Skocz do zawartości
xtoff

Ogolne Wytyczne Przy Zakupie Laptopa Nie Do Nowych Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dopiero zaczynam na powaznie rozwazac zakup laptopa i nie nastapi to przed lipcem, jednak chce sie wkrecic w tematyke odpowiednio wczesniej aby pozniej swiadomie wybrac. Postaram sie naszkicowac ponizej mniej wiecej czego oczekuje, czego nie wiem i na jakie pytania chcialbym uzyskac odpowiedz.

 

Wiec przede wszystkim - do gier mam PCta, wiec nie chce wypasowej karty graficznej do grania w UT2007. Zapewne najbardziej zaawansowana gra jaka bede odpalal to Heroes 5, ktory ma wymagania jak na dzisiejsze standardy niskie (w tej chwili mowie o wersji beta, natomiast w wersji finalnej jeszcze spadna) wiec wydaje mi sie ze praktycznie kazda karta ja uciagnie.

 

CENA:

Srednio (lub malo wg. niektorych). Okolice 3500zl przy czym jak zaznaczylem zakup planuje w okolicach lipca, wiec wtedy raczej dostane w takich pieniadzach konfiguracje ktora na dzien dzisiejszy jest nieco drozsza (przynajmniej licze na to B) ).

 

Sposob wykorzystywania.

Glownie zabawa w TeX'u, OpenOffice z foobarem w tle. Do tego jeszcze Visual Studio tudziez inne srodowisko programistyczne, tak ze ogolnie komputer bedzie wykorzystywany w "trybie tekstowym" ze sie wyraze + do tego oczywiscie internet. Mam tendencje do otwierania setki okien i trzymania masy programow w tle (vide, Foobar, antyVirus, Firewall, Firefox w nim 10 zakladek, Matlab, Thunderbird, Acrobat Reader, OpenOffice w nim ze dwa dokumenty i do tego jeszcze jakis slownik - to u mnie norma).

 

Wymagania co do sprzetu

Ze wzgledu na opisana powyzej wielozadaniowosc - 1024MB RAMu. Dysk - jak najmniejszy - 40GB w zupelnosci wystarczy, szczegolnie przy zastosowaniu nagrywarki DVD, a do kolekcjonowania plikow jest PC. (laptop bedzie jako 2gi komputer, po czesci zebym sie z zona nie klucil o to kto ma przejac klawiature w PCcie :D ). Do tego karta dzwiekowa jakakolwiek, graficzna - powyzej opisane, matryca - 15,4 wydaje sie wystarczyc, aczkolwiek, po raz kolejny, ze wzgledu na sposob wykorzystywania przeze mnie obszaru roboczego - wiecej=lepiej.

 

Dylematy

64 vs. 32 bity (procesor) Bardzo pochlebne recenzje znalazlem nt. 2-rdzeniowego Turiona 64bitowego. Czy rzeczywiscie warto juz kupic procek 64bitowy, szczerze powiem ze nie widzialem jeszcze wielu aplikacji 64bitowych...

2-rdzenie. Tu tez sytuacja podobna - czy warto doplacic aby miec 2 rdzenie w procku? Aczkolwiek w moim przypadku chyba tak... <hmmm>

 

Do tego

Czytnik kart MMC.

Wifi

LAN 100MBit

.... ?

 

Co sie liczy

Teraz tak. Specyfikacja to jedno ale rownie wazne dla mnie (ze wzgledu na to ze laptop bedzie troche jezdzil) jest jak najmniejsza masa, oraz czas pracy na bateriach (szczegolnie zachecajaco wyglada tutaj niezwykle wydajna platforma Yamato AMD - 5h pracy przy sporym obciazeniu na jednym pokazie - mam nadzieje ze do lipca, sierpnia bedzie juz jakis wybor sprzetu z ta platforma).

 

Jeszcze raz zaznaczam - laptopa chce zakupic w 2giej polowie roku, za okolo 3500-4000zl.

 

Prosze o jakies sugestie przemyslenia, rady.

