Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne czy pompka jest jakaś trefna?

Byłem pewien, że powinna być cichutka.

Jaki masz kolor wirnika ? Czarny czy niebieski ? Niektóre wersje z czarnym wirnikiem lubiły hałasować, miałem 2 sztuki, jedna była strasznie głośna, druga już znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję z niebieskim wirnikiem.

Czy głośna praca może być podstawą reklamacji? Bo pompa jest niby sprawna, a w Coolingu mi odpisali, że ją sprawdzą i jeżeli jest sprawna to obciążą mnie kosztami.

 

Chyba zakupie Lamptron Fan Controller FC-2.

Moc na kanał: do 45W, więc podoła.

Sterowanie napięciem: cyfrowe PWM i tu się zastanawiam czy kontroler z PWM nadaje się do pompy?

 

Na 12V jest dosyc glosna. Polecam molex mod 7V. No albo jakis panel...

 

Widzę, że masz w kompie NOISEBLOCKERA XL2.

Mógłbyś zrobić małe porównanie głośności pompki pracującej na 12V do głośności tego XL2 w zależności od jego obrotów i napisać z jaką prędkością musi się kręcić ten wentyl, żeby hałasował podobnie jak pompa?

Z góry dzięki.

 

EDIT:

 

Postanowiłem zrobić sobie silentboxa na pompę wraz z XSPC Laing DDC Acrylic Reservoir na niej.

Całość będzie wykonana z PMMA czarnego 3mm oklejonego od wewnątrz podwójną warstwą 2mm maty bitumicznej: Takiej

Całość mam zamiar wykonać "na wcisk" (ciasne pasowanie).

Wymiary dobrałem takie, że całość zmieści się idealnie do nieużywanego koszyka na napędy 3,5" w mojej obudowie: KOSZYK.

Chyba jedyny minus tego rozwiązania to utrudnione uzupełnianie płynu (trzeba zdjąć pokrywę)

Projekt silentboxa i grillów na chłodnicę (też z PMMA).

Dołączona grafika

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie balem takiej sytuacji. Bo wiedzialem ze nie bede mial czym na szybko zastapić pompki. I sie stalo. 

 

Najpierw mała dawka smrodu/spalenizny, ktora rownie szybko zniknela spod mojego nosa co sie pojawila. 

Za sekunde juz hardkor. Smrod na maksa i dym z pompy. Stracone sekundy na probe wylaczenia kompa z przycisku, widzac brak szybkiej reakcji wylaczylem odrazu zasilacz. 

 

Niestety, pompa umarla.

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Z tego co pamietam zawsze grzala sie w tamtym miejscu. pod wylotem cieczy. ale zeby kur do tego stopnia. niby ona tez powinna byc chlodzona, ale WC w zalozeniu ma byc cichsze i wydajniejsze od AC. niestety z taka iloscią wentyli o ciszy mozna zapomniec. Plus dla niej ze zaczela sie sama kopcic co nie spowodowalo podgrzania cieczy w blokach i zjarania reszty kompa.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra o.O Ciekawe jest to, że wczoraj moja pompka skończyła życie. Ale obeszło się bez smrodu - usłyszałem tylko "PYK!!! PFF!!" i się zrobiła cisza... Zgłosiłem się po RMA do Cooling.pl, czekam na weryfikację i odsyłam pompkę na gwarancję. Mam nadzieję, że dostanę nową sztukę w miarę szybko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem brać panel

 

Lamptron Fan Controller FC-2 czarny :: ..:: Angela.pl ::..

 

ale w ofercie Lamptron-a jest fajny panel z LCD

 

Lamptron Fan Controller FC5 czarny :: ..:: Angela.pl ::..

 

i tutaj mam pytanie czy te 30W na kanał pozwolą na osiągnięcie przynajmniej 80% mocy pompki MCP350 ? :huh:

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Rofl, ciągnie 12-13W max. Wersja z "+" 18W. Toż to zwykły laing.

Masz coś, albo kupujesz coś, a nawet nie masz o tym pojęcia :|

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mi nie mów co ja mam, bo doskonale wiem co, tylko jak już to odpowiadaj na pytanie :mur: , bo panel panelowi nie równy i niektóre nie wytrzymują przy rozruchu i pracy pompki i się przegrzewają przez co spada jej prędkość.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Ty mi nie mów co ja mam, bo doskonale wiem co, tylko jak już to odpowiadaj na pytanie :mur: , bo panel panelowi nie równy i niektóre nie wytrzymują przy rozruchu i pracy pompki i się przegrzewają przez co spada jej prędkość.

 

Jakbyś wiedział to byś nie pytał o takie ciach!ły. FC-5 jest dużo lepszy -> XS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo w angela.pl będzie dostępny nowy poweradjust2 w wersji Standard Aquacomputer poweradjust 2 Standard :: ..:: Angela.pl ::..

 

i Ultra Aquacomputer poweradjust 2 Ultra :: ..:: Angela.pl ::..

 

 

Dokładniejsze Info Finally available: poweradjust 2 - RRTech...The SOURCE for Extreme Liquid Cooling

Edytowane przez kwscore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wiedział to byś nie pytał o takie <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ły. FC-5 jest dużo lepszy -> XS.

 

Forum jest od tego aby się pytać a nie zmywać każdego durnymi odpowiedziami, więc zamilcz i więcej nie śmieć tutaj

 

kwscore to rozwiązanie jest dosyć ciekawe, jednak bardziej jestem za manualnymi regulatorami.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Forum jest od tego aby się pytać a nie zmywać każdego durnymi odpowiedziami, więc zamilcz i więcej nie sieć tutaj

 

kwscore to rozwiązanie jest dosyć ciekawe, jednak bardziej jestem za manualnymi regulatorami.

