Skocz do zawartości
xeav

Linux- Gry

Rekomendowane odpowiedzi

jak rozumiem chodzi o natywne gierce na lina :P

 

w zasadzie chyba wiekszosc id software (jesli nie myle firmy)

 

ofc quake1 :P

heroes3 (!!)

(to z tych co mam)

 

no i na emulatorku dziala wiele gier, w tym m.in moje ulubione hity:

wow, diablo2 (tylko co tu z maphackiem zrobic;P)

 

dyna (dosbox:P) - of corz hicior ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzez http://www.vmware.com/ i naginasz w co chcesz ;)

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego co napisales. VMWare emuluje karte graficzna, ktora na dzien dzisiejszy bardzo kiepsko radzi sobie z obsluga Direct3D i o jakiejkolwiek grze, ktora tego wymaga mozesz w tym przypadku raczej zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gry z windowsa to wine,cedega - zadne tam vmware (huh)

 

jak portowane to z tego typu, ktory wmieniles to (porty z fBSD przeportowane z linuksa):

http://www.freebsd.org/ports/games.html

(Przejrzyj sobie te z linux-* w nazwie)

 

popatrz sobie, pare z nich to slynne FPP...

 

PS. podalem liste portow z BSD, bo nie widzialem w sieci dobrego spisu gier pod linuksa

Edytowane przez lofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego co napisales. VMWare emuluje karte graficzna, ktora na dzien dzisiejszy bardzo kiepsko radzi sobie z obsluga Direct3D i o jakiejkolwiek grze, ktora tego wymaga mozesz w tym przypadku raczej zapomniec.

Cos sie zmieniło od wersji 3?

Bo ostatnim razem jak korzystałem z tego to direct3d w ogóle nie działało. Zresztą w virtualpc tez nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy

 

heroes3

Quake 1, 2, 3, 4

Unreal Tournament 99, 2003, 2004

America's Army

Enemy Teritory

Descent 3

Heretic II

Savage: The Battle for Newerth

Terminus

Jagged Alliance 2

 

czyli niema tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się pod cedegą instaluje ale nie uruchamia :

 

CoD2 1.0 build win-x86 Oct  6 2005----- FS_Startup -----Current language: englishCurrent search path:C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_14.iwd (4038 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_13.iwd (22624 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_12.iwd (1016 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_11.iwd (1462 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_10.iwd (1936 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_09.iwd (2142 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_08.iwd (2723 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_07.iwd (3384 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_06.iwd (990 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_05.iwd (928 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_04.iwd (698 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_03.iwd (26 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_02.iwd (40 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_01.iwd (16 files)C:\Program Files\Call of Duty 2\main\iw_00.iwd (102 files)C:\Program Files\Call of Duty 2/mainC:\Program Files\Call of Duty 2/rawC:\Program Files\Call of Duty 2/raw_sharedC:\Program Files\Call of Duty 2/devrawC:\Program Files\Call of Duty 2/devraw_sharedFile Handles:----------------------81546 files in iwd filesexecing default.cfgcouldn't exec language.cfg========= autoconfigureconfigure.csv: using CPU configuration 2 GHz 512 MBexecing configure.cfgconfigure.csv: using GPU configuration "*"Measured CPU speed is 2.00 GHzSystem memory is 1024 MB (capped at 1 GB)Video card is "Direct3D HAL"Streaming SIMD Extensions (SSE) supported----- Client Initialization ---------- Initializing Renderer ---------------------------------------- Client Initialization Complete ---------- R_Init -----Getting Direct3D 9 interface...Pixel shader version is 1.3Vertex shader version is 1.1Video card or driver doesn't accelerate dynamic textures.Video card or driver doesn't support the required fixed-function texture blend operations.  DirectX 7 rendering path will not be available.Video card or driver doesn't support linear filtering when copying and shrinking the frame buffer.Video card or driver doesn't support enough textures for the DirectX 9 code path.  DirectX 9 rendering path will not be available.Error during initialization:No valid rendering code path detected.

zassałem sobie Win2003 Server Enterprajs - akurat za 180 dni mi się znudzi ;-)

 

Może ktoś wie co można zrobić aby CoD2 zadziałało ?

Czy ww info o braku wsparcia dynamicznych textur itp nie są zaimplementowane w cedegę ? a może wystrczy kilka opcji w .conf ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Al_Azif jest taka możliwość, cedega sobie radzi z CoD2

 

Inne gry:

http://gry.linux.pl/

 

Tzn. radzi sobie, ale jak czy mozna w m iare komfortowo grac czy tylko uruchomic popatrzec na pokaz slajdów albo na jakies błedy wyskakujace i sie podniecic ze sie uruchomił....;P bardziej zadawala mnie opcja pierwsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchamialem, wiec ci nie powiem jak dziala. Na jakims forum widzialem wypowiedz kolesia, ktory mowil ze w America`s Army pod Linuxem ma wiecej fps niz pod Windowsem. Nie wiem jak bedzie u ciebie z Cod2 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...