Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio przeglądając nowości znalazłem coś takiego

 

Top z plexy dla dwóch pompek Laing DDC za 35 Euro

 

post-128500-1152714037_thumb.jpg

http://server2.gs-shop.de/200/cgi-bin/shop...m&bnr=30351

 

Lub 2 pompki z topem za 140 Euro

 

post-128500-1152714048_thumb.jpg

http://server2.gs-shop.de/200/cgi-bin/shop...m&bnr=30352

Edytowane przez LordVere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to teraz nastała taka mania zdwajania - wszystkiego co się da :wink:

Dokladnie :wink:

Taki set pasuje pod uklad SLI albo crossfire, 2 rdzeniowego proca, 2 chlodniczki i 2 lcdki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tak to nie może działać (jak jest to przedstawione na zdj.) bo Laing nie może pracować do góry nogami :P

W to nie wnikam, może tak łatwiej było zrobić im zdjęcie które pokazywało by jak to jest połączone.

A całość zawsze można zamontować pionowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie tylko dla tych, co mają chłodnicę zakopaną w ziemi, a kompa na II piętrze w budynku :D

Na I piętro dałby radę pojedyńczy Laing (przypominam wysokość podnoszenia cieczy w Laingu DDC 600l/h wynosi, bagatela 3,6 m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Laingów DDC 1T. Nie wiem jak Wy ale ja moją słyszę wyraźnie i nie wiem czy po prostu mam aż taki zajebisty słuch czy po prostu jest coś z nią nie tak. Owinełem ją gąbką, trochę pomogło ale i tak wciąż słyszę bzyczenie z odległości 2 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej nie słyszę po zamknięciu obudowy. Mam właśnie DDC 1T, ale jeden z pierwszych wyprodukowanych modeli, choć to z pewnością jest w tym wypadku zupełnie bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Też nie słuszę - lezy na gąbce i tyle... wnerwia mnie zasilacz (szeftec 360 :P) no i wentyle Tt - a o pompce poprostu zapomniałem :P rewelacujny sprzęt - przypomnę jednak zalecenia producenta - optymalne warunki ma jak tłoczy roztwór wody z glikolem (np. uwielbiane wszem i wobec Borygo Eko zielone z Boryszewa)

 

 

Jeszcze sprostuje - Laing DCC T1 nie ma 600l/h!! ma jedynie 420l/h i ok. 3.7m podnoszenia to wyższy model ma 600l/h i podnoszenie 4.2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam podobny problem z ddc w dodatku grzeje się dosyć mocno od spodu i brzęczy, jeśli było by możliwe to mógłby ktoś nagrać dźwięk swojej ddc wtedy szłoby porównać.

Nagram wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. jaki jest sens łączenia dwóch pompkek??? orzecież te maleństwo wielkości 2/3 paczki papierosów robi w rezie taki sztorm jak eheim1250 albo i mocniejszy!!! Przerost formy nad treścią....

 

Kyniek: dokładnie.. szyftek360DF A PFC wybitnie zagłusza lainga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie każdy ma chiefteca. U mnie np słychać prawie wyłącznie twardy dysk. Zasilacz pracuje właściwie bezgłośnie, podobnie pompa. Kusi mnie okropnie ten laing, głównie ze względu na wymiary, ale żadnego bzyczenia bym raczej nie zniósł. Wystarczająco wycierpiałem się swego czasu z mj1000. Czy zaszkodziłoby laingowi, gdyby zapakować go do jakiegoś pudła i wyciszyć na maxa? Raczej za dużo ciepła przez obudowę na zewnątrz nie oddaje.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie każdy ma chiefteca. U mnie np słychać prawie wyłącznie twardy dysk. Zasilacz pracuje właściwie bezgłośnie, podobnie pompa. Kusi mnie okropnie ten laing, głównie ze względu na wymiary, ale żadnego bzyczenia bym raczej nie zniósł. Wystarczająco wycierpiałem się swego czasu z mj1000. Czy zaszkodziłoby laingowi, gdyby zapakować go do jakiegoś pudła i wyciszyć na maxa? Raczej za dużo ciepła przez obudowę na zewnątrz nie oddaje.

Myslę, że nie, ale w moim mniemaniu nie ma to żadnego sensu. Pompa jest bardzo cicha - przynajmniej moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. jaki jest sens łączenia dwóch pompkek??? orzecież te maleństwo wielkości 2/3 paczki papierosów robi w rezie taki sztorm jak eheim1250 albo i mocniejszy!!! Przerost formy nad treścią....

kojarzysz ksywę Cathar ?

tutaj są jego obliczenia - uwzględniają również wariant łączonych pomp.

http://forums.procooling.com/vbb/showthread.php?t=10825

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie że kojaże.

Artykuł fajny tylko szkoda, że połowy pompek nie znamy na naszym rynku. I nie do końca wszystko zrozumiałem (poczytam jutro.. dzisiaj mega kac).

 

Z tego arta wybitnie wychodzi, że flow rate jest praktycznie najistotniejszy. Więc co ze stwierdzeniami, że ma on marginalne znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otworzyłem, odsłuchałem i stwierdzam, że twoja chodzi jak traktor w porównaniu do mojej, której prawie wcale nie słychać.

Kupiłem ją w Realitynet. Samhain powiedział że to najcichsza pompka i nie ma bata żeby głośno chodziła. Pocieszające jest tylko to że jak zamknę bok obudowy to jej prawie nie słychać. Ale tylko dlatego że jest zagłuszana przez wentyl Tagana który mam zamiar wymienić na Fandera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...