Skocz do zawartości
Jackuzy

Mój Lcd 8.4" 640x480 :d Jak Się Podoba?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po chwilowej przerwie.

 

Podłączyłem już drugą matrycę i mam problem - o ile wszystko pięknie działa w BIOS - bez drgań, wszystkie kolory OK, to jak tylko załaduje się windoza, to kolorki są pomieszane.

 

Do drugiej matrycy dorobiłem oddzielne końcówki na wszystkie piny RGB, więc mogę w miarę szybko wytestować różne kombinacje, ale nie mam pomysłu jak sie zato zabrać - jak na razie najlepszy efekt w opcji B2G2R2 B0 B1G1R1 G0 -> PD0..PD7, a R0 do GND, ale to nie jest ideał.

 

Pisałem już wcześniej, że zgodnie ze schematem VFC piny PD0..7 odpowiadają kolejno za:

Primary RGBInt., Secondary RGBInt. A na martycy - R0(red LSB)..R2(red MSB) i tak dalej. Niby wiem jak podłączyć piny R1,G1,B1 (do secondary), R2,G2,B2 lub R0,G0,B0 do primary, ale nie wiem jak wykombinowac podłaczenie do Intens. POMÓŻCIE.

 

A ... jeszcze kwestia kart graficznych PCI i współpracy z Windows XP - otóż jest problem z kartami ATI - współpracują tylko jak są kartami "primary" i z moją ATI na AGP nie współpracuje. Z S3 jest o wiele lepiej - wszystko pięknie dziala - udało mi się dołączyć jednocześnie dwie matryce do kompa, więc muszę przeprosić S3 za wcześniejsze słowa krytyki.

 

Jeszcze raz proszę o pomoc w kombinacji z pinami kolorków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najlepsza zgodnosc kolorow byla przy podlaczeniu

B2 PD0

G2 PD1

R2 PD2

B1, G1, R1 PD3

CLK CLK

DE BLK

HS HSYNC

VS VSYNC

B0, G0, R0, GND GND

VCC +5V

Jackuzy wiem juz myslalem o lapku ale odpada nie chce pojsc na latwizne pozatym brak siana i pracy(bezrobotny)a auto tez potrzebuje inwestycji co do systemiku zobacz linux puppy, fatherlinux w granicach 100mb i ida z fasha, cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej, że zgodnie ze schematem VFC piny PD0..7 odpowiadają kolejno za:

Primary RGBInt., Secondary RGBInt. A na martycy - R0(red LSB)..R2(red MSB) i tak dalej. Niby wiem jak podłączyć piny R1,G1,B1 (do secondary), R2,G2,B2 lub R0,G0,B0 do primary, ale nie wiem jak wykombinowac podłaczenie do Intens. POMÓŻCIE.

najlepiej jak trzy piny matrycy razem podeniesz do któregos intens...ale kolorki zawsze będa rozjechane przez to że karta graficzna nie przekazuje informacji o palecie barw jakich uzywa do matrycy (jest to chyba niewykonalne) i dlatego mamy tylko 16 tak pomerdanych kolorków....

ale może byc i lepie i gożej...jedyne co moge poradzić to kombinowac :D...spróboj schemat podłaczeń kolegi Geny :D wyglada sensownie.

 

A ... jeszcze kwestia kart graficznych PCI i współpracy z Windows XP - otóż jest problem z kartami ATI - współpracują tylko jak są kartami "primary" i z moją ATI na AGP nie współpracuje. Z S3 jest o wiele lepiej - wszystko pięknie dziala - udało mi się dołączyć jednocześnie dwie matryce do kompa, więc muszę przeprosić S3 za wcześniejsze słowa krytyki.

