Skocz do zawartości
Grees

Spore

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Największą wadą tej gry jest to, że jest świetna przez co daje pewien nie dosyt bo grę można było zrobić jeszcze lepiej... oby była 2ga część!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzelam, że już nad nią pracują :P będzie tasiemiec ala Simsy, zobaczysz ;)

 

ale ja tu z małym problemem.... jak pomóc nierozwiniętemu jeszcze gatunkowi w założeniu plemienia?

 

/edit/

 

nieaktualne, wystarczyło postawić monolit na planecie ;) opis jest mylący, dlatego miałem z tym problem

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I'm Steve!

 

 

Haha, jądro kosmosu zaliczone :P

"Na chama" - trzeba znaleźć czarną dziurę prowadzącą jak najbliżej, a potem lecieć na złamanie karku z repair kitami pod ręką - po którejśtam próbie się udało - chociąż Grox mili nie są.

W prezencie instant T3 w ilości sztuk 42.

 

Aby "skończyć" kosmos w 100% (kolonie T3 na każdej planecie) to i 10 lat gry non-stop nie wystarczy.

A pokonanie samych Groxów to dłuuuugie miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja tu z małym problemem.... jak pomóc nierozwiniętemu jeszcze gatunkowi w założeniu plemienia?

 

ja osobiście nie wiem [; dopiero grę poznaję, ale może poradnik pomoże (na golu po iluś tam dniach będzie płatny więc lepiej ściągnąć)

 

http://rs551.rapidshare.com/files/14332804..._Gry-OnLine.pdf

 

moje pytanie, jak mam stworzyć system obrony powietrznej jak siedzę w statku i nie mogę w pełni zarządzać swoimi planetami a za każdym razem nie będę cofał się ze swoją flotą bronić planety :/

 

dokładniej... jak wzmacniać swoją armię ( będąc w statku nie mam tych ikonek)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku litości, "ó" dajesz z jakiejs funkcji random?

Jakos tak, za to przynajmniej wnioslem cos do tematu a nie nabilem sobie posta, poprzez glupi komentarz w ogole nie zwiazany z gra

 

chyba na kodach grałeś te fazy bo nie ma takiej możliwości ich przejść w takim czasie jak podajesz

 

Da sie da i jak by sie postarac to i pewnie szybciej niz podalem. Te czasy ktore podalem to tak spokojnie sobie gralem a nie zeby jak najszybciej przejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie, jak mam stworzyć system obrony powietrznej jak siedzę w statku i nie mogę w pełni zarządzać swoimi planetami a za każdym razem nie będę cofał się ze swoją flotą bronić planety :/

 

dokładniej... jak wzmacniać swoją armię ( będąc w statku nie mam tych ikonek)

Później pojawia się "uber gun" za 750k - jeden na planetę i gitara jest - piratów rozwala w 1,5sek, a i Groxi rady nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly83@

tak jasne... Cywilizacje w okolo 5-10 minut podaj ten "cudowny" sposób, choć ten etap mam dawno za sobą to jestem ciekawy, gram na normalu ale nawet w easy wątpię że przejdziesz tak szybko ta fazę

 

edit;

dzięki @mute

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później pojawia się "uber gun" za 750k - jeden na planetę i gitara jest - piratów rozwala w 1,5sek, a i Groxi rady nie dają.

Możesz napisać jaka to broń? Mam te samostrzelające wieżyczki za 240k i rakiety protonowe za 900k ale jak zaatakują 3 planety jednocześnie to nie daje rady wszystkich obronić, mimo że mam 3 statki sprzymierzeńców (którzy padają jak muchy, można ich jakoś wzmocnić?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaka to broń? Mam te samostrzelające wieżyczki za 240k i rakiety protonowe za 900k ale jak zaatakują 3 planety jednocześnie to nie daje rady wszystkich obronić, mimo że mam 3 statki sprzymierzeńców (którzy padają jak muchy, można ich jakoś wzmocnić?).

"Uber turret" - nazwa mi się ciupkę pokiełbasiła.