 

Musze "siecieć" i uczyć takich jak Ty co w ogóle mają w komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molex do napięcia a drugi kabel do monitorowania obrotów. Aby kontrolować jej obrotami to musisz podłączyć bezpośrednio pod panel, najlepiej pociągnąć kable od molexa i dołączyć je do wtyczki 3-pin (monitor obrotów) a ją pod panel, ja tak zrobiłem i działa, niestety mój panel daje za małą moc na pojedyńczy kanał i pompka pracuje na 50% możliwości :/

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o info czy Laing DDC 1T+ może być zamontowana pionowo np. na bocznej ściance obudowy? Czy jest to bezpieczne dla pompki oraz czy jest bardziej narażona na uszkodzenia niż jakby pracowała przykręcona poziomo do podłaża? Pytam bo mam problem i potrzebowałbym zamontować pompkę pionowo ze względu na ograniczone miejsce.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się trochę teraz wyżalę :-P : Kolejny Laing DDC+ padł. :mur: Objawy podobne do poprzedniego, ale wystąpiły dopiero po jakimś czasie. A jakie? Pompka zaczyna mieć problem z początkowym rozruchem, próbuje zakręcić wirnikiem, robi 1-2 obroty, potem przerwa i znowu próbuje. Do teraz lekko nią potrząsając udawało mi się zapewnić jej rozruch, ale w pewnym momencie wyłączyła się w trakcie działania (sic!) i już więcej nie ruszyła (miałem szczęście, że wtedy siedziałem tylko w necie, więc przegrał się pierwszy procek a nie GPU - komp się wyłączył i nic się nie spaliło). Wymienię pompkę na zwykłą DDC (zastanawiałem się nad Phobyą 400, ale jej wymiary trochę za duże), zamierzam pompkę podłączyć pod Poweradjust 2 (tylko muszę zrobić przejściówkę z molex na 3pin), a Lamptron FC5 (może coś innego godnego polecenia...?) do kontroli wentyli. Jak sądzicie, dobry tandem?

 

Od razu mam też takie pytanko do posiadaczy PA2: czy ma on algorytm do odpowietrzania pompki, tak jak jego duży braciszek Aquaero, oraz czy jest możliwość, by wyłączył kompa, gdy pompka się zatrzyma? Nigdzie się na takowe info nie "nadziałem". B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, bez topu ani rusz. :D A czy za mocno... Wirnik miał luz, a np pierwsza pompka nawet beż żadnego topu nie wykonała ani jednego obrotu. Dziś ją rozbiorę i sprawdzę, czy coś z niej będzie. Tymczasem i tak zamówię tę kolejną, gdyż DDC+ to straszny wyjec, jest zdecydowanie za głośna i cholernie się grzeje (tylko na 12V, na 7V jest chłodna, ale nadal głośna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDC+ jak zasłyszałem stały się od jakiegoś czasu bardziej awaryjne. Racuch nie tak dawno stracił DDC@+, u mnie fruwa DDC od długiego czasu i nawet się głośniejsza nie zrobiła niż w dniu zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizyczna budowa pod 10watt a 18watt jest taka sama więc na chłopski rozum ta 10wattowa mniej wysilona powinna dłużej służyć . Dla mnie DDC+ to przesada , nic nie daje w porównaniu do zwykłej wersji a hałasuje znacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynam się powoli obawiać o swoją pompkę... od 3-4dni słyszę jakby cykanie z pompki. Nie, to nie są pęcherzyki powietrza. Bardziej jak skakanie iskry. Przed chwilą rozmontowałem pompkę i okazało się, że kabel zasilający (żółty), z odległości około 1cm od pcb pompki zaczął brązowieć - jednymi słowy coś się przypala i zaczyna topić. Skąd takie coś? Pompa w środku suchutka...

Niby jest gwarancja jak padnie, ale z drugiej strony miesiąc bez układu to kicha. Myślałem nawet, żeby wyciąć ten fragment i przelutować kable, ale wtedy koniec z gwara...

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwaliłem Faila roku :D

Standardowo pompke podłączoną miałem na 7V ( żółty do 12V w molexie, a czarny do 5V w molexie).

Wczoraj zachciało mi się podłączyć pompkę pod 5V (zawsze startowała bez problemu). Zamiast podłączyć (+) do 5V i (-) do masy w molexie to masa (-) lainga została przy 5V w molexie a żółty kabel (+) lainga podłączyłem pod mase w molexie bo wszystko robiłem "na ślepo" co zaowocowało małym smrodkiem :P

Odłączyłem pompkę po 2 sekundach, ale było już za późno :(

Ale co w tym wszystkim jest najdziwniejsze? Pompka nie działa gdy podłączam ją pod 12 czy też 5V, a pod 7V działa prawidłowo :blink: Czasami startuje tylko za 2 razem... <_<

 

Po rozebraniu pompki zauważyłem troszkę przypaloną płytke przy zasilaniu dochodzącym do lainga, ale bez problemu udało się to wyczyścić.

Oraz elementy zaznaczone na foto wyglądają jakby troszkę ucierpiały

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Także mam pytanie. Jest jakaś możliwość naprawy pompki? Ewentualnie proszę o info czy da się oddzielić płytkę od reszty pompki bez jej uszkodzenia..

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...