Skocz do zawartości
Jackuzy

Mój Lcd 8.4" 640x480 :d Jak Się Podoba?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Jackuzy ! Jeżeli chodzi o pinout-y do VFC to tak, zgadzają się z moimi, są troszkę inaczej opisane, ale się zgadzają!! :D

Jeżeli chodzi o (LQ9D011 datasheet) to trochę się zakręciłem. :blink: Jeżeli dobrze zrozumiałem to te piny to opis bezpośredni z matrycy bez przejściówki. Przejściówki (płytki) nie mam!! Wiem o co chodzi.

Jeszcze raz Serdeczne Dzięki. Będę szukał płytki

Pozdrawiam!!

P.S. Przejściówka ta ma jakieś elementy elektroniczne czy nie??

Czy chodziło Ci o to?:

http://www.itc-electronics.com/CD/Dop/Octa...IOS/LQ9D011.TXT

...i co to znaczy???

Znowu się zakręciłem oto zdjęcie tej matrycy. no i chyba jest ta przejścióka o której mówiłeś!!

post-137156-1143891708_thumb.jpg

Edytowane przez on4you

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jackuzy ! Jeżeli chodzi o pinout-y do VFC to tak, zgadzają się z moimi, są troszkę inaczej opisane, ale się zgadzają!! :D

Jeżeli chodzi o (LQ9D011 datasheet) to trochę się zakręciłem. :blink: Jeżeli dobrze zrozumiałem to te piny to opis bezpośredni z matrycy bez przejściówki. Przejściówki (płytki) nie mam!! Wiem o co chodzi.

Jeszcze raz Serdeczne Dzięki. Będę szukał płytki

Pozdrawiam!!

P.S. Przejściówka ta ma jakieś elementy elektroniczne czy nie??

Czy chodziło Ci o to?:

http://www.itc-electronics.com/CD/Dop/Octa...IOS/LQ9D011.TXT

...i co to znaczy???

Znowu się zakręciłem oto zdjęcie tej matrycy. no i chyba jest ta przejścióka o której mówiłeś!!

post-137156-1143891708_thumb.jpg

 

Tak ten link to pinout po prawej stronie masz opis pinów ale na tej przejsciówce....wyglada ona poprostu jak kawałek płytki z jednej srony za dwa konektory 15 i 5 pin a z drugiej złacze do matrycy...nic więcej... a na fotce togo nie masz masz smą matryce (taką jak i ja :D)...zielony kawałek płytki drukowanej z napisem toshiba i 3 konektorami... to jest element z Toshiby T1950CT...jak taka znajdziesz gdzieś w kawałkach to poszukaj w duperelach do niej :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis udalo mi sie zakupic 2 toshibe w koncu z 8,5" bo poprzedni to hosiden wlasnie kombinuje mape i mp3 do auta znalazlem necie schemat zasilki na 12v wiec moze cos z tego wyjdzie. Widz na allegro duzo starych laptopow wiec jesli sie to komus zda to podaje w zalaczniku modele toshib i matryc ktore w nic są nie daje 100% gwarancji ale z tego co widze to sie zgadza

Nowy_Dokument_tekstowy.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis udalo mi sie zakupic 2 toshibe w koncu z 8,5" bo poprzedni to hosiden wlasnie kombinuje mape i mp3 do auta znalazlem necie schemat zasilki na 12v wiec moze cos z tego wyjdzie.

Gratuluje znaleziska :D mógłbys podac linke do tego zasilacza bo sam tez bym chciał zbudowac kompa do samochodu i napewno by sie przydało :D Będzie jak sie uda touchscreen ale wątpie...za drogie niestety...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis udalo mi sie zakupic 2 toshibe w koncu z 8,5" bo poprzedni to hosiden wlasnie kombinuje mape i mp3 do auta znalazlem necie schemat zasilki na 12v wiec moze cos z tego wyjdzie. Widz na allegro duzo starych laptopow wiec jesli sie to komus zda to podaje w zalaczniku modele toshib i matryc ktore w nic są nie daje 100% gwarancji ale z tego co widze to sie zgadza

 

Jeżeli masz problemy z podłączeniem HOSIDENEM (np. HLD0912), to daj znać, wiem jak podłączyć toto, żeby działało standardowych napięciach +5V i +12V (standardowo zasilane z 18V). Wczoraj uruchomiłem taki sprzęcik - patrz fotka.

