Skocz do zawartości
Jurek 2

Karta 7800 Gs Z Usa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Od jakiegoś czasu obserwuję rynek kart AGP nosząc się z zamiarem zmiany mojej poczciwej Ti-4200 Leadteka na coś mocniejszego. Mam mozliwość sprowadzenia przez znajomego właściwie dowolnej karty graficznej z USA. Wybór padł oczywiscie na 7800 GS jako najmocniejszą w tej chwili kartę na AGP. Ceny w USA są ok 20 % niższe niż w Polsce. Myślę, że udałoby mi się kupić taką kartę za około 290 $( 920 PLN na dzień dzisiejszy). Jest mozliwość przetestowania karty jeszcze w Stanach co wykluczy możliwość zakupu karty uszkodzonej. Co do gwarancji - znajomy jeździ tam co ok. pół roku, więc .... puk, puk jak by co można reklamować. Pytania moje są następujące: najniższe ceny są na karty producentów raczej mało znanych (eVGA, XFX, BFG Technologies, PNY) - czy 7800 GS to referencyjna karta nVidii z róznymi naklejkami producentów, czy też raczej szukać karty markowej ale trochę droższej ? Czy wyjście TV da się przełączyś na nasz system, czy jest on przypisany na stałe dla kart na dany rynek ( chodzi o PAL-SECAM/NTSC - nigdy nie wiem który jest u nas, a który za wielką wodą )

Jak jest z awaryjnością nowoczesnych kart np serii 6800 GT/Ultra ? (o 7800 nie pytam bo jeszcze za młode)

Jakieś ogólne sugestie co do tego typu transakcji, czyli zakupów w USA

 

 

Będę wdzięczny z wszelkie rady i opinie. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci których wymieniłeś są mało znani ale w Polsce,za to bardzo znani w USA(wystarczy przejrzec ich fora).PNY robi dobre karty ,choć z tego co widzę bardziej są obecni na rynku profesjonalnych kart(Quadro).

BFG/eVGA to równiez ich rodzime firmy.eVGA(od niedawna ma przedstawiciela w PL) ma ciekawy program -jeżeli kupisz u nich kartę możesz ją w przyszłości wymienić za dopłatą na nowszą(pod warunkiem ,że oddasz starą w 100% sprawną z dokumentacją)

Wszystkie to karty bazujące na referencyjnej wer. Nvidii,także różnice sprowadzają się do -tak jak napisałeś -różnych naklejek.eVGA czasem ulepsza chłodzenie.

Generalnie warto rozejrzeć się za wersją fabrycznie podkręconą (KO edition-eVGA) -zawsze to szansa ,że producent wybrał wyselekcjonowany GPU-choć wszystkie inne powinny się kręcić podobnie.

Co do wyjścia TV,domyślnie ustawione jest NTSC -jak praktycznie w większości kart.Bardzo łatwo to zmienic w sterach lub wyedytować BIOSie(banalne).

Co do awaryjności-biorąc pod uwagę co wyczyniają użytkownicy Tweaka ze swoimi kartami,pady kart nie zdarzają się zbyt często.

Pozdro.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wlasnie zakupilem e-GeForce 7800 GS CO Superclock™ , powinienem ja miec w poniedzialek lub wtorek, i powiem szczerze ze bardzo licze na to:

Generalnie warto rozejrzeć się za wersją fabrycznie podkręconą (KO edition-eVGA) -zawsze to szansa ,że producent wybrał wyselekcjonowany GPU-choć wszystkie inne powinny się kręcić podobnie.

Jak tylko dostane karte w lapiki to zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze :D ?

na waszym miejscu zamiast placic 1400zl za 7800gs sprzedalbym starego kompa i to co mialo pojsc na 78gs przeznaczyl na s939 lub nawet w niedlugim czasie am2 do tego duzo tanszy bedzie niedlugo 7800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na waszym miejscu zamiast placic 1400zl za 7800gs sprzedalbym starego kompa i to co mialo pojsc na 78gs przeznaczyl na s939 lub nawet w niedlugim czasie am2 do tego duzo tanszy bedzie niedlugo 7800GT

Hmm...
  • nie 1400 a 1000-1100
  • po co zmieniać platformę? Obecnie nie daje to zbyt dużego wzrostu wydajności, przynajmniej niewspółmiernie do ceny
  • 7800GS niedługo też będzie tańszy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci których wymieniłeś są mało znani ale w Polsce,za to bardzo znani w USA(wystarczy przejrzec ich fora).PNY robi dobre karty ,choć z tego co widzę bardziej są obecni na rynku profesjonalnych kart(Quadro).

BFG/eVGA to równiez ich rodzime firmy.eVGA(od niedawna ma przedstawiciela w PL) ma ciekawy program -jeżeli kupisz u nich kartę możesz ją w przyszłości wymienić za dopłatą na nowszą(pod warunkiem ,że oddasz starą w 100% sprawną z dokumentacją)

Wszystkie to karty bazujące na referencyjnej wer. Nvidii,także różnice sprowadzają się do -tak jak napisałeś -różnych naklejek.eVGA czasem ulepsza chłodzenie.

Generalnie warto rozejrzeć się za wersją fabrycznie podkręconą (KO edition-eVGA) -zawsze to szansa ,że producent wybrał wyselekcjonowany GPU-choć wszystkie inne powinny się kręcić podobnie.

Co do wyjścia TV,domyślnie ustawione jest NTSC -jak praktycznie w większości kart.Bardzo łatwo to zmienic w sterach lub wyedytować BIOSie(banalne).

Co do awaryjności-biorąc pod uwagę co wyczyniają użytkownicy Tweaka ze swoimi kartami,pady kart nie zdarzają się zbyt często.

Pozdro.

