Skocz do zawartości
Jackuzy

Mój Lcd 8.4" 640x480 :d Jak Się Podoba?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, a wiec podlaczam to tak:

LCD : VESA :

R0 : PD0

G0 : PD1

B0 : PD3

R1 : PD4

G1 : PD5

B1 : PD6

R2G2B2 : PD7

Vsync : Vsync

Hsync : Hsync

 

piny z datasheetu od LQ9D011

piny od VESA z tabelki: Dołączona grafika

 

 

tylko powiedzcie mi jak jest z zasilaniem: 5V wezme z molexa, lub wtyczki od FDD (czerwony kabel). Do ktorego pinu mam je podlaczyc:

w datasheecie jest tak:

screen tyle, ze ktory pin to ktory w tej malej wtyczce?

i jak sie ma sprawa z uziemieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napewko beda sie te piny laczyly a pozatym nie ma tam 6 pinu tylko wolne nie laczy sie z niczym a inacze4j to trzymaj pcb tak by po lewiej miec mala wtyczke a po prawej duza i od lewej to te dwie +5 potem 2x GND pozniej enab wszystkie masy zmostowac i bedzie git ja je uziemilem z obudowa starczy i nie zapomnij bo nie napisales ze musisz jeszcze clk i enab podlaczyc

No Generic fakt niezle te matryce ale dla mnie z tego wzgledu ze ona chyba wlasnie ma panel dotykowy dlatego mi sie podoba:)

Edytowane przez geny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a wiec podlaczam to tak:

LCD : VESA :

R0 : PD0

G0 : PD1

B0 : PD3

R1 : PD4

G1 : PD5

B1 : PD6

R2G2B2 : PD7

Vsync : Vsync

Hsync : Hsync

 

piny z datasheetu od LQ9D011

piny od VESA z tabelki: Dołączona grafika

 

 

 

 

 

tylko powiedzcie mi jak jest z zasilaniem: 5V wezme z molexa, lub wtyczki od FDD (czerwony kabel). Do ktorego pinu mam je podlaczyc:

w datasheecie jest tak:

screen tyle, ze ktory pin to ktory w tej malej wtyczce?

i jak sie ma sprawa z uziemieniem?

Już pisałem Ci wczesniej co podłacząc. podepnij tylko 4 bity czyli R0 PD0 G0 PD1 B0 PD2 a dalej wszystkie razem R2G2B2 do PD4 KONIEC szyny danych więcej nie podpinasz bo nie potrzeba... tylko CLK Hsinc Vsinc Enab to już wiesz jak podpiąc...Opisywałem Ci wtyczki wyraźnie pierwszy od prawej to + , masy wszystkie razem i koniec...

 

-Geny- z tymi panelami dodtykowaymi to nie jest tak słodko bo one potrzebuja dodatkowego sterownika żeby podpiąc to pod PS2 albo COMa...i nadaje się głównie do PDA np....ogólnie to jest bardzo fajne i mnie też się podoba ale wyglada to na więcej kłopotu niz to warte ...no przynajmniej mi sie tak wydaje...

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napewko beda sie te piny laczyly a pozatym nie ma tam 6 pinu tylko wolne nie laczy sie z niczym a inacze4j to trzymaj pcb tak by po lewiej miec mala wtyczke a po prawej duza i od lewej to te dwie +5 potem 2x GND pozniej enab wszystkie masy zmostowac i bedzie git ja je uziemilem z obudowa starczy i nie zapomnij bo nie napisales ze musisz jeszcze clk i enab podlaczyc

No Generic fakt niezle te matryce ale dla mnie z tego wzgledu ze ona chyba wlasnie ma panel dotykowy dlatego mi sie podoba:)

słyszałeś kiedyś o interpunkcji? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pekaok - nie czepiaj sie, oni próbują mi pomóc!