Wygląda o tak:

Dołączona grafika

 

Jeśli siedzisz na wieżyczkach za 240k, to jeszcze długa droga przed Tobą - rób badge, jak odblokujesz wszystkie bronie, to da się zdmuchnąć 10statków na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly83@

tak jasne... Cywilizacje w okolo 5-10 minut podaj ten "cudowny" sposób, choć ten etap mam dawno za sobą to jestem ciekawy, gram na normalu ale nawet w easy wątpię że przejdziesz tak szybko ta fazę

 

na easy ponizej 10 minut, na normal pewnie cos kolo 15-20, aczkolwiek nie probowalem.

 

Kto gral w starcrafta zergami nie powinien miec problemu.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Click"

 

Wazny jest wybor pojazdow ladowych, odpowiedni balans predkosci do mocy ataku. Nie wazne jakim typem cywilizacji zaczniesz. Wazne zeby przejac miasto wojenne i je takim zostawic, i budowac same wojenne jednoski, tajemnica tkwi w doborze predkosc/sila ataku, HP nie interesuje nas w cale.

 

Budujesz 1 pojazd, i fabryke na start.

 

Oba pojazdy wyslasz zeby zbieraly przyprawe (kazdy do innego zrodla), czekasz na kase, budujesz pare domow i fabryke. tak zeby maksymalnie zabudowac miasto pod przychody nie przejmuj sie szczesciem mieszkancow.

 

Dobudowujesz do 4 pojazdow, w tym czasie pojawic sie powinien pierwszy przeciwnik.

Przejmujesz miasto nim sie wybuduje. Dokupujesz pare jednostek, miasto zabudowujesz paroma fabrykami i domami.

 

Powinno sie pojawic nastepne miasto w tym czasie, masz juz okolo 6-8 jednostek wysylasz je na nastepne miasto.

Znowu zabudowujesz 1-2 fabryki reszta domy, albo w ogole daruj sobie fabryki.

 

Kolejne miasto, po zdobyciu 4 miasta masz dostep do samolotow.

 

Sprzedajesz wszystko ladowe, kupuje same samoloty i dokupowujesz je na tyle na ile kasa pozwoli.

 

Jestes tutaj cos pomiedzy 5-6 minut gry. Do teraz bylo powoli.

 

Juz powinni pojawic sie wszyscy przeciwnicy.

 

Dzielisz samoloty po 5-6 na oddzial i wysylasz na rozne miasta, przeciwnik prawdopodobnei postawil dopiero 1 albo 2 budynki wiec przejecie miasta trwa okolo 20 sekund.

 

Witamy w fazie kosmosu.

 

To tak w skrocie, bo jeszcze jest pare waznych detali o ktorych nie wspomnialem.

 

A tak robiac OT, to nie wiem co tutaj dziwnego ze tak szybko sie spore da przejsc ...

Co poniektorzy powinni zobaczyc jak morrowinda sie przechodzi w 7 minut, albo Fallouta w 9 i nie z kodami, savami itp. tylko na czysto od zera.

Edytowane przez Maly83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na easy ponizej 10 minut, na normal pewnie cos kolo 15-20, aczkolwiek nie probowalem.

powiem tyle.. grasz na easy :lol: :lol: z tego całego opisu nie dość że gra na tym poziomie jest banalna, to w dodatku nie budujesz miast w całości tylko śpieszysz się nie wiem gdzie...

 

A tak robiac OT, to nie wiem co tutaj dziwnego ze tak szybko sie spore da przejsc ...

Co poniektorzy powinni zobaczyc jak morrowinda sie przechodzi w 7 minut, albo Fallouta w 9 i nie z kodami, savami itp. tylko na czysto od zera.

no i jaki widzisz w tym sens ?? :lol: ja już nie mam pytań...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle.. grasz na easy :lol: :lol: z tego całego opisu nie dość że gra na tym poziomie jest banalna, to w dodatku nie budujesz miast w całości tylko śpieszysz się nie wiem gdzie...

Spiesze sie zeby przejsc do konca ;) A tak na powaznie chodzi mi o fakt ze po prostu gra nie zacheca w zaden sposob do tego zeby grac dluzej, nie ma roznicy czy zrobisz speed runa, czy spedzisz godzine zeby przejsc dany poziom, efekt koncowy bedzie taki sam.

