Skocz do zawartości
Jackuzy

Mój Lcd 8.4" 640x480 :d Jak Się Podoba?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie po przerwie

Mam pytanie dotychczas matryce ktore robilem byly proste do podlaczenia i mialy ladny opis tym razem natrafilem na cóś innego i nie bardzo pamietam czy da sie ja podlaczyc chodzi mi o te piny LSB I MSB

Red Data 0[LSB]

Red Data 1

Red Data 2

Red Data 3

Red Data 4

Red Data 5[MSB]

Ground

Green Data 0[LSB]

Green Data 1

Green Data 2

Green Data 3

Green Data 4

Green Data 5[MSB]

Ground

Blue Data 0[LSB]

Blue Data 1

Blue Data 2

Blue Data 3

Blue Data 4

Blue Data 5[MSB]

Ground

Jackuzy moze ty wiesz co w niej siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@geny

msb to bity starsze a lsb mlodsze. to jest takie oznaczenie zeby wiedziec w jakiej kolejnosci ma byc, sa to normalne bity danych. pewnie w jakis sposob podaje sie jasnosc i wspolzedna zapalanego punktu, ale jesli nie wiesz co to za sterownik to nie dojedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, tez sie zainteresowalem tym tematem, moje pytanie czy da sie podlaczyc lcd z laptopa np.

 

http://allegro.pl/item144075799_matryca_hi...ufe_23_8cm.html

 

pod pc, chodzi mi zeby dzialo to jako monitor LCDm szukam informacji od 3 dni wiem ze cos takiego jest mozliwe, moze znacie strone z jakimis informacjami.

dziekie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszyscy tak rozmyslaja nad podłączeniem, a ja mam pytanie. pod windowsem na owej matrycy będzie się wyświetlać ten sam pulpit co na głównym monitorze???można uniezależnić działanie tych dwóch ekranów, np. na pomocniczym jedynie jakies wskazania temperatury, czy analizator z winampa??

 

aha, czy ktos moze podeslac nowe linki z obrazkami z poczatku tematu, bo wygasły chyba

Edytowane przez drago1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh no przeciez to chyba jedyne madre rozwiazanie... ja na takim mialem skonfigurowane tak ze pulpit rozszerzony na dwa i config do samurize w ktorym wlasnie na tamtym miejscu byly wszelkie wskazniki jakie chcialem itp...

ale teraz to stoi wylaczone bo wlasciwie to "poco?" o-) i mysle czy nie sprzedac w cholere bo chociaz troche grosza by wpadlo.. ale z drugiej strony sprzedawac sie przeciez nie oplaca o-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EchhEchh

 

Kombinujcie z tymi LCDekami to wszystko jest w trbie roboczym ...tzn ja juz nie zajmuje się tym (chociaż mój LCDek sobie nadal siedzi na półeczce mimo iz nie podpięty) ale wy możecie :D i życe wam szczerze powodzenia...próbujcie próbujcie i jeszcze raz próbujcie...macie nowe LCD ma więcej pinów DATA podepnijcie dwa pierwsze w kazdym z kolorów albo pierwszy i ostatni sprawdzcie czy zagada..na tym to polega :D a potem dajcie tutaj znać czy sie udało czy tez może nie :D

 

Aktualny mój projekt to zrobienie telewizora z monitora LCD 15" (samsung) ...no ale to duzo roboty az tak nie będzie....kupiłem monitor za 105zł z przesyłką kupie tunerek za 130 i sklece z tego fajny telewizorek sobie do pokoju :D

 

Jak skończe może zapodam temat nowy :D zobaczymy :D napewno będa dwie plexy czarna i przeźroczysta :D no i podswietlana nazwa Samsung :D (nazwa nowego modelu o którym samsung nie wie nic to LX1 :D)

 

Pozdro :D

 

 

edit_______________________________27.12

 

Mam TV LCD za 285zł :D 15 cali....jest kompletnie nie skończony bo nie tak ma wyglądać ale działa i tak go używam....nic nadzwyczajnego (moze poza ceną :P) ale pochwalić sie mozna :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

A ja poprosze o pomoc. Gdzie znajde schemat polaczen w takiej przelotce jakas ie stosuje aby do karty graficznej z wejsciem DVI (od LCD) podlaczyc D-SUB (od CRT) ???

Bo jedna taka rozbebeszylem ale wszystko bylo w gumie zalane i nie jestem pewien czy wszystkie polaczenia mam dobre.

Potrzebuje taka przelotke na kabelku miekkim pod katem 90* a nie na sztywno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalega to na moim dysku a moze komus w czyms pomoze

http://gen21.w.interia.pl/lcdproject.rar

 

ja wg. tego dawno temu podlaczlem matryce i dzialala dobrze...

 

 

 

chcialem jako zalacznik dodac ale cos nie chcialo zadzialac o-( moze niech to ktos podrzuci na jakis lepszy serwer...

Edytowane przez Generic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko posiadam matryce SHARP lm64p83 http://pdf1.alldatasheet.co.kr/datasheet-p...RP/LM64P83.html

link do pdf interesuje mnie jakiekolwiek podłączenie do pc czy wie ktoś jak i czy jest w stanie mi pomóc nie znam sie na elektronice cyfrowej za bardzo gg 9082694 proszę zostawiać info jak będzie ktoś w stanie pomóc (zawsze na nie widoku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę, że dawno nikogo nie było więc pewnie wiele się nie dowiem ale co tam....

Mam parę grafik z VFC i matrycę z lapa...

Nie wiem od czego mam zacząć żeby zrobić sobie takie cudo jak na zdjęciach...

Przeczytałem cały temat i dalej nic nie wiem.

 

Np.

1) Po co ten kabel od FDD?

2) Czy matryca 13,3 '' nada się?

3) Jak pc będzie widział panel?

4) Nie działa duża większość linków więc pinoutów też nie znam...( narazie ale mam zamiar to zmienić)

5) Stronka 'fwmn.pl' wymaga hasła i logu a linki do pdf'ów nie odpowiadają...

6) Od czego zacząć przy składaniu takiego panelu?

 

I najważniejsze czy znajdzie się ktoś kto mi pomoże??

 

Pozdrawiam i czekam na jakąś odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...