 

Dokładnie tak jest...BFG,eVGA,PNY to są najlepiej sprzedające sie marki w USA,Mam pytanie do Jurka 2:, mozesz mi powiedziec gdzie kupisz 7800GS za 290$ to i ja sobie kupie.To jest cena z TAX czy nie? Jak juz kolega ci kupi to chyba musi wyslac to jeszcze zapłacisz za paczke ok.20$ no chyba że on zaraz wraca. Co do gwarancji to często w amerykanskich sklepach internetowych masz tylko 30-dniową gware także zorientuj sie dobrze zanim kupisz bo moze sie okazac po paru miechach że gwarancji NIET. Jesli nie jestes na miejscu tzn w USA to chyba bezpieczniej kupic w gdzies w miescie no ale jest juz drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pricegrabber.com/search_attrib.php/form_keyword=gs/topcat_id=/page_id=5/popup3[]=165:371/lo_p=0/hi_p=0/sortby=priceA

 

Fajnie.Cena 279.69$+przesyłka 3 do wyboru od 4.99$ do 8.79$+gwarancja sklepowa na 6miechów 50.69$ co daje ok.335$ chyba ze bez gwarancji to zostaje gwara od producenta za free. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skierowanie mojej uwagi na aspekt gwarancji. Tego tematu nie badałem, będąc przekonany, że na rynku o tak dużej konkurencji i wymagajacego konsumenta warunki będą przynajmniej tak dobre jak u nas. I tu rodzi się pytanie B) : czym różni się gwarancja sklepu za którą trzeba dodatkowo zapłacić od darmowej gwarancji producenta ? Co do ceny - czy zawiera tax - też nie wiem - sprawdzę. Koszt transportu do Polski zerowy - karta przyjedzie z kolegą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skierowanie mojej uwagi na aspekt gwarancji. Tego tematu nie badałem, będąc przekonany, że na rynku o tak dużej konkurencji i wymagajacego konsumenta warunki będą przynajmniej tak dobre jak u nas. I tu rodzi się pytanie B) : czym różni się gwarancja sklepu za którą trzeba dodatkowo zapłacić od darmowej gwarancji producenta ? Co do ceny - czy zawiera tax - też nie wiem - sprawdzę. Koszt transportu do Polski zerowy - karta przyjedzie z kolegą.

Rozni sie gwarancja zasadniczo, jak kupujesz przez neta najczesciej masz proponowaną gwarancje za dopłata,czasem daja jakies krótkie 14 do 30 dni za free, jesli nie wykupisz zostaje ci tylko gwarancja producenta. Jak długa? To zalezy od producenta jakiego wybierzesz. Jesli firma ktora wybierzesz nie ma przedstawicielstwa w Polsce to mozesz długo czekac na zrealizowanie gwarancji. Co do tax-u na necie płacisz cene taką jak widzisz + przesyłka (ok.5$, czasem tez jest free trzeba czytac), w miescie płacisz cene+TAX ale masz ułatwioną sprawe ze zwrotem w razie awarii, po prostu jedziesz ,mowisz ze nie działa, zostawiasz,bierzesz kase lub wymieniasz na nową od ręki. That's It.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem opisze nowy nabytek ktorym jest XFX 7800GS EX (miala byc EVGA 7800GS SC ale niestety nadal jest niedostepna w hurtowni no i cena wyzsza o 200 zl od XFX). Karta fabrycznie podkrecona do poziomu GPU 440 MEM 1300 na sprzecie z podpisu osiagnela 6400 pkt. w 3DMark-u 05, roznica w wydajnosci do mojej poprzedniej karty czyli 6800GT@ULTRA jak najbadziej odczuwalna i namacalna. Dzisiaj wieczorkiem bede ja jeszcze dokrecal wtedy zobaczymy jaki potecjal posiada w zapasie, tak czy siak karta bardzo fajna polecam.

 

dunios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skierowanie mojej uwagi na aspekt gwarancji. Tego tematu nie badałem, będąc przekonany, że na rynku o tak dużej konkurencji i wymagajacego konsumenta warunki będą przynajmniej tak dobre jak u nas. I tu rodzi się pytanie B) : czym różni się gwarancja sklepu za którą trzeba dodatkowo zapłacić od darmowej gwarancji producenta ? Co do ceny - czy zawiera tax - też nie wiem - sprawdzę. Koszt transportu do Polski zerowy - karta przyjedzie z kolegą.

Kupowalem jakis czas temu sprzet w USA i na temat gwarancji wiem juz sporo (z autopsij:)). Sprzet kupilem na www.newegg.com. Kwestia podatku zalezy bodajze od stanu w jakim kupisz sprzet, ja za caly zestaw zaplacilem 0% taxu. Co do gwary, to jest roznie z roznymi produktami np. po 2 miesiacach uzywania padly mi pamieci (ocz gold 3200VX) napisalem do producenta, a ten odpisal na drugi dzien zebym wyslal sprzet do nich, a oni mi odesla gratis. Paczke wyslalem poczta-polska po 3 tygodniach przylecialy do mnie nowe pamieci fedexem. Nie dawno padla mi grafa. Sprawdzilem na stronie HIS ze daja 1 rok gwary, ale za cholere producent nie chcial odpisac na moje maile. Napisalem wiec do newegg`a, oni zas odpisali mi, ze na karte mam rok gwarancji rowniez w sklepie i tylko na proca byla gwarancja 30 dniowa. Tak wiec karte wyslalem tydzien temu i czekam. aha jedynym problem z newegg. jest to, ze oni nie wysylaja nic za granice, wiec moja karta z gwarancji leci do kolegi w usa i dopiero on mi ja przesyla do Polski.

troszke sie rozpisalem, ale mam nadzieje ze komus sie przyda.

pozdrawiam

karol

Edytowane przez ck_@rL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...