Skocz do zawartości
muciek

Jak Obnażyć Alphacool'a Nexxxos'a Xtreme 3

Rekomendowane odpowiedzi

@Heat, wszystko standardowe, sam nie wiem, dlaczego tak sie stalo, dlatego nie upieram sie ,ze to nie moja wina, stracilem te 100zl i mnostwo czasu, ale wiecej stracic nie chce...

Poza tym, Ty miales real BIPa, czy NexXxoSa?

 

Co do czyszczenia, thx, Atek, uzyje chyba wlasnie tego kwasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehehehe :lol:. Bardzo zabawne. Im dalej czytać ten topic tym bardziej odchodzimy od tematu. Ja wiem, że życie w niewiedzy jest fajne, ale nie zapomnijcie, ze ja nie rozlutowywałem tej chłodnicy po to, aby pokazać ją, jaka jest zasyfiała tylko żeby naprawić wyciek. Wiec, jeżeli ktoś ma ochotę na mnie najeżdżać i oczerniać mnie za obalenie potęgi Tweakowych Zamówień Chłodnic to proszę bardzo, mi to lotto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś za przeproszeniem [ciach!]iarz przesadził. Nie można oczerniać innych za to, że chcą dobrze.

Na tym forum czesto ludzie oczerniają sie nawzajem i ten cytat tez jest dobrym tego przykładem.

Kiedys ktos napisał ze często jest sie oczernianym i trzeba sie do tego przyzwyczaić..

Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś za przeproszeniem [ciach!]iarz przesadził. Nie można oczerniać innych za to, że chcą dobrze.

 

Moze wreszczie przestaniecie sie klocic i zrobicie akcje na zagranicznych forach? Kilka topicow na DUZYCH forach po niemiecku/ angielsku z linkami i fotkami da wiecej jak czcze gadanie prezentowane w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Matiz

No to ja zabiore sie za forum AlphaCoola DE.

Moge podrzucic (moze troche niezdarnie) napisany text po niemiecku.

Lepiej pierw ten Twój txt wklej tu albo na priv a ja załatwie korekte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pierw ten Twój txt wklej tu albo na priv a ja załatwie korekte...

 

OK :) ;)

 

Ale na razie nie mam chwilki wolnej, zapewne jutro napisze cos.

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buehehe dobra zwała ;-)

 

To se chłopaki chłodniczki posprowadzali ;-)

 

Powtórze coś co już kilka razy było tu napisane: nie ma opcji na zakamienienie chłodnicy w dzień, dwa czy miesiąc. I tyle.

 

Nie są to duże pieniądze więc nie ma co płakać. Po prostu więcej nie ma co tam zamawiać bo sklep oszukuje klientów i tyle. A że tyłek wypada mu obsmarować to już inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to duże pieniądze więc nie ma co płakać. Po prostu więcej nie ma co tam zamawiać bo sklep oszukuje klientów i tyle. A że tyłek wypada mu obsmarować to już inna sprawa

nie zebym kogos bronił .. ale naprawde smieszy mnie fakt ze wnioskujecie na podstawie jednego egzemplarza ..

tym bardziej ze zadnych innych (Black Ice, Cooltec, itp) nikt nie rozbieral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak często przeglądam chłodzenie wodne na allegro, tak nigdy nie widziałem tam Alphacool'a żadnego, a teraz - klik :lol:

i co myslisz ze dlatego je ludzie sprzedaja, wez nie rob sie smieszny, konczac ot sam kupilem bix2 i 3 i jestem lekko poddenerwowany, nie plukalem ich bo bylem przekonany ze sa czysciutkie wkoncu nowki, uklady mój i kumpla sa zlozone niedawno i raczej nie pojda do rozbiorki i teraz juz sam nie wiem co myslec, najlepiej jakby tak rozebrac orginalnego bixa i sprawdzic to raz no i ta akcja z opisywaniem tego na forach wydaje sie byc ok, ale moze zaczekajmy do oficjalnej odpowiedzi niemcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym kogos bronił .. ale naprawde smieszy mnie fakt ze wnioskujecie na podstawie jednego egzemplarza ..

tym bardziej ze zadnych innych (Black Ice, Cooltec, itp) nikt nie rozbieral

=> Chaos

Nie żartuj. Widziałeś przecież fotki.

Rozumiem, że coś może się popsuć i na tej podstawie nie można wyciągać wniosków, że dany (producent czy określony produkt) są złe, ale na miłość boską chłodnica tak powinna wyglądać po kilku latach użytkowania !!!

