Skocz do zawartości
raccmark

[recenzja] Fujitsu Siemens Amilo 1310g

Rekomendowane odpowiedzi

1. OPAKOWANIE

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Laptop zapakowany w estetyczne wykonane z grubego kartonu pudełko. Wewnątrz w pomniejszych kartonikach zapakowane zasilacz, przewody, płyty z oprogramowaniem. Sam komputer w folii bombelkowej i miekkich okładkach, miekka wkładka między matryca a klawiaturą.

 

UWAGI

+ Detale, ale miłe dla klienta dają poczucie, że kupiliśmy markowy sprzęt.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2. TORBA

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Dodatek do laptopa, nie kosztowało mnie to nic. Nie jest to firmówka od Siemensa, ale gadżet z Vobisu. Torba sama w sobie bardzo praktyczna, pod wymiar 15.4'. 3 komory, szereg pomniejszych schowków, pasków przytrzymujących dokumenty, etc. Możliwość zapięcia torby na 'kłódkę'.

 

UWAGI

+ To zapisujemy na plus sprzedawcy.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

3. DODATKI I OPROGRAMOWANIE

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Do laptopa dołączone są:

- MS Windows XP Home Edition SP2 - Recovery CD-ROM

- Norton Internet Security - wersja OEM

- MS Works 8

- Płyta Siemensa z niezbędnymi sterownikami do komputera

- Nero Express

- WinDVD i InterVideo

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

4. WYGLĄD KOMPUTERA

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Laptop wykonany bardzo estetycznie, plastikowy część szara malowana, część czarna niemalowana. Używam ponad 3 miesiące i nie zauważyłem problemów typu: coś się poluzowało, wyrobiło, złazi farba z klawiszy czy to srebrne. Na klapie nadający nieco 'powagi' czarny wysokopołyskujący pasek z logo. Komputer bardzo dobrze spasowany. Nic nie trzeszczy, nie skrzypi.

 

Matryca na 2 szerokich zawiasach, wygladają solidnie. Sama klapa chodzi ciężko (co dla mnie jest zaletą - latając z nim po domu/biurze klapa nie zamyka się.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Centralnie pod matrycą srebrny (malowany plastik - bo nie jest to raczej prawdziwy metal) pasek z 4ma przyciskami:

- throtling (ciszej >> nie działa wiatraczek)

- pzreglądarka internetowa

- wifi

- power on/off

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej pod klawiaturą touchpad. Normalny bez bajerów. Mały z dwoma przyciskami.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Po lewej stronie (idąc od użytkownika do matrycy):

- 2 wejścia audio (mikrofon/słuchawki)

- 2 porty USB 2.0

- nagrywarka DVD

- wejście modemu RJ11

- zasilanie

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Po prawej stronie (idąc od użytkownika do matrycy):

- złącze PCMCIA

- IEEE 1394

- czytnik kart SD/MS/MS pro/MMC

- 'wywiew' ciepłego powietrza (z zime fajna rzecz :D)

- S-video (wyjście TV)

- RJ45 (LAN)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Z tyłu pustka. Po prawej stronie dwa (jedno nad drugim) wejścia USB 2.0 oraz wyjście na monitor. Centralnie z tyłu umieszczona jest bateria, co widać na jednej z poprzednich fotek. Wymiarami nie imponuje, długością pracy też, ale o tym poźniej.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

UWAGI:

+ 'poważny' i 'modny' wygląd

+ laptop chudy, jeśli tak to można określić

- miekka obudowa (łatwo się rysuje) - osobiście mialem w torbie aktówkę z metalowym wykończeniem i ciutke mi poskrobała obudowe. Z tymże to raczej moja wina.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

5. PARAMETRY

 

* Procesor

o Klasa procesora: Intel® Celeron® M

o Kod procesora: 380

o Taktowanie procesora: 1,6 GHz

o Częstotliwość szyny FSB: 400 MHz

o Pojemność pamięci podręcznej: 1 MB

o Technologia Mobilna: nie

 

* Pamięć operacyjna

o Zainstalowana pamięć RAM: 512 MB (dokupiłem jeszcze jedną 512MB) także jest 1024MB

o Typ pamięci RAM: DDRAM

o Maksymalna wielkość pamięci RAM: 2 GB

 

* Dysk twardy

o Pojemność dysku: 80 GB

o Interfejs dysku twardego: ATA

 

