Skocz do zawartości
chybaty

Gf 6600 Vs. Ati 9800

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad wymiana nojego wysłuzonego FX5200 na karte graficzna której cena oscyluje w granicach 300 PLN. I jak narazie zainteresowaly mnie 2 kary gf 6000 i ati 9800 poniewaz posiadaj obie te wsztkie nowye bajery [Pixel Shader 3.0] i oczywieście szukam karty która ma na pokładzie 128 MB [bo po co wiecej] i teraz moje pytania sa nastepujace ktora karta jest lepsza [wydajniejsza na dziedobry bez zadnego podkrecania czy dodatkowych potoków] i czy moze zle szukam i w cenie 300-350 znajde coś lepszego. Z góry dziekuje za odpowiedz na moje pytania. :]

Edytowane przez pruff_smd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke sie mylisz. A wiec radek 9800 nie ma pixel shaderow 3.0. po drugie 128 mb na karcie to extremalne minimum na dzien dzisiejszy.(zobaczysz jak wlaczysz fear) Gf 6600 i pełny radeon 9800pro mozna powiedziec ze wydajnosciowo sa porownywalne aczkolwiek ostatnio u kumpla na 6600 w call of duty 2 grac trzeba bylo w 800x 600 bo wyzej rwalo , a na radku gralem w 1024x768 i bylo dobrze. Tak samo jest z nfs mw on 800x600 a u mnie 1024x768 lecialo z full details bez upiekrzaczy. Osobiście wybrałbym 9800XT z 256 mb:).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o ile sie orietuje to karty pod AGP przy 265 na pokładnie nie wywyzszają sie zabardzo od tej samej karty z 128. I ten radeonik [9800XT] z 256 ramu zabardzo nie jest na moja kieszen. Ale dzięki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black war

Co ty piszesz? Z tego co wymieniłeś to tylko FarCry wygląda trochę lepiej bo ma patch na PS3.0. Ale nie sądzę, że włączając bajery PS3.0 typu HDR ta karta to pociągnie bo się poprostu dławi więc jakby co to nie ma sensu się nad 6600 rozczulać.

 

@pruff smd

Karty są porównywalne i tylko cenowo się kieruj. Nie jestem pewien, ale chyba w wątku z NFSMW pisano, że 6600 ma z nią problemy i działa wolniej. Ale wejdź do tego tematu i poczytaj. Karty są porównywalne wydajnościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ATI Radeona 9800. Ważne, by ta karta miała 256bitową szynę. Mój brat ma 6600 (450/700) na mocniejszym sprzęcie ode mnie i tak w większości gier moja karta jest wydajniejsza. Ja mam dość dziwny egzemplarz, bo to jest 9800 z 256bitową szyną pamięci i 256MB pamięci DDR2 2.2ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrał bym 9800 Pro. Na 3DMarki nie patrz, bo to się nie przekłada na gry. I co z tego że 6600 ma PS3.0 jak i tak nie pograsz sobie z tymi efektami. Natomiast radek ma 256 bit szyną. Pakowanie więcej niż 128 MB pamięci w te karty nie ma sensu bo i tak nie wykorzystają, więc jak będziesz kupował to nie przepłacaj za dodatkową pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy nadal nie rozumiecie ze takiego 6600 zmienia sie bios i mozna rdzen wykrecic do 550mhz (prznyjamniej) do tego pamieci ok~ 700mhz (z 800mhz ze zmiana timingow) jak kupisz markowego to bez problemu bedzie po o/c dzialal szybciej niz 6600GT (na stocku) wiec wybor nalezy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale bedzie problem zeby zamknac sie w wydatku 350 :/ I mam mega problem bo jakos nie moge sie przelamac do zakupienia tego radeona, ale bez krecenia to chyba radek ma wieksza moc ale zato 6600 mozna bardzo dobrze krecic tylko ze cena juz nie ta za dobry model :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy nadal nie rozumiecie ze takiego 6600 zmienia sie bios i mozna rdzen wykrecic do 550mhz (prznyjamniej) do tego pamieci ok~ 700mhz (z 800mhz ze zmiana timingow) jak kupisz markowego to bez problemu bedzie po o/c dzialal szybciej niz 6600GT (na stocku) wiec wybor nalezy do ciebie

