Skocz do zawartości
Jackuzy

Mój Lcd 8.4" 640x480 :d Jak Się Podoba?

Rekomendowane odpowiedzi

zasilanie jest osobno +5v podlacza sie do tego zlacza na matrycy...

co do zlego podlaczenia... ja keidys pomylilem kierynek wtyczki na karcie graficznej (zlacze z tasmy do fdd) - podpialem w druga strone poprostu i nic sie matrycy nie stalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wyczytalem ze to dobra rzecz osobna partycja na wymiane....szczerze to nie widze roznicy a najlepiej osobny szybki dysk na plik wymiany:D przynajmniej mi C: nie zajmuje:D

zgadza sie ale na poczatku dysku a nie na koncu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musze zmienić miejsce tej partycji :D....mówi sie UPS :D

 

Co do podpięcia to bierzesz 5V z wtyczki któregos z napedów lub jak masz to z wolnego molexa na zdjęciu karty widac gróbszy czerwony przewodzik :D A mnie tez zdazyło się popdpinac nie tak jak trzeba...i to sie tyczy sygnałów jak i zasilania...chociaz starałem sie tgo nie robic :D Nic sie matrycy nie stało co nie zmienia faktu ze lepiej nie podłaczac źle i zawsze starac sie zrobic to prawidłowo (sprawdzać trzeba 3 razy jak se nie jest pewnym) wtedy nic nie sfajczysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Optrexa DMF5044ONFU-FW-1. Jakby ktoś natknął się na pinouty do tej matrycki to mógłby tu zarzucić. Ja szukam cały czas i nie moge tego znaleźć. Matryca ma taśmę z 20 pinami. Na aukcji pisało, że ma wyświetlacz "bursztynowy". Wie ktoś czy da się to podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Optrexa DMF5044ONFU-FW-1. Jakby ktoś natknął się na pinouty do tej matrycki to mógłby tu zarzucić. Ja szukam cały czas i nie moge tego znaleźć. Matryca ma taśmę z 20 pinami. Na aukcji pisało, że ma wyświetlacz "bursztynowy". Wie ktoś czy da się to podłączyć?

Do tego musisz zbudować kontroler pod LPT inaczej nie podłaczysz co do pinoutów to spojze na kilka stron ale nie gwarantuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej wiedzy wiem tyleże bursztynowy znaczy EL czyli wyswietlacz elektroluminescencyjny....czyli monoplazma :D to jest trudnawo podłączyć ale jest sterowane 4bitami....inna spraważe znalazłem to:

 

DMF-50414NCU-FW

 

oraz to:

 

DMF-50260NFU-FW-8

 

jezeli twoja matryca jest podobna tojest aleee baaaardzo nikła szansa na podpięcie tego do VFC...inna rzeczże skoro ma to byc "bursztynek" to pewnie te pinouty nie majanic wspólnego z Twoim wyświetlaczem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh koleś z aukcji powiedział ze nie rozkreca przedmiotów i nie powie jaki to jest monitor w tym compaq lte :/ ale chyba wezme - zaryzykuje ;) jak co to bede walczył z matryca i z wiedzą :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że S3 Trio jest bardzo popularny :)

 

Jeśli ktos ma karte PCI+AGP i trio mu nie dziala to w biosie nalezy ustawić Init display first: PCI, u mnie tylko tak działa na 2 monity. Wada tego jest taka że jak komp startuje to na monicie pomocniczym mam obraz z bootowania a dopiero po starcie windy monity zamieniają sie miejscami i główny jest główny a pomocniczy jako dodatkowy. Czasem na S3 Trio sypie mi się obraz, trochę rwie lub rzuca jakieś śmiecie, jako monit pomocniczy mam LCD 15" używany za 350zł :) z allegro bez kombinowania z matrycami itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! lcd wyglada swietnie. zajrzalem i zobaczylem ze mowa tu o sharpach. ja posiadam LQ10D131 i chcialbym go podlaczyc do kompa pod radka 9200se. roznica jest taka ze bylby to jedyny ekran. mozliwe do wykonania jest takie cos? znalazlem jescze dokumentacje ktora jest ponizej. prosze o pomoc. z gory dzieki!