* Ekran

o Typ ekranu: TFT CrystalView

o Przekątna ekranu LCD: 15,4 cali

o Maksymalna rozdzielczość LCD: WXGA 1280x800 pikseli

 

* Karta graficzna

o Typ karty graficznej: Ati Radeon Xpress 200M

o Pamięć wideo: 128 MB

o Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci: współdzielona z RAM

 

* Karta dźwiękowa

o Karta dźwiękowa: AC97

 

* Napędy dysków wymiennych

o Napędy optyczny wbudowany: DVD+/-RW DL

 

* Złącza i interfejsy

o Złącza zewn.

+ 4x USB

+ S-video (wyjście TV)

+ IEEE 1394

+ RJ11 (modem)

+ RJ45 (LAN)

+ SPDIF

+ Mikrofon

+ Słuchawki

 

o Złącze PCMCIA

+ typ I

+ typ II

 

o Złącze Express Card: nie

 

o Bluetooth: nie

 

o IR (podczerwień): nie

 

o Czytnik kart pamięci: SD/MS/MS pro/MMC

 

* Komunikacja

o Bezprzewodowa karta sieciowa: 802.11 b/g

o Karta sieciowa przewodowa: 10/100 Mbps

o Modem: 56K, V.92 fax modem

 

* Informacje użytkowe

o Urządzenia wskazujące: touch pad

o Przybliżony czas pracy na bateriach do: 2 godz.

o Stacje dokujące (opcja): Nie

 

* Oprogramowanie

o Dołączone oprogramowanie

+ Program antywirusowy w wersji 90 dni

+ Works 8.0

+ Adobe Acrobat Reader

+ Intervideo WinDVD

 

o Zainstalowany system operacyjny: Windows XP Home PL

 

* Paramtery fizyczne

o Głębokość: 27,1 cm

o Wysokość: 3,95 cm

o Szerokość: 35,7 cm

o Masa brutto: 2,8 kg

 

* Informacje o gwarancji

o Podstawowa gwarancja: 24 miesiące

 

UWAGI:

+ moim zdaniem świetna matryca. Podświetlona tylko od dołu jak to w LOW-ENDowych sprzętach, ale oświetla równomiernie. Windowsa używam w wersji czarnej i w narożnikach nie widać rozjaśnienia. Mam styczność (w pracy) z wieloma innymi kopmuterami i śmiało moge powiedzieć ze jest b.dobra.

+ bardzo cichy

+ 80GB dysk. Jak za te pieniądze (w momencie kiedy go kupowałem) spory. Jedyna 80tka w tej klasie.

 

- komputer z racji procesora nie jest demonem prędkości (lada dzień wrzuce skany z testów), w SUPERPI próbke 8M robi koło 15minut - tyle tylko pamiętam z testów które na nim robiłem. Ale jak na 3999zł nie jest to raczej wada.

- bateria - trzyma ok 2h. Jak dla mnie to za mało.

- głośniczki - można ograniczyć się do stwierdzenia, że są

- touchpad - przeszkadza przy pisaniu, nie ma guzika żeby go WYŁĄCZYĆ, denerwujące bo czasami kursor leci gdzies w tekst

- brak bluetootha i podczerwieni, ale w tej klasie notebooków można to wybaczyć

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

6. GRY I PROGRAMY

 

Nie gram za wiele, szczególnie w nowsze produkcje, stąd moge sie opierać na tym co mam:

Formula1 Challange 99-01 - full detale 1280-800 - 0 problemów

Call of Duty - 1024/768 - full detale - 0 problemów

Fifa 06 - 1280/800 - full detale - 0 problemów

 

Na przydzielonych 128MB z pamięci na grafike renderowanie 3D da się znieść (Nie ma porównania do 9800SE :D ze stacjonarnego, no ale to nie stacja graficzna).

 

Praca w Potoshopie nawet na 12 zdjęciach po ok 5-6 mega nie robi żadnego wrażenia na sprzęcie. Kiedyś spróboje popracować na większej ilości i ocenie jak to jest NAPRAWDĘ.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

7. TESTY

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SISOFT SANDRA

- CPU Arithmetic Test

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- CPU Multi-Media Benchmark

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- Memory Bandwith Benchmark

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- File System Benchmark

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- Cache & Memory Benchmark

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

8. PODSUMOWANIE

Krótko i zwięźle. Mając ponownie kupić laptopa do 4000zł kupił bym go ponownie z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ! Ma minusy ale nie na tyle wielkie zeby go dyskwalifikowały. Jeśli szukasz komputera do pracy, posłuchania muzyki, oglądnicia filmu oraz pogrania niekoniecznie w najnowsze gry to szczerze polecam. No i ta matryca!!! Cacuszko...

