Skocz do zawartości
husk77

Dwa Dyski, Dwa Napędy.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem tego typu, że bios i windows nie widzi mi napędu DVD. Podłączony jest razem z dyskiem twardym masterem na jedną szynę IDE a drugi dysk razem z nagrywarką na drugą. Dysk pierwszy widziany jest jako primary master (czy jakoś tak) DVD nie widzi, nagrywarka jest jako primary slave a dysk drugi jako secendary (czy jakoś tak) slave. Nie wiem co zrobić aby mieć te 2 dyski i 2 napędy równocześnie. Dyski twarde to WD i Seagate (master). Dodam że próbowałem podłączyć same dyski na jednej szynie ale nic z tego. Oczywiście Seagate jako master a WD jako slave. Nie wiem coś jest nie tak. Co mam zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu, że bios i windows nie widzi mi napędu DVD. Podłączony jest razem z dyskiem twardym masterem na jedną szynę IDE a drugi dysk razem z nagrywarką na drugą. Dysk pierwszy widziany jest jako primary master (czy jakoś tak) DVD nie widzi, nagrywarka jest jako primary slave a dysk drugi jako secendary (czy jakoś tak) slave. Nie wiem co zrobić aby mieć te 2 dyski i 2 napędy równocześnie. Dyski twarde to WD i Seagate (master). Dodam że próbowałem podłączyć same dyski na jednej szynie ale nic z tego. Oczywiście Seagate jako master a WD jako slave. Nie wiem coś jest nie tak. Co mam zrobić??

podłącz dysk do gniazda na końcu taśmy a napęd CD/DVD do wtyczki środkowej ustawić zworki, jak by nie działało to najlepszym źródłem informacji jest instrukcja obsługi płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz podłączyłem DVD i CD-RW na jednej taśmie tak, że na końcu jest DVD a na środku CD-RW. Widzi mi DVD. ALE! Podłączyłem na drugą taśme dwa dyski z czego jednego nie widzi ani Bios, ani system. Master jest na końcu szyny a w środku slave. Nie wiem co zrobić? Jeszcze pobawię się zworkami na dyskach i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...