Skocz do zawartości
muciek

Jak Obnażyć Alphacool'a Nexxxos'a Xtreme 3

Rekomendowane odpowiedzi

moim skromnym zdaniem nie ma sensu narazie robić z igły widły i trzeba stwierdzić czy to była ta jedna sztuka czy kilka bo jak jedna to tylko reklamacja i wymiana na nową jak kilka zadyma na zagranicznych forach niech się nauczą, że Polacy w UE potrafią walczyć o swoje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bryken, zgadza się, tez tak uwazam. Nie wywolalem jeszcze afery na zagranicznych (niemieckich) forach, poniewaz nie mam jeszcze pewnosci, co to jest, no i nie uzyskalismy jeszczes oficjalnej odpowiedzi (tak, Demek?)...

Ale co do liczby, to chyba kilka innych osob tez mialo zasyfione tak, wiec to juz chyba wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier i owszem błyszczy się jak psu ..... , ale przez gwinty widać w co niektórych lekki s.....

 

Pytacie się nas co widzimy, ale Wy(czyli dla mnie atek np.) macie z nimi styczność w realu i to Wy powinniście obiektywnie napisać jak jest w realu, to jest wszystko OK czy jednak lecą w c..... szkopy z nami.

 

Jak dla mnie fajna chłodnica ale! jak na wykonanie germańskie to nie powala. Nie zdziwił bym się jak to do nich przychodzi z Chin od skośnego co za ryż lutuje te blaszki do siebie i sprawdza je tą samą wodą na której gotował ten ryż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś powiedzieć!

 

Zamawiałem Nexxosa Extreme 3 w PIERWSZYM zamowieniu i po otrzymaniu przesylki patrzalem do srodka i w zyciu nie mialem takiego obrzydliwego kamienia...powiem jedno FUJ To jest obrzydliwe...

 

Akurat sklada sie tak dobrze ze robie zmiane platformy wiec mam rozebrane wc... jak dorwe aparat zrobie foto!!!... u mnie nic takiego nie ma i nie bylo :/ NO i to tyle z mojej strony... moze ktorys z innych uzytkownikow wypowie sie jeszcze :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój BIX2(nexxxos) z pierwszego zamowienia w środku był czysty tzn w polu widzenia przez gwint kroćca :)

Czyli dokladnie jak moj... hmmm ale te ostatnie foty paskudnie wygladaja... ja wlasnie patrze kolejny i kolejny raz i w polu widzenia przez krocca nic nie widac bialego/szarego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ludzie z 4 zamówienia niech się wypowiedzą co przez dziurkę na gwint :) widzą.

 

Ładnie lśniącą miedź czy osad.

Ja mam nagrzewnice z 4 zamówienia i jak już pisałem przez otworki nie widać miedzi lśniącej tylko jakiś szarawy osad.

Wlałem do niej gorącego octu i pozostawiłem na cały dzień na kaloryferze w domciu. Po wylaniu octu miedz się zrobiła miedziana tam gdzie ją było widać wcześniej a tam gdzie był szary syf to syf pozostał. Po drugie z nagrzewnicy wyleciało dużo jakiś czarnych paprochów małych. Kolor wylewanego octu nie wskazywał, że był kamień bo ocet jest przeźroczysty jak woda. Więc sam już nie wiem co oni tam w niemczech robią z tymi nagrzewnicami i z czego oni je mają.

Jak bym jej nie przepłukał ocetm to po zamontowaniu do wc w obiegu by pływały jakieś swiństwa.

Prawde powiedziawszy to jestem w[ciach!]iony tym, że płacąc tak dużo kasy dostałem nienowy sprzęt. To co nagrzewnice za 50E ze sklepu mam czyścić cały tydzień tak jak kadeta kiedyś za 30zł ze szrotu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, więc tak. Po przeprowadzeniu testów na starym poldku stwierdziłem, że zalutowywanie kanałów tak blisko krawędzi zbiorniczka to porażka, wiec postanowiłem zalać to klejem. Nic innego nie przyszło mi do głowy. Epoxy dragon metal trzyma od lipca pękniętą głowice forda sierry wiec i tu postanowiłem go użyć. Trzyma jak zarazie bdb.