Edytowane przez raccmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem uzytkownikiem tego lapka - recenzja git :)

 

PS - no wlasnie, w tej klasie cenowej ta matryca to po prostu rewelacja, zarowno Acerowkie Crystal View jak i nawet Toshiby True brite (model za 3500 zl jak i za 5000 zl ) wymieka przy FSC, apropo katy jak na matryce laptopowa w technologi TN co najmniej dobre.

Odnosnie bateri - mozna ten czas wydluzyc uzywajac odpowiednich programow - niestety fabrycznie Amilo ma tylko skok na 50% predkosci tego celka. Za pomoca programow mozna uzyskac predkosci posrednie - do netu i worda wystarczy nawet 400 MHz.

Aha jeszcze jedno info - tego lapka mozna kupic tez w wersji z celkiem 1.5 zamiast 1.6 i dyskiem 60 GB - srednio o okolo 300 zl taniej niz wersja z recenzji powyzej :) (odpowiednim clockgenem podnioslem mu procka na 1.7 - dziala jak skala )

 

Dorzuce jeszcze cos o matrycy - wczoraj limmero sprowokowal mnie zeby pogrzebac za producentem :)

 

typ

CLAA154WA01Q/01AQ

 

rozdzialka

1280*800

 

kontrast!

600:1

 

czas reakcji

25ms

 

jasnosc!

250

 

http://www.cptt.com.tw/english/03_products...logy.asp?pid=25

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, dużo pokazanych detali, to ważne.

 

Ale mam pytanie do użytkowników, zwłaszcza manfreda. Co do tych programów spowalniających - chodzi o throttling, czy są jakieś programy pozwalające realnie zmniejszyć szybkość celerona M, moze poprzez FSB? Bo jeśli throttling, to działa tylko w obciążeniu, a jeśli poprzez szynę, to problem jest z odgadnięciem typu PLL na płycie laptopa. Pytam, bo mam innego Amilo, Pro 2035, i tam wiatraczek dość czesto się włącza, a co bedzie, jak przyjdzie lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, dużo pokazanych detali, to ważne.

 

Ale mam pytanie do użytkowników, zwłaszcza manfreda. Co do tych programów spowalniających - chodzi o throttling, czy są jakieś programy pozwalające realnie zmniejszyć szybkość celerona M, moze poprzez FSB? Bo jeśli throttling, to działa tylko w obciążeniu, a jeśli poprzez szynę, to problem jest z odgadnięciem typu PLL na płycie laptopa. Pytam, bo mam innego Amilo, Pro 2035, i tam wiatraczek dość czesto się włącza, a co bedzie, jak przyjdzie lato.

http://cpu.rightmark.org/products/rmclock.shtml - ustawiasz profile dla trybu AC i bateryjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie matrycy, żeby nie wyglądało, że wypisuje peany na jej cześć bezporstawnie.

Jako kryterium porównania użyłem 'oddawanie czerni'. Do walki stanął moj prywatny sprzęt za 3999zl :) i wypasiona służbówka za grubo powyżej 8000zł. Na stronie HP można sie naczytać na temat matrycy w tym lapie. Moim zdaniem szmlec. Brzydkie kolory (blade), czerń słaba i ogólnie wrażenie rozmycia wszystkiego. I dla mnie poważna wada, matryca matowa. Ale do rzeczy...

 

Fotka 1 - obiekty badane - fakt że są lekko rozmyte na zdjeciu niczego nie zmienia. Badamy kolory a nie apatary.

Dołączona grafika

 

 

Fotka 2 - objekty badane zoomowane (w moim cieniu).

Dołączona grafika

 

 

Fotka 3 - analiza z objaśnieniem. . Idealna czerń (na potrzeby testu) >> dolna lewa część okienka kolorów.

Dołączona grafika

 

 

Jest to test stricte amatorski, ale pozwala uchwycić różnicę jaką widać gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i przydatna recenzja :).