 

post-4690-1144238477_thumb.jpg

 

Mam taką sprawę - w tej chwili wszystko jest spięte na tryb 16 kolorów, matryca ma możliwość uruchomienia w trybie 3 bit na kolor (2^9 kolorów = 512), złącze FVC ma możliwość wpięcia koloru 8bitowego po dwa bity na RGB i intensywność - cytuję za stroną http://devwiki.lame-cs.nl/index.php/VESA_feature_connector

 

0:Blue 1:Green 2:Red 3:Intensity

4:Blue 5:Green 6:Red 7:Intensity

 

W związku z tym mam pytanko, jak powinienem połączyć piny, żeby osiągnąć większą ilość kolorów - planuję R0, R1, G0, G1, B0, B1 połączyć do odpowiednich pinów, VFC, a R2, G2 i B2 połączyć razem i do masy lub intensywności.

 

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problemy z podłączeniem HOSIDENEM (np. HLD0912), to daj znać, wiem jak podłączyć toto, żeby działało standardowych napięciach +5V i +12V (standardowo zasilane z 18V). Wczoraj uruchomiłem taki sprzęcik - patrz fotka.

 

post-4690-1144238477_thumb.jpg

 

Mam taką sprawę - w tej chwili wszystko jest spięte na tryb 16 kolorów, matryca ma możliwość uruchomienia w trybie 3 bit na kolor (2^9 kolorów = 512), złącze FVC ma możliwość wpięcia koloru 8bitowego po dwa bity na RGB i intensywność - cytuję za stroną http://devwiki.lame-cs.nl/index.php/VESA_feature_connector

 

0:Blue 1:Green 2:Red 3:Intensity

4:Blue 5:Green 6:Red 7:Intensity

 

W związku z tym mam pytanko, jak powinienem połączyć piny, żeby osiągnąć większą ilość kolorów - planuję R0, R1, G0, G1, B0, B1 połączyć do odpowiednich pinów, VFC, a R2, G2 i B2 połączyć razem i do masy lub intensywności.

 

Proszę o opinie.

Lol :D NICE Hoshidenik :D Co do wiekszej ilosci kolorków to chmmm moge Ci powiedziec ze obojętnie jakbys nie podłączył tych kolorów więcej nie bedzie....no przynajmniej u mnie tak jest....a próbowałem podpinać R0G0B0 n/c R1G1B1 i R2G2B2 razem do pinu 8 ale to włąsciwie nic nie dawało..mixowałem na rózne sposoby ale jednyne co było to zmiana poszczególnych stref kolorów ..więcej ich nigdy nie było... zostałem na R0G0B0 B1G1R1 R2 G2B2 razem do 8...no ale ja mam shartpa i moze na Twojej matrycy jest to inaczej rozwiązane...no i w sumie widziałem też sharpa w jakis cudny sposób podpiętego że było full nie poprzestaiwiane 256kolorków. ( :lol: ) ale jak to było zrobione to już pojęcia nie mam....

 

tylko sie zpaytam jak zrobiłeś że obraz na starcie masz na srodku...u mnie jest przesunięty o jakąs 1/4 i koryguje to w windzie w PowerStrippie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol :D NICE Hoshidenik :D Co do wiekszej ilosci kolorków to chmmm moge Ci powiedziec ze obojętnie jakbys nie podłączył tych kolorów więcej nie bedzie....no przynajmniej u mnie tak jest....a próbowałem podpinać R0G0B0 n/c R1G1B1 i R2G2B2 razem do pinu 8 ale to włąsciwie nic nie dawało..mixowałem na rózne sposoby ale jednyne co było to zmiana poszczególnych stref kolorów ..więcej ich nigdy nie było... zostałem na R0G0B0 B1G1R1 R2 G2B2 razem do 8...no ale ja mam shartpa i moze na Twojej matrycy jest to inaczej rozwiązane...no i w sumie widziałem też sharpa w jakis cudny sposób podpiętego że było full nie poprzestaiwiane 256kolorków. ( :lol: ) ale jak to było zrobione to już pojęcia nie mam....

