Skocz do zawartości
raccmark

Siemens Fujitu Amilo Vs. Hp Compaq Nx7010

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że może nie wszysc czytali pozwolilem sobie wkleic wątek z mojej recnenzji Amilo1310g. Chcialem pokazac roznice (na korzysc 2krotnie tanszego laptopa!!!) miedzy matrycami tego samego typu (WXGA) laptopow pochodzacych z dwu kompletnie roznych segmentow.

 

Odnośnie matrycy, żeby nie wyglądało, że wypisuje peany na jej cześć bezporstawnie.

Jako kryterium porównania użyłem 'oddawanie czerni'. Do walki stanął moj prywatny sprzęt za 3999zl :) i wypasiona służbówka za grubo powyżej 8000zł. Na stronie HP można sie naczytać na temat matrycy w tym lapie. Moim zdaniem szmlec. Brzydkie kolory (blade), czerń słaba i ogólnie wrażenie rozmycia wszystkiego. I dla mnie poważna wada, matryca matowa. Ale do rzeczy...

 

Fotka 1 - obiekty badane - fakt że są lekko rozmyte na zdjeciu niczego nie zmienia. Badamy kolory a nie apatary.

Dołączona grafika

 

 

 

Fotka 2 - objekty badane zoomowane (w moim cieniu).

Dołączona grafika

 

 

 

Fotka 3 - analiza z objaśnieniem. . Idealna czerń (na potrzeby testu) >> dolna lewa część okienka kolorów.

Dołączona grafika

 

 

 

Jest to test stricte amatorski, ale pozwala uchwycić różnicę jaką widać gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega zapomnial dodac ze nx7000/7010 jest o wiele starsza konstrukacja niz FSC amilo L1310g.W tamtych czasach nikt nie slyszal o glare i zapewne inne byly "konkurecyjne" matryce.Pozatym 8k to kosztowal na poczatku sprzedarzy teraz jego wartos spadkla na leb na szyje(notebook to nie jest dom zeby nie tracil na wartosci :lol: ).

nx70x0 miale tez 2 rodzaje matryc, w tanszych wersjach mial WXGA a drozszych WSXGA+(pierwszy miale r9200 32mb a drugi 64mb ;) ).

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia są za słabej jakości żeby można było porównać te matryce.

 

Na pierwszym widać, że HP ma matrycę zdecydowanie jaśniejszą - dla mnie to plus :D

Poza tym matryca matowa jest wg mnie lepsza od błyszczącej, po co mi odbicie światła w ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...