Co do samego sprzętu to osobiście jestem z niego bardzo zadowolony.

Zauważyłem tylko jedną małą wadę w tym modelu. Mianowicie - gdy podczas słuchania muzyki próbuję rozjaśnić lub przyciemnić ekran - muzykę zaczyna zarywać. Okazuje się iż jest to nie tylko problem tego pojedynczego egzemplarza. Jeśli ktoś zna rozwiązenie proszę o jakieś info. Biorę pod uwagę dwa warianty - albo sterowniki, albo jednak wada sprzętu :/. Fakt że wada jest znikoma - ponieważ raczej jasności ekranu zbyt często się nie reguluje. Mimo wszystko jest to wada.

 

Poza tym sprzęt jest na prawdę godny polecenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zdjec to plus.

Mnie osobiscie zdziwily 2 rzeczy:

-kiepska bateria /2h to taki sobie wynik jak na markowy sprzet/

-brak IRDy /sprzet jak bylo napisane kosztujacy ok 4 tys i brak irdy, dziwne czasy nadeszly, osobiscie niewyobrazam sobie braku, to najczesciej /oprocz pcmci/ uzywany przezemnie interfejs w laptopie.

 

Poza tym moze byc recenzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsze wrazenia z uzytkowania

- przy silnym (lewlka dolna czesc) nacisku lekko trzeszczy

- lap stal sie chyba nieco glosniejszy. choc nie wykluczam ze jest to efekt podobny do spotytkanego przy zmianie samochodu z gorszego na lepsze. z poczatku przyzwyczajeni do gorszego nie slyszymy lepszego. czyli nie lap glosniej chodzi ale ja sie wyczuliłem.

- WARTO rozkrecic lapa zeby odchylic folie zaslaniajaca wylot cieplego powietrza z lapa (przed odchyleniem wentylator dziala niemal non stop, po tym prostym zabiegu slychac wyrazna poprawe)

- co do nieskazitelnej matrycy (nadal uwazam ze jest swietna!) ale pojawily sie przyciemnione rogi (w dolnej czesci)

- faktycznie jak wspomnial kolega wystepuje syf. sciemniajac ekran z wlaczonym winampem zacina sie (jak babcie laczkiem czym to jest spowodowane nie wiem)

- irytuje ciagle niechcace pacniecie gdzies tam w kalwiature i przeniesienie kursora (choc to raczej moje niezgrabne łapy, acz nie do konca)

- chodzi srednio po 18-20h na dobe i nie dzieje sie z nim nic niepokojocego (czesto w pozycjach niezbyt odpowiednich dla lapa)

- bateria przy odpowiednim traktowaniu (zarzadzanie power manager) dociaga do 3h

- bardzo szybko sie laduje (bateria)

- WIFI po zaaplikowaiu recovery CD nie dziala (trzeba sciagnac sterowniki ze strony SFC) - sprawdzone na 2 kompach tego rodzaju

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego lapka od ponad pol roku i moje wrazenia sa bardzo pozytywne chociaz ostatnio zaczal sprawiac male problemy.

 

temperatura bardzo wzrosla i jest w granicach cpu 56-60 hdd 40-42 przy normalnym urzytkowaniu (winamp, gg, net) a to sporo

 

sotatnio zrobil sie nagle z dnia na dzien glosniejszy - podejrzewaz hdd - ale i tak jest cichy

 

poza tym jestem bardzo zadowolony z tego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do uzytkownikow 1310g

jak to jest z tym power managerem niby sa dwa tryby: no throttling, 50%

ale w obydwu komp dziala tak samo. wiatrak jak wial tak wieje. teraz to juz caly czas.

Jest dokładnie tak jak napisałeś (przynajmniej u mnie)

 

polecam temat - Tryb "silent" W Fujitsu-siemens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tez tak mam ze ciagle wieje, nie moze schlodzic procka do 51 wtedy sie wylacza. pozatym czujnik pokazuje temperature bardzo skokowo z 55 potrafi skoczyc odrazu na 66. moj zaraz po swietach jedzie do serwisu (pekniety zawias klapy) i zobaczymy co powiedza na temperature.

