Skocz do zawartości
kino

Wentylator Socket A Do 100zl

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chcialem sie przywitac :)

 

Od Wczoraj nie uzywam internetu do niczego oprocz szukania wiatraczka do mojego nowego procesora(barton mobile 2500+) i w zwiazku z tym ze niebardzo moge dojsc do jakis kontretnych wnioskow postanowilem sie zapytac :)

 

Wiatrak ma dobrze chlodzic, nie musi byc ultracichy(bo ma dobrze chlodzic) ale powiedzmy cichy i ew. do pracy w windowsie skrecany do malych obrotow. Musi tez niestety miescic sie w 80mm bo jak teraz mam zalozony jakis 80mm(jest mniejwiecej symetryczny w kazda strone) to od jego boku do zasilacza nie ma nawet centymetra :(

 

Moim glownym kandydatem narazie jest pentagram Q 92AlCu, ktory moze sie zmiesci ale musialbym pomierzyc dokladniej wszystko. Macie jakies inne propozycje? Ta cena to oczywiscie brutto i "doloz 20zl do tego" :) nie wchodzi juz w gre.

 

Aha, i procek ma byc troche krecony, nie jakos ekstremalnie bo mi nie potrzeba(hehe, pewnie narazie) i plyta glowna to epox 8rda3i jakby to mialo jakies znaczenie.

 

Edit:Socket A ale jesli byloby cos dobrego to moge troche porzezbic z mocowaniem.

 

Edit2:Zapomnialem jeszcze o tym ze w biosie pokazuje mi przy napieciu -5v -62v(szescdziesiat dwa) pewnie uszkodzony jest jakis czujnik bo komp dziala zupelnie normalnie ale moze jak ktos cos o tym wie to tez prosze o informacje.

Edytowane przez kino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam athlona 2600 i wentylator Pentagram QC-92 CU i zero problemów. Komputer czasami chodzi kilka dni non-stop. Czasami jak zmniejsze na noc obroty do minimum to później zapomnę podkręcić i chodzi tak cały dzień(łącznie z graniem). Przy pełnych obrotach (ok.2600rpm) po wyjściu z gry(granie kilku godzinne) nie widziałem więcej niż ok.56 C. Moim zdaniem jak na klasyczny wiatrak to jest cichy. Montaż na procku może nie jest najprostszy ale bez przesady. Pewnym problemem jest okresowe czyszczenie z kurzu, szczególnie pomiędzy dolnymi "listkami" bez sprężonego powietrza nie ma sensu zaczynać jeżeli nie masz zamiaru go zciągać z proca.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte fajny ale kosztuje ponad 150 :)

Co pentagrama no to mi sie podoba wsumie tylko ze AlCu bo sam Cu tez za drogi jest troche.

A np. Thermaltake Volcano 12, czytalem ze sa glosne ale moze ich wydajnosc na mniejszych obrotach bylaby wystarczajaca?

 

Pozatym w sklepie niedalego, gdzie maja dosc duzo tego typu rzeczy jak na sklep komputerowy, polecali mi jakiegos CoolerMastera za ok 50 zeta, zwykly z miedzianym bloczkiem, jesli chodzi o glosnosc to moge sobie posluchac ale jak z wydajnoscia takiego? Niestety nie zapamietalem sobie modelu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Freezone 80 QC Cu, w sklepach znajdziesz za ok 85 zl. Wejdzie Ci bez problemu, mialem go w przeszlosci na sockecie A i nie bylo najmniejszych problemow. Montaz nieco trudny i ryzykowny (ryzyko ukruszenia rdzenia przy athlonie) Cooler wydajny, wrecz nieslyszalny (przy min obrotow) i przyszlosciowy gdyz bedzie Ci pasowal np. na s939 (gdybys w przyszlosci planowal modernizacje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to co mam w sygnaturce czyli: Scythe Samurai rev. B - kosztuje 85zł nowy. Cały miedziany, wentyl 80mm z regulacją obrotów(1300rpm-4600rpm). Do 3500 rpm da się znieść hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie podjaralem na tego Pentagrama ale on ma 101mm sredniyc i jakis 2-3 mi zabraknie zeby go zmiescic :/