A radka nie można podkręcić? Moj działa z 380/680MHz na 440/740MHz więc problemu nie widze. Ale sam zdecyduj. Obydwie karty będą dobre. 6600 musi się dobrze podkręcać, żeby był lepszym wyborem. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 9800, padł... kupiłem 6600, bez podkrecania nie ma rewelacji, ale po OC karta pokazala pazurki i przyznam ze pracowalo mi sie bardziej komfortowo niz na 9800. Osobiscie mysle ze powinienes zasugerowac sie cena i wziac to co akurat bedzie tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 9800, padł... kupiłem 6600, bez podkrecania nie ma rewelacji, ale po OC karta pokazala pazurki i przyznam ze pracowalo mi sie bardziej komfortowo niz na 9800. Osobiscie mysle ze powinienes zasugerowac sie cena i wziac to co akurat bedzie tansze.

sensowna odpowiedź!

A co do autora postu, zastanów się czy chcesz mieć karte graficzna nowa z gwranacja? czy może jakies mediony z allegro, a może używane i wykręcone 9800pro ( kto ich nie kręcił:D?)

karty porównywalne , ale 6600 nie kręcić to grzech. Moj kumpel ma athlona 2ghz 768 ramu i 9800@pro, a ja to co w sygnaturce. Najnowsze gry zdecydowanie beda chodzić na 6600 szybciej ( Serious sam 2, quake4, FEAR, earth 2160, B&W2, AOE3 to tytuły w których ja miałem więcej fps niż qmpel, on z kolei zmiótł mnie w colinie 05, far cry itd,) Tak więc karty obie dobre ale tylko do OC. Brałbym 6600 bo ma ps3.0 owszem HDR nie udźwignie ale spokojnie ps3.0 tak! w grach:

Age of empires 3

black & white 2

earth 2160

Splinter cell chaos theory

widać OGROMNA różnice między ps 2.0 a ps 3.0 nie słuchaj tych którzy mówia że nie ma takowej, bo widocznie albo są ślepi albo nigdy tych gier na oczy nie widzieli i polecam im chociaż obejżenie screenów.

Aha i jeśli lubisz rozdziałki więcej niż 1024x768 i AA oraz starsze tytuły cię interesują to bierz 9800 gdyż jego 256 bit szyba będzie zbawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to juz wiem ze gf 6600 do nowych gier a ati 9800 do starych lecz za 350 pln to raczej lepiej bedzie wyrwac dobra wersje 9800 niz kupowac tajwanska wersje 6600. I jak zawsze proble tkwi w pieniądzach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No tak to juz wiem ze gf 6600 do nowych gier a ati 9800 do starych

Dlaczego 9800 do starych?? Bo co bo niema PS 3.0....??ehhh dajcie spokój z tym ,,bajerem,, <_< a co do treści tematu to chyba jednak lepiej wyrwac jakiś ładny model 9800 ponieważ 6600 to troche mało wydajne karty, a taki lekko wykręcony 9800 dobrze daje sobie rade nawet w najnowszych grach, noi oczywiście mamy słynną szyne 256 bit :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys jeszcze troszke dozbieral kasy to mozesz kupic sobie np. ta karte: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=3...katid=5&grupa=9

 

Za dobra cene mozesz tez dostac 9700pro na allegro jezeli nic wiecej nie wyslupiesz powyzej 350zl.

 

Polecam tez przesledzic allegro, bo czasami mozna tanio kupic dobra sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niestety nieszczesliwym posiadaczem asua gf6600 :mur:

najwyrazniej moja plyta AbIT NF7 v.2 niezzbyt dobrze radzi sobie z ta karta poniewaz po jej podkreceniu komp sie wiesza. ogolnie duzo jest z nia problemow jak czytalem na forum.

Ja osobiscie teraz chce ja sprzedac i kupic x700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mialem ten sam dylemat.

