Skocz do zawartości
muciek

Jak Obnażyć Alphacool'a Nexxxos'a Xtreme 3

Rekomendowane odpowiedzi

Normalna kranowka + co? jaki kwas cytrynowy konkretnie? skad wziac?

Zapewne spożywczy kwasek cytrynowy. Są jeszcze odkamieniacze np. do czajników, ale nie wiem czy do nagrzewnic można ich uzywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwasek cytrynowy a kupisz w spozywczym :) gotujesz wode w garku z kwaskiem i wlewasz do chlodnicy

potrzymaj 5-10 minut i powtorz ze 3 razy (juz swieza woda!) a kamien i inne syfy puszcza

"(Please wash before using!)" :lol2:

to tekst ze srtrony nexxxos

Ja swojego bixa3 dostanę w poniedziałek i odraz ja potraktuje kwaskiem :)

Edytowane przez monster21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"(Please wash before using!)" :lol2:

to tekst ze srtrony nexxxos

Ja swojego bixa3 dostanę w poniedziałek i odraz ja potraktuje kwaskiem :)

To też napisali:

The radiators are completely cleaned, and after the cleaning the connections are provided with sealing plugs!

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=> Muciek

Rozebrałeś już kilka nagrzewnic i masz trochę doświadczenia. Po jakim czasie ma prawo pojawić się taki nalot (a właściwie kamień) jak w nagrzewnicy Loresa?

Miałem czysciejsze nagrzewnice po 2-3 latach. Musiało sporo wody upłnąc w tej chłodnicy aby zrobił sie na tyle duzy nalot jak jest tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wody w Polsce można miec wątliwości, ale w Niemczech?

Jeżeli po samym testowaniu jest taki osad to jak wygląda woda którą wleją do szklanki.

Bez przesady po krótkim teście może miec zacieki w środku z resztki wody, która w niej została

ale ona jest totalnie zasyfiona.

Wyobrażacie sobie jak wygląda ich czajnik? Po miesiącu gotowania nie mają pewnie do czego nalac wody.

Jak ktoś wyżej napisał to wałek, idzie paczka na wschód "oni" i tak tego nie zareklamują.

Wniosek jest smutny: Myślę, że oni mają nas ciągle za ciemniaków... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem nagrzewnice 20-letnie z samochodów i w srodku miały podobny syf , podejrzewam i pewnie tak jest ze Alphacool skupuje za grosze stare nagrzewnice samochodowe ,zapchane ,brudne,moze przeciekajace i na szybko je "regenerują" ,malują i wystawiaja na sprzedaz :(

 

teraz juz wiem czemu na zdjeciach na gwincie widoczny jest biało-szary nalot :mur: ,wiec to nie tylko nam polakom sprzedaja uzywane ,ale wszystkim

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Miałem zamiar kupic 2 chłodnice z Alphacool'a ale po tym co zobaczyłem zrezygnuje ,wole swoje 10-letnie nagrzewnice z astry :( ,poczekam i zobacze czy i co odpiszą na emaila

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho niepotrzebnie siejecie panike ...

zaloze sie ze black ice wcale inaczej nie wygladaja .....

ja i tak zamierzam sciaganc sobie z kumplem nexxxosa extreme II .. i bede mial pewnie pare na zapas (od 200E taniej przesyłka :P) wiec jak ktos bedzie chcial to chetnie sprzedam ...

ale ta panika to jak dla mnie przesada ...

pisza zeby wypłukac ...

wiec moze jest to jakis osad spodowodwany czyszczeniem albo po jakims płukaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie tylko tyle , ze zarowno moj obecny freezer 2x120 jak i poprzedni BIE2 (HWlabs) mialy dokladnie taki sam bialy nalot widoczny przez otwory pod krocce .

 

IMO panikujecie zbednie . Zauwazcie , ze kanaly sa w 100% drozne wiec porownywanie tych chlodniczek do samochodowek jest moim zdaniem lekko niepowazne .

 

Pozwolicie iz nie skomentuje wypowiedzi iz alphacool przerabia samochodowki na Nexxxos'y Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z osobistego doświadczenia wiem, że w Niemczech (a przynajmniej tam gdzie mieszkała moja ciotka) woda ma strasznie dużo wapnia czy czegoś takiego i nawet szklanki po umyciu mają białawy osad. Więc to co widać na zdjęciach to wg mnie wynik płukania. Wystarczy kupić cilit czy inny płyn przeciw osadowi/kamieniowi i problem zniknie w większości.

