Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega przyniosl mi dysk na ktorym kilka razy juz odzyskiwal system bo mu sie wysypal i przywracal od momentu dobrze dzialajacego. Teraz nie moge wejsc wogole w Documents and Settings, gdyż wyskakuje okno : Dysk nie jest sformatowany i pyta czy chce sformatowac go teraz sad.gif Jak mam odzyskać informacje ktore mialem w moich dokumentach i na pulpicie ?? Dodam ze dysk ten probuje przejrzec na moim kompie takze z systemem windows xp bo tamten sie nie uruchami (czarny ekran i nic wiecej). Proszę o pomoc

 

dorzucam to co wyswietlil mi partition magic 8 kiedy wybralem opcje check for errors

crc 45

 

oraz bledy w systemowym chkdsk

chkdsk

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega przyniosl mi dysk na ktorym kilka razy juz odzyskiwal system bo mu sie wysypal i przywracal od momentu dobrze dzialajacego. Teraz nie moge wejsc wogole w Documents and Settings, gdyż wyskakuje okno : Dysk nie jest sformatowany i pyta czy chce sformatowac go teraz sad.gif Jak mam odzyskać informacje ktore mialem w moich dokumentach i na pulpicie ?? Dodam ze dysk ten probuje przejrzec na moim kompie takze z systemem windows xp bo tamten sie nie uruchami (czarny ekran i nic wiecej). Proszę o pomoc

 

dorzucam to co wyswietlil mi partition magic 8 kiedy wybralem opcje check for errors

crc 45

 

oraz bledy w systemowym chkdsk

chkdsk

pobierz dane SMART najlepiej programem Everest i podaj, ale juz teraz moge powiedzieć ze masz na dysku uszkodzone sektory

ściągnij program HDDRegenerator, możesz go urzycić do naprawienia tych błędów po to żeby odczytać dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe rekordy nie do odczytanie.

Do tego co podał zawadaki możesz dodać jeszce ostateczny Low-Level format. Może ale nie musi pomóc.

Dysk ewidentnie nie chce już pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za rady! jutro ide do kumpla co ma stacje dyskow (ja takowej nie posiadam) i bedziemy tyrac ten dysk hdd regeneratorem. mam wersje 1.41 i mam nadzieje ze da rade.... pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulpit.zipWitam

 

Sorry za dopisanie ale nie znalazłem podobnego.

 

Mam problem prawdopodobnie z którymś z dysków.

1.SAMSUNG SP0802N-80GB (3lata)

2.IBM-40GB (3,5lata)

 

Dysk pierwszy Sprawdzałem HDD Regeneratorem i znajduje 1 bad i recovery tez 1 ale za każdym razem znajduje go w tym samym miejscu,i go podobno naprawia.

diskspeed32 wiesza sie i podaje błąd gdzieś w 35000 sectorze dysku na samsung.

Dysk drugi przy spradzaniu 1 i 2 programem nie wykazuje żadnych błędów.

zaznacze iż na samsungu mam 4 partycje oczywiście system na IBM'mie nie mam systemu służy jako tzw magazyn.

Od pewnego czasu zacząłem mieć komunikaty iż wystąpił zły blok w urządzeniu Device itd.

np gdy chce skopiować lub uruchomić program z tzw: ,,magazynu czyli IBM" słychać jakby dysk nagle sie zatrzymał

i dalej zaczął prace ale wtedy mam zwiech całkowity i trzeba restartować recznie.(dzieje się to nie zawsze i nie często).Czytałem opis z everesta podany na forum ale nie za bardzo wiem na które wartości patrzeć wolałbym porady kogoś kto sie na tym zna.

podaje screeny.

Dzieki za wszelkie sugestje oraz porady.

Edytowane przez Rielgab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulpit.zipWitam

 

Sorry za dopisanie ale nie znalazłem podobnego.

 

Mam problem prawdopodobnie z którymś z dysków.

1.SAMSUNG SP0802N-80GB (3lata)

2.IBM-40GB (3,5lata)

(...)

IBM ma uszkodzone sektory, (dysk już relokował uszkodzone sektory, ale może jakiś jeszcze został) dlatego przeskanuj dysk w poszukiwaniu uszkodzeń systemowym scandisk-iem jeżeli nic nie wykaże to spróbuj HDDRegenerator, jeżeli również nic nie wykaże to nic więcej nie robisz możesz jedynie zlokalizować miejsce gdzie są te złe sektory i utworzyć w tym miejscu partycje ukrytą

 

Samsung, jest trochę zagadkowy bo w SMART nic nie widać (prawie nic, ale dysk nie jest nowy i mogło mu się coś nazbierać), sprawdź systemowym scandisk-iem w poszukiwaniu złych sektorów, sprawdź również stan gniazda i wtyczki zasilania dysku, oraz stan kable sygnałowego i mocowanie wtyczek, problem z Samasungiem może być spowodowany przez nie stabilnie działający procesor/pamięć (co wpływa na błędne działanie sterownika itd...) więc pobierz program Prime95 i pozwól mu pracować (test domyślny) przez 3-4 godziny

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:Usunołem ten wcześniejszy wpis bo wydawał mi sie bezsensu.

 

Witam

Znowu ja,potrzebuje porady odnośnie tego dysku samsunga.

Wstawiłem screena z testu programem speed32 możecie mi powiedzieć ile wyłączyć z użytku i mniej wiecej jak to zrobić?

Czy wystarczy utworzyć partycje w FAT powiedzmy 10GB (co widać na sreenie) a reszte w NTFS lub FAT32 będzie to normalne czy raczej są inne sposoby.

 

Pozdrawiam

post-136609-1142982335_thumb.jpg

Edytowane przez Rielgab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak?Gdyby to była koncówka dyska to ok ale to jest początek i nie za bardzo wiem.

zresztą już chyba mam problem z głowy z dysku 80GB zrobiło sie 35GB reszty zaden program nie widzi i to po formacie wczesniej było ok teraz takie jaja i z dyskiem nic nie robiłem lezał sobie:(

Co jest z nim grane bo juz nie mam pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...