Scythe tez jest spoko wsumie, i cena podobna, niewiem tylko jeszcze jak z dostepnoscia ale napewno ciekawy kandydat, pozatym wiatraczek zawsze mozna wymienic jak sie uzna ze jest za glosny albo cos sie skopie bo jest standardowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeszedlem sie troche po sklepach, a jest ich w okolicy z 8? i kompletne pustki, w jednym maja jakistam wybor ale albo tanie i slabe albo za drogie, wiec pozostaje mi zakup przez net, chyba ze ktos zna sklepy w Lublinie gdzie gdzie mozna kupic jakis lepszy wentylator.

Mam juz konkretne typy i prosze o opinie:

1. Thermalright SLK-947U + ThermalTake SilentCat 90mm[Fander 92mm] - ktory wentylator? Fander slabiej dmucha i to dosc znacznie a podejrzewam ze SilentCat bedzie dla mnie wystarczajaco cichy, cena ok 110zl z kosztami wysylki.

2. PENTAGRAM FREEZONE Q-92 AlCu - przedewszystkim cena a do tego chyba nie jest taki zly, tylko niewiem jak z dostepnoscia, nawet w sklepach internetowych, cena ok 66zl z kosztami wysylki.

3. PENTAGRAM FREEZONE QC-80 Cu - cena ok 110zl z wysylka.

 

Dla tych nie w temacie, wiatrak ma chlodzic Bartona mobile 2500+ podkreconego troche, tak powiedzmy 2,2GHz. Aha i wymiar zwiekszyl sie do 10cm bo moj aktualny wentylator jest przesuniety do gory tak ze jego srodek nie jest nad rdzeniem tylko nad srodkiem socketa, w pentagramach chyba srodek wychodzi nad rdzeniem? Jesli nie to wybor jest oczywisty :)

Edytowane przez kino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe to co podałeś ale tylko na 2 sockety, więć przy zmiane platformy trzeba będzie zmenić też chłodzenie. Lepiej weź jakieś uniwersalne;)

Full wypas byś miał jeśli wziałbyś tego: http://proline.pl/shop.php?prodid=SCYTHE+SCKKR-1000, ale kosztuje 119zł, z tym że tutaj masz już Heatpipe. Wyższa półka, ale satysfakcja gwarantowana, może udałoby ci się wyhaczyć go na allegro za mniej niż 100zł.

Nadmienię jeszcze, że te scythe mają świetne mocowanie na socket A- nie ukruszy się rdzenia, radiator wkłada się w specjalny koszyczek i przykręca 2 śrubkami, bez stresu.

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieoplaca mi sie doplacac za uniwesalnosc, wezme opcje 1 lub troche slabsza z allegro - opcja z allegro jesli cena bedzie odpowiednio nizsza a jesli bede zmienial platforme to zaloze wode, kolega zrobil sobie wode za ok 200zl z czego 120 wydal na pompke i dziala mu to swietnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam athlona 2600 i wentylator Pentagram QC-92 CU i zero problemów. Komputer czasami chodzi kilka dni non-stop. Czasami jak zmniejsze na noc obroty do minimum to później zapomnę podkręcić i chodzi tak cały dzień(łącznie z graniem). Przy pełnych obrotach (ok.2600rpm) po wyjściu z gry(granie kilku godzinne) nie widziałem więcej niż ok.56 C. Moim zdaniem jak na klasyczny wiatrak to jest cichy. Montaż na procku może nie jest najprostszy ale bez przesady. Pewnym problemem jest okresowe czyszczenie z kurzu, szczególnie pomiędzy dolnymi "listkami" bez sprężonego powietrza nie ma sensu zaczynać jeżeli nie masz zamiaru go zciągać z proca.pozdrawiam.

zgadzam się z kolegą... u mnie nawet przy 1.95V i 2450 mhz nie wbija powyżej 55c w stresie... a teraz przy 2100 mhz i 1.65 V ma 33c w idlu i podchodzi pod 40 po 2 godzinach w maxymalnym stresie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...