hah no widzisz a ja z moim s3 mam taki problem jak z ty z Twoja Ati :D a w AGP tez siedzi Ati....szczerze mówiąc to nie mam pojecia od czego to zalezy....echh wygląda na to ze tylko Matroxy dzialają bez żadnych kłopotów (prawie?) wszedzie...tylko że ich VFC jestr do [gluteus maximus] ..... ostatnio kupiłem cirrus Logica w końcu :D ... ale byłem tym tak zafrapowany ze w końcu znalazłem CIrrusa ze nie zauwazyłem że nie ma na nim VFC ....poprostu masakra :-P ...na szczescie są pola lutownicze dla niego więc jakos sobie chyba poradze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem dzis na Allegro laptopa: Toshibe T1950CT (wreszcie, poprzedniego sprzatnał mi sprzed nosa geny B) ). Zabawe z matrycami dopiero zaczynam wiec miejcie do mnie cierpliwosc, ale co nieco o elektronice wiem, w koncu skonczylo sie liceum informatyczne, he.

 

Do rzeczy: jak podpiac ta matryce (LQ9D023) do S3? prosilbym o jakis przystepny schemacik jak to wszystko poskladac zeby chodzilo.

Edytowane przez peter86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to juz wiem komu zrobilem psikusa sorka ze tak wyszlo ale gratuluje zakupu teraz tylko podlaczyc wedlug opisu i smiga.gadalem z ludzmi z qantuma zasilacz jak jest potrzebny to wydatek 400zl Jackuzy sprawdzilem zasilanie At napiecia -5,-12 nie sa potrzebne komp bez nich chodzi wiec kwestia zasilki jest otwarta niestety nie znam sie na ty moze masz jakies pomysly albo schematy na zasilacz jak wyciagnac 3,3,12v niewiem moze przez jakies diody starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to juz wiem komu zrobilem psikusa sorka ze tak wyszlo ale gratuluje zakupu teraz tylko podlaczyc wedlug opisu i smiga.gadalem z ludzmi z qantuma zasilacz jak jest potrzebny to wydatek 400zl Jackuzy sprawdzilem zasilanie At napiecia -5,-12 nie sa potrzebne komp bez nich chodzi wiec kwestia zasilki jest otwarta niestety nie znam sie na ty moze masz jakies pomysly albo schematy na zasilacz jak wyciagnac 3,3,12v niewiem moze przez jakies diody starczy

Jak nie trzeba napiec ujemnych to wystarczy kilka stabilizatorów serii 78xx :D sa odpowiednia na odpowiednie napięcia...12V pociagniesz bezposrednio z akku. no może z jakimś filtrem i zabezpieczeniem przeiw przepieciowym bo to sie przyda (kilka diod i jakas cewka powinna styarczyc) 5V uzyj stabilizatora 7805...ale ze tam prady są potrzbne spore bedzie trzeba kilka takich równlegle podłączyc żeby ograniczyc prad na jednostek...mozna tez poszukać jakis mocnieszych odpowiedników tego stabilizatorka....natomiast 3.3V sa podobne stabilizatory żeby albo z 12 albo z 5V uzyskac stabilne 3.3V ...bez potrzeby inwersji napięcia uzystakie tych napiec juz nie jest trudne :D ale co napewno Ci będzie potrzebne to DUUUUUZy radator bo to sie bedzie grzało niemiłosiernie :D....oczywiscie te układy można zastapic jakimis wysoko pradowymi odpowiednikami wtedy nie będzie kłopotu z kilkoma takimi samymi....Koszt 7805 z tego co pamietam to było około 1zł :D więc koszty tez raczej nie beda wysokie......tak sobie własnie przypomniałem ze w sumie to nawet mozna bez wiekszego kłopotu uzyskac napięcia ujemne...np wykozystać przetwornice jaka stwożył konio68 z lekką przeróbka na niższe napiecia (i moze wyższe prady :D) tak wygląda to co mysle na ten temat :D

 

 

Jackuzy mozesz podac piny do invertera z tej toshiby widze ze mam podpieta a jakos nei moge znalezc pinout.