 

Schnie (kanały nieczyszczone)

Dołączona grafika

 

 

Zbiorniki po renowacji.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka:

mam właśnie w rękach Alphacool NexXxoS Xtreme II

dokładnie taka jak na zdjęciach w sklepie Alphacool, tylko .... wymairy inne.

 

Na stronce: Dimensions (L x W x H): 315 x 135 x 46mm

moja ma : 273 x 121 x 45 mm, czyli długość podobna jak w NexXxoS Pro II

 

co do syfu - zaznaczam ze moja kupiona z drugiej ręki, ponoć przywieziona z Francji, ponoć nowa.

Cóż - niewiele, ale JEST.

Ale nazwałbym to śladami używania a nie syfem/kamieniem.

 

Czy inni uzytkownicy Xtreme II mogą podać jej długość / szerokość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka:

mam właśnie w rękach Alphacool NexXxoS Xtreme II

dokładnie taka jak na zdjęciach w sklepie Alphacool, tylko .... wymairy inne.

 

Na stronce: Dimensions (L x W x H): 315 x 135 x 46mm

moja ma : 273 x 121 x 45 mm, czyli długość podobna jak w NexXxoS Pro II

 

co do syfu - zaznaczam ze moja kupiona z drugiej ręki, ponoć przywieziona z Francji, ponoć nowa.

Cóż - niewiele, ale JEST.

Ale nazwałbym to śladami używania a nie syfem/kamieniem.

 

Czy inni uzytkownicy Xtreme II mogą podać jej długość / szerokość ?

WYMIARY masz dobre... tak powinno byc to na stronie jest BLAD... pomysl 2 wiatraki maja +- 240mm to zostaje Tobie 33mm na zbiorniczki z przodu i tylu...

Przy wartosci 315 to te zbiorniczki bylyby calkiem sporych wymiarow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka:

mam właśnie w rękach Alphacool NexXxoS Xtreme II

dokładnie taka jak na zdjęciach w sklepie Alphacool, tylko .... wymairy inne.

 

Na stronce: Dimensions (L x W x H): 315 x 135 x 46mm

moja ma : 273 x 121 x 45 mm, czyli długość podobna jak w NexXxoS Pro II

 

co do syfu - zaznaczam ze moja kupiona z drugiej ręki, ponoć przywieziona z Francji, ponoć nowa.

Cóż - niewiele, ale JEST.

Ale nazwałbym to śladami używania a nie syfem/kamieniem.

 

Czy inni uzytkownicy Xtreme II mogą podać jej długość / szerokość ?

 

myślę że wymiary masz ok, sam miałem wątpliwości czy kumpel który mi to kupował nie spier.... sprawy i nie kupił mi bip2. Ale tak jak sector19 pisze wymiary są ok, i myślę że na stronce alphacoola jest błąd, najważniejsza różnica pomiędzy bip2 a bix2 to jej grubośc na korzyść bix2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooltek dual

 

Dołączona grafika

 

w swietle dziennym sprobuje zrobic lepsze foto

 

takze jak widac na wszsytkich chlodniczkach jet cos takeigo .. chlodncia jest nowa .. z wtyczkami zabezpieczajcymi wloty ...

nie uzywana,.. brak jakichkolwiek odpryskow lakieru itp ...

kumpel majacy black ice pro potwierdza ze u niego w srodku idento ...

 

takze imho przesadzacie ...

bo w waszym mniemaniu wszystkie sa zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poldku przerabianym wlasnorecznie (nie ma mowy o jakims przekrecie) mam taki sam nalot.

Jest to wynik polaczenia pozostalosci pasty (jakichs srodkow chemicznych) po lutowaniu, z jakims czynnikem

(woda destylowana + koncetrat, albo powietrze).