I dziekuje za posty typu "panie tak to tylo w E** ;)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to jak będziesz kupował laptopa za kilka miesięcy, to poczekaj, spokojnie, niech się nowe tech 'ułożą', emocje opadną itp. Co więcej, ciężko przewidywać jakie będą ceny w tej drugiej połówce 2K6. Co do kompa jakiego sobie wymarzyłeś : żeby było 1GB RAM, Dysk 40 (ale co najmniej 5400 z 8 MB cache), Grafika nienajgorsza, Wifi, no i najlepiej niezły procek.... i to wszystko za max 4K.... tego... jakby ci to przekazac.... Albo na czymś musisz zaoszczędzić, albo faktycznie tak to Ci tylko Erze dogodzą :P

 

Ale jeśli np. byłbyś skołonny zrezygnować z procka, to może coś takiego

i poczarować z RAMem, 256 sprzedać i walczyć o 1GB. Zdeydowanie + tego lapka, że otrzymoujesz przyzwoitą k. graf i reszte komponentów takich jak chcesz za umiarkowaną cenę, no ijest to HP a nie Acer

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieniu co my mamy Ci powiedziec jak sie beda ksztaltowac ceny za pare miesiecy albo doradzic cokolwiek jak wspomniana przez ciebie platforma AMD ma premiere w czerwcu dopiero. Poza tym twoje wymagania sa dosc spore jak na kwote ktora chcesz przeznaczyc, nawet dzis 3500 to nie wiele jak na taki sprzet a za pol roku az tak drastycznie ceny sie nie zmienia zebys za ta kwote kupil np cos co dzis kosztuje 6000. Z tym H5 to bym tez sie nie cieszyl zbytnio, ostatnia beta potrafilla zwolnic na 7800GTX 256+2GB Ram takze wymagania napewno nie zmniejsza sie na tyle zeby chulalo to na zintegrowanych "ralkietach". Co do pytanie : 64bit czy 2 rdzenie to wg mnie to drugie a to za sprawa tego ze 64bitowych aplikacji jest tyle co kot naplakal. Na koniec tylko powiem ze wymagania masz troche jakby przeczace sobie nawzajem : ma byc duzy bo im wiecej tym lepiej ale zarazem maly i lekki + dlugo leciec na baterii bo bedziesz sporo z nim smigal. Musisz z czegos zrzygnowac, cudow nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec tylko powiem ze wymagania masz troche jakby przeczace sobie nawzajem : ma byc duzy bo im wiecej tym lepiej ale zarazem maly i lekki + dlugo leciec na baterii bo bedziesz sporo z nim smigal. Musisz z czegos zrzygnowac, cudow nie ma.

Mowilem ze dziekuje za posty "tak to tylko w E****" ;)

Co do wymagan, to sa okreslone zgrubnie, gdyz nie jestem jeszcze gleboko zaglebiony w tematyke. Duzy ma byc na tyle zeby byla matryca 15'4 grafike chce jak stwierdzilem z nisko/sredniej polki. HoMM5 beta chodzi u mnie znosnie ma konfikugracji jak w opisie, przy zadowalajacej mnie jakosci grafiki, wiec zarazem taka ktora sie nie grzeje i nie zre pradu wiele. Poza tym, grafika to cos na czym w pierwszej kolejnosci bym mogl zaoszczedzic. Najwazniejsze sa: Matryca, RAM i Procek tkory udzwignie to wszystko. Zadna z tych rzeczy nie wazy wiele, wiec nie widze powodu dla ktorego mialbym nie znalezc czegos ponizej 3kg.

Mimo wszystko dzieki za info. Aha, o czym zapomnialem wspomniec, a co powinno zbic nieco cene. Nie chce OSu ani zadnego innego softu poza sterownikami, gdyz Windowsa (w pelni oryginalnego, zeby nie bylo) dostarczyla mi moja kochana uczelnia. Sprzet za 6000 ma podobna konfiguracje do opisanej przeze mnie, jednak z tego co sie przygladalem, najczesciej taki laptop ma tez 100GB dysk, ktorego ja nie potrzebuje, pokazny zestaw aplikacji z Windowsem na czele + jakies ubezpieczenia, grafike, czytniki lini papilarnych czy Tunery TV... No i wypasionego procka. Ja szukam kompromisu i z nadzieja ze pomozecie mi go znalesc umiescilem ten post. Co do tego jak ksztaltowac sie beda ceny za pol roku, wiem ze nie da sie przewidziec dokladnie, jednak zgaduje ze ludzie w tym podforum dluzej sledza rynek i trendy, wiec liczylem ze dosc trafnie pomoga mi oszacowac jak bedzie wygladala sytuacja.

 

http://allegro.pl/item89244142_nowy_hp_nx8...15_4_x600_.html

A co koledzy powiedza o tym. doplacam 220zl zeby miec 1024MB RAMu... reszta w sumie taka jak chcialem... no i HP. Jakies opinie?

 

i jeszcze jedno - o co chodzi z Acerami ze tak wszyscy na nie pluja?

Edytowane przez xtoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...