To jest nic trudnego ale napewno nie znajdziesz tego w necie...musiałem sam do tego dojśc :D ... co zajeło mi kilka dni :P

 

więc tak :D patrząc na inwerter tak żeby słącze było po lewo..piny liczac od lewej (od tego pola cyny na rogu)

 

P1-GND

P2-GND

P3-+5V

P4-+5V

P5- Kontorla jasnosci ja podiołem do masy i jest na najjasnieszym ustawieniu czyli mozna powiedzieć GND

 

i juz :D.....Na wszelki wypadek sprawdz miernikiem czy nie pomyliłem masy :P (to pole cyny to masa więc łatwo sprawdzic))

 

w razie czego jakby nie chciało działac dobrze jest tez sprawdzic ten mały szry elmencik SMD nad złączem...to jest bezpiecznik...w razie czego go zalicuj i bedzie git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jackuzy za opis pinow A co do sprawy zasilania wiesz tak czytam ale dla mnie to jak suahili Jak juz pisalem predzej dziecko urodze niz sam zrobie te zasilanie co mowisz moj najwiekszy sukces to wymiana D smd w wyswietlaczu na niebieskie Ty jestes mądra głowa od tego moze znajdziesz czas i to jakos narysujesz bo ja nie alba w elektronice o radiator sie nie martwie wykorzystam blok silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o radiator sie nie martwie wykorzystam blok silnika :)

hej hej ty to masz chłodzic a nie dogrzewać :P:P a pracujący silnik to jakies 80 może więcej stopni?....

 

Jak znajde troche czasu to spróbuje narysowac jakiś schemat.....ale to co pisałem to ogólny zarys...musze po sprawdzać wydajnosć pradowa elementów i poszukać jakiś filtrów gotowych (schematów) bo sam takowego nie zmontuje :P :D....może za kilka dni cos zapodam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sorka za trucie [gluteus maximus] cos znalazlem ale niewiem czy dobrze mysle i czy sie nadaje to z zasilania do cd w samochodzie jesli zle mysle to mnie sprostuj lecz nie bluzgaj http://www.elektroda.net/dla_kompa/cdromcar/index.htm

z tym ze tam te stabilizatorki sa 2A czy wymiana ich na LM1084 12V 5A, LM1084 5V 5A no i zrobic takie2 uklady rownolegle to moze by stylko mocy i dorobic jakos 3,3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hej ty to masz chłodzic a nie dogrzewać :P:P a pracujący silnik to jakies 80 może więcej stopni?....

dzisiaj w pół godziny dobiłem polonezem 110*C :]

 

nie mam już siły do tego złomu...

 

 

 

a tak do tematu - mam Hosidenka już HLD0912-023010...

 

szukam już 5 minut :) i znalazłem coś takiego:

 

Ik had ook nog een schermpje liggen (HLD0912-023010, uit een Compaq LTE Elite 4/75CX, 640x480, 9 bit kleur). De pinout hiervan is:

1, 11, 14, 16, 18, 23, 26: NC (not connected)

2, 8, 9, 12, 15, 20, 21, 27, 30: GND

22, 24: VCC (+5V)

4: VS (Vsync)

6: HG (HSync???)

10: CLK

28: DE (Data Enable. De laptop geeft op de multimeter hier 1,78V af. Ik ga gewoon proberen om deze of los, of aan aarde of aan +5V te hangen).

3: R0

5: R1

7: R2

13: G0

17: G1

19: G2

25: B0

29: B1

31: B2

będzie git?