SWM_640020006_20rev_20A.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że S3 Trio jest bardzo popularny :)

 

Jeśli ktos ma karte PCI+AGP i trio mu nie dziala to w biosie nalezy ustawić Init display first: PCI, u mnie tylko tak działa na 2 monity. Wada tego jest taka że jak komp startuje to na monicie pomocniczym mam obraz z bootowania a dopiero po starcie windy monity zamieniają sie miejscami i główny jest główny a pomocniczy jako dodatkowy. Czasem na S3 Trio sypie mi się obraz, trochę rwie lub rzuca jakieś śmiecie, jako monit pomocniczy mam LCD 15" używany za 350zł :) z allegro bez kombinowania z matrycami itp :)

Mnie też tylko tak działa tylko że jezeli AGP jest akceleratorem grafiki (a jest:P) Akceleracja D3D i OGL nie działa...najzwyczajniej w swiecie...Normalnie nie zagrywam az tak ostro zeby był to dla mnie problem ale jednak równiez ta sprawe trzeba rozwiązac :D a na to jest jedno rozwiazanie...INNA KARTA :-P :D Poza tym nie mam zadnych kłopotów z Trio :D....Co do moniotra :D to ja mam 17cali używke z allegro kupiony za 198zł+ przesyłka (około 30 zł to było ale nie pamiętam ):P :D

 

 

witam! lcd wyglada swietnie. zajrzalem i zobaczylem ze mowa tu o sharpach. ja posiadam LQ10D131 i chcialbym go podlaczyc do kompa pod radka 9200se. roznica jest taka ze bylby to jedyny ekran. mozliwe do wykonania jest takie cos? znalazlem jescze dokumentacje ktora jest ponizej. prosze o pomoc. z gory dzieki!

Ta matrycke jest szansa podpiąc ale raczej nie pod Twojego Radeona...no chyba ze masz na nim VFC (w co watpie...ale moge się mylić :D) dokup druga karte z VFC (od 3 do jakichs 50zł za TNT2 :D) i mozesz kombinowac bo szczerze mówiąc szansa jest spora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta matrycke jest szansa podpiąc ale raczej nie pod Twojego Radeona...no chyba ze masz na nim VFC (w co watpie...ale moge się mylić :D) dokup druga karte z VFC (od 3 do jakichs 50zł za TNT2 :D) i mozesz kombinowac bo szczerze mówiąc szansa jest spora :D

mam 2 kompy i w jednym jest ten radeon 9200se ale chyba nie bede z tym kompem nic kombinowal i do starszego kompa dokupie jakas starsza karte (moze byc nVIDIA TNT2 M64 16MB?) i bede probowal. a trudne jest to podlaczani? i jeszcze jedno... czy w tej mojej matrycy jest juz kontrolel bo mam matryce inwerter i nic wiecej. tyle wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 kompy i w jednym jest ten radeon 9200se ale chyba nie bede z tym kompem nic kombinowal i do starszego kompa dokupie jakas starsza karte (moze byc nVIDIA TNT2 M64 16MB?) i bede probowal. a trudne jest to podlaczani? i jeszcze jedno... czy w tej mojej matrycy jest juz kontrolel bo mam matryce inwerter i nic wiecej. tyle wystarczy?

Ta TNT2 powinna byc OK ale nie gwarantuje bo włąsnie kombinuje z podpieciem do MATROXa i [gluteus maximus] z tego wychodzi ...jeszcze w dosie i przy starcie jest w miare ok ale w windzie poprostu nic nie ma :] masakreee.....Czy twoja matryca ma kontroler? No cuz tego się dowiesz juz gdy będziesz ją chciał podłączyc :D....bo tego ci nie powiem ale wygląda na jedna z tych które go powinny mieć...przynajmniej jak przeglądałem te wszystkie modele to włąsnie była jedna z tych któe typowałem do działajacych :D ale jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz :D Czy trudne jest podłączenie? Hmmm jezeli umiesz lutować, rozróżniasz kolory, umiesz liczyc do 26 i w miare radzisz sobie z rozwiązywaniem nagłych nieprzewidzianych problemów to dasz sobie rade :D jak juz zna się pinout swojej matrycy i masz tasmy topodpięcie niepowinno być trudne jednak jak juz dzisiaj sprawdziłem różnie bywa z róznymi kartami :/ będe kombinował z timingami ale nie wiem co z tego bedzie .....

