Skocz do zawartości
irnlng

Oszuści na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

tomaxs

Wygral moja aukcje (duron 850) najpierw napisal ze pieniedzy nie moze przelac potem ze juz nie ma czasu kupic tego procka a teraz juz od 4 dni milczy - powod jest prosty na innej aukcji kupil szybszego (950) za mniejsza kase (od konczynki dlatego niska cena) i mnie olal - wystarczylo sprawdzic za co dostal ostatni komentarz dla mnie to dziecinada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego goscia co sprzedaje tanie rzeczy:

 

"barypl"

 

- czy jest uczciwy to zalezy co sie komu trafi, do nie dawna mial podobno dwa konta na Allegro ( i za to podobno zostały oba zablokowane - jedno jest mi znane kupilem cos u niego)

 

- niektorzy co kupili u niego rzeczy dostali niesprawny towar ale wiekszosc wystawiala mu pozytywy, czyli rzecz byla sprawna w momencie kupna niewiem jak teraz dziala po czasie - ale dostajesz gwarancje na dwa lata - uznawal ja

 

- pieniadze za wadliwy sprzet oddawal ludziom ale dopiero po 2 miesiacach i gdy go ludzie straszyli policja

 

- mimo mojego opisu facet wydaje sie uczciwy i kupilbym u niego dana rzecz, wczesniej cos mu nie poszlo i popadl w tarapaty finansowe - kupicie czy nie kupicie wasza sprawa

 

ps. oplaty za aukcje za wystawienie rzeczy pobierane od razu , prowizja za sprzedaz pobierana w momencie sprzedarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych, podam nicka z allegro oraz niedokładny adres (mam jeszcze trochę sumienia), treść korespondencji meilowej oraz moją opinię o tym człowieku, który mnie wykiwał.

Sprzedający: TADMAR

Prawdziwe dane: Marek Zakrzewski, Oś. Prusa 12/**, 61-245 Poznań.

Aukcja nr 18351556: Blok wodny na chipset COOPERFIELD !!!

Treść korespondencji z outlooka:

 

From: Allegro - Aukcje OnLine

To: wilsonka

Sent: Thursday, December 04, 2003 2:34 PM

Subject: Wygrałes aukcję: 18351556 - Blok wodny na chipset COOPERFIELD !!!

Sprzedający: Tadmar

Marek Tyma

Kopernika 17/*

62-800 Kalisz

060340209*

tandar@wp.pl

 

From: Tomasz Wolan

To: tandar@wp.pl

Sent: Thursday, December 04, 2003 4:03 PM

Subject: Fw: Wygrałes aukcję: 18351556 - Blok wodny na chipset COOPERFIELD !!!

Witam.

Czy możliwy jest odbiór osobisty, gdyż kolega z pracy będzie dziś wracał z Wrocławia i może jechać przez Kalisz. Byłby w Kaliszu ok. godziny 23. Gotówka od razu do ręki. Gdyby to nie wypaliło to czy jest możliwość wpłaty na konto, gdyż mam konto inteligo i przelewów dokonuję za darmo. Zależy mi na jak najmniejszym koszcie dodatkowym (przesyłka). Czekam pilnie na odpowiedź. Pozdrawiam. Tomasz Wolan. 609 874 67*.

 

From: Tandar

To: Tomasz Wolan

Sent: Saturday, December 06, 2003 7:24 PM

Subject: Re: Wygrałes aukcję: 18351556 - Blok wodny na chipset COOPERFIELD !!!

Witam !

Prosiłbym o wpłatę pieniędzy (48 zł) na moje konto PAYU. Blok wodny czeka.

Pozdrawiam

 

From: Tomasz Wolan

To: Tandar

Sent: Saturday, December 06, 2003 8:00 PM

Subject: Re: Wygrałes aukcję: 18351556 - Blok wodny na chipset COOPERFIELD !!!

Próbowałem skontaktować się z Tobą, ale jakoś mi się nie udało.

Komórki nie odbierasz (060340209*), a Pan Marek Tyma nic nie wie o aukcji bloku wodnego na chipset.

Rozmawiałem z nim przez telefon i mówił że ten numer to karta pre-paid której już dłuższy czas nie używa.

Coś mi tu śmierdzi. Chcesz dokończyć tranzakcję to wyślij mi ten bloczek zwykłą paczką za pobraniem na adres:

Tomasz Wolan,

Andersa 6/**,

76-200 Słupsk.

Sorry, ale ostatnio dość dużo się naczytałem na allegro o gostku ziolo365 i nie wpłacę nikomu kasy na konto kto nie ma przynajmniej 50 pozytywów.

