Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mnie też interwsują te pompki nie znam niemieckiego więc myślałem że 3,7 m to długość kabelka :lol: .Mnie interesuje czy pociągnęła by storma 2 abadony blok na mosfery i BIX3 + BIP1. Bo co do ciszy to ufałbym Laingowi że jest bezgłośna pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie też interwsują te pompki nie znam niemieckiego więc myślałem że 3,7 m to długość kabelka :lol: .Mnie interesuje czy pociągnęła by storma 2 abadony blok na mosfery i BIX3 + BIP1. Bo co do ciszy to ufałbym Laingowi że jest bezgłośna pozdr

3,7m to wysokość słupa wody na jaką wyrzuca pompka a nie dł. kabelka:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka uciagnelaby ten zestaw , ktory wymieniles wyzej + koniec weza z wc moglbys podlaczyc do instalacji sanitarnej swojego mieszkania i tez by dala rade :lol:

 

Jedyny problem to cena , ale widze , ze w twoim przypadku (storm i inne zabawki) to nie problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka wykonana jest ze stali nierdzewnej 1.4571; obudowa z tworzywa PPS-GF40 ; uszczelnienie EPDM; ceramika

Mam pytanie czy w związku z tym ze ma elementy stali nierdzewnej będzie korodować z miedzią ???

 

Co to za gwinty ?? co mam na to zamontować żeby mi wszedł wąż 8/10 :blink:

Dołączona grafika

 

 

Connections: 2x G1/4" external thread

Edytowane przez monster21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za gwinty ?? co mam na to zamontować żeby mi wszedł wąż 8/10 :blink:

Connections: 2x G1/4" external thread

Sam sobie odpowiedziałeś :) To są gwinty zewnętrzne czyli potrzebujesz złączki która ma mufę na gwint 1/4" albo przejściówkę która po obu stronach ma mufy - jeden koniec nakręcisz na gwint w pompce a w drugi wkręcisz złączkę z gwintem zewntętrznym.

pozdr.

Mam jeszcze pytanko - wiecie może jaka jest głośność tych pompek względem CWU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

mam Laing 700b i DCC więc siewypowiem

 

700B to wzór ciszy i nieco głosniejsza jest DCC ale w gdy przyrównać do nich akwariówki to akwariówki ryczą nieznośnie!

 

700B jest 2 razy słabsza od DCC - dla 700B przepływ dość znacznie spada podczas gdy w DCC nie zaobserwowałem spadku przpływu...

 

jak narazie dla mnie DCC jest rewelką!! 700B też niczego sobie - przepływm ma marginalne znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w podanym teście średnica węży to jest średnica wewnętrzna?? Tak mi się zdaje ale wole się upewnić. Węże o jakiej średnicy najlepiej zastosować do tej pompki (mam małą obudowe i chce żeby węże zajmowały mało miejsca). Jeszcze jedno pytanie, jak się ma ta pompka do tego Lainga :?: (różnica w cenie 15euro więc czy warto tyle dopłacić :unsure: ).

 

Edit:

Szkoda że w teście jest Laing DDC Plus

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w podanym teście średnica węży to jest średnica wewnętrzna?? Tak mi się zdaje ale wole się upewnić. Węże o jakiej średnicy najlepiej zastosować do tej pompki (mam małą obudowe i chce żeby węże zajmowały mało miejsca). Jeszcze jedno pytanie, jak się ma ta pompka do tego Lainga :?: (różnica w cenie 15euro więc czy warto tyle dopłacić :unsure: ).

 

Edit:

Szkoda że w teście jest Laing DDC Plus

węże jak masz małą bude kup 8/10 to nie ma wpływu na wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką pompke lepiej kupić, tą z gwintem 1/4" czy zwykłą 3/8" :?: Ma to jakieś większe znaczenie czy tylko poprawia funkcjonalność (zawsze łatwiej chyba odkręcić niż męczyć się ze ściąganiem). Albo inaczej zapytam, lepsze są krućce choinkowe czy nakręcane (a może jeszcze inne - chyba takie wtykane są >>>click<<< - to jest podana zewnętrzna średnica węży czy wewnętrzna :?: ). Sorki że tak pytam ale niegdy z WC do czynienia nie miałem a chce sobie złożyć - sam :wink:

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką pompke lepiej kupić, tą z gwintem 1/4" czy zwykłą 3/8" :?: Ma to jakieś większe znaczenie czy tylko poprawia funkcjonalność (zawsze łatwiej chyba odkręcić niż męczyć się ze ściąganiem)

bierz 1/4 jak chcesz węże 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez większych problemów wąż 8/10 nałożysz na choinkę w tej pompce.

Szkoda, że nie mam cyfraka pod ręką, to bym Ci pokazał jak to się prezentuje.