W podobnych cenach byly (i sa nadal) 6200@6600/6600/R9700 ew 9800

R9800Pro o tylko te podrobki uzywane (Medion).

Poczytalem i najlepszym wyborem okazal sie 6200 @ 6600 z extreame OC bez zmiany chlodzenia.

Ciesze sie, ze dokonalem tego wyboru.

Oczywiscie bralem tylko i wylacznie mod i OC.

Mam karte oczywiscie wydajniejsza od R9800XT (za ktora wowczas musialbym dac conajmniej 30% wiecej). Do tego mam gwarancje 2 lata i PS3.0, ktory ladnie sobie radzi z FC, z SC:CT (troszke gorzej).

 

Mysle wiec, ze porzadna 6600 (np. z Winfasta) ze zmienionym biosem bez nakladow finansowym da sobie rade z kazda gra podobnie albo lepiej niz R9800Pro, a do tego mamy gwarancje nie rozruchowa badz maksymalnie 3 miesieczna ale 2 letnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie irytuje-Pixel Shadery v 3.0 i gadki w stylu -po ci to to/mi to,karta i tak tego nie uciągnie bo za slaba itd itp.

Także pragnę wszystkim uświadomić,że Shader Model 3.0 jest wykorzystywany weszędzie tam gdzie użycie v.2 wiązałoby się ze stratą wydajności.Wszystko co potrafi V.3 da się zrobić na V.2 ,problem tylko w tym,że trzeba się uciekać do tzw.multipassingu co oznacza niższą efektywność.

W praktycznie we wszyskich obecnych grach shadery v.3 zostały wykorzystane do zwiększenia wydajności.

Równierz przyszłe tytuły będą bazować na v.3.

Jako przykład przytocze fragment wywiadu z programistą The Elder Scrolls IV: Oblivion:

 

Could you tell us what Shader Model range you're aiming for? In a recent interview you mentioned that you make use of SM 3.0; is this shader model used for a performance increase only or do you make use of SM 3.0-specific features like texture fetches in the vertex shader?

 

Shader model 2.0 to 3.0 is the targeted range.For shader model 3.0 effects, we do take advantage of some looping and branching, but mostly we use it for performance increases. In 3.0 we are able to do all lighting in a single pass, as well as full lighting on blended objects.

 

I wielu innych produkcjach jest podobnie.

 

Także zakończcie ten bełkot o słabości kart z shader model v.3.0.Wiadomo ,że low-end szybciej pokaże swoje slabości niż chociażby mid-range ale nie należy generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez zastanawiam sie na zakupem nowej grafiki mam na to ok 400 PLN no i wacham sie miedzy Radkiem Sapphire X700 128/9800SE 256bit 128/ ASUS gf6600 128, zakup w sklepie sieciowym, raczej nie allegro. Co byscie mi doradzili biorac pod uwage moj konfig no i przeznaczenie do giercowania NfSMW, FarCry, Q4, NBA Live CoD 2 itp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak-GF 6600 po OC ma niemalże identyczną wydajność jak X700Pro(w zalezności od tytułu raz jest większa rożnica raz mniejsza).

Pierwszy lepszy test na X-bit labs.

Oczywiście nalżałoby spojrzeć na inne testy -z polskich stronek to tylko TwojePC ,oraz (ostatnimi czasy)egiełda są godne polecenia jeśli chodzi o jakość i rzetelność testów.

Jak chcesz mieć wyniki 6600 po OC -patrz na 6600 DDR2 są bardzo zbliżone .