Chcesz o tym pogadać na GG ? Proszę bardzo 5708675.

Najchętniej porozmawiałbym telefonicznie, tylko włącz ten telefon.

Masz tu mój numer 609 874 67*, zadzwoń i powiedz co jest grane.

Zaczynam być w.k.u.r.w.i.o.n.y że ktoś se jaja robi ze mnie.

Wiedz, że nawet jak wpłacę kasę na to Twoje konto PAYU to i tak mogę Cię wyśledzić !

Nie igraj ze mną, tylko zadzwoń i ustalimy co i jak.

Tomasz Wolan

 

From: Tandar

To: Tomasz Wolan

Sent: Saturday, December 06, 2003 8:05 PM

Subject: Re: Wygrałes aukcję: 18351556 - Blok wodny na chipset COOPERFIELD !!!

O.K. Mogę wysłać za pobraniem.

Pozdrawiam

 

From: Tomasz Wolan

To: Tandar

Sent: Saturday, December 06, 2003 8:10 PM

Subject: Re: Wygrałes aukcję: 18351556 - Blok wodny na chipset COOPERFIELD !!!

Wyślij priorytetem.

Jak nie dostanę paczki z bloczkiem w ciągu 5 dni to przejadę się do Ciebie do Poznania.

Mam już twój numer ip i paru dobrych znajomych informatyków w tpsa, którzy są mi winni parę przysług.

Wyciągnięcie od nich logów z serwera i twojego numeru telefonu domowego oraz adresu nie stanowi dla mnie problemu.

Także uważaj co pakujesz do paczki.

 

From: twolan@***.pl

To: tandar@wp.pl

Sent: Wednesday, December 17, 2003 10:23 AM

Subject: witam, blok dotarł ale ....

Wiadomość od: wilsonka, wysłana z komputera o numerze IP: 80.50.46.***

Treść wiadomości:

niestety muszę wystawić negatywa. powody:

1. sprzęt jest zniszczony (pleksa strasznie podrapana) i przecieka !!! jak to możliwe ? przy jednym z króćców kropelki wody się pokazały. dobrze że sprawdziłem przed założeniem na płytę. teraz już napewno tego nie założę.

2. kontakt z Tobą jest utrudniony bo podałeś fałszywe dane osobowe na allegro. ani zadzwonić do Ciebie, ani znaleźć nr tel. na informacji. chciałem żeby kumpel odebrał ten blok w dniu zakupu, a Ty mi odpowiadasz na meila 3 dni później to chyba coś nie tak jest z Tobą. trzeba było zaznaczyć w aukcji, że odpowiadasz na meile w długich odstępach czasu.

także przykro mi, bo jesteś nowy na allegro (albo to tylko podpucha) ale chyba wystawię nega.

chyba że coś wymyślisz....

czekam na odp.

Tomasz Wolan

 

From: Tandar

To: twolan@***.pl

Sent: Monday, November 17, 2003 5:58 PM

Subject: Re: witam, blok dotarł ale ....

Witam !

Akurat tego bloku nie testowałem, ale dzięki, że mówisz, bo już sam go chciałem na własną płytę wsadzić na mostek południowy, ale mam jeszcze jeden tak, który będzie na moim chipsecie. A plexi było takie porysane od początku jak go kupiłem, ale to niestety wina poczty :(.

Proponuje po neutralu.

Pozdrawiam

 

From: Tomasz Wolan

To: Tandar

Sent: Wednesday, December 17, 2003 8:49 PM

Subject: Re: witam, blok dotarł ale ....

Po jakim k.u.r.w.a neutralu ! Straciłem kupe czasu i 55 zeta, dostałem z.j.e.b.a.n.y blok, a ty mi proponujesz neutralny komentarz. Zapomnij.

Myślałem że się dogadamy i odeślę ci blok za pobraniem. Ale ty chyba się nie domyśliłeś. W piątek na twojej liście komentarzy ląduje negatyw !

Wystarczająco mnie w.k.u.r.w.i.ł.e.ś....

 

From: Tandar

To: twolan@***.pl

Sent: Monday, November 17, 2003 9:48 PM

Subject: Re: witam, blok dotarł ale ....

To w takim razie dostaniesz też negatywa !!!!!!!!!!!

 

Wystawiłem negatywa: Odradzam interesów z tym OSZUSTEM! Ma fałszywe dane na Allegro. Blok wodny przeciekał. Potem napisał że dobrze że go na swoją płytę nie założył! Starciłem 55 zł. Tylko tyle, bo przetestowałem ten blok w wannie. NEGATYW!