Polecam płyn "Tak" :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli wierzycie w to ze to osad po płukaniu to wasza sprawa ,kupujcie te chlodnice i cieszcie sie "nowymi" chlodnicami ...

nie mam zamiaru sie kłócic,poczekamy co odpiszą ludzie z Alphacool'a ,jezeli wogole cos odpiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem tam zadzwonic

przedsawilem sprawe tak jak jest czyli powiedzialem dlaczego zostala rozlutowana itp

powiedzial, ze wiedza, ze taki osad powstaje ale nie wie dlaczego

chlodnice sa podobno dwa razy sprawdzane

1.na wolnym przeplywie

2.przy duzym cisnieniu coby mialo od razu cos strzelic a nie userowi

 

gdy zapytalem czy nie sprzedaja uzywanych odpowiedz byla krotka

"to nie jest prosze pana polska gdzie z rozbitych aut robi sie bezwypadkowe, placi sie za nowy towar i nowy sie dostaje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy zapytalem czy nie sprzedaja uzywanych odpowiedz byla krotka

"to nie jest prosze pana polska gdzie z rozbitych aut robi sie bezwypadkowe, placi sie za nowy towar i nowy sie dostaje"

Trzeba go bylo zapytac czy jest specem od chlodnic czy od polish jokes :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaprzestalem zadawania pytan wtedy bo koles sie lekko zdenerwowal po takim pytaniu

jesli ktos uwaza to co napisalem za niewystarczajace to maila niech napisze do nich i zalaczy obrazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi troszkę przypomina hasło reklamowe niemickich biur turystycznych: "Jedź do Polski twoje auto już tam jest".

Mam wrażenie, że ten człowiek wrzucił nas po prostu do jednego woreczka.

Jeżeli woda użyta do testowania zostawia osad to niech nie używają do tego wody.

Na co komu nowa chłodnica z osadem...

Ciekawe czy byliby chętni nie tylko w Polsce gdyby tam pisało posiada osad po testowaniu?! :unsure:

Co to niby ma byc?

Kupujesz nową oponę w sklepie (na której widac ze jest jeżdżona) a sprzedawca ci mówi,

że jest zjechana bo ją testowali czy nie puszcza powietrza.

Edytowane przez papikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi troszkę przypomina hasło reklamowe niemickich biur turystycznych: "Jedź do Polski twoje auto już tam jest".

Mam wrażenie, że ten człowiek wrzucił nas po prostu do jednego woreczka.

Jeżeli woda użyta do testowania zostawia osad to niech nie używają do tego wody.

Na co komu nowa chłodnica z osadem...

Ciekawe czy byliby chętni nie tylko w Polsce gdyby tam pisało posiada osad po testowaniu?! :unsure:

Co to niby ma byc?

Kupujesz nową oponę w sklepie (na której widac ze jest jeżdżona) a sprzedawca ci mówi,

że jest zjechana bo ją testowali czy nie puszcza powietrza.

sory ale wolałbym sprawdzoną chłodnice niż wysyłać niesprawdzaną do niemiec ponieważ ciekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że niektórzy tutaj zbędnie panikują. Wyraźnie jest napisane, aby oczyścić chłodnicę przed użyciem.

Poza tym jeśli chłodnice są testowane wodą w Niemczech (a nie wiadomo jakiej klasy mają wodę i czy przypadkiem nie zawiera ona zbyt dużej ilości wapieni, czy czegoś tam), to jeśli taka chłodnica zostanie przetestowana taką wodą, nie zostanie dokładnie w środku osuszona i sobie poleży na magazynie jakiś czas to imho taki nalot może się znaleźć.

 

BTW. Weźcie szklankę wody i odstawcie ją na 3 miechy, zobaczycie wtedy ile różnego syfu się w niej znajduje.

BTW.2. Co do tego poldka, to zapewne było stosowane tam borygo lub jakiś inny koncentrat zapobiegający osadowi. W ten sposób bym tego tak nie porównywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Weźcie szklankę wody i odstawcie ją na 3 miechy, zobaczycie wtedy ile różnego syfu się w niej znajduje.

BTW.2. Co do tego poldka, to zapewne było stosowane tam borygo lub jakiś inny koncentrat zapobiegający osadowi. W ten sposób bym tego tak nie porównywał.

No ale sądzisz ze oni testują te chłdniczki 3 miechy? ;) Woda moze mieć dużą zawartość wapnia i to sie zgadza ze za naszą granicą taka woda jest, ale napewno po jedno- czy dwudniowym teście szczelności nie pozostawi takiego osadu jak na fotkach. A nawet gdyby je testowali 3 miechy to by nie używali kranówy ... kazdy "kiblowiec" o tym wie.

Imho troche to dziwne i tez byłem bardzo zdziwiony po ujżeni fotek. Trudno mi sobie wyobrazić co by mogło spowodowac taki nalot w krótkim czasie.

Zakładam także, że dosłowne opłukanie (jak to napisane na stronie) nagrzewki nie wystarczy żeby sie tego syfu pozbyć.

Jakies to naciągactwo. A temu kolesiowi, który cos wspomniał na temat polaków i ich nieuczciwości to bym zbluzgał. Cholera jasna można sie poczuć urażonym. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...