Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wprost -> hałas.

 

Ale nie płacze, tylko piszę :wink:

 

Według oznaczeń na pompie mam słowo w słowo to samo co Giziu.

 

Pompa cała drży, grzeje się jak cholera, i hałasuje (mniej niż się spodziewałem, ale głośno). Grunt, że pompuje. Położyłem ją na "torebkach powietrznych", owinąłem starannie koszulką i stała się znośna, narazie nie będę reklamował, da się wytrzymać.

 

Mając pompkę w ręku, bez domysłów, wydaje mi się, że takie dźwięki może wydawać źle wyważony wirnik lub sam silnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie załozyłem swoje pierwsze WC. Zastanawiałełem sie nad Laingiem, ale miałem wielki dylemat czy go kupić jak czytałem własnie ten temat. Zdecydowałem sie na pompke Innovateka HPPS i jestem w 100% zadowolony. Można powiedzieć, że jest wogole nie slyszalna. Troszke wibruje ale wystrczy podłożyć cienka gąbeczkę pod nią i jwibracje znikaja w 100%. Pompka jest naprawde swietna. POLECAM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie załozyłem swoje pierwsze WC. Zastanawiałełem sie nad Laingiem, ale miałem wielki dylemat czy go kupić jak czytałem własnie ten temat. Zdecydowałem sie na pompke Innovateka HPPS i jestem w 100% zadowolony. Można powiedzieć, że jest wogole nie slyszalna. Troszke wibruje ale wystrczy podłożyć cienka gąbeczkę pod nią i jwibracje znikaja w 100%. Pompka jest naprawde swietna. POLECAM :D

Jaaasne. Zaraz po kupnie to o prawie każdej można tak napisać ....

 

Aż zacznie trzeszczeć: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=188268&st=464

 

 

Malik, wyremontowałeś tego HPPS'a? I jak efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaaasne. Zaraz po kupnie to o prawie każdej można tak napisać ....

 

Aż zacznie trzeszczeć: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=188268&st=464

Malik, wyremontowałeś tego HPPS'a? I jak efekty?

Zapewne po jakimś czasie, każda zacznie "trzeszczeć". A jak widac Lainga nawet zaraz po kupieniu nie oceniesz ze jest cichy B-) POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Zapewne po jakimś czasie, każda zacznie "trzeszczeć". A jak widac Lainga nawet zaraz po kupieniu nie oceniesz ze jest cichy B-) POZDRO

 

 

No lecz niektóre wcześniej a niektóre później - mój Laing już dokładnie rok i 2 miesiące pracuje w moim układzie - jak był cichy (nie słyszę go siedząc przy biórku ani podtykając ucho pod ściankę obudowy kompa na wysokości pompki) tak nadal jest cichy!!

 

 

Co do pompek Lainga - to o dziwo Laing CWU u mojego taty w komputerze czasami nie chce się uruchomić :/ jak by wirnik sięblokował czy co - trzeba go stuknąć. Coś te LAingi przestają mi się kojarzyć z jakościa... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Jesteś wyjątek :D Ale większość ma zaraz po kupieniu głośnego jak byś nie zauważył :mur:

 

nie tylko on :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko on :lol: :lol: :lol:

Mój ma pól roku i jest cichy, teraz sto na biurku (obdowy sux :lol: ) i jedyne co słyszę to zasilacz i dyski.

Kolega skuters też ma lainga i też jest cichy, a nie kupował wcale tak dawno.

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wiem tylko:

 

Type: DDC-1plus RT

DC 12V 18W TF 60

IP 32 Made in EU

 

Zobaczymy co dalej.

Już sam nie mam pomysłów - a może chodzi o ten "plus" w nazwie? Wersje bez plusa są mniejszej mocy (chyba 12W vs 18W) i może stąd ten hałas... wciąż zastanawia mnie co się mogło zmienić od momentu kiedy kupiłem w Niemczech mojego Lainga - niesłyszalny, chłodny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Zbieram flaki do WC od pewnego czasu i planuję kupić DDC-1plus Lainga. Mam okazję sprowadzić jego odpowiednik z USA od Switecha, Denger Dena lub Koolance'a i tu pytanko do Was : czy za oceanem też jest problem z głośną pracą tych pomp? Pozdro. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Zbieram flaki do WC od pewnego czasu i planuję kupić DDC-1plus Lainga. Mam okazję sprowadzić jego odpowiednik z USA od Switecha, Denger Dena lub Koolance'a i tu pytanko do Was : czy za oceanem też jest problem z głośną pracą tych pomp? Pozdro. :)

Było kilka/kilkanaście stron wstecz ;) tak też są problemy. I to nie jest "odpowiednik" tylko normalny ;) laing z nalepką danej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.