 

tylko sie zpaytam jak zrobiłeś że obraz na starcie masz na srodku...u mnie jest przesunięty o jakąs 1/4 i koryguje to w windzie w PowerStrippie....

Nic specjalnego - podłączyłem R2 - PD0, G2 - PD1, B2 - PD2, R1G1B1 - PD3, R0G0B0 - GND, pozostałe zegary i synchronizacje standardowo i tak po prostu wyświetla.

 

Początki były trudne - przewaliłem 3 karty z VFC zanim się to w ogóle udało uruchomić - i tak jak ktoś już pisał odradzam S3 i wynalazki noname, jak dotąd ATI rulez ;).

 

Do tej pory uruchomiłem to tylko w trybie tekstowym na strcie BIOSu na archiwalnym starociu, dziś mam ambitny plan włożyć kartę jako druga do mojego kompa i wtedy zobaczę jak to działa pod Windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początek szacunek za Wasze osiagniecia w boju z matrycami... wygrzebalem stara matryce od sharpa dokladnie model LM64C35P od laptopa sharp 3040, czy istnieje mozliwosc podlaczenia tego jako dodatkowy monitor, lub jeszcze lepiej pod konsole PS2 ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego - podłączyłem R2 - PD0, G2 - PD1, B2 - PD2, R1G1B1 - PD3, R0G0B0 - GND, pozostałe zegary i synchronizacje standardowo i tak po prostu wyświetla.

 

Początki były trudne - przewaliłem 3 karty z VFC zanim się to w ogóle udało uruchomić - i tak jak ktoś już pisał odradzam S3 i wynalazki noname, jak dotąd ATI rulez ;).

 

Do tej pory uruchomiłem to tylko w trybie tekstowym na strcie BIOSu na archiwalnym starociu, dziś mam ambitny plan włożyć kartę jako druga do mojego kompa i wtedy zobaczę jak to działa pod Windowsem.

Notos podpioł odwrotnie??? wszyskie sygnały 0 (zerowe) sa pierwsze natomiast sygnały 2 sa koncowe i uznawane są za luminancje...ciekawostka...kolorki masz prawidłowe czy poprzestawiane???tzn Bios wyglada tak jak powinien? czy może zmaiast niebieskiego masz czerwony :P :D ...bo to naprawde ciekawe musze powiedzieć :D ja mam S3 i działa bardzo ładnie...może źle podpinałes piny? no ale nie wazne :D Karty to prawda nie wszystkie działają...Ati nie wiedziałem czy działaja ale widze że już dwie sa OK wiec już wiem jaką karte brac :D.... teraz musze spróbować podpiąc sie tak jak ty odwrotnie :D...ciekawe..naprawde ciekawe :D

 

giusepe....czytałeś cały ten temat? LM64C35P jest matrycą DSTN i ma sygnały podawane na górną i dolna połówke matrycy więc raczej nie masz szans jej podłączyc...a do PS2 to juz komplrtnie zapomnij...no chyba że zbudujesz kontroler z wejsciem composite lub S-video...a chciałbym cos takiego zobaczyć i zeby jeszcze kosztowało ponizej 50zł :D.....NO CHANCE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notos podpioł odwrotnie??? wszyskie sygnały 0 (zerowe) sa pierwsze natomiast sygnały 2 sa koncowe i uznawane są za luminancje...ciekawostka...kolorki masz prawidłowe czy poprzestawiane???tzn Bios wyglada tak jak powinien? czy może zmaiast niebieskiego masz czerwony :P :D ...bo to naprawde ciekawe musze powiedzieć :D ja mam S3 i działa bardzo ładnie...może źle podpinałes piny? no ale nie wazne :D Karty to prawda nie wszystkie działają...Ati nie wiedziałem czy działaja ale widze że już dwie sa OK wiec już wiem jaką karte brac :D.... teraz musze spróbować podpiąc sie tak jak ty odwrotnie :D...ciekawe..naprawde ciekawe :D

Kolory w BIOS'ie są w 100% zgodne z oryginałem, bez przesunięć i przekłamań kolorów. Na jednej z kart (zdaje się, że ATI MACH64) obraz po prostu IDEALNY - super wygląd, aż się zdziwiłem.

