Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze aż nie chce mi się wieżyć.. moja jest na prawde cichutka. Miałem 2 ehaimy które niby są najcichsze i laing jest cichszy!

Coś tam slychać, woda w ukłądzie płynie.. ale wentyl w zasilce jest głośniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że ja swoją słyszałem :>

Ale dopiero wtedy jak przystawiałem do niej ucho :lol: a tak na poważnie to ~15cm było troszeczke ją słychać.

Dziś zdemontowałem gąbki i postawiłem ją tak jak ją Bóg stworzył :wink: Słyszałem ją WYRAŹNIE na końcu pokoju czyli z odległości 4m. Myślę że usłyszałbym ją z odległości 8m. Praca z komputerem zaczęła być męczarnią więc spowrotem ją owinełem gąbką i jest OK. Po zamknięciu budy ledwo ją słychać. No ale tak czy siak, to nie powinno mieć miejsca :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj ją postawić na gąbce - ja u mnie leżała na zasilaczy to wydawałe wysokotonowe brzęczenie, ustało jak podłożyłem cieniutką gąbkę :) i przy zamknietej budzie jej poprostu nie słyszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zamontowana na gumowych kołkach.

 

Ja bym reklamował.

Wczoraj właśnie chciałem ją zamontować na gumowej przyssawce, fajnie wyglądała ale nie dało się wytrzymać przy kompie, więc spowrotem musiałem ją owinąć gąbką :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... w tak zwanym międzyczasie zdążyłem się już napalić na tą pompkę (wielkość!)i zaczynam się powoli cieszyć, że nie zdążyłem opchnąć mojej bezszelestnej, trzybiegowej, gigantycznej i ważącej tonę Wilo CWU ;) A powaznie to naprawdę szkoda. Już któraś z kolei osoba narzeka na tego lainga. Obejrzałem sobie filmik chyba Gizia i chyba nie chciałbym mieć czegoś, wydajacego takie dźwieki w moim kompie. Wystarczająco wkurza mnie zamknięty w cooldrivie6 dysk.

 

Wg mnie jest odpowietrzona - sam układ odpowietrzałem 2 godziny wiec IMO to nie to, ale poczekam może problem zniknie.

Pozdr.

Pewnie to robiłeś, ale na wszellki wypadek zapytam: mocne potrząśnięcie pompką też nic nie daje? Czy bez obiążenia też ją tak słychać? Ten DCC bardzo przypomina konstrukcyjnie 700B. W mojej CWU jest śruba, przez którą świetnie można sie pozbyć ostatnich bąbelków, z tym, że ma ona inna konstrukcję niż większość CWU, gdzie takiej śruby też nie ma. Przypomina bardziej pompę CO z korpusem z brązu. Wspominam o tym, bo moja pompa wydawała podobne dźwięki dopóki jej nie odpowietrzyłem właśnie tą śrubą.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to robiłeś, ale na wszellki wypadek zapytam: mocne potrząśnięcie pompką też nic nie daje? Czy bez obiążenia też ją tak słychać?

-Nic nie daje

-Nadal słychać

 

Zrobie top z plexy do tej pompki z korkiem na samej górze i wtedy się zobaczy czy to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowałem u siebie prowizoryczne WC.

Pompka jest najbardziej uciązliwym elementem komputera (głośność) wydziela się z niej taki piskliwo metaliczny wibrujący dźwięk.

Nie wiem co jest grane :/

W miescie mojej nie bylo slychac, cieszylem sie juz ze mam w koncu cicha pompke. Gdy wywiozlem kompa do domu doznalem szoku - cisza wsi zmacona przez "metaliczny wibrujący dźwięk". Pierwszy zabieg jaki wykonalem owinalem pompke w podkoszulke, pomoglo z tym ze nadal byla glosna. Drugi zabieg okazal sie strzalem w 10, zalatwilem sobie fanmate'a zalmana (skrecilem jej obroty) i teraz jest absolutna CISZA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miescie mojej nie bylo slychac, cieszylem sie juz ze mam w koncu cicha pompke. Gdy wywiozlem kompa do domu doznalem szoku - cisza wsi zmacona przez "metaliczny wibrujący dźwięk". Pierwszy zabieg jaki wykonalem owinalem pompke w podkoszulke, pomoglo z tym ze nadal byla glosna. Drugi zabieg okazal sie strzalem w 10, zalatwilem sobie fanmate'a zalmana (skrecilem jej obroty) i teraz jest absolutna CISZA!

Ale i mniejsza wydajność. Czy czasem pompa nie wyciska siódmych potów z fanmate'a? Moc ma niby nie za wielką, ale ktoś juz pisał, że omal nie ugotował panelu zmniejszajac nim napięcie podawane na DDC. Wydaje mi się, że najgorszy jest dla takiego regulatora start urządzenia. Oj chyba nie ma to jednak jak CWU ;). Przynajmniej jeśli chodzi o ciszę. A tak trochę OT zna ktoś sposób na zmniejszenie napięcia 230V podawanego na pompę? Zastanawiam się nad ściemniaczem do światła, ale czy to zadziała? Z reguły minimalna wartość mocy konsumowanej, niezbednej do zadziałania ściemniacza to 30-40W. Moja pompa na 1 biegu pożera 27W, więc ściemniacz chyba nie zaskoczy :(

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio chłopaki dziwie się wam.. trafiły wam się jakieś trefne egzemplarze i zamiast je reklamować kombinujecie na wszystkie możliwe sposoby.