Moje wnioski są takie, że Lores dostał chłodnicę poserwisową. Poprzedni właściciel używał jej przez 1,5-2 lata, uległa ona awarii i odesłał ją gwarancyjnie do Alphacoola. Producent wysłał mu nową, a tę na fotkach naprawił (przeciek?) odmalował i puścił powtórnie w obieg.

Proponuję by osoba (Atek?) organizująca zamówienie z chłodnicą Loresa wysłała maila z fotkami do Alphacoola. Jeśli to nie pomoże propnuję zwrócić się o pomoc np. do

tego usera w sprawie rozpętania burzy na niemieckich forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=> Chaos

Nie żartuj. Widziałeś przecież fotki.

Rozumiem, że coś może się popsuć i na tej podstawie nie można wyciągać wniosków, że dany (producent czy określony produkt) są złe, ale na miłość boską chłodnica tak powinna wyglądać po kilku latach użytkowania !!!

Moje wnioski są takie, że Lores dostał chłodnicę poserwisową. Poprzedni właściciel używał jej przez 1,5-2 lata, uległa ona awarii i odesłał ją gwarancyjnie do Alphacoola. Producent wysłał mu nową, a tę na fotkach naprawił (przeciek?) odmalował i puścił powtórnie w obieg.

Proponuję by osoba (Atek?) organizująca zamówienie z chłodnicą Loresa wysłała maila z fotkami do Alphacoola. Jeśli to nie pomoże propnuję zwrócić się o pomoc np. do

tego usera w sprawie rozpętania burzy na niemieckich forach.

pisalem do stonki ale cisza

maila do jednego pana poslalem ale pozostal bez odpowiedzi

na forum alphacoola jest dzial miedzynarodowy z jezykiem angielskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos, mowie przeciez, ze sam czekam na wyniki "badania" innych chlodnic; sam bede swojego BIPa2 czyscil, gdy otrzymam BIXa3 od Mućka.

Co do for, jak juz pisalem, sam zajme sie AlphaCoolem po niemiecku - po korekcie Matiza_sc wrzuce tam tekst, ktory bedzie mozna powielic i dorzucic na inne fora.

Czy jednak nie bylo by dobrze poczkac jeszcze 1. na odpowiedz ludzi z AlphaCoola, a 2. na testy innych chlodnic? Jesli ktos takie ma, to dobrze by bylo, zeby je przetestowal (kwasek cytr. i zobaczyc, czy jakies syfy beda z chlodnicy wyplywaly po plukaniu)...

 

pzdr

lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co myslisz ze dlatego je ludzie sprzedaja, wez nie rob sie smieszny, konczac ot sam kupilem bix2 i 3 i jestem lekko poddenerwowany, nie plukalem ich bo bylem przekonany ze sa czysciutkie wkoncu nowki, uklady mój i kumpla sa zlozone niedawno i raczej nie pojda do rozbiorki i teraz juz sam nie wiem co myslec, najlepiej jakby tak rozebrac orginalnego bixa i sprawdzic to raz no i ta akcja z opisywaniem tego na forach wydaje sie byc ok, ale moze zaczekajmy do oficjalnej odpowiedzi niemcow

Ja też nie płukałem :D, ale z wydajności jestem bardzoo zadowolony:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lores: Wogóle nie rozumiem Twojego podejścia!!! Jaki kuźwa kwasek cytrynowy czy cilit! Człowieku sprzedano Ci styraną chłodnice jako nową a Ty chcesz ją czyścić... żeby sprawdić... ale co Ty chcesz sprawdzać? Jakie to ma znaczenie czy BIxy bedą przed czy po wyczyszczone. Skoro ktoś sprzedał Ci szrota jako nówke to chyba nie ma tu oczym dyskutować.

 

Chaos: a mnie śmieszy fakt takiego podejścia. Płacąc za coś nowego MA KUŹWA BY"Ć NOWE i tyle. I nie ważne czy jeden czy 100 egzemplarzy jest trefne! Towar nowy oznacza nieużywany a nie REGENREOWANY. Sprzedawca powinien dokładnie poinformować co sprzedaje a nie wprowadzać kogokowleikm w błąd. I NIE MA TO ZNACZENIA PRZY ILU CHŁODNICACH TO WYJDZIE.