 

Jak znajdę chwilkę to zatrzucę fotki z ekranu CRT i LCD dla porównania.

 

Ciekawą rzeczą jest drganie obrazu na jednej z kart ATI - niby te same VFC, a jednak obraz "faluje".

 

Na karcie S3 i innej firmowanej przez PowerColor (DSV 624, czy jakoś tak) VFC ma prawdopodobnie inne wyprowadzania, chociaż sprawdzając położenia pinów GND wszystko się zgadza, a matryca nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory w BIOS'ie są w 100% zgodne z oryginałem, bez przesunięć i przekłamań kolorów. Na jednej z kart (zdaje się, że ATI MACH64) obraz po prostu IDEALNY - super wygląd, aż się zdziwiłem.

 

Jak znajdę chwilkę to zatrzucę fotki z ekranu CRT i LCD dla porównania.

 

Ciekawą rzeczą jest drganie obrazu na jednej z kart ATI - niby te same VFC, a jednak obraz "faluje".

 

Na karcie S3 i innej firmowanej przez PowerColor (DSV 624, czy jakoś tak) VFC ma prawdopodobnie inne wyprowadzania, chociaż sprawdzając położenia pinów GND wszystko się zgadza, a matryca nie działa.

hah no to łądnie.... być moze przez cały czas wszyscy podpinali nie tak jak trzeba? musze to sprzwdzic u siebie...a co odkryłem...popięcie sygnału ENAB do Blanc na VFC powoduje zlikwidowanie przesunięc :D...ale za to jest kłopot z regulacjami w powerstripie...obraz może falowac z powodu złego ekranowania...u mnie tez czasem tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz może falowac z powodu złego ekranowania...u mnie tez czasem tak jest...

Złe ekranowananie powiadasz - być może, ale ta sprawa jest dziwna, bo w całm zbiorze czynników zmienia się tylko karta - używam tego samego kabla do obu kart, więc byłby również "źle ekranowany" na drugiej karcie. Nie mam na razie pomysłu jak to zwalczyć. Myślałem o podpięciu dodatkowego kabla tylko do spięcia mas (kompa i matrycy).

 

Jackuzy, może mi podrzucisz jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe ekranowananie powiadasz - być może, ale ta sprawa jest dziwna, bo w całm zbiorze czynników zmienia się tylko karta - używam tego samego kabla do obu kart, więc byłby również "źle ekranowany" na drugiej karcie. Nie mam na razie pomysłu jak to zwalczyć. Myślałem o podpięciu dodatkowego kabla tylko do spięcia mas (kompa i matrycy).

 

Jackuzy, może mi podrzucisz jakieś inne pomysły?

U mnie było główna przyczyna ekran. Po zaekranowaniu wszystkiego...łacznie z tyłem matrycy, całym kablem, spieciu mas na odleglosci 75cm osiagam 54Hz odswierzania i jest nieźle....mozliwe tez ze karta ustawia inną czestotliowsc odswierzania i wtedy akurat trafia na taka która jest zakłucana....ja proponuje ustawienia w powerstrippie pod winda albo poruszanie kablem :D czasem u mnie pomaga...ale nic nie gwarantuje..najlepiej jak masz tego powerstripa i mozesz sobie dokładnie ustawic wszystkie czestotliwosci odswierzania i ustawienia połozenia ITP. :D.....wczoraj podpiołem druga matryce i zauwazyłem efekt ze nie mozna wyłaczac matrycy przedz usunieciem sygnału...powoduje to ustrate kontrasu matrycy...jest badziej szara...echh ale juz nic nie poradze...musze teraz sprawdzic jak bedzie dla mnie działać Twoje podłaczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRT 21" vs LCD 10"

 

Zgodnie z zapowiedzią załączam porównanie obrazów na CRT i LCD - dziwnie to wygląda na zdjęciu, w rzeczywistości kolory aż tak mocno się nie róznią.

 

Dopiero po opodłączeniu obu monitorów można zobaczyć o ile jest ucięty obraz na LCD.