 

@Jackuzy - druga próba podłączenia się powiodła, jednakże dalej nie mam obrazu, ale było widać jak matryca "wystartowała", podlaczylem teraz tak jak mowiles, tylko nie wiem do czego podpiac ENAB, czy nie powinno byc cos podlaczone do inwertera? ja nie mam nic podlaczone (a wczesniej jakas 5 pinowa wtyczka byla podpieta)

 

i wybaczcie mi za te durne pytania wczesniej ale czytalem te teksty po kilkadziesiat razy i juz mam metlik w glowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pekaok - nie czepiaj sie, oni próbują mi pomóc!

 

@Jackuzy - druga próba podłączenia się powiodła, jednakże dalej nie mam obrazu, ale było widać jak matryca "wystartowała", podlaczylem teraz tak jak mowiles, tylko nie wiem do czego podpiac ENAB, czy nie powinno byc cos podlaczone do inwertera? ja nie mam nic podlaczone (a wczesniej jakas 5 pinowa wtyczka byla podpieta)

 

i wybaczcie mi za te durne pytania wczesniej ale czytalem te teksty po kilkadziesiat razy i juz mam metlik w glowie!

nie mam nic do Geny osobiście, zapewne jej/jego teksty niosą ze sobą jakąś wartość merytoryczną (nie przebrnąlem przez tą cegłę tekstu), ale nie znoszę lekceważącego sposobu robienia czegokolwiek, nawet pomagania. Może miałbyś mniejszy mętlik w głowie gdyby się ludzie stosowali do zasad poprawnej polszczyzny...?

 

Jak się będzie "dyzlektykom" i niechlujom internetowym pobłażać, to będzie tylko coraz gorzej.

 

eot...

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiek tu nei ma nic do rzeczy jak sie chce to sie wszystko umie :]

wystarczy wiedzia i umiejetnosci

pewnie, a mamusia za wszystko zapłaci... :]

 

już więcej nie offtopuję w tym temacie. Odezwę się dopiero jak podłączę tego Hosidenka...

 

 

 

...po maturze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pekaok - nie czepiaj sie, oni próbują mi pomóc!

 

@Jackuzy - druga próba podłączenia się powiodła, jednakże dalej nie mam obrazu, ale było widać jak matryca "wystartowała", podlaczylem teraz tak jak mowiles, tylko nie wiem do czego podpiac ENAB, czy nie powinno byc cos podlaczone do inwertera? ja nie mam nic podlaczone (a wczesniej jakas 5 pinowa wtyczka byla podpieta)

 

i wybaczcie mi za te durne pytania wczesniej ale czytalem te teksty po kilkadziesiat razy i juz mam metlik w glowie!

Sorka za apsencje ale miałem małe przeboje z HDD i nowy system mi siedzi na nim ... heh..no prawie nowy bo nieco ze starego przeicagnolem :D

 

A co do pytania...to misiek...czy matryca ci swieci? Podlaczyłes podświetlanie..tzn zasiliłeś ów inwerter? bo bez tego to nic nie zobaczysz... pinout jak podpiąc zasilanie (tam gdzie ta wtyczka jest co byla 5 pin) jest opisane wczesniej. ENAB mozesz podłaczyc do BLANK w VFC ale nie jest to konieczne ... napewno zapobiegnie przesunieciu ekranu (jest to sygnal wygaszania :D) ale z ato potem sa klopoty z PowerStrippem...no ale to juz rzecz gustu :-P :D ....

 

Ojj peakaok :D to prawda to byla niezla cegła może kolega sie spieszyl?.... dało sie co nieco z tego zrozumie..ale wymaga to jednak nieco mocy obliczeniowej :D tak czy inaczej wszyscy jestesmy za poprawna polszczyzną :D.....spokojnie podłączysz Hosidenika i będzie lux malina :D....