 

EDIT: teraz dopiero skojarzyłem, że ten Radka Marka ;] to taki jak mój

 

EDIT2: znalazłem coś takiego, może się przyda komuś... http://bsd.miki.eu.org/~maros/lcdproject_815.pdf

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z tym hosidenkiem sie zgadza ale niewiem czy masz orginal inwerter ja mialem z nim problem by podlaczyc pinout sie zgadza wiec powodzenia przy budowie a jak mowilem o chlodzeniu blokiem silnika to byl zart na powaznie to jak se kupie audi TT to do kasty podlacze to dopiero radiator :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-geny-ten schemacik to ładna podstawa...trzeba dorobic tylko 3.3V ale tutaj musisz mieć pożadny stabilizator (taki jak siedzi w moim monitorku LCD :-P daje dokładnie 3.3V musze spojzeć jak to się zwało :D)...ale nie wystarczy to zbudować i podpiąć bo będzie miało za mało mocy ... na starym 200W zasilaczu AT jaki mam na lini 5V jest 20A na 12V jest 8A więc trzeba to troszke przerobic :D....spokojnie za niedługo cos sklece na paierku to przedstawie :D....ale chciałbym jeszcze zmontowac może przetwornice do dowracania napięcia i żeby zasilić jeszcze ATX płyte...(chociaz nie wiem czy tutaj nie będzie większego kłopotu ze względu na to że ATX sam sie wyłącza i podtrzymuje napięcie na płycie .... chociaż bez tego zwykle wyłaczenie tez działa przecież :D)....no nic zobaczymy :D

 

-Pekaok- Gratuluje znaleziska :D ale ze szczegułami jak ja dokładnie podpiąc to będziesz musiał do kolegi Radka_Marko :D zreszta sam cos wspominał na temat pomocy z podpieciem tej matryczki :D....mimo tego sądząc po pinouceie jaki zaprezentowałeś nie powinno być większego kłopotu z podpięciem się standardowo wedluyg opisów :D

 

Data Enable podepnij pod Blank na VFC nie będzie problemu (lub do masy tez nie powino zaszkodzic :D)

 

Powinno grac i buczeć :D

 

Inwerter ważna sprawa ale moze cos na necie się odnajdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszło do tego :D....ogłaszam zakończenie experymentu z LCD....może jeszcze do niego wróće ale narazie wracam do kombinowania z chłodzeniem komputera....:D mam kilka pomysłów jak np klimatyzator do budy i wielkoradiatorowy, heatpipowy cooler :D (radiotor taki 25x35cm po drugiej stronie blachy mocującej mobo :D) ....zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie....:D....oczywiscie jezeli ktoś nadal ma jakieś pytania , propozycje to prosze pytać i proponować...zawsze chętnie odpowiem a temat nie zniknie z tematów subskrybowanych przezemnie więc nie ma obawy :D......od takie ogloszonko :D.....

 

Pozdrowka i szybkiego i chlodnego jajka życze na dobrym zasilaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wreszcie mam czas, a wiec: dzis mi przyszla Toshiba T1950CT. I jak mam to podlaczyc pod VESA? wymotowalem matryce z inwerterem i jakas plyta z drugiej strony (byly pod nia podlaczone kable ktore szly do srodka kompa) Napiszcie bo nie mam za bardzo pojecia, a tymbardziej nie mam czasu, moglbym nawet to dzis zrobic, bo potem to bede mial czas dopiero w nastepnym tygodniu bo bede w pracy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejjjkuuu....

 

Nie obraź sie prosze CIe ale WSZYSTKO jest w temacie...wystarczy Ci 20minut jak zaczniesz czytac od końca i będziesz wszystko wiedział....i pinouty znał...poszukaj na necie pinout do matrcy LQ9D011...znajdziesz bez problemu (Datasheet LQ9D011 wpisz)..tam masz pinout tej dziwnej plytki jak ja nazwałeś :D...pod to sie podlutujesz a co gdzie to juz jak pisalem na początku jest w temacie....wiele razy walkowane :D

 

 

POWODZENIA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam datasheeta ale dalej nie trawie,od tej plytki co ida kable sa 2 wejscia: PJ3: 15 pinowe, PJ2: 6 pinowe. to 15 pionwe podlaczam pod VESA (poprawiajcie mnie jesli sie myle), a to 6 pinowe do czego idzie?, no i jest jeszcze jeden kabel 5 pinowy do inwertera.