Wersja z gwintem jest troszkę bardziej funkcjonalna, gdyż (stosując przejściówki/redukcje) możesz użyć do niej złączek kątowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, widzę że temat laing DCC sie od jakiegoś czasu nie rozwija.

A ja właśnie wczoraj odpaliłam taką pompkę w swoim WC. Dokładnie Laing DCC-1 z topem z plexy.

Mam pytranie do posiadaczy takich pompek - zawsze są takie głośne???? Jest niewiele cichsza od klasycznego coolerka na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, widzę że temat laing DCC sie od jakiegoś czasu nie rozwija.

A ja właśnie wczoraj odpaliłam taką pompkę w swoim WC. Dokładnie Laing DCC-1 z topem z plexy.

Mam pytranie do posiadaczy takich pompek - zawsze są takie głośne???? Jest niewiele cichsza od klasycznego coolerka na CPU.

Czyli model o przepływie 600l/h?

Moja sobie tylko słodko pomrukuje, a jak zamknę budę, to milknie ;)

Trudno powiedzieć co może być przyczyną. Podłącz ją pod kontroler obrotów i spróbój zmniejszyć rpm.

 

Ps. Z jaka prędkością na 12v kręci się Twój Laing?

Mój oto tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Moja pracuje chwilowo przy otwartej klapie, ale mimo wszystko uważam że jest za głośno. Miesza z prędkością ok 3800 obr/min - więc bardzo podobnie.

Może problemem jest na przykład zdławiony przepływ. Całość układu chodzi na wężach 10/8 ale chłodzenie pamiątek karty jest 4X 5/3 albo może mniej???

No i drugi dziwny objaw to temperatura na procu - ta sama co na AC!!!!!

Na moim (po)wietrznym Zalmanie miałem 40 w ide i 55-> w stresie - a na WC z prisonem pro mam odpowienio 39/40 i 52/53!!!!!!!!A to już absolutnie nie halo.

Dodam że woda przepływa przez BIX2 z dwoma cooltekami 800 rpm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w skrócie wygląda o tak:

Rez (TT Water Level cośtam - taki okrąły)->prison pro na CPU->Laing DDC-1->abandon pro na NB->GFX Alphacool NexXxoS GP1X-A ATI 8xx + zestaw minicoolerków 8 X na BGA (i tutaj jest 4 X wężyk 5/3)-> Alphacool NexXxoS Xtreme II + 2 x Cooltek 800 rpm-> rezik

Wszędzie za wyjątkiem coolerków na BGA są węże 10/8. W układzie pływa destylka pół na pół z niebieskim płynem do chłodnic shella.

Postaram się zapodać jakieś foty (tylko muszę doczytać jak to zrobić :))

Edytowane przez MLJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te małe wężyki moą zławić przepływ-daj je mozę równolegle a nie szeregowo.. co do głośnosci to może nie masz zbyt dokadnie odpowietroznego układu-większosć pompel jest głośna jak właśnie na w środku powietrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

No tak sie właśnie nad Liangiem zastanawiam.

Jak narazie w polsce znalazłem tylko wersje bez plusa:

http://pc-tuning.pl/index.php?action=towar...0DDC%2012V%201T

 

Te 420L/h mnie trochę martwi. Ale skoro wszyscye twierdzą ze na 3 bloki i 2 chłodnice to styka to pewnie tak jest.

 

Tylko teraz tak. Wersja PLUS ma 600l/h ale czy jest (no pewnie tak) przez to głośniejsza?

 

Nie wiecie gdzie w polsce mozna kupić plusa? A może jakis test porównawczy wesj dcc i dcc+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model 600l/h, węże 8/10 i gdy w rezerwuarze wody nie było pod sam sufit, to miałem w nim sztorm. Tak więc uważam, że model 420 w zupełności wystarczy. Poza tym pompka - palce lizać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model 600l/h, węże 8/10 i gdy w rezerwuarze wody nie było pod sam sufit, to miałem w nim sztorm. Tak więc uważam, że model 420 w zupełności wystarczy. Poza tym pompka - palce lizać ;)

 

kurcze teraz mam eheima1250 więc sztormu w rezie sie nie boje ;>

Już sie dogadałem z pc-tuning.pl.... wysyłają mi ją w poniedziałek ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

kurcze teraz mam eheima1250 więc sztormu w rezie sie nie boje ;>

Już sie dogadałem z pc-tuning.pl.... wysyłają mi ją w poniedziałek ;>

 

 

Ja cię mogę zapewnić że ten eheim w moim układzie będzie znacznie mniej pompował niż Laing DCC.... przy blokach typu F2S to może i lepszy by był.... ale przy innych nie odbiegających oporami od standartów to wymięka szybciej niż Laing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...