 

swoja droga czy powinnienem sie martwic o utrate gwarancji za brak srubki w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej juno napisz jak sprzet wroci z naprawy.

moze tez wysle swoj, bo jak narazie nie mam takiego zamiaru. sprzet oprocz wiatraka sprawuje sie rewelacyjnie./odpukac/ w sumie wiatrak tak bardzo nie przeszkadza tym bardziej ze nie wieje na maxa, a w dodatku caly czas mam muze, wiec go wogole nie slysze.

no i ta matryca - rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że mam innego laptopa (HP nx8220), to widziałem tego F-S w Vobisie - sprzedawca polecał mi go, gdy jeszcze zamierzałem kupić Toshibę L20-183 - i muszę przyznać, że pod względem matrycy ten model wymiata :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam swego czasu nosiłem się z napisaniem recki, ale jakoś nie mogłem się przemóc więc dorzuce swoje trzy grosze... Touchpad, po prawej stronie ma funkcje przewijania ekranu(oczywiscie brak jakiegokolwiek oznaczenia że tam jest, a sam wpadłem na to przypadkiem :wink: ) Co do matrycy typu Glare, to na początku nie mogłem się przyzwyczaic bo odbijała prawie jak lustro ale z czasem mi przeszło. Brak irdy, trochę wkurza bo mam starą drukarke na irde no i nie można jej podłączyc :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Touchpad, po prawej stronie ma funkcje przewijania ekranu(oczywiscie brak jakiegokolwiek oznaczenia że tam jest, a sam wpadłem na to przypadkiem (...)

Mógłbyś napisać o tym coś szerzej, jak to wykorzystać w praktyce (tzn. jak manitulować tym touchpadem by powodowało to przewijanie ekranu)?

Też mam ten model, ale jak do tej pory nie udało mi się tego dokonać

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać o tym coś szerzej, jak to wykorzystać w praktyce (tzn. jak manitulować tym touchpadem by powodowało to przewijanie ekranu)?

Też mam ten model, ale jak do tej pory nie udało mi się tego dokonać

Z góry dziękuję za pomoc

Spróbuj przy jakimś aktywnym oknie(np. przeglądarki) dotknąć palcem prawej strony touchpada i przesuwać go w góre/dół powinno działać(bynajmniej tak jest u mnie) Oczywiście musisz mieć zainstalowane sterowniki do touchpada(ALPS Touch Pad Driver) bo bez tego to raczej nie będzie działać.

Zmodyfikowałem zdjęcie raccmark'a by pokazać co i jak :)

 

post-38-1145347288_thumb.jpg

 

 

edit:

Zapomniałem jeszcze dodać, że jak przy przewijaniu przesuniemy palcem do krawedzi touchpada(dolnej/górnej) i przytrzymamy go to ekran będzie się przewijał dopóki go(palca) nie oderwiemy od touchpada - bardzo przydatna rzecz :D

Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w istocie jest jak mówi L.Asten :)

sam tego nie zauważyłem.

 

 

z innych spostrzeżeń, jak nie ma sie zainstalowanego Power Managera to nie działa WI-FI (którys z uzytkownikow tego lapa pisal mi o tym na forum i rzeczywiscie tak jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do myszy na stronie logitecha:

http://www.logitech-sklep.pl/local/produkt/13292

http://www.logitech.com/index.cfm/products...,CONTENTID=9043

 

recenzje myszki:

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...ech_MX1000.html

http://www.chip.pl/arts/archiwum/kth/kthar_113873.html

http://www.tomshardware.pl/consumer/200412...ondback-07.html (swietna recka dotczaca zasotosowania myszy w grach i zastosowaniach codziennych)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

DANE

 

typ myszy laserowa

komunikacja z myszą bezprzewodowa

komunikacja bezprzewodowa fale radiowe

zasięg nadajnika 2 m

obszar odbioru fal 360 °

rozdzielczość pracy 1 000 dpi

zastosowane technologie MX Laser

profil myszki dla praworęcznych

ergonomiczny kształt tak

liczba przycisków 8 szt.

programowanie przycisków tak

rolka przewijania 1 szt.

interfejs USB i PS/2 (z przejsciowką)

wersja produktu BOX

kolor czarno-niebieski

oprogramowanie MouseWare

dodatkowe wyposażenie stacja dokująca z ładowarką

 

cytując strone Logitecha

"Najnowocześniejsza technologia bezprzewodowa Fast RF

Mysz Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse jest wyposażona w zastrzeżoną technologię Logitech Fast RF. Technologia Fast RF zapewnia taką samą przepustowość transmisji danych, jak technologia USB stosowana w myszach przewodowych. Technologia Fast RF, korzystająca z pasma 27 MHz, umożliwia myszy bezprzewodowej przesłanie do 125 raportów w ciągu sekundy, to jest około 2,5 raza więcej, niż w przypadku innych myszy radiowych. Gdy liczba raportów na sekundę rośnie, ruch kursora na ekranie staje się bardziej płynny. Podobnie, przy większej liczbie raportów ruch kursora odzwierciedla ruch myszy z większą precyzją."