Powtarzam po raz któryś - moja jest idealnie cicha.

 

Druga sprawa... spróbujcie uzyć glikolu.. to ją smaruje od razu.

 

Sub: o tym panelu to nie wiedziałem... a właśnie chce ją pod takowy podłączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio chłopaki dziwie się wam.. trafiły wam się jakieś trefne egzemplarze i zamiast je reklamować kombinujecie na wszystkie możliwe sposoby.

Powtarzam po raz któryś - moja jest idealnie cicha.

 

Druga sprawa... spróbujcie uzyć glikolu.. to ją smaruje od razu.

 

Sub: o tym panelu to nie wiedziałem... a właśnie chce ją pod takowy podłączyć...

Nie tyle trefne co może zapowietrzone w moim wypadku. Z tym smarowaniem też warto popróbować - może coś pomoże.

Jesli nie to osuszam układ, rozkręcam pompke i patrze czy czasem jakiegoś syfu nie ma który gdzies sie dostał.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio chłopaki dziwie się wam.. trafiły wam się jakieś trefne egzemplarze i zamiast je reklamować kombinujecie na wszystkie możliwe sposoby.

Powtarzam po raz któryś - moja jest idealnie cicha.

 

Druga sprawa... spróbujcie uzyć glikolu.. to ją smaruje od razu.

 

Sub: o tym panelu to nie wiedziałem... a właśnie chce ją pod takowy podłączyć...

Gadałem dziś z Samhainem i jutro mu wysyłam mojego "cichego" Lainga. Przy okazji wymienię ją na wersję 2xG1/4 bo żeby założyć na choinkę węże, straciłem ładnych kilkadziesiąt minut życia :angry: . Czy ktoś tutaj ma Lainga w wersji Laing DDC 12V 2xG1/4 ? Jeśli tak to poprosiłbym o fotki jak się prezentuje na żywo. Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj opróżniłem ukłąd z demineralki i barwnika i zamiast tego wlałem roztwór 50/50 demineralki i różowego borygo.

Pompka chodzi minimalnie ciszej, a obroty zwiększyły się o ok 100 na minute. Ale nadal słysze ten wibrujący nieprzyjemny dźwięk - chyba będe musiał reklamować.

Dodam jeszcze, że temp obudowy pompki w najcieplejszym punkcie (od spodu) to blisko 40C -nie wiem czy tak powinno być :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj opróżniłem ukłąd z demineralki i barwnika i zamiast tego wlałem roztwór 50/50 demineralki i różowego borygo.

Pompka chodzi minimalnie ciszej, a obroty zwiększyły się o ok 100 na minute. Ale nadal słysze ten wibrujący nieprzyjemny dźwięk - chyba będe musiał reklamować.

Dodam jeszcze, że temp obudowy pompki w najcieplejszym punkcie (od spodu) to blisko 40C -nie wiem czy tak powinno być :?

Ja swoją wysłałem i jestem bez kompa kilka dni :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to chyba ok. Pompa ma kontsrukcję zbliżoną do CWU (wirnik kulowy), a te nagrzewają się jeszcze bardziej. Niepokoją mnie zdecydowanie bardziej te dźwieki. Czy bez obciążenia pompki chodza tak samo głośno?

 

Jeśli chodzi o podłączanie lainga do kontrolera obrotów to na bank czytałem o tym na purePC, tylko za cholere nie moge tego znaleźć. Warto sprawdzić jaka moc jest w stanie wytrzymać panel na pojedynczym kanale - chociaż we wspomnianym przypadku ten warunek był spełniony a panel omal sie nie ugotował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mój topic był ;) w panelu był spory zapas mocy a pomimo tego stabilizatory napięcia (na które dodatkowo przykleiłem radiatory) przekraczały temp 100*C :o

Ale mój egzemplarz był cichy i ten argument przważył żeby dać sobie spokój z tym.

 

Aha pamiętajcie że Laing wymaga płynu na bazie glikolu.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to chyba ok. Pompa ma kontsrukcję zbliżoną do CWU (wirnik kulowy), a te nagrzewają się jeszcze bardziej. Niepokoją mnie zdecydowanie bardziej te dźwieki. Czy bez obciążenia pompki chodza tak samo głośno?

 

Jeśli chodzi o podłączanie lainga do kontrolera obrotów to na bank czytałem o tym na purePC, tylko za cholere nie moge tego znaleźć. Warto sprawdzić jaka moc jest w stanie wytrzymać panel na pojedynczym kanale - chociaż we wspomnianym przypadku ten warunek był spełniony a panel omal sie nie ugotował.

u mnie po 12h pracy fanmate byl zimny - nic nie wskazuje na przeciazenie. Wiec zostanie tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...