Skocz do zawartości
muciek

Jak Obnażyć Alphacool'a Nexxxos'a Xtreme 3

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba większość zna te chłodnice z zbiorowych zamówień, jakie są ostatnio organizowane. Jeden jej uczestników próbując zamontować wentylatory uszkodził ja. Wkręcając śrubę przebił kanał. Zgłosił się do mnie w celu jej naprawy. Gdy przyszła zabrałem się za rozwiercenie 6 nitów, które trzymały schroud na miejscu. Sadziłem, że pod spodem jest jakaś cieniutka listewka, która to trzyma w całości, ku mojemu zaskoczeniu jest to stalowa blacha, która zasłania mi dostęp do dziurawych kanałów. Same dziury są dość duże. Blach usunąć nie mogę gdyż straciłbym możliwość zamontowania ponownie schrouda, na czym bardzo zależało właścicielowi.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Chcąc nie chcą postanowiłem ją rozlutować jak każda lubiana przeze mnie nagrzewnice samochodową :)

Obwinąłem radiator mokra szmatką, aby się nie rozlutował. Konstrukcja o wiele delikatniejsza niż nagrzewnice.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Tu chciałem dodać cos, co bardzo mnie zaskoczyło. Tu powinny bardziej łapać osoby, które już rozlutowywały nagrzewnice. Zbiorniczki w ogóle nie trzymają się w tym rowku, który jest w koronie (ta kratka, co trzyma wszystko w całość). Są tylko położone na nie i zalutowane. Wystarczyło podgrzanie i leciutkie uderzenie w zbiornik, aby odpadły.

 

Zacząłem od tylniego zbiornika. Tutaj totalne zaskoczenie, gdy odpadł od korony. Cała nagrzewnica jest ZAKAMIENIONA i to na całej długości. Była z tego, co wiem raz podłączone do wc. Rozumiem, że mógł się pojawić jakiś nalot, który został po wyschnięciu płynu, ale zapchane białym klamotem kanały to przesada :blink:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

KLIK

 

Może fotki niezbyt urodziwe, ale zrobię przy świetle dziennym.

 

No nic, zabrałem się za przody. Tak samo jak w przypadku zbiornika tylniego odpadł bez najmniejszej perswazji. I kolejne zaskoczenie. Panowie producenci zapomnieli zaślepić otwory na króćce :lol: :lol:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Cała przeróbka polega na tym, żeby zamknąć uszkodzone kanały tzn. zalutować je, aby nie płynęła nimi woda. Rozlutowywując ją miałem nadzieje zobaczyć lśniący mosiądz a zastałem syf i robota na 30 minut przekształciła się na kilkugodzinne czyszczenie.

Ja otwieram piwko i myślę jak rozwiązać problem, a wy delektujecie się widokiem chłodnicy z promocji ;)

Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur:

widać tak sie polaczków szanuje-wciska im sie używane [ciach!]o-mozę właściciele skożystali z mozliwośc pozbycia sie modeli testowych lub własnych cacek-swoją grogą osad wskazuje na użycie kranówy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony ale nie ma to jak tanie chłodnice, jak cos jest tanie to na czyms tzeba zaoszczedzic np na lucie :lol:

Cos czuje ze zamowienia z niemiec szybko upadna... :lol:

BTW Dobrze ze sam sie za nia nie zabierałem tylko odesłałem klienta do mućka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

A więc na tym polega róznica między prawdziwym BIXem3, a szanownym Alphacoolem NexXxosem eXtreme'em 3...

Sam sie zdziwilem, gdy chlodnice dostalem, ze wygladaja jak lekko uzywane. Radiatory byly miejscami bez farby, a gdy lekko dotknalem miejsca przy kroccach (BIP2), to odpadl duzy kawal farby czarnej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ;/

A tak a propos, czym grozi taki kamien na chlodnicy w srodku? Oprocz odrywania sie po kawalku i rozwalenia calego ukladu :P

I czy po oczyszczeniu nie trzeba tego czyms "posmarowac"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ;/

A tak a propos, czym grozi taki kamien na chlodnicy w srodku? Oprocz odrywania sie po kawalku i rozwalenia calego ukladu :P

I czy po oczyszczeniu nie trzeba tego czyms "posmarowac"?

Wydaje mi sie, ze to oddziałuje negatywnie na sprawnosc odbierania ciepła przez chłodnicę.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie ma zadnych sladow uzytkowania - z zewnatrz przynajmniej ;)

Ale jak zobaczylem te zdjecia to sie troche ... zniesmaczylem :D

 

Ciekawe co "siedzi" w tych BIX'a od HWLabs :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie.. kiedyś na Allegro można było kupić nagrzewnice samochodowe które wyglądały jak nówki - po prostu miód i orzeszki & lakier bezbarwny.. ;]

A co sie okazało? Każdy wie...