 

-chase1- VFC to Vesa Feature Connector...standard cyfrowego złącza służący kiedys do podpinania różnych użadzeń do karty graficznej jak np tunery, karty obróbki wideo, sprzetowe dekodery mediów tego typu rzeczy...posiada 8 bitową szynę danych oraz cyfrowe wyjscia synchronizacji....ma postac 26 pinowego złącza podobnego do tego od dysku twardego albo FDD tylko że nagrafice sziedzace :D w niektórych kartach nie posiada jednego z pinów zazwyczaj ostatniego 26 pinu :D...mam nadzieje że wyjasniłem co to jest?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

ok - to mam 2 takie grafy - s3 virge i gdzies powinien byc rage 3d...

a teraz dawca wyswietlacza :

laptop chicony NB 5620 (256col vga) -zabytek - prosze sie nie smiac :P

 

aha - znalazlem ksiazeczke do tego kalkulatora, a w niej cos, co moze sie przydac

Dołączona grafika

 

nie wiem tylko dlaczego jest tam rozpiska crt i lcd...

 

ps. poznmiej rozbiore do konca matryce i zobacze czy jest tam cos wiecej napsane

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

ok - to mam 2 takie grafy - s3 virge i gdzies powinien byc rage 3d...

a teraz dawca wyswietlacza :

laptop chicony NB 5620 (256col vga) -zabytek - prosze sie nie smiac :P

 

aha - znalazlem ksiazeczke do tego kalkulatora, a w niej cos, co moze sie przydac

Dołączona grafika

 

nie wiem tylko dlaczego jest tam rozpiska crt i lcd...

 

ps. poznmiej rozbiore do konca matryce i zobacze czy jest tam cos wiecej napsane

 

 

UUUU jezeli to się zgadza ten screen to nie podłączysz tego :] bo nie wiadomo które sygnałysa które....musisz wiedzieć jaki pin odpowiada za jaki kolor zawyczaj jest to opisane R0,R1,R2,G0,G1,G2 itd ale przynajmniej widać ze jest 8 bitowa :D znajdz ten model matrycy bez tego nic nie zrobisz....zazwyczaj jakas nalepka ale czasem jest na druku PCB matrycy.....

 

-radeksz- A maja Voodoo takie coś :D co więcej mozna się z voodoo podpiąd do DACa bezposrednio i wyciagnąć więcej niż 256 kolorków :D no ale to jest juz nieco ostrzejsza jazda ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-chase1- Twoja matryca to model LCM-5464(już na pierwszym zdięcu to masz ;p) firmy Sanyo tyle wyczaiłem narazie...poszukam jeszcze pinoutów do niej albo podobnych ale szanse sa marne na jej podpiecie....Chociaz poszukac napewno nie zaszkodzi :D.... Z tego co widze to jestpodzielona na dwie połowy Upper i Lower i bity będa podawane osobno na góre i dół a nie na kolroach inna rzecz że to matrycka DSTN i w nich to normalne co nie zmienia faktu że w 99% przypadków nie podepniesz takiej matrycy.... Wtczkami nie ma co sie interesowac bo na nich nic nie ma napisane to normalne...jak się czujesz na siłach mozna po druku mniejwięcej dojśc któe to bity sygnałowe a które sterowania (clk Vsinc Hsinc) oraz zasialnie i masy....ale tak jak pisałem wczesniej w matrcach DSTN jest podział nie na RGB a na górna i dolna połowe przez co nie ma mozliwosci prawidłowego podłączenia takiej maszynki :(

 

