigdzie nie podali współczynnika c/w, żeby można porównać z naszym bloczkiem.

Cena podobna obu bloczków. Za tym szkopem przemawia tylko to, że ma wlot i wylot. X3N ma jeden wlot i dwa wyloty, można wsadzić korek od bidy ale będzie to nijak wyglądać.

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał x3n'a ... bloczek baaaardzo fajny. Przynajmniej mi sie podoba. A różnicy w wydajności to pewnie nie zauważysz miedzy bloczkami.

Za x3n'em przemawia jeszcze lepsza zapinka ... a nie takie socketowe cuś jak ma ten niemiecki bloczek.

Brał bym polski produkt nawte daltego ze łatwiej go dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podczepie moze pod temat, ale do wyboru raczej tylko polskie konstrukcje rozwazam

F2s, Prison V2 PRO (ale ciezko dostac), Cube PRO, inny?

co z tego na P4 Prescott @ onad 4GHz byscie polecili?

w X3N nie podoba mi sie ze sa 3 krucce, ale 1 mozna zatkac niby (tylko jak ze szczelnoscia?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podczepie moze pod temat, ale do wyboru raczej tylko polskie konstrukcje rozwazam

F2s, Prison V2 PRO (ale ciezko dostac), Cube PRO, inny?

co z tego na P4 Prescott @ onad 4GHz byscie polecili?

w X3N nie podoba mi sie ze sa 3 krucce, ale 1 mozna zatkac niby (tylko jak ze szczelnoscia?)

Obejżyj sobie bloczki na tej stronie i wybież co ci sie podoba >>> KLICK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czy brac X3N czy tego NexXxoS'a XP to proponuję przeczytac to. Jak widac ten NexXoS jest bloczkiem strasznie restrykcyjnym i kiepsko się spisuje przy małych przepływach tak więc X3N, moim zdaniem, będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czy brac X3N czy tego NexXxoS'a XP to proponuję przeczytac to. Jak widac ten NexXoS jest bloczkiem strasznie restrykcyjnym i kiepsko się spisuje przy małych przepływach tak więc X3N, moim zdaniem, będzie lepszym rozwiązaniem.

No z przepływem to raczej nie będzie kłopotu bo w układzie będzie pompka Laing s1-15/700B lub grundfos 15-14b ale chyba laing bo z parametrów mocniejszy i mniejszy gabarytowo od grundfosa.

Za X3N przemawia top z pleksi - fajnie będzie widać wode zabarwioną i podświetloną UV.

Z góry dziękuje wszystkim za opinie na temat bloków.

Po drugie chyba by trzeba wspierać rodzimy przemysł :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...