Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupuje pompę już 2 miesiące i nic.

 

Nowej serii laingów chyba się nie doczekam.

 

Chcę mieć pomp do 300 pln, albo pompę z rezerwuarem do 400. Mam opcję ściągnąć towar z niemiec po kosztach i w miarę szybko, ale co?

 

Lainga? Pompa fajna, ale za dużo ludzi miao z nia problemy...

 

Asetek? Spodobał mi się :) Hałasuje - może troszeczke, ale to na 3000 rpm. Można skręcić na 2500. Ale jak wtedy z wydajnością?

 

Eh...

 

Pompy C.W.U. odpadają... Cóż począć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę po prostu pompy pod 220...

 

To tak jakbym wodę w samochodzie napędzał pompą na 12V.

 

Da się, ba, będzie chodzić przystosowana do wyższych temperatur, ale tak jakoś nie pasuje.

 

Może złe porównanie, ale jakoś tak :)

 

Heheh...

 

Mi nie chodzi o zabijającą ciszę, ale słuchając tych plików MP3 nie wiem jak głośno ustawić głośniki :D:D

 

A zakładając, że ściągnę pompę z niemiec, to nie wiem czy Waterchilla, czy Lainga wybrać...

Edytowane przez Dzidaziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbym wodę w samochodzie napędzał pompą na 12V.

Złe porównanie, bo elektryczna pompa wody w aucie niesie większe korzyści niż pompa napędzana paskiem.

 

Nie rozumiem czego ludzie nie tolerują w tych pompach, jedyne ich minusy to wielkość i ten dodatkowy kabel, które i tak są przyćmiewane przez wielkie zalety: tj trwałość, cisz i moc. Bo jeszcze się chyba nikt nie spotkał z opinią że po jakimś tam czasie pompa stała się głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe porównanie, bo elektryczna pompa wody w aucie niesie większe korzyści niż pompa napędzana paskiem.

 

Nie rozumiem czego ludzie nie tolerują w tych pompach, jedyne ich minusy to wielkość i ten dodatkowy kabel, które i tak są przyćmiewane przez wielkie zalety: tj trwałość, cisz i moc. Bo jeszcze się chyba nikt nie spotkał z opinią że po jakimś tam czasie pompa stała się głośna.

 

zapomniales dodac jeszcze ciezar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w samochodzi masz na 230? romumiem. znaczy nie, ale niejsza z tym. Mozliwe jest ze budowa przekaznika moze kogos przerosnac.

Pasek, albo wałek, mniejsza z tym.

 

I budowa przekaźnika MOżE przerosnąć wielu ludzi i wielu przerasta. W głowie Ci się to nie mieści? :blink:

 

No offence :)

 

A co do pomp CWU/ Nie ma za bardzo co z nimi zrobić mając obudowę miditowwer. Poza tym kabel wyłażący poza obudowę, poza tym pompa która powinna być gdzieś w łazience siedzi u mnie w obudowie, poza tym nie mam bladego pojęcia jak wygląda rzeźba z podłączeniem węży. Do lainga myk, krociec, przykręcam. Poza tym pompa waterchill jest fajowa, bo mocy ma i można softowo ją regulować i kontrolować temperaturę... itp. Laingi itp są małe fajne i gra :)

 

CWU to żelastwo :)

Edytowane przez Dzidaziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos potrzebuje mobilnego peceta to kupuje lapciaka imo.

 

jednak sie nie zgodze... raczej jak ktos potrzebuje stojacy piec zeliwny ktory zeby przesunac potrzeba 5 chlopa i ciagnik to kupuje ciezkie pompy... takie same porownanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak sie nie zgodze... raczej jak ktos potrzebuje stojacy piec zeliwny ktory zeby przesunac potrzeba 5 chlopa i ciagnik to kupuje ciezkie pompy... takie same porownanie

kazdy ma swoje racje, swoje priorytety i zalozenia przy budowie WC. co dla jednego jest wada dla innego nie ma znaczenia. osiagniety efekt wynagradza wszystko. i to caly temat B-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma swoje racje, swoje priorytety i zalozenia przy budowie WC. co dla jednego jest wada dla innego nie ma znaczenia. osiagniety efekt wynagradza wszystko. i to caly temat B-).

zgadza sie...

 

tylko musisz przyznac, ze miedzy iloscia osob, ktore uzywaja duze pompy, a pompy dedykowane i akwariowe jest duuza roznica... duze pompy sa jednak w mniejszosci... staf kwestia tego, ze nie pisac do kazdego usera kup duza jest najlepsza... najlepsza dla kogo? ;) kwesta spojzenia... i wytlumaczenia + i - wszystkiego...

 

co do tematu...

 

nowe L... dzialaja tak jak stare... jesli wypuszcza nowa serie... (o ile) wprowadzimy do sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu...

 

nowe L... dzialaja tak jak stare... jesli wypuszcza nowa serie... (o ile) wprowadzimy do sklepu...

No właśnie, może byście się tematu trzymali?

 

Znaczy "nowa" rewizja Laingów trzeszczy tak samo jak stara? :? :blink: Potwierdzone to wieści? No to, qrwa, fajnie :mur: Niemiecka jakość .... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

 

Ale zdarzyły się osoby, którym Laingi śmigają. To kwestia przypadku?

 

W takim razie czy ta pompa waterchill się do czegoś nadaje? Tak na poważnie, bo ja sensownej alternatywy nie widzę.