 

Od ktorej strony mam liczyc piny na tym 15 pinowym? od lewej czy od prawej? od lewej jest tak: zielony,szary, roz, czerw,braz,zolt,nieb,fiol,pomar,blady nieb,bial,zolt,blady pom, czarn.

 

wszystkie kolory po drugiej stronie kabla sa tak samo? bo jest ich wiecej!

 

dorzucilbym zdjecia ale mi sie kabel od telefonu rozwalil

Edytowane przez peter86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam datasheeta ale dalej nie trawie,od tej plytki co ida kable sa 2 wejscia: PJ3: 15 pinowe, PJ2: 6 pinowe. to 15 pionwe podlaczam pod VESA (poprawiajcie mnie jesli sie myle), a to 6 pinowe do czego idzie?, no i jest jeszcze jeden kabel 5 pinowy do inwertera.

 

Od ktorej strony mam liczyc piny na tym 15 pinowym? od lewej czy od prawej? od lewej jest tak: zielony,szary, roz, czerw,braz,zolt,nieb,fiol,pomar,blady nieb,bial,zolt,blady pom, czarn.

 

wszystkie kolory po drugiej stronie kabla sa tak samo? bo jest ich wiecej!

 

dorzucilbym zdjecia ale mi sie kabel od telefonu rozwalil

To nie jest tak ze laczysz wszystko do wszystkiego...podpinasz tylko odpowiednie piny do odpowiednich pinów...wiec sobie wybierasz...jak chcesz sie zorietowac które piny sa które bierzesz miernik ustawiasz na omomierz i sprawdzasz gdzie sa masy...w końcu pinout masz to wiesz który pin jest od czego...wszystko w datasheecie jest trzeba poszukac.... to który pin do ktorego podłaczyc masz w temacie juz mówilem. to 6 pinowe to jest miedzy innymi zasilanie zreszta jest w datasheecie. natomiast inwerter (równiez wczesniej opisywałem ECHHH) to patrząc tak na inwerter zeby złacze było przy lewym dolnym rogu...masz dwa pierwsze piny od lewej to GND dwa kolejne to +5V i ostatni to GND...finito...

 

Powiem tak POSZUKAJ to nie boli wszystko już było....

 

 

 

 

 

Geny...mam taki probny schemaic dla tego zasilania...jeszcze wstawie tam elementy do napięc uemnych ale ogolny zarys jest...wszystko na jednym własciwie elemencie :D LM338 :D napięcia sa regulowane jedyny problem jest taki ze nie moge wstawiac zdięc z aparatu do kompa...nie widzi dyskow USB wymienych..pochlastac sie idzie....wygląda na to ze musze robić reinstalke....echhhh

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze wszystko bylo, tylko mnie to denerwuje, ze nie ma dokladnie zaznaczonych pinow ktory jest od czego! na karcie mam VESA i jest zaznaczone co jest co, przy matrycy nie ma i to mnie wnerwia, gdyby bylo to bym takich pytan nie zadawal.

 

Wiem, ze podlacza sie tylko pewne piny, tyle, ze wlasnie .. (napisalem wyzej), jak znajde miernik to sprawdze co jest co.

 

Poszukalbym i sprawdzil wszystko na spokojnie tyle, ze NIE mam czasu, wrocilem dzis do domu o 20 (ostatnio bylem w domu w poniedzialek) wiec sami widzicie, ze z nadmiarem wolnego czasu ja sie raczej nie spotykam. Rano jade do pracy, skoncze na wieczor, odwioze kolezanke z ktora pracuje i nawet nie bede od niej wracal do domu bo nie ma sensu, i tak do niedzieli, wiec miejcie do mnie wyrozumialosc, w nastepnym tygodniu bede mial wiecej czasu to sie pobawie z ta matryca, teraz sobie odpuszcze.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze wszystko bylo, tylko mnie to denerwuje, ze nie ma dokladnie zaznaczonych pinow ktory jest od czego! na karcie mam VESA i jest zaznaczone co jest co, przy matrycy nie ma i to mnie wnerwia, gdyby bylo to bym takich pytan nie zadawal.