 

post-4690-1144354814_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zapodaje opis jak zmienic atx na dc-dc 12v wyglada rozsadnie mam tez iny ale tamtego nie daje bo ma 30W a to ledwo procka pociagnie.

co do wiekszej ilosci kolorkow pozostaje kontroler lvds jesli ktos ma jestem chetny na schemacik w necie mozna kupic taki do via epia ale nie wiem jak z podlaczeniem i czy bedzie pasowalo do takich projektow koszt 150zl iny wyjsciem ztego co wyczytalem jest podpiecie pod fesa-conn ale 80 pinowe powiem szczerze ze nigdy takiej grafy niewidzialem. Moze jest tktos chetny na zamiane swego lcd 7" na coiut wiekszy 8,5" jakos mi on za duzy by wsadzac go do auta konsola za mala a siedzenie pasazera sie przydaje.

zmiana__atx_716.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia aparatu dlatego widac róznice....ale jest przyciety z drugiej niż ja strony...może pod winda da się lepiej...a na pewno będzie mozna spróbowac to skorygowac PowerStrippem....kurde ciagle o nim pisze :P....

 

-geny-Dzieki za ten opis :D przyda się napewno :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zaczne od poczatku moze i wyjde na samoluba ale niech tam z matrycami kombinuje jakiegos czasu wiec trosze opisow mam nie chialem dotychczas dawac wszystkiego bo kazdy chcialby byc pierwszy dzis jakos jeszce matrycy nie dostalem wiec sie troche opozni nowy projekt w zalaczniku podaje prosty schemat jak pdlaczyc matryce pod VGA matryca ktora byla pod to podpieta toSharp LQ9D011 niewiem czy dziala ale sadze ze tak moze w przyszlymtygodniu to zrealizuje

jesli jest ktos kto ma dostep do paneli dotykowych (nakladki) to moze zapoda info Pozdro

A pierwszemu kto zrobi lcd na vga i zadziala Gratuluje

post-137948-1144411470_thumb.jpg

Edytowane przez geny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zaczne od poczatku moze i wyjde na samoluba ale niech tam z matrycami kombinuje jakiegos czasu wiec trosze opisow mam nie chialem dotychczas dawac wszystkiego bo kazdy chcialby byc pierwszy dzis jakos jeszce matrycy nie dostalem wiec sie troche opozni nowy projekt w zalaczniku podaje prosty schemat jak pdlaczyc matryce pod VGA matryca ktora byla pod to podpieta toSharp LQ9D011 niewiem czy dziala ale sadze ze tak moze w przyszlymtygodniu to zrealizuje

jesli jest ktos kto ma dostep do paneli dotykowych (nakladki) to moze zapoda info Pozdro

A pierwszemu kto zrobi lcd na vga i zadziala Gratuluje

 

No to powiem tylko LOL.....NIe wiem czy to zadziała ale moze?:D...trzeba sprawdzic tylko że wtedy jak to ma byc..wszyskie sygnały matrycy R0,1,2 G0,1,2 B0,1,2 maja byc ze soba i tylko pod to RGB??? wtedy uzyskamu 3 bity...i żadnych poziomów szarosci dla danego koloru.....nie łapie tego ale moze o czyms nie wiem.... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozniej zapodal linka do strony ale to co gosc pisze oznacza ze kolorot jest tak jak fc 16 wiec chyba lepiej to podlaczyc bo latwiej niz platanina przy fes-conn Pozdro

nadal pytam o kontakt w sprawie nakladki panelu dotykowego zalezy mi bo w aucie nie chce miec myszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozniej zapodal linka do strony ale to co gosc pisze oznacza ze kolorot jest tak jak fc 16 wiec chyba lepiej to podlaczyc bo latwiej niz platanina przy fes-conn Pozdro

nadal pytam o kontakt w sprawie nakladki panelu dotykowego zalezy mi bo w aucie nie chce miec myszy

 

panele dotykowe rezystywne to koszt dla 12,1 cala około 200zł..poszukaj na googlach ...ja znalazłem ale juz nie mam teraz linków...(zmiana systemu)