-radeksz- Kurcze zainteresowałeś mnie tym voodoo3 :D są normalne stery do tego dla XP? tzn dostarczane przez producenta czy tylko wewnętrzne windowe? Matrox nie chce mi działać na VFC :] Chce ktos kupić?:D za 15zł Matrox Mystique 2MB :D pozatym że nie wyswietla nic pod windą na LCD podpiętym pod jego VFC to jest w 100% sprawny :D (znaczy się podłączysz moniotor nie ma problemu...stery sa dedykowane do XP wrazz panelem kontrolnym :D)

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od matrycy bo są rożne i różnie zasilane niektóre np potrzebują napięcia ujemnego rzedu -20V ale na szczescie twoja jak i moja jak i ta z Compaqa czyli seria LQ9Dxxx i LQ10Dxxx potrzebuja normalnego +5V do zasilania i nic więcej :D jest wiele takich matryc np nowoczesne również uzywają zasilania 5V lub 3.3V co jest znacznie łatwiejsze do osiagnięcia niż -20V szczególnie z +12 :-P

 

 

Dzisiaj zakupiłem drugą Toshibe T1950CT za 25zł :D i odbierac będe osobiscie :D więc kosztów przesyłki brak....zrobie jeszcze jednego submoniotrka i wystawie na sprzedaż zobaczymy czy będą na niego chętni :D jak narazie jedyny mój problem to karta graficzna któa będzie współgrac jako karta pomocnicza....S3 pod tym wzgledem są do [gluteus maximus....sam to pisze :-P] więc poszukiwania trwają jak narazie mam oko na cirrus logiki i jednego Herculesa z zewnętrznym RAMDACiem ...może coś się da z tego wygryść :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od matrycy bo są rożne i różnie zasilane niektóre np potrzebują napięcia ujemnego rzedu -20V ale na szczescie twoja jak i moja jak i ta z Compaqa czyli seria LQ9Dxxx i LQ10Dxxx potrzebuja normalnego +5V do zasilania i nic więcej :D jest wiele takich matryc np nowoczesne również uzywają zasilania 5V lub 3.3V co jest znacznie łatwiejsze do osiagnięcia niż -20V szczególnie z +12 :-P

Dzisiaj zakupiłem drugą Toshibe T1950CT za 25zł :D i odbierac będe osobiscie :D więc kosztów przesyłki brak....zrobie jeszcze jednego submoniotrka i wystawie na sprzedaż zobaczymy czy będą na niego chętni :D jak narazie jedyny mój problem to karta graficzna któa będzie współgrac jako karta pomocnicza....S3 pod tym wzgledem są do [gluteus maximus....sam to pisze :-P] więc poszukiwania trwają jak narazie mam oko na cirrus logiki i jednego Herculesa z zewnętrznym RAMDACiem ...może coś się da z tego wygryść :D

poinformuj jak dorwiesz nową grafe i powiedz czy wszystko działa tak jak ma być, bo to jest drugi poważny porblem po drowaniu matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś poda linki jak podłaczyć metryce do kompa a chodzi mi dokładnie o metryce LCD 256 x 64 na Toshiba T6963C, jesli macie linki do projektów jak podłaczyć większe metryce do komputera takie laptopowe to jakie modele by były najpewniejsze do podłączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś poda linki jak podłaczyć metryce do kompa a chodzi mi dokładnie o metryce LCD 256 x 64 na Toshiba T6963C, jesli macie linki do projektów jak podłaczyć większe metryce do komputera takie laptopowe to jakie modele by były najpewniejsze do podłączenia

ekhm.... czytałeś topic?

 

1. Jak chcesz podłaczać tak jak Jackuzy to LCD musi miec sterownik juz wbudowany (no dołączony powiedzmy)

2. Prawie każdy LCD da sie podpiać do kompa ale do sporej wiekszości trzeba dorobić sterownik (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=140756 <-- przelepioeny temacik, wisi jak byk)

3. google.pl i szukajka nie gryza :wink:

 

Za wszystkie przekłamania przepraszam moja wiedza opiera sie tylko na tym co czytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...