Nie wiem ile kosztuje Galaxy 6600GE -ale jest świetną propozycją (PCB od wer.GT -w zasadzie taki spowolniony ale pełnoprawny GT).Asus też jest OKI.Ale to Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja tam wole 9700pro za 250zl.Niewiele ustepuje 9800 pro (naprawde nie wiele) a jaka cena.Za ta cene to masz 9550 w sklepach wiec sie nie zastanawiaj.Karta bije 6600 na glowe.Tylko D3 i Q4 chodza minimalnie szybciej na 6600 wiec polecam a 9800 jest za drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole 9700pro za 250zl.Niewiele ustepuje 9800 pro (naprawde nie wiele) a jaka cena.Za ta cene to masz 9550 w sklepach wiec sie nie zastanawiaj.Karta bije 6600 na glowe.Tylko D3 i Q4 chodza minimalnie szybciej na 6600 wiec polecam a 9800 jest za drogie

tylko zaznacz że 6600 bez OC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole 9700pro za 250zl.Niewiele ustepuje 9800 pro (naprawde nie wiele) a jaka cena.Za ta cene to masz 9550 w sklepach wiec sie nie zastanawiaj.Karta bije 6600 na glowe.Tylko D3 i Q4 chodza minimalnie szybciej na 6600 wiec polecam a 9800 jest za drogie

Powiedz gdzie sa 9700PRO po 250zl, chetnie sobie kupie kilka na zapas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez cos mi nie pasowało 9700pro kosztuje tyle co zwykły 9800 i dlatego od razu go skresliłem i zastanawaiałem sie miedzy 9800 a 6600 i raczej nie wyrwe dobrego gf 6600 za 350 a za ta cene dostane za to dobrego radka 9800 ... chyba że źle kombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

hydro fantazjuje :)

Nic nie fantazjuje.Jest u nas taka kafejka w polaczeniu ze sklepem wspolpracujacym z Mastercomem i Komputronikiem.Tam koles sprzedaje radka 9700 za 250zl a scislej mowiac radka (niemodowalny),ktorego sam mu sprzedalem za 340zl jak zmienialem na GF6800LE jeszcze wtedy :) Jesli ktos jest z ZG i interesuje go gdzie to jest to juz mowie - ul.Wyszynskiego 41 :) A co do innych zrodel to na allegro jest sporo modowalnych 9500@9700 za ok 270 zl(oczywiscie 256 bit szyna i gwarancja modowalnosci,to na jedno wychodzi bo kazde 9700 idzie na pro i w kazdym modelu jaki powstal mozna spokojnie wgrywac bios od pro bez zadnego ryzyka :))http://www.allegro.pl/item90595237_ati_9500_9700_128mb_256bit_sprawne_w_100_.html

lub

http://www.allegro.pl/item89209081_ati_rad...a_do_9700_.html

Zmieniacie bios i po sprawie.Wiec ws3maj sie z zakupem 9800

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensowna odpowiedź!

A co do autora postu, zastanów się czy chcesz mieć karte graficzna nowa z gwranacja? czy może jakies mediony z allegro, a może używane i wykręcone 9800pro ( kto ich nie kręcił:D?)

karty porównywalne , ale 6600 nie kręcić to grzech. Moj kumpel ma athlona 2ghz 768 ramu i 9800@pro, a ja to co w sygnaturce. Najnowsze gry zdecydowanie beda chodzić na 6600 szybciej ( Serious sam 2, quake4, FEAR, earth 2160, B&W2, AOE3 to tytuły w których ja miałem więcej fps niż qmpel, on z kolei zmiótł mnie w colinie 05, far cry itd,) Tak więc karty obie dobre ale tylko do OC. Brałbym 6600 bo ma ps3.0 owszem HDR nie udźwignie ale spokojnie ps3.0 tak! w grach:

Age of empires 3

black & white 2

earth 2160

Splinter cell chaos theory

widać OGROMNA różnice między ps 2.0 a ps 3.0 nie słuchaj tych którzy mówia że nie ma takowej, bo widocznie albo są ślepi albo nigdy tych gier na oczy nie widzieli i polecam im chociaż obejżenie screenów.

Aha i jeśli lubisz rozdziałki więcej niż 1024x768 i AA oraz starsze tytuły cię interesują to bierz 9800 gdyż jego 256 bit szyba będzie zbawieniem.

Sorry ale jestes w błędzie. Ps2.0 tak samo wyglada jak ps 3.0 wystarczy porownac splinetr cell chaos theory w ps 20 i ps 30 . IDENTYKO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...