 

A teraz wracając do tematu to znalazłem kilka ciekawych spraw na necie....jak to zwykle bywa przypadkiem :D...jak sie nie szuka to sie znajdzie :D heh odnosnie podpiecia laptopowej matrycy prosto do VGA (D-Sub) :D tzn to jest kontroler nie da sie zaprzeczyc ale jest stosunkowo prosty chociaz lutowanie SMD mnie jednak nieco przeraza....ze nie wspomne o problemie z dostepem do częsci ...ech.... w skrócie ten kontrolerek to trzy przetworniki A/D kazdy 8 bitowy :D po jednym przetworniku dla koloru (razem 24bity koloru czyli niezły Full Color :D)....bardzo ladnie przetwazają analogowy sygnał z VGA wprost dla wejscia TTL matrycy :D....jednym słowem NICE :D... dodatkowo jest sterownik zegara (oscylator znaczy się) i pewnien rodzaj synchronizacji dla wygaszania klatki :D....jeszcze pogrzebie za tym bo brakuje mi danych elementów a schemat jaki mam nie wykozystuje mozliwosci tych przetwornikow :D powiem tylko ze wynalazl i zbudowal to to pewien francuz...a w tej chwili przymieza sie do sprzedazy baaardziej skomplikowanej wersji komercyjnej :D...cechy tej wersji to między innymi sterowanie matrycami LVDS, kontrola parametrów przez oprogramowanie i zlacze USB...wewnętrzne zasilanie i sterowanie zegarem :D hihi mocna ale i skomplikowana maszyna (scalaczki dwa z odstepami między nóżkami 0,75mm echhh)....Will See :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tylko czy mam ten kabel ktory podlaczylem z zasilaniem do tej plytki przeciagnac do inwertera? tak zeby +5V szlo zarazem do tej plytki jak i inwertera.

 

Prosba: piszcie powoli, wczoraj mialem wypadek na motorze, jakis debil mnie zahaczyl lusterkiem jak probowal zaszpanowac ze mnie wyprzedza i dzis troche mnie glowa boli. Na szczescie wyladowalem na pasie zieleni oddzielajacym jezdnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tylko czy mam ten kabel ktory podlaczylem z zasilaniem do tej plytki przeciagnac do inwertera? tak zeby +5V szlo zarazem do tej plytki jak i inwertera.

 

Prosba: piszcie powoli, wczoraj mialem wypadek na motorze, jakis debil mnie zahaczyl lusterkiem jak probowal zaszpanowac ze mnie wyprzedza i dzis troche mnie glowa boli. Na szczescie wyladowalem na pasie zieleni oddzielajacym jezdnie.

Byles u lekarza?...możliwe że masz wstrząsnienie mózgu a o przyjemne nie jest.....masa jest takich debili w samochodach co mysla że ich jest caly świat...... :]

 

mozesz podpiąc przewód ten co był w lapku mozesz przylutowac nowy mozesz zrobic z tym jak chcesz :D...tylko daj mu mase i +5V w odpowiednie miejsca a napewno zadziała....mozesz go zasialac razem z matrycą..nie będzie to koligowało :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U lekarza nie byłem, myśle, że nic mi nie będzie, troche mnie glowa boli i bark mam delikatnie obity.

 

Teraz mi powiedzcie co robi źle: najpierw mialem podlaczone 1x5V z tej plytki od matrycy do +5V z molexa, no i oczywiscie 2xGND do GND molexa. Podłaczylem pozniej 1x5V z inwertera do tego kabla +5V z matrycy i 2xGND z inwertera do GND molexa.

 

No i nic...

 

Zaczalem sie bawic ustawieniami tych kabli ze musialem sie upewnic czy od dobrej strony licze piny na inwerterze: no i podlaczylem +5V do +5V, drugie +5V do GND: kable zaczely sie jarac (juz drugi raz).

 

Teraz podlaczylem 2x5V z matrycy razem z 2x5V z inwertera - do jednego wejscia +5V z molexa

2xGND z matrycy razem z 2xGND z inwertera do GND molexa

 

i dalej nic...

 

Możliwe, że coś zjarałem? inwerter? może tą płytkę? Za pierwszym razem jak podlaczalem matryce kable sie zaczely jarać od tej plytki od matrycy.

