Skocz do zawartości
DiJo

/proc/loadavg - W Jakich To Jest Jednostkach?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć! nie krzyczcie na mnie za to pytanie, ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, nawet w manualu :D w jakich jednostkach jest pokazane obciążenie procesora w pliku /proc/loadavg ? Myslalem ze 1 = 100% obciążenia, ale po chwili przekroczyło 1 :|

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

load average to w sumie trzy cyferki, swego czasu sie pouganialem chwile za wyjasnieniem i nie natrafilem, informuje o obciazeniu systemu, ale dokladnie w jaki sposob nie wiem, tak ze licze sam na wiarygodne wyjasnienie z zauwazonych przezemnie wartosci to jest zle gdy przekroczy 8 (tzn moze sie system zatrzymac, nie chciałem przez to powiedziec ze wartosc np 4 jest w porzadku)

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji to czym sprawdzić obciążenie w danym momencie? w loadavg jest przez ostatnią minute, ostatnie 10 i chyba 15. Potrzebuje takie coś w skrypcie (wiec top chyba odpada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee...

pierwsze 3 parametry to:

min. czas uruchamiania programu

max. czas ,.....

sredni czas uruchamiania(wykonywania?) programu

a dwa pozostale - nie mam pojecia

Skąd takie bzdury wziąłeś?

 

Pierwsze trzy liczby to najprościej mówiąc liczba aktywnych procesów/zadań w systemie mierzonych w czasie (ostatnia jedna, pięć i piętnaście minut). Nie przekładają się one bezpośrednio na obciążenie komputera, tzn. ten sam load average na różnych komputerach może oznaczać zupełnie różne obciążenie. Trudno jest stwierdzić, że np. 4 to dobrze a 8 to źle. Są maszyny z loadavg na poziomie 10 i więcej i działają... Generalnie na desktopie podczas normalnej pracy bez uruchomionych aplikacji obciążających procesor (czyli np. przeglądanie WWW, acz i to nie zawsze - taki Flash potrafi dać popalić CPU) load powinien być poniżej 1.

 

Pozostałe liczby to liczba_aktywnych_procesow/liczba_wszystkich_procesow i najwyzszy (najnowszy) PID procesu.

 

a tak przy okazji to czym sprawdzić obciążenie w danym momencie? w loadavg jest przez ostatnią minute, ostatnie 10 i chyba 15. Potrzebuje takie coś w skrypcie (wiec top chyba odpada)

Ale obciążenie czego? Systemu, procesora, podsystemu dyskowego czy czego? Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...