 

koniecznie daj linke do tej strony bo chciałbym to poczytac...jak to to ma działac i czy ze wsyztskim zadziała....jakosnie chce mi sie wierzyc jak przez 3 przewody prowadzić 16 bitów skoro sa tylko 3 przewody kazdy po 0/1.... ale ja się az tak nie znam więc może to jakos inaczej jest realizowane :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta strone off-line lecz nei moge jej dac do zalacznika a adres jej sei zmienil dajcie meile jesli chcecie sorka za pisownie i brak konkretow ale dzis poszlo za duzo katalizatora antystresowego i nie mam juz sil Pozdro jesli ktos chce jej szukac on-line niech zapoda trtesc a26_lambo_student lub area26

Edytowane przez geny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok znalazłem kawałek stronki tzn text tej stronki....miałem racje to może wyświtlać tylko 3 bitowy kolor czyli 8/9 kolorków :D....mam pomysłjak troche poprawić ten schemacik....enab pociagnąc do blanc signal na VFC :D przez co obraz będzie na środku....tak camo clk sygnal..zamiast oscylatora :D oczywiscie to może nie działac...ale zawsze :P innarzecza jest toże myslałem o takim połaczeniu ale zrezygnowałem z niego...no i pewnie jak ja bym to popioł by nie działało bo nie myslałem o żadnym wzmacniaczu sygnału :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie lcd juz jest zaczynam prace nad nad nowym projektem . znalazlem nowy schemat zasilacza na 12v wraz z pcb niestety w sklepach z elektronika jak mnie poinformowali pewnych czesci nie mozna zakupic i niema mozliwosci sciagniecia ich

MAX787CCK 2* Maxim Free sample Maxim http://www.maxim-ic.com *only 1 required for 3.3V supply

*MAX788CCK 1 Maxim Free sample Maxim http://www.maxim-ic.com *only required for 3.3V supply

LM2587-12T 1 National Semiconductor Free sample National Semiconductor http://www.national.com

79L05 1 Farnell UK (701-932) £0.31 various http://www.farnell.com

47uH Inductor 2 Farnell UK (482-572) £2.78 Newport Power Devices http://www.farnell.com part# 1447385

T6 (Q4339-B) 1 Coilcraft Free sample Coilcraft http://www.coilcraft.com part# Q4339-B

10uH inductor 2 Coilcraft Free sample Coilcraft http://www.coilcraft.com part# PCV-0-103-05

MBR745 2 Farnell UK (878-261) £0.72 Motorola http://www.farnell.com

MBR340 1 Farnell UK (638-146) £0.46 Motorola http://www.farnell.com

MUR120 1 Farnell UK (930-994) £0.61 Motorola http://www.farnell.com

SA28A 1 Farnell UK (167-356) £0.61 Fairchild http://www.farnell.com

1N5819 1 Farnell UK (573-115) £0.26 Multicomp http://www.farnell.com

1N4002 2 Farnell UK (365-142) £0.17 Philips http://www.farnell.com Any general >0.5A diode will work

3mm Led 1 Use any colour you like

12V SPDT Relay 1 Farnell UK (179-325) £2.64 Omron

jesli ktos ma do tego dostep znaczy do tych maxow i T6 i chcialby wykonac taki projekt sluze pomoca w razie co meil schemat jest w sumie prosty plytka mala ale czesci malo dostepne moze by tak zamowic ze strony www pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie lcd juz jest zaczynam prace nad nad nowym projektem . znalazlem nowy schemat zasilacza na 12v wraz z pcb niestety w sklepach z elektronika jak mnie poinformowali pewnych czesci nie mozna zakupic i niema mozliwosci sciagniecia ich

MAX787CCK 2* Maxim Free sample Maxim http://www.maxim-ic.com *only 1 required for 3.3V supply

*MAX788CCK 1 Maxim Free sample Maxim http://www.maxim-ic.com *only required for 3.3V supply

LM2587-12T 1 National Semiconductor Free sample National Semiconductor http://www.national.com

79L05 1 Farnell UK (701-932) £0.31 various http://www.farnell.com

47uH Inductor 2 Farnell UK (482-572) £2.78 Newport Power Devices http://www.farnell.com part# 1447385

