Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie wiem mam pompkę po modzie na + puszczoną na 7v i naprawdę jej nie słychać więc po co bawić się w płynną regulacje- u mnie w układzie czy 12v czy 7 róznica w wydajnosci układu max 1-2 stopnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem mam pompkę po modzie na + puszczoną na 7v i naprawdę jej nie słychać więc po co bawić się w płynną regulacje- u mnie w układzie czy 12v czy 7 róznica w wydajnosci układu max 1-2 stopnie...

dokładnie ale przy odpowietrzaniu te 12Vol. pomaga i to bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stałem się posiadaczem Lamptron Fan Controller FC-2

starannie wykonany, odpowiednie przewody (długość), wyłącznik kanału zintegrowany z potencjometrem, dyskretne podświetlenie. do pełni szczęścia brakuje wyświetacza z rpm :)

wada: za krótki przewód zasilający panl (dorobić nie problem ale mógłby być 10cm dłuższy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo pisać o pracy :)

moja ddc startuje od 5v a rozbujać ją można... na maxa do 12v więc za bardzo nie wiem o co Ci chodzi.

czy sie kanał nagrzewa, sprawdzę jak rozkręcę boczek obudowy bo inaczej ręką do radiaxa nie sięgnę.

co to wartości potencjometra to OFC zależy od sztuki pompki jaką się ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij czujnik od pompki pod monitorowane gniazdo na płycie i sprawdź jakie maksymalne obroty wirnika osiągniesz jeśli ustawisz pokrętło panelu na max. Możesz zrobić jakąś fotkę jak panel wygląda w budzie ? :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że oświetlenie kanału przebija do sąsiedniego, trzeba by coś z tym zrobić :). Jak znajdziesz czas to sprawdź temperaturę tranzystorka pod który podpięta jest pompka, u mnie na Zalman ZM-MFC1 bardzo sie grzał i powodował spadki prędkości wirnika pompki, musiałem nakleić radiatorki i dać nawiew z wentylka 40mm co trochę poprawiło sytuację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lainga DDC 1T, ale coś mi ostatnio się głośna zrobiła.

Pomyślałem mam ją 3,5 roku, może już ze staraści się rozsypuje, to jest wersja jeszcze z czarnym wirnikiem.

Kupiłem w coolingu Swiftech mcp 355, zamontowałem w miejsce poprzedniej i porażka.

Jest głośniej niż było. Jeszcze jakieś wibracje do tego doszły. Podłożyłem ze 3 cm gąbki, ale pompka jest wyraźnie słyszalna.

Jest najgłośniejszym elementem kompa, a w środku jest 10 wiatraków.

Może dlatego że stara pompka była bez plusa 3800 obrotów, nowa jest z plusem i ma 4500 obrotów.

Trzeba będzie zmiejszyć jej obroty, więc tak na szybko.

Czy próbował ktoś podłączyć zasilanie pompki bezpośrednio pod płytę, w to samo miejsce gdzie się podłącza wiatraczki, i czujnik obrotów pompki?

Czy to złącze wytrzyma pobór prądu pompki?

Mam na nim regulację napięcia więc naszybko można by się pobawić obrotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lainga DDC 1T, ale coś mi ostatnio się głośna zrobiła.

Pomyślałem mam ją 3,5 roku, może już ze staraści się rozsypuje, to jest wersja jeszcze z czarnym wirnikiem.

Kupiłem w coolingu Swiftech mcp 355, zamontowałem w miejsce poprzedniej i porażka.

Jest głośniej niż było. Jeszcze jakieś wibracje do tego doszły. Podłożyłem ze 3 cm gąbki, ale pompka jest wyraźnie słyszalna.

Jest najgłośniejszym elementem kompa, a w środku jest 10 wiatraków.

Może dlatego że stara pompka była bez plusa 3800 obrotów, nowa jest z plusem i ma 4500 obrotów.

Trzeba będzie zmiejszyć jej obroty, więc tak na szybko.

Czy próbował ktoś podłączyć zasilanie pompki bezpośrednio pod płytę, w to samo miejsce gdzie się podłącza wiatraczki, i czujnik obrotów pompki?

Czy to złącze wytrzyma pobór prądu pompki?

Mam na nim regulację napięcia więc naszybko można by się pobawić obrotami.

Żartujesz sobie z tym podłaczaniem czy serio piszesz?? 

 

NIE PODŁĄCZAJ POMPY POD GNIAZDO NA MOBO!!!!!! 

 

 

Zabijesz mobo na pewno. Wersja którą masz ciągnie 18W to daje jakieś 1,5A a przy rozruchu na bank więcej. 

 

Puść pompę z molexa na 7V i po kłopocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko od 2007, ze dwa razy

Taaaa... Patrz co masz cztery posty temu...

Zabijesz mobo na pewno. Wersja którą masz ciągnie 18W to daje jakieś 1,5A a przy rozruchu na bank więcej.

Obciążalność na kanał: do 1A

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś byłoby lepsze: http://angela.pl/p5681,lamptron-fan-contro...c-2-czarny.html

 

 

 

 

Nie za bardzo mi się to podoba :(

pompka chodzi na 7v, jest praktycznie nie słyszalna, ale nie mam monitoringu obrotów, prawdopodobnie jest ich za mało.

Przydałby się jakiś płynny regulator obrotów, najchętniej z wyświetlaczem, może na 8v-9v byłaby też cisza a przepływ większy.

Teraz jak patrzę to ledwo co mi się przelewa ta woda.

Jakieś propozycje, jako lepiej obeznani w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie

mam zwykla wersje lainga DDC + T-Balancer miniNG

i wogle nie moge zmniejszyc obrotów, na 7V nie rusza wogle, a zeby troche zmiejszyc balancerem tez bez szans...

 

poczatkowo myslalem ze to przez uklad i duze opory w nim, teraz jednak uklad jest okej z rezerwuarem ale dalej nic nie pomoglo, a pompa jest dobrze odpowietrzona....

 

czy przerobka na "+" zmienila by cos w tej kwestji ? bo wiazalo by sie to z rozkladaniem ukladu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem swoje pierwsze WC.

Swiftech MCP355 12V

XSPC - Acrylic Reservoir for Laing DDC

d'tek fuzion v2

2x EK Water Blocks CoolStream RAD XT 240

Węże DangerDen Tube 10/16

Złączki choinkowe Swiftech.

Całość zalana Faser one

 

Wszystko nowe z wyjątkiem pompki. Ma pół roku, kupiona na allegro.

Po złożeniu hałasuje jak kiepski wentylator@1800 [obr/min] i dość mocno się grzeje.

Układ odpowietrzony, w wężach nie ma już bąbelków.

Chłodnicami poobracałem, pompką też. Jestem pewien, że już powietrza w układzie nie ma.

Całość rozkręciłem i złożyłem dwukrotnie i dalej to samo.

 

Czy to normalne czy pompka jest jakaś trefna?

Byłem pewien, że powinna być cichutka.

 

Narazie pracuje na 12V podpięta pod zasilacz. Ma ok 4500obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...