 

Może matryca, choć wątpię bo jak podpinam +5V do +5V to gdy się na nią spojrzy to widać, że się włączyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podswietlenie sie zaswieca? jak nie to dlatego nic nie widzisz...mozliwe że samam matryca sie włacza a tylko podswietlenie nie..czyli zajmij sie inwerterem...moze on jest walnięty...weź miernik i sprawdz taki mały szary bezpiecznik SMD...jest tuz nad tym 5 pin zlaczem w inwerterze...jezeli nie przewodzi to mozesz go zmostkowac..to moze byc przyczyna nie działania inwertera...

 

tak jak istatnio podłaczyłeś jest dobrze a matryce w brew pozorom nie tak łatwo sfajczyc :D....kombinuj kombinuj :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy matryce mam podlaczona pod +5V to gdy sie dobrze przyjze to widac jak matryca sie wlacza (patrzac sie zmienia na chwile kolor gdy wlaczam kompa), chodzilo Ci Jackuzy o to:

zdjecie

ten najbardziej swiecacy element tuz nad zlaczem, pisze na nim SOC 2.5A, czy tak? mam go zmostkowac czyli przylutowac do niego jakis maly drucik zeby tak zeby byly podlaczone dwie strony bezpiecznika (popraw mnie jakby co). sorry za jakosc zdjec ale robione nokia.

 

Mialem dzis farta bo moglbym matryce zjarac, zawsze podlaczalem +5V do wtyczki od FDD, ale zobaczylem, ze molex od dysku jest dluzszy wiec podlaczylem pod niego, gdy drugi raz podlaczalem nie zauwazylem, ze wtyczka sie przekrecila i podlaczylem +5V do +12V w molexie i wlaczylem Power w kompie (mialem fart bo gdy wcisnalem przycisk komp sie nie wlaczyl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No peter86 fakt miales szczescie ja mialem kiedys mniejsze. bo inwerter mialem na +5 a dalem 12 i sie skonczyl jesli faktycznie on u ciebie nawalil z jakiegos powodu to poszukaj na allegro gosc przedaje invertery w elektronice za 15zl moze to tylko swietlowka padla a w nawiasem mowiac jesli ktos jest z Poznania lub okolic oddam za darmo swietlowke i te wtyczki od opisywanej matrycy nie sa mi potrzebne no i i grafe s3trio na pci z vfc

Jackuzy nie chce byc natretny ale moze juz cos wiesz w sprawie zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlowka mało prawdopodobne bo chyba jedyna poza wypaleniem mozliwosc to jej zlamanie :P....z doświadczenia wiem ze najczestrzą przyczyna niedziałania inwertera jest.....walnięty bezpiecznik :P....powaznie jak najbardziej :D.... na dowód zdięcie monitora którego kupilem za 132.50 licząc z przesyłka :D...Marka ViewSonic przekątna 17cali modej VX700 :D....diagnoza? Uszkodzenie bezpiecznika na inwerterze :D juz dziala :D

Dołączona grafika

 

 

-Peter86- tak to ten element...zanim go będziesz mostkował (czyli lutowal drucik :-P ) sprawdz czy jest po co..weź miernik ustaw na omomierz i sprawdz czy ten bezpiecznik przewodzi prąd...jezeli nie to mostkuj jezeli przewodzi to nie ma sensu i musi by inna przyczyna :D

 

-geny- Hehe zasialania mówisz?:D mialem reinstalke systemu i juz moge fotke wrzocic :D

Oto ona :D :P

 

Dołączona grafika

 

 

Tak wyglada wstępny plan :D...troche musze nad tym jeszcze popracowac (a ostatnio nie miałem czasu) ale w ogólnej mierze daje pojecie o co chodzi :D

 

A na dodatek mój tel :D dzisiaj go musialem rozebrac bo nie chcial mi ładowac...okazało sie ze za duzo syfu sie zebralo przy złaczu i trzeba było to wyczyści....

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka to moj pierwszy pościk tutaj.