 

myslę że najlepszym testem będzie test gameplay, postaram sie lada dzien przeprowadzic na jakims nowszym FPS.

Poki co porownojac z mx900 jest zdecdyowanie bardziej precyzyjna.

na minus za lekka, mx900 wazyla z 10 kilo ;) >> co dla mnie bylo duzym plusem. szkoda ze nie ma tutaj opcji 'ciezarkowej' jak w G5 laser mouse

ogroooomnym minusem biorac pod uwage cene i klase myszki jest brak obsugi BT (bylo w mx900)

 

wrazenia z uzytkowania cd.

- po zainstalowaniu RM Clock udaje mi sie na betrii wyciagnac 3h (pod warunkiem ze sam Word i Net)

- przyhaczajc o drzwi "rozprulem" klawiature :D :D :D hehe lipna musi byc :D (zart)

- matyce ciagle uwazam ze fenomenalna

- cos co docenilem po czasie, zlacza USB na tyle i z lewego boku - w NICZYM to nie przeszkadza

- SZIT!!! za odinstalowaniu Power Manager nie dziala WIFI o czym juz pisalem nie jednoktornie!!!

- 'wewnatrz' lapa baaaardzo duzo miejsca (chowam odbiornik radiowy do pilota do wnetrza)

- STRASZNY minus > chcac dostac sie do KOSTEK RAMU trzeba odkrecic caaaly spod a nie jak np w HPkach jedna srubke. moze i to pikus, ale jak juz szukamy minusow/plusow to szukamy :)

Edytowane przez raccmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ostatnio zdarzyl mi sie przypadek nieprzyjemnego odglosu dochodzacego z wiatraka na procku, ciche ale rytmiczne pierdzenie :)

po godzinie pracy od wlaczeniea ustaje

 

2. maryca nadal fenomenalna :)

 

3. klawiatura tak mnie wkur$#$^ ze lepiej nie pytac. jakies przypadkowe klikanie itp. na zadnnym z lapow nie mialem takich problemow

 

4. throttle od FSC mozna w dupe wsadzic! z miejsca wywalc i instalowac RM Clock albo HNC (hardware notebook control)

 

ps. serwis vobisa to chyba kara za grzechy

 

ps2. mimo to ciagle uwazam ze to nalepszy lap do 4000zl - WIEEEEEEEEEEELE, naprawde WIEEEELE przemawia za matryca i za dokladnym wykonaniem (nic nie trzeszczy!)

Edytowane przez raccmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o skreślenie kilku słów na temat możliwości wymiany w moim laptopie: FUITSU SIEMENS AMILO L 1310 G (Reg. no. LM 13 W) pamięci 2 x 256 MB na dwie pamięci 1024 MB.

 

W Internecie uzyskałem od sprzedawców dwie opinie:

 

- pierwsza, iż największą do zastosowania w moim laptopie jest pamięć 2 x 1024 MB i zaproponowano mi konkretnie SO-DIMM PC-400 1024 MB Kongston 1024 MB

 

-druga opinia to, iż w moim komputerze można zastosować maksymalnie 2 x 512 MB.

 

Biorąc pod uwagę iż na komputerze opracowywuję dużo zdjęć i filmów – zależy mi na maksymalnej wielkości pamięci - bardzo proszę o odpowiedź czy mogę zainstalować w/w proponowaną przez serwis pamięć 2 x 1024 MB. Zwracam przy tym uwagę, że zainstalowane w laptopie pamięci mają taktowanie 333 natomiast proponowane: 400.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

wiwoj

ps. po raz pierwszy wszedłem na "forum" , nowość dla mnie, może ktoś podzieli się ze swoim doświadczeniem, podaję dodatkowo ew.adres e-mail: esenes@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...