 

 

Kupując 5 nowych samochdów CHCE 5 NOWYCH. A nie 4 z fabryki a jeden z przebiegiem 250tyś, wypraną tapicerką i cofniętym licznikiem. TYLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos: a mnie śmieszy fakt takiego podejścia. Płacąc za coś nowego MA KUŹWA BY"Ć NOWE i tyle. I nie ważne czy jeden czy 100 egzemplarzy jest trefne! Towar nowy oznacza nieużywany a nie REGENREOWANY. Sprzedawca powinien dokładnie poinformować co sprzedaje a nie wprowadzać kogokowleikm w błąd. I NIE MA TO ZNACZENIA PRZY ILU CHŁODNICACH TO WYJDZIE.

ale czego ty ziomuś nie rozumiesz?

ja nie mowie ze Lores nie ma prawa byc wnerwiony .. owszem ma jak najbardziej ..

ale nie rozumiesz dlaczego jest odrazu wniosek ze wszystkei sa takie?

 

tak jak ktos napisal .. moze dostal chlodniczke poserwisową

a moze wujek pracujacy w magazynie alphacool zrobil przysluge swojemu koledze i podmienil mu chlodniczke ..

nienawidze pochopnosci ... a to wlasnie sie tutaj dzieje.

Wszyscy wyciagaja pochopne wnioski. na tym forum ludzie najbardziej umieją szczekac ...

zeby wszyscy tak udowadniali swoje osiagi jak potrafią krzyczec to by było cos

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze Lores nie ma prawa byc wnerwiony .. owszem ma jak najbardziej .. ale nie rozumiesz dlaczego jest odrazu wniosek ze wszystkei sa takie?

 

ja czytalem w tym wątku wypowiedzi kilku osób które potwierdziły ze tez mają osad w chłodnicy ,wiec to nie jest odosobniony przypadek ...

szkoda bo w fajnej cenie byłyby te chlodnice gdyby było nowe ,ale niestety za uzywke w takim stanie nie dałbym napewno takiej kasy ,wole swoje astry ze szrotu za 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem w tym wątku wypowiedzi kilku osób które potwierdziły ze tez mają osad w chłodnicy ,wiec to nie jest odosobniony przypadek ...

szkoda bo w fajnej cenie byłyby te chlodnice gdyby było nowe ,ale niestety za uzywke w takim stanie nie dałbym napewno takiej kasy ,wole swoje astry ze szrotu za 50zł

to idz i zrob sobie uzywke

 

bix2 od hwlabs wcale nie wyglada lepiej - mam wlansie nowke na biurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem w tym wątku wypowiedzi kilku osób które potwierdziły ze tez mają osad w chłodnicy ,wiec to nie jest odosobniony przypadek ...

szkoda bo w fajnej cenie byłyby te chlodnice gdyby było nowe ,ale niestety za uzywke w takim stanie nie dałbym napewno takiej kasy ,wole swoje astry ze szrotu za 50zł

osad a kamien to roznica ..

pozatym dobrze ze topic jest ... jako informacja ... ale jak juz powiedzialem .. przesadzacie troche imho ..

jak dla mnie to nie ma o czym juz gadac.

kazdy kupi co chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osad - osadem, liczy się wydajność. Porównajmy wydajność tego "zasyfionego" Alphacoola z jakąs nagrzewką.

Moja chłodniczka wydaje, się czysta, a nawet gdyby był jakiś nalot/osad to co z tego jak i tak jestem bardzo zadowolony z jej wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos, nie uogolniaj, prosze, bo to jest tak samo zle jak pochopne osadzanie, jesli nie gorsze (czesto oskarzanie i/lub wyrazanie sie o ludziach pomimo woli, o ktorych nic sie nie wie, o ktorych sie nigdy nie slyszalo itd.)...

 

Co do mnie, nie zamierzam zostawic sprawy i dac AlphaCoolowi dalej oczukiwac ludzi, ale nie mam zamiaru tracic kolejnych pieniędzy (telefony, transport itd.) i kolejnego mnóstwa czasu.

 

Dlatego zamierzam teraz te chlodnice miec juz u siebie, przeczyszczone i sprawne, a za to probowac dochodzic swoich i innych praw, na poczatek kontakt z ludzmi z AlphaCoola (DeMeK, dzwoniles moze? odpisali na maila?), a jesli to nie poskutkuje, to ukazanie prawdy na kilku liczacych sie forach...

 

Najlepiej by bylo, jesliby AlphaCool zaplacil za szkody pieniedzmi, ale jest to bardzo malo prawdopodobne i dlatego na to nie licze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chaos

ale czego ty ziomuś nie rozumiesz?

ja nie mowie ze Lores nie ma prawa byc wnerwiony .. owszem ma jak najbardziej ..

ale nie rozumiesz dlaczego jest odrazu wniosek ze wszystkei sa takie?

 

tak jak ktos napisal .. moze dostal chlodniczke poserwisową

a moze wujek pracujacy w magazynie alphacool zrobil przysluge swojemu koledze i podmienil mu chlodniczke ..

nienawidze pochopnosci ... a to wlasnie sie tutaj dzieje.