Mam pytanie bo w otchlaniach pokoju dziadka znalazłem notebooka (marka nieokreślona). Wyjąłem LCDka i okazało się, że jest to SANYO LM-DC53-22NTK (w necie jest model LM-CD53-22NTK ale nie wiem czy to to samo jest). Jest to wyświetlacz TSTN. I tu pytanie czy to wogóle da rade podłaczyć pod VESE? I gdzie znaleźć pinouty? Przegooglowale już mase stron i jedyne co znalazłem to jakieś spisy lcd'ków w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka to moj pierwszy pościk tutaj.

Mam pytanie bo w otchlaniach pokoju dziadka znalazłem notebooka (marka nieokreślona). Wyjąłem LCDka i okazało się, że jest to SANYO LM-DC53-22NTK (w necie jest model LM-CD53-22NTK ale nie wiem czy to to samo jest). Jest to wyświetlacz TSTN. I tu pytanie czy to wogóle da rade podłaczyć pod VESE? I gdzie znaleźć pinouty? Przegooglowale już mase stron i jedyne co znalazłem to jakieś spisy lcd'ków w sklepach?

Będzie krótko...jezeli jest to STN (DSTN TSTN) to nie masz szans na podpięcie tego pod VFC...musi byc TFT i miec rozpiske pinów w formie RGB..no chyba że ten twój bedzie miał taki pinout...

 

A gdzie szukać? No cuz GOOGLE.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlutowałem bezpiecznik, podlaczam i ... nic, to samo.

 

Wkurzyłem sie i podłączyłem monitor pod grafe na PCI i ... tez nic, nie ma obrazu, dioda na monitorze miga, a w biosie jest ustawiona pierwsza grafa na PCI.

 

Pewnie trzeba inna karte?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlutowałem bezpiecznik, podlaczam i ... nic, to samo.

 

Wkurzyłem sie i podłączyłem monitor pod grafe na PCI i ... tez nic, nie ma obrazu, dioda na monitorze miga, a w biosie jest ustawiona pierwsza grafa na PCI.

 

Pewnie trzeba inna karte?!

no jak nie ma obrazu nawet na monitorze to napewno cos z grafika jest nie tak....(a jak odepniesz LCD od grafiki na moniotrze tez nie ma obrazu?) może jak podpinałes cos uszkodziłeś na grafice...Poza tym powiedz mi czy matryca swieci jak właczysz jej zasialanie tzn podajesz zaislanie do inwertera i matrycy nigdzie jej nie podłączając to swieci????tzn ekran jest buiały? czy nic sie nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpiolem LCD od grafy i tez nie ma obrazu

 

gdy odpiąłem matryce od grafy i wlaczylem (byla podlaczona pod zasilanie) to stalo sie to samo co wczesniej, tzn. w jakis sposob sie wlaczyla (widac jak na chwilke robi sie ciemniejsza, trzeba sie przyjzec), ale nie biala

 

jeszcze jedno: nie mam podlaczone ENAB

Edytowane przez peter86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o tym inwerterku pisalem bardzo ladnie dziala a jezeli pamietam bo juz tydzien minał to ja Enab do +5v mam podpiety co do LM-DC53-22NTK to jestem przekonany ze tej matrycy nie podepniesz do vesa

Jackuzy popraw mnie jak sie myle ale co do tych rozpisek pinow o ktorych napisal eXelium to wszystkie ktore maja piny LDxx, UDxx nie nadaja sie do zabawy

Poszukaj czegos na allegro tochiby czy compaqi za 30-50zlmozna dostac chyba lepiej wydac niz na okienko 4x20

Jackuzy dzieki wielkie za schemacik zaczne sie uczyc (rozumiec ) o co w nim chodzi kupie klamoty i zrobie doswiadczenie

A czy ktos z was probowal na jakis grafach (starszych) obrocic obraz o 90st. intersuje mnie matrox g200,ati mach pod w98 i linux

Edytowane przez geny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z was probowal na jakis grafach (starszych) obrocic obraz o 90st. intersuje mnie matrox g200,ati mach pod w98 i linux

ja się dołączam... hosidenik by mi idealnie pasował na front obrócony o 90* ;) nie musiałbym robić frontu zupełnie od podstaw nowego :]

 

Chociaz już ktoś chyba pisał na początku tematu, że nie da rady... moja nadzieja tli się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się dołączam... hosidenik by mi idealnie pasował na front obrócony o 90* ;) nie musiałbym robić frontu zupełnie od podstaw nowego :]

 

Chociaz już ktoś chyba pisał na początku tematu, że nie da rady... moja nadzieja tli się...