 

Rozebrałem swoją wadliwą pompkę, (czyt. hałasującą) i.

 

Większość wirników, jakie widziałem na tym forum mają metalowy dół i czarną górę. U mnie jest... Pomarańczowa? Bordowa? taka pomiędzy.

 

moja pompka (nie wiem jak inne) grzeje się sporo, jest cieeepła przy dotkięciu i źródło ciepła znalazłem. Całość rozchodzi się od tej ceramicznej?? kuleczki na której opiera się wirnik.

 

Źródłem hałasu być może jest materiał z którego wykonany jest wirnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość wirników, jakie widziałem na tym forum mają metalowy dół i czarną górę. U mnie jest... Pomarańczowa? Bordowa? taka pomiędzy.

Mocniejsze wersje Laingów mają właśnie taki kolor ;) więc raczej nie jest to tego wina.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pojęcia. Klęczałem nad rozebraną pompą ze 30 minut i przeprowadzałem doświadczenia. Praktycznie wyeliminowałem elektronikę, a nic przy wirniku nie zwróciem uwagi. Smar do łożysk na wirniku (tylko na próbę) nie dał nic, smar do broni trochę ją wyciszył, ale też niewiele.

 

najważniejsze. Po zdjęciu obudowy pompa pracuje 10 razy ciszej niż z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pojęcia. Klęczałem nad rozebraną pompą ze 30 minut i przeprowadzałem doświadczenia. Praktycznie wyeliminowałem elektronikę, a nic przy wirniku nie zwróciem uwagi. Smar do łożysk na wirniku (tylko na próbę) nie dał nic, smar do broni trochę ją wyciszył, ale też niewiele.

 

najważniejsze. Po zdjęciu obudowy pompa pracuje 10 razy ciszej niż z nią.

a jak ją testowales z otwartą obudowa? z wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięta pompa bez wody pracuje głośniej niż zamknięta pompa z wodą.

 

Zamknięta pompa z wodą pracuje głośniej niż otwarta pompa bez wody.

 

Testowałem bez wody, bo jak? Włącałem na kilka sekund i wyłączałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie dobrze przypominam to moja nawet nie chciala startowac bez wody, byl taki moment wzbudzania i tak juz zostawalo wirnik sie nie krecil.

 

@Dzidaziom - ciesz sie ze ci sie obiekt testow nie spalil jak pracowal bez wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale sprawdzałeś jej głośność bez żadnej cieczy? Niby jak miała być cicha... przecież cała cholernie drga wtedy.

 

Cieplejsza się robi pewnie dlatego, że woda się bardziej nagrzewa jak masz cpu podkręcone... zresztą masz mocniejszą wersje tej pompki 18W z tego co pamiętam.

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanathea:

 

Skąd niby twój laing "wiedział", że pracuje na sucho? Czujnik wilgoci? Na zdrowy rozum moze stwierdzić to tylko czujnikiem temperatury, ale minimum po kilku sekundach pracy... Dziwne... :)

 

Jarogniew

 

Napisałem że bez cieczy jest cicha, a nie głośna. Przynajmniej to chciałem napisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD zapomnialem tam jednego napisać, chodziło mi o to, że drga jak jest w obudowie i pracuje na sucho.

 

Mój laing normalnie się włącza bez wody.

 

edit: nie musiałbyś czuć podmuchu, słyszałbyś jak pracuje na 100%... hmm choć moja miewa czasem takie akcje, że nie włącza się z kompem, coś takiego jak kanathea pisze - rozbudzenie (coś jak nagły krótki ruch wirnika) i koniec...

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze -> system rozruchu owej pompki

*po podlaczeniu zasilania pompka sie wzbudzala, wibrowala do momentu osiagania pelnych obrotow

*na sucho pozostawalo tylko wzbudzanie (i jak napisal Jarogniew targaloby pompka, u mnie takie zjawisko nie wystapilo)

 

Po drugie -> Jezeli cos kreci z predkoscia 3,7k rpm to nie sposob pominac odczuwalny podmuch wiatru przy wylotowym kroccu, ktorego notabene nie bylo. Stad wiem ze moja sie poprostu nie krecila bez wody :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...