 

Zaznaczam, że nie jestem maniakiem ciszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy ta pompa waterchill się do czegoś nadaje? Tak na poważnie, bo ja sensownej alternatywy nie widzę.

mam dla ciebie super propozycje ;) kup i sprawdz to ja skorzystam i cos bede wiedzial ;)

a powaznie to ja sie chyba poddaje, zostaje przy grundfosie, przynajniej wiem ze sie nie zawiode.

No chyba ze jak go podepne pod 3 bloki, coolteka triple i weze 8/10 to sie okaze ze woda nie leci...ale nie sadze

Do czasu jak skompletuje wszystko do nowej rewizji to moze laing wypusci jakas nowa super mega hiper rewizje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest szansa, że jak kupię Lainga w niemczech to będzie git?

 

Jak nie to się zabiję :/ :P

 

Jakie sa w niemczech sklepy oprócz watercoolingu i alphacool?

nie ma szans bo na zachodzie też sie wqrwiają na Laingi

jestem w podobnej sytuacji jak Ty i coraz bardziej podoba mi sie moja aktualna wer. akwa-ryjówki online ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN - kiedy przychodzi Twoja?

 

Wyglada na to, ze pozostaje nam tylko budowa garazu dla tego pierd***nego Lainga, cos a'la Jacek-Placek...

Nie ma to jak byc "szczesliwym" posiadaczem "cichego" Lainga (drugiego z reszta)

Niemiecka jakosc, 3 lata gwarancji, polecamy... bucha-cha-cha-cha!

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem w Niemczech bezpośrednio w Alphacool - odbierał osobiście szwagier. Mają tam magazyn i firme, która dostosowuje na zamówienie obudowy do WC. Pewnie tam mało ludzi składa własnoręcznie - kupują gotowe i już zalane obudowy :lol2:

 

Tym co pompki hałasują radzę je rozmontowac i dokładnie obejrzeć wirniki, czy się gdzieś nie ocierają.

Wirnik jest zawieszony magnetycznie i nie może się o nic ocierać więc nie ma co tam hałasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 6 lis 2006, 19:25' post='2380303']

mam dla ciebie super propozycje ;) kup i sprawdz to ja skorzystam i cos bede wiedzial ;)

a powaznie to ja sie chyba poddaje, zostaje przy grundfosie, przynajniej wiem ze sie nie zawiode.

No chyba ze jak go podepne pod 3 bloki, coolteka triple i weze 8/10 to sie okaze ze woda nie leci...ale nie sadze

Do czasu jak skompletuje wszystko do nowej rewizji to moze laing wypusci jakas nowa super mega hiper rewizje?

Ja mam 3 bloki, coolteka 2x120 i weze 8/10 i smiga az milo ;)

A wielkosc, a tymbardziej ciezar pompy w ogole mi nie doskwiera:

 

Dołączona grafika

 

Patrzac ze mamy pompe nieslyszalna, mocna, niezniszczalna w warunkach WC jest to raczej dobry wybor ;) Ale koniec juz tego OT.

 

Wracajac do Lainga...

 

Dobra.

 

Ale zdarzyły się osoby, którym Laingi śmigają. To kwestia przypadku? [...]

Za taka kase juz bym sobie nie chcial pozwolic na przypadek... Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to raczej nikt nie chcialby przypadku za kwote >200pln, z drugiej strony podziwiam AndyN'a ze zaryzykowal wydac 109€, gdzie w tylu przypadkach pompka okazala sie nie tyle trefna - co glosna.

 

@atomel - Rozebralem swoja popmpke, sprawdzilem czy wirnik sie gdzies nie ociera i nic z tego nie wyszlo. Wysuszylem wnetrze pompki i plastik w ktorym jest obsadzony wirnik (lejek) niejest nigdzie powycierany, podrapany itp. Nie sadze zeby lopatki wirnika wydawaly z siebie tak wysoki i piskliwy dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atomel - Rozebralem swoja popmpke, sprawdzilem czy wirnik sie gdzies nie ociera i nic z tego nie wyszlo. Wysuszylem wnetrze pompki i plastik w ktorym jest obsadzony wirnik (lejek) niejest nigdzie powycierany, podrapany itp. Nie sadze zeby lopatki wirnika wydawaly z siebie tak wysoki i piskliwy dzwiek.

No to zostają łożyska silnika. Mój silnik ma obroty 3710-3720 obr/min a to jest dość dużo dla ciężkiego wirnika (to nie wentylatorek).

Może od dołu wcisnąć trochę smaru do łożysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jak widze jedynym sensownym rozwiązaniem jest chyba zmniejszenie napiecia podawanego na pompę. Ma spory zapas mocy, więc wszystko powinno hulać.

Moze to jest jakas metoda, ale za ta kwote taki incydent nie powinien miec miejsca.

Poza tym probowalem fanmate'a od zalmana do okielznania dzwieku lainga, po paru tygodniach polegl w chwale.

 

No to zostają łożyska silnika. Mój silnik ma obroty 3710-3720 obr/min a to jest dość dużo dla ciężkiego wirnika (to nie wentylatorek).

Może od dołu wcisnąć trochę smaru do łożysk?

Z tego co pamietam to moj laing jak chodzil na full obrotach osiagal 3900 z groszem. Jak juz gdzies ktos pisal to moze byc wina elektroniki... (w komorze wirnika nie ma sie co obcierac do cholery! skad ten dzwiek?)

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...