T6 (Q4339-B) 1 Coilcraft Free sample Coilcraft http://www.coilcraft.com part# Q4339-B

10uH inductor 2 Coilcraft Free sample Coilcraft http://www.coilcraft.com part# PCV-0-103-05

MBR745 2 Farnell UK (878-261) £0.72 Motorola http://www.farnell.com

MBR340 1 Farnell UK (638-146) £0.46 Motorola http://www.farnell.com

MUR120 1 Farnell UK (930-994) £0.61 Motorola http://www.farnell.com

SA28A 1 Farnell UK (167-356) £0.61 Fairchild http://www.farnell.com

1N5819 1 Farnell UK (573-115) £0.26 Multicomp http://www.farnell.com

1N4002 2 Farnell UK (365-142) £0.17 Philips http://www.farnell.com Any general >0.5A diode will work

3mm Led 1 Use any colour you like

12V SPDT Relay 1 Farnell UK (179-325) £2.64 Omron

jesli ktos ma do tego dostep znaczy do tych maxow i T6 i chcialby wykonac taki projekt sluze pomoca w razie co meil schemat jest w sumie prosty plytka mala ale czesci malo dostepne moze by tak zamowic ze strony www pozdro

 

A czy maxy to nie sa aby przypadkiem mikroprocesory? tzn trzeba je zaprogramować najpierw??...tzn z tego co kiedys czaiłem to tak było...bez programowania nie da rady (no ale ja kombinowałem z PICami :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha a kto to moze wiedziec ja sie na elektronice znam jak na rodzeniu umiem polutowac i podstawy moze wyszukalem schemat i to wsjo a chce zrobic ten projekt innego pomysla nie mam chyba ze kupic siakis zasilacz w necie nietety w kraju nie dostepne:( a przynajmniej nie znalazlem na elektordzie wyczytalem ze w plytach at nie potrzeba zasilania minusowego co by ulatwilo sprawe tylko ktos musi to wykombinowac +12+5 a nawet chyba 12 nie potrzeba bo to jest tylko do napedow a ja chce dac na sd albo dysk 2,5" na http://www.quantum.com.pl/ znalazlem jakies zasilacze a nawet panele dotykowe ale goscie jakos nie chetni do rozmowy zamowienie z mini-itx nie wchodzi bo brak mi zlotej karty kredytowej, opcja przetwornicy tez kiepska za duzo pozera z 12>220>atx a zopomnisz Off nawet na 5 min to pchanie auta

ponawiam propozycje na zamiane lcd moj8,5" na mniejszy 7"

jak sa pomysly to je napiszcie jestem zdesperowany w koncu wsadze agregat na tylne siedzenie :):):) to bedzie mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle że skoro rozważasz opcje płyty AT to znaczy że nie wymagasz zadnego mocnego super sprzetu do tego samochodu...to może zamiast maltretowac starego PC stacjonarnego...zakup na allegro jakiegoś lapka...może nie do końca kompletnego i jege zaadoptuj do roli kompa samochodowego...napewno będziesz miał mniejszy kłopot z zasilaniem tego ustrojstwa...a skoro masz tamten schemacik do LCD-VGA mozesz z tego skorzystać...LUB jezeli kupisz lapka z matryca własnie z niej skozystac np ją tylko przedłużając...to chyba najtansze i najprostrze rozwiazanie....rozebrałem juz sporo lapków i moge powiedzieć tylko że nic nadzwyczajnego tam nie ma :P :D.

 

...kurcze jedyne co mi się nie podoba to system opercyjny...bo zanim takie ustrojstwo okienne wystartuje to mija wiecznosć...a w samochodzie milo by było gdyby system startował przynajmniej w ciagu kilku sekund....(jest na to rozwiązanie ... Suspend to RAM..ale to tez ciagnie prąda) chmmm narazie wszystko w fazie rozmyslań...bo samochód potrzebuje nowych błotników z przodu, amortyzatorów z tyłu i szczęk z tyłu po lewej ale napewno cos jeszcze z tym zrobie :D(tym bardziej że nosze sie już z takim zamiarem dobrych 6 lat :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...