Wszyscy wyciagaja pochopne wnioski. na tym forum ludzie najbardziej umieją szczekac ...

zeby wszyscy tak udowadniali swoje osiagi jak potrafią krzyczec to by było cos

Napisze Ci żart, który krążył, gdy szmuglowano alkohol.

Na granicę południową Polski podjeżdża Mercedes i 12 tirów.

Z auta wysiada gość ubrany na czarno z grubymi złotymi łańcuchami.

Podchodzi do celnika i mówi:

- Stoi tu 12 ciężarówek, ale tylko w jednej jest nielegalny alkohol

jak Pan zgadnie która to z nich, to dam Panu 10000$ i ta ciężarówka

zostaje na granicy a reszta pustych wjeżdża.

 

Celnik się zgadza, chodzi koło tych ciężarówek chodzi, w końcu decyduje się

- Ta, mówi pokazując jedną z nich.

- Gratuluję, jak się to Panu udało? Proszę, oto Pana nagroda daje mu kopertę.

 

Po czym 11 pustych ciężarówek wjeżdża do kraju a jedna pełna zostaje na granicy.

I jeszcze się nie zdarzyło, żeby celnik nie zgadł...

 

I co? możemy powiedzieć, że celnicy mają 100% skuteczność, oder?

 

Więc nie mów, że akurat tylko ta chłodniczka (notabene jedyna rozlutowana) jest felerna.

Skoro facet z tej firmy nie chce zaakceptować stanu rzeczy tylko od razu nas obraża,

bo jesteśmy Polakami.

Chciałbym tak wierzyć w uczciwość niemiecką jak ty, niestety miałem kontakty służbowe z niemieckimi

firmami i kończyło się to pozwami w Sądach niemieckich, bo nie płacili za kolejne

coraz większe dostawy i podobne cuda wianki...

 

Poczekajmy na oficjalną odpowiedź.

Bo jeżeli to odosobniony przypadek, to czy nie powinni

uderzyć się w pierś i zaproponować wymianę?

Pomijam, to o czym pisał ktoś powyżej że z jego egz schodzi farba

a na witrynie możemy poczytać o extra wytrzymałej powłoce lakieru zapewniającą wysoką jakość.

I co powiesz temu człowiekowi, że akurat przy jego egz popsuła im się komora i malowali

pędzlem? Dajcie spokój.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez papikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobały te chłodniczki... ja ciągle walczę ze swoją syreną która po rozlutowaniu wyglądała tak: http://www.gdynia.mm.pl/~piterix/syrena1.jpg dodam że ma ponad 20 lat i była używana... Po przepłukaniu(zamoczeniu - na zdjęciu jest sucha jak wiór) wodą wyglądała identycznie jak ta niemiecka.

 

Nie wiem co ktoś lał do tej niemieckiej chłodnicy ale musiał to robić dość długo żeby się taki ostad zrobił... Jeśli okazałoby się że jest takich więcej... to by znaczyło że faktycznie szrotówki 20-letnich chłodnic regenerują. (IMO - to nie możliwe ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos: Nie no spoko z jednym się mogę z Tobą zgodzić.... Odwieczna nagonka, ciśnienie i ogólnie uczucie AFERY na Tweaku ;-)

 

Ale przyznaj, że cała sprawa grubo śmierdzi. Wyobraź sobie, że trafia na Ciebie ;-)

 

Wydaję mi się, że myślimy podobnie... z tą róznicą, że dla mnie afera już jest przy jednej sztuce [bo to oszustwo po prostu] a Ty potrzebujesz seryjnej wtopy ;-)

 

Dla mnie nie ma różnicy czy to jedna czy 10 sztuk. Żądałbym wymiany na nowy i pokrycia kosztów przesyłki przez sklep. I tyle.

 

BTW: Jak chcecie je odesłać to możecie je wysłać do mnie, ja pójde na spacer do Niemiec i wyśle je zwykłą pocztą co by taniej było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ten Niemiec poczul respekt - w koncu uznal ,ze Polacy potrafia zrobic z bitego samochodu niebity :]

oni potrafia zrobic z nowej chlodnicy 10lat uzywana

zastanawiam sie ktora sztuka jest trudniejsza :lol:

 

P.S.

chlodnice powinny byc testowane powietrzem pod cisnieniem ,a nie woda

samochodowe powinny byc testowane tez goraca woda ,bo mam turecka chlodnice ktora puszczala na lucie przy >80C

no ale te tureckie goowno to osadu w srodku nie mialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...