 

Wiem, ze podlacza sie tylko pewne piny, tyle, ze wlasnie .. (napisalem wyzej), jak znajde miernik to sprawdze co jest co.

 

Poszukalbym i sprawdzil wszystko na spokojnie tyle, ze NIE mam czasu, wrocilem dzis do domu o 20 (ostatnio bylem w domu w poniedzialek) wiec sami widzicie, ze z nadmiarem wolnego czasu ja sie raczej nie spotykam. Rano jade do pracy, skoncze na wieczor, odwioze kolezanke z ktora pracuje i nawet nie bede od niej wracal do domu bo nie ma sensu, i tak do niedzieli, wiec miejcie do mnie wyrozumialosc, w nastepnym tygodniu bede mial wiecej czasu to sie pobawie z ta matryca, teraz sobie odpuszcze.

 

Pozdro!

No dobrze juz dobrze :D...wiem wiem ostrawy jestem ale to z powodu przemeczenia i ciaglych pytań w sytlu a dlaczego to jest zielone i gdzie jest lewo....(PW.. no comment)

 

jak weżmniesz ta plytke i ulozysz ja tak żebys widział złacza a male złacze bedzie na górze to pierwsze piny od góry beda pierwszymi w pinoucie....tak to wyglada

 

podpinasz tylko R0 G0 B0 do PD0 PD1 PD2 a R2G2B2 razem lutujesz i łaczysz do PD4 to sa linie danych poza tym podpinasz do odpowiednich CLK Hsinc i Vsinc oraz jesli masz ochote ENAB do BLANC...oczywiscie +5V do zasialania i masa do masy VFC...podobnie z inwerterem....

 

Na koniec wazna informacja NIGDY ale to NIGDY nie wyłaczaj matrcy z zasilania zanim nie odłaczysz jej sygnalu z kompa oraz ZAWSZE wlaczaj najpierw matryce a potem sygnal....zapobiegnie to powolnemu acz skutecznemu niszczeniu matrycy.. (sporo traci w kolorach)....:D END

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackuzy idziesz jak burza skoro mowisz ze juz masz pomysla na PSU to pewnie projekt niedlugo ruszy a sluchaj znalazlem cos w allegro tyle ze bede musial poszperac po necie chodzi o modół LVDS do wyswietlaczy gosc cos takiego ma tyle ze do lapcia compaqa cena kolo 30zl poszperam zobacze moze da sie to wykorzystac i bedzie Fullcolor no chyba ze ten projekt zarzuciles calkowicie ale chyba nie :)

Jak ktos szuka matryc z lcd piszcie na allegro jest tego wiecej postaram sie sprawdzic jaki lapio jaka matryca mam opisy do ibm,toshiby,sharpa,compaqa

a zmodyfikowalem tego pcb do sharpa za bardzo mi wystawal za lcd prosta sprawa sprawdzic piny i mozna obciac prawiec 2/3 te dziurki do sciezek odpowiadaja calowiecie tam podlutowalem kabelki

Edytowane przez geny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackuzy idziesz jak burza skoro mowisz ze juz masz pomysla na PSU to pewnie projekt niedlugo ruszy a sluchaj znalazlem cos w allegro tyle ze bede musial poszperac po necie chodzi o modół LVDS do wyswietlaczy gosc cos takiego ma tyle ze do lapcia compaqa cena kolo 30zl poszperam zobacze moze da sie to wykorzystac i bedzie Fullcolor no chyba ze ten projekt zarzuciles calkowicie ale chyba nie :)

samym modułem LVDS nic nie zdzialas w zwykłym kompie...musi być dedykowane złącze i interfejs LVDS dostepny w danym kompie....za to ja znalazłem cos równie ciekawego...ale moze juz o tym wiesz mianowicie TO jak widac to nic innego jak plyta główna ze wszystkim :D również z LVDS...ale zeby podpiąc jakąs matryce trzeba dokupić moduł do tej płyty głównej który jest TU i kosztuje 143zl :D....do tego matryczka żeby sie nie ograniczać np 13.3 cala z della CPI (wiem ze tam jest sygnal podawany przez FPD-Link...czyli specjalizowane LVDS) i masz sliczny komputerek :D za troche więcej ale musze przyznac że mnie to konkretnie zainteresowało :D i moze kiedys coś takiego zmontuje sobie do auta...

