Skocz do zawartości
erixon

Problem Z Połączeniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam! na uczelni chcialbym polaczyc sie z wifi. znajduje mi siec (nawet mocny sygnal 80-90%), nie ma zadnych zabezpieczen, siec w standardzie g (moja karta wifi obsluguje). gdy probuje nawiazac polaczenie wyskakuje ze siec ma ograniczenia (pobiera IP, ale juz np nie pobiera serwera DNS). gdy poszedlem do informatykow, zeby mi pomogli skonfigurowac wszystko to powiedzieli, ze w budynku nie ma WiFi :o. wydalo mi sie to troche dziwne, bo np w sali wykladowej zasieg 85% a 30m dalej po drugiej stronie korytarza nie wykrywa juz nawet najmniejszego sygnalu, co mogloby wskazywac ze antena jest w tej konkretnej sali wykladowej. nie wydaje mi sie zebym sciagal sygnal z innych budynkow z racji tego, ze sygnal w jednym miejscu jest bardzo mocny a w drugim w ogole go nie ma. to wszystko taka mala dygresja, bardziej mnie interesuje strona techniczna tego problemu. moze mam cos zle skonfigurowane, albo nie ustawione? z gory dzieki za jakies sugestie. tak na marginesie dodam, ze cale zajscie mialo miejsce w olsztynie na UWMie na sali wykladowej Dietrechow w nowowybudowanym budynku wydzialu humanistycznego w kortowie, obok centrum konferencyjnego (to tak jakby ktos wiedzial cos o tej sieci "widmo" ;)) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...