Skocz do zawartości
adamek69

Optreon 144 Kręcony Na Fx'a Czy Dwurdzeniowiec ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

No właśnie, co wybrać? Optreona 144 i podkręcić go do FX'a-57 ?? Czy brać X2 4200+ ??? Komputera używam do pracy typowo domowej, czyli:

Gentoo Linux na pokładzie (nie trawie tworów Microsoftu), a w gry jakie gram to ostatecznie enemy-territory i americas-army... w tym gry od ID software (doom3, quake4 ostatnio...). Najbardziej kompa używam do przeglądania internetu (www, duuuużo p2p itp...) i jak wcześniej wspomnialem do gier typowo internetowych. Zdarza się też że pracuje w OpenOffice.org.

Płyte jaką wybrałem to DFI LanParty UT NF4 Ultra-D. Będzie git pod jeden z tych procesorów? :-P

 

Aha! I jeszcze jaką karte PCI-E pod ten zestawik? Narazie siedzę na AGP (nvidia fx 5600 64mb, bleee).

 

Aha! Do wydatku na to wszystko (procek + płyta + grafa na pci-e) mam ~2000zł.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki!!!

Edytowane przez adamek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił Opterona 165 kiedys był na allegro za 1420zł a po podkreceniu masz FX-60. Teraz go nie ma na allegro ale w www.arche.net.pl mieli BOXy za 1429zł co mi sie wydaje ze jest niezłym wyborem szczególnie ze niewiele mniej kosztuje x2 3800 a na pewno nie osiagnie tego samego co ten opek.

 

@ EDIT: Tu jest link do własnie zakonczonej aukcji: http://www.allegro.pl/item87092875_amd_opt...b_2rdzenie.html

pozdro

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krecony opteron lub x2 dla kogos kto uzywa komputera glownie do netu :blink:

Dokładnie.

 

Szkoda tyle kasy wydawać.

Kup Semprona 3000+ s.939, Asrocka K8 DUAL&SATA II i MSI 6600.

Wyniesie Cię to ok. 900 zł.

Do twoich zastosowań spokojnie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, człowiek używa linuksa, i to gentoo, gdzie wszystko jest kompilowane przy instalacji. Ja też z tej właśnie dystrybucji korzystam. A do niej tylko dwujajowiec. MAKEOPTS="-j3" w /etc/make.conf i kompilacja to burza. Miałem wcześniej jednojajowego Opterona na S940 (1.6GHz, 1MB cache) i zmieniłem na to, co w podpisie (lekko przekręcone na 2.5GHz) i na jednojajowca już w nie zmienię.

 

A co do płyty, to też bym się zastanowił. Czy przypadkiem do NForce'a nie trzeba używać prekompilowanych modułów od Nvidii?? Jeżeli korzystasz tylko z linuksa (a sądząc po gierkach, w które grasz to tak), to lepiej weź coś na VIA - otwarte sterowniki w jądrze i zero problemów.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie ma dnia kiedy bym nie robił # emerge --sync ; emerge -uDN world :) Do tego po zakupie nowego sprzętu mam zamiar odpalić BOINC'a i liczyć rosetta@home....

Poczekam aż wyjdzie AM2 i ceny s939 troche spadną to coś wybiore :)

 

Pozdro!

Edytowane przez adamek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krecony opteron lub x2 dla kogos kto uzywa komputera glownie do netu :blink:

DC++, trzy sloty przy 4mb/s uploadu mam użycie proca do 70% Grać z włączonym DC się nie da, postprocessing przy filmach wysiada.

Z karty graficznej korzystasz tylko przy grach/obróbce video, z procesora zawsze, i przy wielozadaniowości jest to odczuwalne jak cholera. Jak tylko finansowo się pozbieram, miejsce semprona zajmuje opteron 165.

 

Niektórym trzeba chyba przypomnieć: to, że przy procach dwurdzeniowych wynik w 3D marku rośnie nieznacznie nie oznacza, że ogólnie nie na wiele się przydają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dwujajowce sa wlasnie do pracy na kompie a nie do gier i niektorzy nie potrafia tego zrozumiec. Do gier jest lepszy jeden, a bardzo szybki, a do pracy gdzie niejednokrotnie wykonuje sie wiecej operacji jednoczesnie X2 jest blogoslawienstwem.

 

No chyba ze zaczna pisac gry pod dwurdzeniowe. Tylko zeby to nie byla taka roznica jak miedzy 64b a 32b - kilku klatek na sekunde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...