Skocz do zawartości
chybaty

Problem Z Zasilaczem 12v

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz mój problem wyglada nastepująca. Pewnego slnecznego dnia wpadł mi pomysł do głowy żeby fundnoc sobie wzmacniacz samochodowy [do urzytku domowego a dokładnie do osłużenia 2 Altusów 140 W] i po dwóch dniach otzymałem piekego czerwonego potwora na którym napisane było 2X350 bhehheheh odrazu pobiegłem na strych podszukać starego zasilacza od AT, ale gdzy podłaczyłem kolumny pod wzacniacz, a wzacniacz pod owy zasilacz to z kolumienek polecialy moje kochane dramenbejsy .... ale tylko ze z dodakiem ega wilekich szumów a głośnośc była poruwnywalna z odgłosem przemarszu mrówek .. :[ :mur:

I moje pytanie a raczej prosba jest nastepujaca : czy może ktos ma/zna układ [budowe] takiego zasilacza alba czy da rade przebudowac zacilacz od PeCeta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz samochodowy na "starym" zasilaczu AT PCetowym :/ hmm dziwimnie, że colwiek się stało :P

 

a poważnie, to zerknij jaki prąd to ciągnie i porównaj z zasilaczem komputerowym, troszkę parametry da sie naciągnąć czasem

druga, rzecz zasilacz komputerowy lubi mieć obciążone wszystkie napiecia, nie tylko 12V

 

jest tesz taka opcja (kolega coś takiego miał do swojego radia CB) akumlator samochodowy + prostownik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał kiedyś BOSCHMANN'A 4x100. Podłączył to pod Codegena 350W i ciągnął tylko z dwoch kanałów 2x100, zasialcz sie pocił a wzmakowi brakowało mocy i wpadał w przesterowanie. Przytargalismy akumulator i dopiero wtedy pokazal co potrafi.

Stary AT tego nie pociagnie tym bardziej ze sam wzmak nie pociagnie nawet tych Altusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item88130027_wzmacniacz_...wariowalem.html

 

A nad tym zeby postawic sobie na chatowie akumulator tez wyslalem ale po m-cu chyba sam bym wygladal jak ten kwas ze strodka .... coś mi sie ostatnio o uszy obiło ze prz zasilaczu musi byc wmontowany jakis filtr szyszczacy czy jakos tak.

 

P.S.

A mówili zeby kupil sobie unitre czy diore ale zydzilem drugich 5 dych i teraz mam nauczke :/

Edytowane przez pruff_smd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj odwaliłeś. To jest takie same cudo jak wzmacniacze firmy First, czyli bezfirmowy shi*. To daje maxymalnie jak dobrze pójdzie 2x35W, szumi, trzeszczy, w środku wielka płytka a na niej pusto, trzy kondensatory i reystorów na krzyż i stabilizatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj odwaliłeś. To jest takie same cudo jak wzmacniacze firmy First, czyli bezfirmowy shi*. To daje maxymalnie jak dobrze pójdzie 2x35W, szumi, trzeszczy, w środku wielka płytka a na niej pusto, trzy kondensatory i reystorów na krzyż i stabilizatory.

Rozbieralem taki wzmacniacz z napisem 200W ;) w srodku koncowka mocy 4x20 :lol: :lol: bez mozliwosci mostkowania... , stara unitra kupiona za wino bedzie grala 100 razy lepiej od takiej zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieralem taki wzmacniacz z napisem 200W ;) w srodku koncowka mocy 4x20 :lol: :lol: bez mozliwosci mostkowania... , stara unitra kupiona za wino bedzie grala 100 razy lepiej od takiej zabawki.

 

Zgadza sie ze bedzie lepiej grała :) i to o wiele bo nawet ma 8ohm :D Twoj ma 4x20 a mojego znajomego 2x35, musieli zaoszczedzic na materiałach :) wkoncu kupiony w sklepie w wersji BOX za 55zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tyko ze ja juz kupilem ten SUPER MEGA wzacniacz samochodowy i narazie nie mam z niego zadnego porzytku i czy moze ktos mniał podobny proble i zna dobry tani sposob zbudowania zasilacza 12V przy ok. 10A zeby bez problem pociagnelo ta padaczke :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmakow nie zasila sie z zasilaczy impuloswych bo te daja za duzo zaklucen, zobacz jak dziala ten wzmak np zasilany z akumulatora, co to znaczy tani ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tyko ze ja juz kupilem ten SUPER MEGA wzacniacz samochodowy i narazie nie mam z niego zadnego porzytku i czy moze ktos mniał podobny proble i zna dobry tani sposob zbudowania zasilacza 12V przy ok. 10A zeby bez problem pociagnelo ta padaczke :/

Koszt budowy zasilacza o pradzie 10A... to juz bedzie nastepna Unitra ;)

opchaj ta chinska zabawke na allegro i kup normalny wzmacniacz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz na stanie Trafo od profesjonalnego sprzetu [zasilało wzacniacz 10A] podejzewam ze jego parametry sa nastepujace 24V i 120W i wydaje mi sie ze ma troszke wieksza moc ale nie jestem pewien. I teraz moje pytanie jest nastepujące:

- jaki filtr musze tu zastosować

- co jeszcze dokładnie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz na stanie Trafo od profesjonalnego sprzetu [zasilało wzacniacz 10A] podejzewam ze jego parametry sa nastepujace 24V i 120W i wydaje mi sie ze ma troszke wieksza moc ale nie jestem pewien. I teraz moje pytanie jest nastepujące:

- jaki filtr musze tu zastosować

- co jeszcze dokładnie potrzebuje.

Co ci z 24V jak potrzebujesz max 14,4V....

Potrzebujesz trafo ktore bedzie mialo 12V na biegu jalowym bez prostownika

Z prostownikiem bedzie (12-1.2)*1,41 = ~15V , i to by bylo akceptowalne.

A potrzebujesz mostka gretza na prad 10A i kodensatory elektrolityczne 5x2200uF/25V

 

I znowu koszty .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...