Jego odpowiedź: No skandal !!! Blok wodny był całkiem nowy, nawet folii z niego nie zdejmowałem, więc skąd mam wiedzieć czy był całkiem szczelny, a poza tym kupiłem te bloki w komplecie od innego Allegrowicza i ten nie był mi potrzebny, bo trzy bloki wodne w kompie mi starczą.

 

On mi wystawił negatywa (hehe negatyw za negatyw, tylko że ja kaske wpłaciłem i wywiązałem się z tranzakcji): Kupił nowy blok wodny, a potem twierdził, że mu przecieka. Dla mnie to ewidentny skandal, bo blok nie miał nawet zdjętej folii, więc jak mógł przeciekać. W dodatku "wilsonka" był bardzo arogancki i mnie obrażał. NIE POLECAM !!!

 

Ech szkoda pisać coś o nim. Sami oceńcie. Jak będę przypadkiem w Poznaniu to się do niego przejdę! Ten koleś to chyba jakiś małolat mam nadzieję, że obsługa Allegro usunie mu konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś dostałem meila od użytkownika z allegro :

Treść wiadomości:

Ale qrwa wciskasz KIT. Lepiej sprzedawaj dalej skarpetki :))))

Niby nic strasznego ale strasznie mnie wkur**** ta wiadomość. Osobnik ten zajrejestrował sie w systemie allegro 10 grudnia tego roku i po 12 dniach jeszcze nie dokonał pełnej aktywacji. Nic nie kupił ani nie sprzedał .Po jego IP doszedłem że osoba ta mieszka w "Rabce" (mała wieś pod krakowem 13200 mieszkańców) i posiada SDI czyli nie może zmienić IP.

 

Niby nie poniosłem żadnych strat materialnych ale bardzo mnie zdenerwował ten gnojek (dorosła osoba by tak nie napisała) Miałem już dziesiątki meili w sprawach aukcji i nigdy nie spotkałem się z takim czymś.

Nie wiem może się myle ale jeżeli się interesuje mnie jakiś produkt a mam wątpliwości to pisze do sprzedającego o co chodzi . Jeżeli jego odpowiedz wyjaśni mi wszelkie niejasności to kupuje dany przedniot albo przestaje się daną aukcją interesować.

 

Niestety nie pozwole sobie żeby jakiś gnojek mi bruździł . Już pisze stosowny liści do allegro ale nie wiem czy oni coś w tym kierunku zrobią.

Mam do was pytanie .

 

Czy pracownicy allegro czytają meile które zostają wysłane z ich systemu??

I jak moge uprzykszyć życie temu osobnikowi jeżeli ma SDI i na pewno mu się IP nie zmieni ???

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

user seeker_3 lub Jar-tel czyli Tomasz Motyka czasem podawal Tomasz Matyka - nie sadze by probowal jeszcze kogos nabrac :) ale na wszelki wypadek podaje :) Oba konta juz ma wylaczone. Pieniadze pod naciskiem oddal do reki

 

user dfs2 i sara22 - tez udalo mi sie im konta poblokowac - dfs2 mial 77 pozytywow i 1 negatyw... a jednak :) obserowowalem sobie gada i byl podejzany.. nic nie kupowalem od niego ale poprosilem allegro o zwrocenie uwagi na jego nagle znizenie cen i masowe wystawianie aukcji... Okazalo sie ze szykowal sie dlugo po 1 zl aukcje zeby zrobic big przekret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od Darello Cooper Shim. Aukcja zakończyła się 7 grudnia. Wpłaciłem kase na konto i nie dostałem do dziś paczki.

Gość napisał, że wysłał paczke, ale sprawdzałem na poczcie i nic nie ma. Napisałem mu 3 meile, żeby przysłał skan potwierdzający nadanie listu poleconego, ale nie dostałem odpowiedzi.

 

Dana oszusta:

Sprzedający: Darello

 

edit ze wszględu na ustawe o danych osobowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy ten gość to kolejny oszust, czy faktycznie może mieć takie niskie ceny:  

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17367607  

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17370719

 

AMD ATHLON 2000+              - 211 zł

256MB DDR 333MHz PC2700  - 125 zł

Kumpel u niego kupil sprzetu za okolo 1000 zł i wszystko przyszlo nowe zapakowane, jedynie musial czekac wiecej okolo 20 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy ten gość to kolejny oszust, czy faktycznie może mieć takie niskie ceny:  

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17367607  

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17370719

 

AMD ATHLON 2000+              - 211 zł

256MB DDR 333MHz PC2700  - 125 zł

Kumpel u niego kupil sprzetu za okolo 1000 zł i wszystko przyszlo nowe zapakowane, jedynie musial czekac wiecej okolo 20 dni.
kupiłem u niego ram i czekałem 27 dni wystawilem neutrala , ram jest ok na pisemnej gwarze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podszywa sie pod innych urzytkowników i tylko czeka aż ktoś wpłaci mu kasę na konto :

 

Jarosław Mróz

BZWBK 1 o. w Tarnowskich Górach

85109018250000000101345519

 

Uwaga na tego przekręta !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od Darello  Cooper Shim. Aukcja zakończyła się 7 grudnia. Wpłaciłem kase na konto i nie dostałem do dziś paczki.