 

Pierwszy raz jak przeszedlem to na normalu, wykupujac miasta przeciwnika, tez nie bylo z tym zadnego problemu, tylko troche dluzej to trwalo. Roznica pomiedzy easy a normal jest praktycznie tylko w wielkosci mapy.

 

no i jaki widzisz w tym sens ?? :lol: ja już nie mam pytań...

Wszystko ma jakis sens :) mi akurat speed runy zawsze sie podobaly. Z tym ze w spore, nie trzeba sie zabardzo starac zeby to zrobic, gra jest po prostu bardzo prosta i szybka do przejscia. No moze ostatni etap zabiera troche czasu, ale mi sie najbardziej podobal etap kreatury, a bardzo szybko sie konczy, i tak naprawde nie ma sensu grac w niego dluzej. Pasek DNA zapelnia sie w kilka minut, i pozniej juz nic nie pozostaje do roboty, poza zbieraniem czesci ciala, a to dosc szybko sie nudzi, a w zaden sposob sie nie roziwjasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to kiszka totalna. Jestem w fazie kosmosu i nie chce mi się grać dalej bo po prostu zanudza na śmierć. Tworzenie samolotu i budynku to nie dla mnie. Strata czasu i największe rozczarowanie roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie każe na siłę tworzyć, można korzystać z gotowych elementów,

co do gry to w dalszych etapach irytuje mnie ta napastliwość innych ras wobec moich planet [;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko bylo by fajnie gdyby nie to ze wyszla im taka ekstremalnie uproszczona cywilizacja gdzie nacisk nie zostal nalozony na ekonomie i polityke lecz na wyglad.. cala ta ewolucja to pic na wode .. w kazdej nastepnej fazie rozwoju poprzednia praktycznie nie ma znaczenia poza kilkoma minimalnymi bonusami. ta gra to jeden wielki kreator taki wniosek ^^

 

co jak co ale pierwsza faza mi sie najbardziej podobala :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobał pierwszy etap w wodzie. Po przejściu drugiego gra mi się znudziła i zostawiam ją młodszemu bratu i jemu się podoba. ;-)

Mam dokładnie to samo zdanie.

Jak zobaczyłem pływającą 'bakterię' oczu nie mogłem oderwać od ekranu - super im to wyszło.

Natomiast później.. coraz większa nuda. Doszedłem do ostatniej fazy, ale dalej już grać mi się zupełnie nie chce.

Gra jest ogromnie innowacyjna, czegoś takiego jeszcze nie było.. ale czy jest wybitna? Dla mnie conajwyżej średnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też najbardziej podobał się początek, ta walka o pokarm, uciekanie przed silniejszymi, szukanie swoich i wielkie stworki w tle - miało to swój klimacik. Każda kolejna faza była mniej wciągająca, aż do kosmosu. Tutaj troszke zaskoczył mnie poziom trudności w stosunku do pozostałych faz - może źle gram ale póki co nie mam czasu na zbędne pałetanie się, zabawę w kształtowanie planet itp. - cały czas tylko handel i obrona/odbijanie baz. No i odnośnie etapów ewolucji to szkoda że ostatecznie nie ma znaczenia jak ukształtujemy swój gatunek, a cała zabawa z edytorem znudziła mi się po stworzeniu ratusza i pierwszego pojazdu - potem wybierałem już gotowe jak leci.

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że na planecie macierzystej każde moje miasto ma komplet wieżyczek, bez tej full obrony musiałbym za każdym razem przylatywać z pomocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecisz do swoich sojuszników i w zakładce Dyplomacja masz "poproś o statek..." coś w tym stylu, na początku możesz mieć tylko jeden, w sumie na nic się przydają bo padają jak muchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanko...czy Spore można skończyć? Zapełniłem cały pasek postępu i nic...a do groksów czy jak im tam nie chce mi się lecieć, byłem raz i wystarczy :D Czas na uninstal czy czeka mnie coś jeszcze?

 

P.S. Zgadzam się z poprzednikami, kiedy skończyły się fazy ewolucji skończyła się gra, rozwijanie technologiczne w ogóle nie powinno się tu znaleźć, a już na pewno nie powinno zajmować ewolucji gada naszego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...