Skocz do zawartości
Gość Bari

Athlon 63 3000 S 754 Vs Sempron 3000 S 939

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na swoim Venice'u na s.754 robie 2.5ghz bez zmiany napiecia.... I obecnie na pewno nie przesiadal bym sie na s.939 chyba ze na procesory z rdzeniem San diego....

 

Jak tylko dorwe lepsza zasilke , pamieci , chlodzenie i plyte (w niedlugim czasie) to mysle ze 2.8ghz jest w moim zasiegu bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Ja na swoim Venice'u na s.754 robie 2.5ghz bez zmiany napiecia.... I obecnie na pewno nie przesiadal bym sie na s.939 chyba ze na procesory z rdzeniem San diego....

 

Jak tylko dorwe lepsza zasilke , pamieci , chlodzenie i plyte (w niedlugim czasie) to mysle ze 2.8ghz jest w moim zasiegu bez problemu...

2.8 robi moj new castl na 1.6V wiec na 1.7V moze 3000Mhz? badz wiecej?? wiecej niz 3.1 nie pujdzie bo napewno bedzie go chamowac moba a co do chlodzenia to na dworze jest jeszcze zimno;] a pamiec to sie zmniejszy taktowanie;] moje mobo to gigabyte k8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Matt jak to robisz:] moj na 2,41 jest niestabilny na napieciu 1,650 v<wow> chlodzenie ma :/ moja mobo to k8v-x wiec nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Matt jak to robisz:] moj na 2,41 jest niestabilny na napieciu 1,650 v<wow> chlodzenie ma :/ moja mobo to k8v-x wiec nie wiem czemu

mowilem ci juz na gg ze ht 3!!!!!!!!! ale pamietaj o tym ze kazdy procek jest inny;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt jak to robisz:] moj na 2,41 jest niestabilny na napieciu 1,650 v<wow> chlodzenie ma :/ moja mobo to k8v-x wiec nie wiem czemu

clawhammery miały bardzo duzą rozrzutność o/c, niektore nie chodziły na 2200mhz a niektore robiły 2700mhz na 1.6v...

 

A co do semprona, testuje wlasnie sobie 2800+ na 754 i robi 2520mhz na default vcore :mrgreen: a rdzen ma ten sam co ten na 939 :) a na 1.55v robi 2700mhz w sp2004, 2800mhz w superpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Ja na swoim Venice'u na s.754 robie 2.5ghz bez zmiany napiecia.... I obecnie na pewno nie przesiadal bym sie na s.939 chyba ze na procesory z rdzeniem San diego....

 

Jak tylko dorwe lepsza zasilke , pamieci , chlodzenie i plyte (w niedlugim czasie) to mysle ze 2.8ghz jest w moim zasiegu bez problemu...

ja 2.6 bez zmiany napiecia;[ i 100% stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Jaka plyta , pamieci i zasilacz?

moje??

 

 

Bari ja bym zrobil tak:

plytke dfi lan party na 754 nawet gigabyte k8ns lub k8ne by ci starczylo i chyba k8ne ma pci-e, tylko sprawdz na jakiesj splycie oc swojego procka jak bedzie na ht3 robil na standardowqym napieciu 2.5 i bedzie stabilny to bym go nie wyrzucal tylko zmnieil plytke i karte i by bylo spox ;]

Edytowane przez matt1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Tak twoje

no to wiec, plyta Gigabyte k8ns, Ram GodRam 1024 mb 420mhz na standardowym napieciu max,no i zasilacz 300w;] o d;atego 2800 na 1.6v jak narazie max tylko screna nie moge zrobic bo W brakuje , w tym tygodni u bedem ial modecoma 400w wiec...podam wyniki;] Edytowane przez matt1401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

W@iec nie mam tego Ht w biosie mam cos takiego

HT Frequency 800 Mhz

Ht Data width Upstream 8BIT

HT Data Width Downstream 16 BIT

 

A jak sprawdzic czy moj proc pojdzie na 2,5 na HT 3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

A jak sprawdzic czy moj proc pojdzie na 2,5 na HT 3 ??

n a innej plycie mozesz wpasc do mnie;] wiesz gdzie jest Radomsko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

a ja tak przy okazji mam pytanko, sprzedal; bym swojego procka i plyte za jakies 700zł?? bo bym sobie kupil sempa 3000+ Venice i plyte gigabyte k8ncs z chipsetem nf3 250 co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Siemka doszedlem do wniosku ze chyba zamienie mam mozliwosc zamiany mojego proca na nowego semprona 939 z lekka doplatya ze strony sepa pytanie jakiej wysokosci ma bycdoplata ?? w miare szybko dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Wiec doszedlem do wniosku ze kupie teraz Plyte glowna (dobre o/c) pod s 754 z pci kup[ie grafe na pci i za jakis rok kupie jakiegos dwurdzeniowego :] A tak przyokazji jaka mobo do 300max na pci z dobrym o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Na 754 nie spodziewaj sie x2... Poszukaj na forum... <_< Epox na 754 jest dobrą płytą do oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na 754 polecam DFI Infinity, głównie za bardzo wysokie HT i mnóstwo możliwości zabawy z RAM-em (no i napięcie doń 3.2V a po przeróbce do 4.0V) Cenowo wyjdzie ok. trzech stówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...