Ja tez bym chciał obraz obrócić o 90* echhh....ale niestety wygląda to tak ze taka opcja musi siedzieć w sprzecie i jezeli tego nie ma to niestety nie ma mozliwosci obrotu obrazu.....no chyba że ktoś znajdzie cos na necie do obracania bez zaimplementowanego zestawu w hardwerze....z moich poszukiwań nic nie wynikło niestety.....

 

CO do tych kart to mozliwe że posiadaja taka opcje (byc może) trzeba to sprawdzić bo ja niestety nie wiem...napewno we wszystkich nowych jest taka mozliwość ale niestety...nie da rady do nowych podpiąc matryczek...echhh lux malyna....

 

coś się powoli mam ochote zając konwerterem VGA TTL...z pomoca trzech przetworników analogowo cyfrowych a potem tylko ukladzik co się zowie SN75LVDS83 :D i wlasciwie można podpiąc wiekszośc matryczek obecnych w lapkach i to nowych....14" np :D a przynajmniej te któe maja rozdziałki do 1024x768.... pewnie nic mi z tego nie wyjdzie ale w koncu mozna spróbować....bardziej się tylko martwie o wykonanie układu bo to nie może byc sobie powietrzny pajączek ale normalnie wykonana płytka i to dobrze ekranowana...w końcu te 60MHz ma po niej chodzić....

 

 

(poza ekranami zrodził mi sie pomysł aby zapodać peltiera na procka...ale pewnie nie będe tego kombinował...koszty, wydajnośc...jakos nie mam ochoty :P)

 

 

-peter86- z tego co mówisz to wygląda że kompletnie nie dziala Ci podswietlenie...cos musiałes spartolić albo uwaliłeś inwerter albo go źle zasilasz...po wlaczeniu zasilania w inwerterze BEZ PODPINANIA do kompa powinna sie matryca zaswiecić normalnie na biało...w w ypadku gdy załączysz tylko inwerter powinny zapalić sie świetlówki i podswietlic ekran(nie koniecznie na bialo) ale zauwazył byś swiatło jako ramke do okoła ekranu.....cos musisz robić nie tak....ENAB nie jest potrzebny..najlepiej go podpiąc albo do ziemi (GND) albo do któregoś synca albo zostawić kompletnie nie podpiętego...lub do +5V chociaż o ostatnie na mój gust jest troche ryzykowne....:D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehhe wlasnie o to chodzi znalazlem wzmianke ze taka funkcja nazywa sie Pivot i jest mozliwa w linuxie chyba Mendrake ale to nowa wersja i duza a mi chodzi o jakiegos lekiego lina puppy, dsl, czy navynos i nie tylko w X ale i w terminalu narazie przystopowalem z szukaniem dopuki zasilacz nie zadziala jakos do mojej budy to nie wejdzie bo mam slim-desktop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej podaj model tego hosidenka bo jednego takiego podlaczylem i dziala ale niewiem czy to wlasnie ten HORISAN HLD0912-023010

ten sam :)

 

stronę bodajże wcześniej dawałem linka do takiego łopatologicznego poradnika jak podłączyć tą matryckę... i tam jest identyczny inwerter jaki przed chwilą zakupiłem ;] powinno być gites.

 

martwi mnie podłączenie kabelków do samej matrycy... nie będę mógł użyć wtyczki z lapka, bo po prostu w miejscu jakie dla hosidenka przewidziałem się nie zmieści... chyba rozwalę na początek jakieś stare napędy, i potrenuję lutowanie, bo takich maleństw jeszcze nie lutowałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...