Gość napisał, że wysłał paczke, ale sprawdzałem na poczcie i nic nie ma. Napisałem mu 3 meile, żeby przysłał skan potwierdzający nadanie listu poleconego, ale nie dostałem odpowiedzi.

 

Dana oszusta:

Sprzedający: Darello

Dariusz Cierpiał  

Przyszłości 24/*

44-119 Gliwice

śląskie

Polska

dartex@dartex.gliwice.pl

608203906 lub 602645733

Też kupowałem od darello i zacjował sie wzorowo, paczka była nazajutrz, zadzwoniłe o potwierdziłem zakup, to wysłali nawet bez potwierdzenia wpłaty.

 

Ja jednak do dziś nic nie dostałem. Zgłosiłem sprawę do admina na Allegro. Darello dostał od nich ostrzeżenie i od razu się odezwał. Napisał, że Nie ma czasu szukać potwierdzenia nadania przesyłki, bo ma duże zamieszanie. Dlatego niezwłocznie wyśle Cooper Shim. Nic jednak nie wysłał, a na meile nie odpowiada, choć loginy z allegro świadczą o tym, że się tam logował kilkukrotnie.

 

Napisałem jeszcze jeden list do Allegro. Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20203022

 

Według mnie wałek - zobaczcie co ten user sprzedawał (za co ma pozytywy) do tego ta cena  :?

jak to ktos powiedzial w pewnym filmie ,,moze zaj.... to z pomocy dla powodzia" :)

Na 99 % żaden wałek. Zauważcie iż osoby robiące wały rzadko sprzedają wccześniej rzeczy bowiem im wiecej transakcji sprzedaży tym więcej śladów za nią. A co z tego iżowa osoba takie rzeczy sprzedawała?

Sam kupuję zwykle bardzo tanie rzeczy (książki fantasy), teraz tylko sprzedaję rzeczy związane z szachami... i czy z takiego powodu uznałbyś mnie za oszusta?

http://allegro.pl/show_user.php?search=tomasir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od Darello  Cooper Shim. Aukcja zakończyła się 7 grudnia. Wpłaciłem kase na konto i nie dostałem do dziś paczki.

Gość napisał, że wysłał paczke, ale sprawdzałem na poczcie i nic nie ma. Napisałem mu 3 meile, żeby przysłał skan potwierdzający nadanie listu poleconego, ale nie dostałem odpowiedzi.

 

Dana oszusta:

Sprzedający: Darello

Dariusz Cierpiał  

Przyszłości 24/*

44-119 Gliwice

śląskie

Polska

dartex@dartex.gliwice.pl

608203906 lub 602645733

Też kupowałem od darello i zacjował sie wzorowo, paczka była nazajutrz, zadzwoniłe o potwierdziłem zakup, to wysłali nawet bez potwierdzenia wpłaty.

 

Ja jednak do dziś nic nie dostałem. Zgłosiłem sprawę do admina na Allegro. Darello dostał od nich ostrzeżenie i od razu się odezwał. Napisał, że Nie ma czasu szukać potwierdzenia nadania przesyłki, bo ma duże zamieszanie. Dlatego niezwłocznie wyśle Cooper Shim. Nic jednak nie wysłał, a na meile nie odpowiada, choć loginy z allegro świadczą o tym, że się tam logował kilkukrotnie.

 

Napisałem jeszcze jeden list do Allegro. Zobaczymy...

Jeszcze raz napisałem do Allegro i Darello znowu dostał ostrzeżenie. Jak poprzednim razem, teraz też napisał, że już wysyła. Jednak nic nie wysłał. Zgłosiłem sprawę na Policję. Sprawę oczywiście umorzono, ale przekonali Darello, aby wywiązał się z umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja NIE POLECAM uzytkownika -Yanis-. Kupilem od kolesia radio samochodowe za praswie 300zl. Radio gdy dostalem oczywiscie nie dzialalo. Co prawda nie ma zadnych negatywow ale zamierza,m mu 1 wystawic za to co zrobil i bede sie domagal o zwrot kasy, pisalem do niego na meila ale nie odpowiada :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...