Dwie fotki po okresie 2 lub 3 miesiecy w ukladzie:

 

1. Czyste wnetrze, dookola lutowanych kanalow brak jakiegokolwiek osadu.

Jednak powierzchnie te byly czyszczone z pozostalosci po pascie lutowniczej przed przylutowaniem pokrywki (dekla)

Dołączona grafika

 

 

 

2. Widoczny osad (nalot). Gwint wlutowany na koncu (dekle przylutowane juz do rdzenia).

Nie wyczyscilem tego (pozostalosci po pascie lutowniczej), nie bylo za bardzo mozliwosci.

Dołączona grafika

 

 

update

poprawiony link,

Edytowane przez piteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten temat od samego początku i bez zbędnych emocji :) Sam zastanawiam sie czy nie dołączyć do kolejnego zamówienia - o ile takie będzie. Zwróć jednak uwagę na fotki na str. 2 tego topicu. To już niestety nie osad! Ja przynajmniej nie potrafie tego wytłumaczyc pozostałościami po lutowaniu itp. Powiem szczerze: nie widze powodu by robić halo z powodu jakiegoś osadu w nagrzewnicy. Przepłukać wodą czy nawet octem to dla mnie żaden problem. Jednak fotki Mućka to inna para kaloszy. Wg mnie to te złogi w nagrzewnicy to ewidentnie kamień i nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby tak niechlujnie zlutować nową nagrzewnice i tak paskudną woda przepłukać, żeby powstało coś takiego. Mam tylko nadzieje, że był to jednostkowy przypadek. Nie można w końcu wykluczyć, że był to jakiś zwrot lub reklamacja jakiegoś klienta i po naprawie puszczona w obieg. To są dość czeste niestety praktyki.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh robicie panike, chaos probuje zapobiec chaosowi, ale mu sie to nie udaje :lol:

 

jak one sa czyszczone jakas zasyfiałą woda na tajwanie czy niewiadomo gdzie i potem leza z nia kilka miechow to syf zostanie, moze jest go troszke za duzo, komu by sie oplacało sprzedawac uzywane chlodnice. Oni maja tyle zamowien ze nie mieli by czasu i ochoty na zajmowanie sie chlodnicami po gwarancji. To jest kompletnie teoria bez sensu.

 

moj bix byl czysty, zadnych nalotow.

 

rozlutujcie inna chlodnice i zobaczcie co to, jak dla mnie to kazda chlodnica ma troche syfy w srodku, jestem ciekaw jaki rzeczywisty wplyw na wydajnosc to ma.

 

robienie afery na forach to imo bezsensu bo rozpowrzechnie sie opinia ze poacy maja problem ze soba, bo ja bym tak to zrozumial. zreszta na inny\h forach ludzie sa bardziej tolerancyjnie, bo u nas wez cos tu napisz to zaraz cie wszsycy przeleca w kazda strone. przyklady: Stonka na ekstremalnym, a zreszta co daleko szukac: w tym temacie muciek. Uwazam ze na tweak od jekiegos czasu robi sie niezdrowa atmosferta... i to bardzo.... no i forum schodzi na psy prez co chwile pojawaiajce tematy, jak gdzie co kupic, czy "ekstreme" na ekstremanym.. ehh refleksja mnie naszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, musze ze smutkiem potwierdzić, że w mojej nówce blaszce Alphacool NexXxoS Xtreme II to jest konkretny osad.

Niestety nie mam cyfraka, ale w weekend obiecuje zrobić zdjęcia!

 

Następnie - chłodnice zwracam, a sam albo wracam do kadeta

albo kupuje Freezera.

 

Z tego co mi się obiło o uszy to różnica pomiędzy grubością 30 i 45 mm nie jest olbrzymia,

więc zadowolę się http://www.realitynet.pl/sklep/product.php?id=410

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża jest różnica wydajności między BIE2 a Cooltekiem Dual extream?

cooltek lepszy

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...536#post1337536 ;]

 

na miejscu w polsce .. i za 175 zl :)

 

btw .. dzis podlaczylem go do ukldau ..

woda czysta jak lza ..

takze nie róbcie juz wody z mózgu tym co chca kupowac

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...