 

z jednym panelem dotykowym głównym i kilkoma ekranami pod S-Video dla pasarzerow :D hihi bedzie nice :D (te dla pasarzerow to pewnie były by ekrany LCD z PSone :D..fajne sa :D) dodatkowo szukając informacji o tym LVDS dowiedzialem sie (co zreszta potwierdzilo to co przypuszczałem) ze wszystkie mniejsze ekrany inieco starsze (czyli np 12,1 cala 800x600) maja sygnal podawany jako TTL czyli mozliwe jest ich podpięcie pod VFC (pelne VFC nie VGA a VESA :-P ) i obsłużenie tych 800x600 :D....NICE :D...

 

albo może zamiast do auta to sobie zrobie kompik do oglądania filmów na TV a do tego juz tego modulu LVDS nie potrzeba tylko S-Video :D HIHIHI...kasy brak a ja takie bzdety wymyślam...echhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche daleko poszedleś z pomyslem :) u mnie sianka tez brak wiec odpada zreszta takiego wypasa do auta mi nie trzeba ja tylko mp3 i mape. Jak juz bym kompinowal to czasem sa plytki pc104 do 200zl z lvds ale na razie brak siana wole oponki zmienic a z tym modulem od viaepia juz tez myslalem :)

 

PONAWIAM OFERTE ZAMIANY LCD8,5" podlaczony na mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem, wziolem sobie dzis wolne wiec mam troche czasu:

pierwsze pytanie: mam S3Virge DX i ktore piny odpowiadaja tym od VFC na karcie: te, ktore przedstawiles wczesniej Dołączona grafika

 

 

 

czy te na HwB HardwareBook

jakby nie bylo to troche one sie roznia

 

@Jackuzy chodzilo Ci o to:

zdjecie

piny mam liczyc od gory w tych wejsciach?

1

2

3

...

Edytowane przez peter86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem, wziolem sobie dzis wolne wiec mam troche czasu:

pierwsze pytanie: mam S3Virge DX i ktore piny odpowiadaja tym od VFC na karcie: te, ktore przedstawiles wczesniej Dołączona grafika

 

 

czy te na HwB HardwareBook

jakby nie bylo to troche one sie roznia

 

Te pasuja idealnie ...ja ma S3 Trio i jest bardzo ładnie...tylko weź miernik i sprawdz gdzie sa masy..to cie dokładnie zorietje gdzie są piny :D odpowiednie....u mnie mam wrazenie że to wygladało nieco jakby było odwrócone...ale tak sie zgadzały idealnie....

 

Konkludując...weż miernik, sprawdz masy i przypasuj pinout....będzie pasował ten który jest wyżej...

 

FIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tyle ze nie mam miernika, pozatym nawet gdybym mial to nie mam ladowarki do laptopa zeby go uruchomic.

 

Sprawdz moj post wyzej bo edytowalem

 

@Jackuzy: mam juz zrobiona tabelke co do czego podlaczyc, ktory to pin bedzie na VFC, ale nie mam jeszcze tylko tego, ktory pin jest ktorym na tych wejsciach przy matrycy, chodzi mi tylko o to czy mam liczyc piny od gory czy od dolu: jak widac na zalaczonym zdjeciu

zdjecie

 

z Twojej wypowiedzi wczesniej zrozumialem ze od gory, jesli tak to podkladam wszystko pod datasheeta i montuje!

Edytowane przez peter86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...