 

Tak to jest - bo przeciez zwykli klienci patrza tylko na wierzch, wiec w srodku moze byc syf..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu za granice sprzedawane są pewnie nagrzewki jakies pogwarancyjne ... albo gorszego sortu ... używki. Bo jak wiadomo po pierwsze normalny user nie rozlutuje nagrzeki a po drugie jak juz to nikomu sie nie chce oddawac na gware przedmiotu zakupoinego za granicą.

 

Nie ładnie to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jakiś mail do alphacool'a poparty fotkami? :mad:

Mysle ze to najlepsze wyjscie - zobaczymy co odpisza. Mocno zdziwily mnie te fotki. Jedyne wytlumaczenie jakie przychodzi mi do glowy to to ze nagrzewnica byla wpieta przez dluzszy czas w uklad zasyfiony, ale muciek pisze ze byla tylko raz (i jak sie domyslam na niedlugo) podlaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lores czym zalewales chlodnice? woda z kranu czy destylka?

a moze zalales raz przed przebiciem? i drugi po przebiciu?

a z polska kranowa tyle styknie zeby byla tak zasyfiona

 

i nie chce tutaj oskarzac loresa ani bronic alphacoola

Edytowane przez atek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Oczywiście - wysyłamy!

 

Nic nam nie szkodzi ani nic nas to nie kosztuje, a jak wypną na nas tyłek to też mam to gdzieś :lol: bo jeśli ja miałbym dostać taką sama jak ta ze zdjęć to dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde :angry:

Po przeczytaniu tego tematu szybo wziąłem swoją chłodniczke Alphacool'a Nexxxos'a Xtreme 3 włączyłem lampke i poświeciłem do środka przez otwory (wlot i wylot) no się wk..:zonk: .

U mnie też jest jakiś nalot na miedzi wewnątrz. Podrapałem cieńkim śrubokrętem i doszedłem do wniosku, że jest osad ale bardzo cieńki. Na pierwszy rzut oka nie widać koloru miedzi tylko biało szary nalot.

Chyba nie ma co panikować ,może jak Atek napisał były testowane u szkopów jakimś syfem.

Chyba wezme i wleje do tej chłodnicy tyle octu ile tam wejdzie i pozostawie to na 2 może 3 dni.

Jak myślicie zejdzie to świństwo ???

ps. Dopiero ją wczoraj dostałem w paczce, a tu dzisiaj taki wał !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - wysyłamy!

 

Nic nam nie szkodzi ani nic nas to nie kosztuje, a jak wypną na nas tyłek to też mam to gdzieś icon_lol.gif bo jeśli ja miałbym dostać taką sama jak ta ze zdjęć to dziękuje.

Dokladnie. Moze Demek się podejmie tego? :)

 

 

 

Najlepiej niech napisze własciciel, czyli Lores. Ale raczej na długo nie mogła byc podpieta, skoro z kanału leci ciurkiem płyn.

Dokladnie.

Najpierw chlodnice przyczyscilem zwykla kranowa w zlewie. Potem juz testowalem w ukladzie 3xblok + Grundfos na Borygu rozowym i destylce 50/50%. Wtedy jeszcze dzialala, ale gdy potem przykrecilem do obudowy, to dopiero przedziurawilem kanaly. Lacznie chlodnica w ukladach byla moze z dzien, ale caly czas na Borygu roz. i destylce 50/50.

 

Oprocz tego, nie wiem, jak z tym BIPem2. Cos mnie jego tempy troche dziwia (44 stopnie na CPU w stressie 2800Mhz 1.4V Opteron 146, 34 w idle, do tego jeszcze GPU i NB)...

No i caly BIP sie rozlatuje. Farba przy dotknieciu odpada. Finy/radiatory sa tez bez farby. Gdy wlalem lekko ciepla kranowe do srodka (czyszczenie...), to, tak jak przy BIXie3, poczylem smrod przypominajacy palone gumy samochodowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwasek cytrynowy a kupisz w spozywczym :) gotujesz wode w garku z kwaskiem i wlewasz do chlodnicy

potrzymaj 5-10 minut i powtorz ze 3 razy (juz swieza woda!) a kamien i inne syfy puszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=> Muciek

Rozebrałeś już kilka nagrzewnic i masz trochę doświadczenia. Po jakim czasie ma prawo pojawić się taki nalot (a właściwie kamień) jak w nagrzewnicy Loresa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwasek cytrynowy a kupisz w spozywczym icon_smile3.gif gotujesz wode w garku z kwaskiem i wlewasz do chlodnicy

potrzymaj 5-10 minut i powtorz ze 3 razy (juz swieza woda!) a kamien i inne syfy puszcza

Nie znam sie na tym :) ...

Kwasek cytrynowy, tak? W jakich proporcjach mniej wiecej? Nie uszkodzi na pewno nic oprocz kamienia i osadow? Pisze tu, nie na PM, bo moze komus jeszcze sie przyda (ja bede swojego BIPa2 czyscil, gdy przyjdzie BIX3...).

 

PS Gotowac do wrzenia? :)

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...