Skocz do zawartości
Yogster

Wd Caviar 80gb 8mb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

mam problem z dyskiem jak w temacie - dysk ma 1/2 roku.

konfiguracja komputera: Abit be6-2, pIII866(małpa)930, Radeon 9000pro, SB audigy player,

 

problem z dyskiem wystąpił podczas przeinstalowywania systemu win 2003 sever, w początkowym instalatorze przy oknie wyboru partycji ku mojemu zdziwieniu pojawił się "obszar nie podzielony na partycje 78.....B (całość), gdyż dysk był podzielony na 4 partycje 8,25,40,3 GB - danych nie odzyskiwałem - utworzyłem nowe partcje na tym obszarze 8,65,3 - niestety system nie chciał się zainstalować (po formacie i kopiowaniu plików blue screen "problem ze sprzętem" - więc wrzuciłem obraz (norton gohst "win xp") i o dziwo system działa....

 

zapodałem fdisk : utworzyłem partycje jw

instalacja win xp - załapał i działał - postanowiłem zainstalować 2003 server - i tu instalator długo "myślał nad dyskiem" poczym wykrył - sformatowałem partycje i znów blue screen jw. xp i 2000 taka sama sytuacja - sformatowałem znów w fdisk-u ale tym razem instalator kolejno 2003 2000 i xp już nie był w stanie sformatować partycji błąd "dysk jest uszkodzony" więc znów norton gohst "win xp" i działa....

 

o co chodzi?????

czy to wina dysku???

da się coś z tym zrobić czy trzeba zanieść do wymiany(14 dni minimum - a ja pisz prace mgr) co radzicie???

proszę o jakiekolwiek info - wisze już nad tym 3 dziń

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro XP działa to oddaj dysk na wymianę po napisaniu pracy. Możliwe, że elektronika dysku dała du**. Miałem taki sam problem z Samsungiem 2mb cash i była to wina właśnie pamięci dysku, elektronika walnęła i przy instalacjach systemu miał zawiechy a przeważnie blue screen przy instalce XP. (98 instalował sie bez problemu). Pozatym nie oddawaj dysku na "gwarancję (komercyjną)" tylko złóż podanie o "niezgodności towaru z opisem" zgodnie z prawami konsumenta. Jeśli porządny sklep to wymienią dysk na miejscu.

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/konsum.../reklamacja.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj mialem taki sam dysk i zaczął mi sie chrzanic po około 1,5 roku te WD Caviory jakies trefne są. Wez załatw jakis inny mniejszy dysk i pisz prace dalej ( ps rób kopie na cd albo dyskietach nie trzymaj tego na tym WDC ) bo szkoda pracy mgr. Pozdrawiam. A co do mojego dysku to sie sam wyłączał wiec zmienilem go na dysk co w podpisie Maxtor a tamta 80 do kieszeni na USB wyladowała i cos tam czasem na niej jeszcze dzialam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te WD Caviory jakies trefne są

...zły dotyk boli, mocno... :lol:

 

...znajomemu padł kawiorek 40G, zaczęło się od problemów jak u Yogstera, potem już było tylko gorzej: system go nie widział, bios go nie widział, totalny pad, zero szans na przywrócenie, inne dyski wchodziły bez problemu, wszystko pięknie, a kawiorek martwy... Odkupiłem go od znajomego za 5 dyszek (może i coś się z niego jeszcze da zrobić - podstawkę pod zdjęcie, or sth). W międzyczasie zaliczył ze trzy razy glebę z pół metra wysokości na "wykładzina + beton". W końcu po miesiącu przypomniałem sobie o nim i włożyłem do swojego kompa. Dysk pięknie ruszył, format bez problemu, od ponad roku idealnie chodzi, zero problemów, często jest zabierany "w trasę" i chodzi po prostu piknie. Wizyta u znajomego od którego go kupiłem - bios nie widzi dysku - u mnie i gdziekolwiek indziej - idealnie... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dotych dyskow za jakies trefne to racja jestem posiadaczem takiego dysku i duzo znim problemow moge wykorzystywac tylko 60gb z 78gb poniewaz jest uszkodzony.Probowalem zrobic go na dwie partycje jedna 48gb a druga 30gb to ta druga ma zawsze problemy:[ Wiec nie polecam tych dyskow ja dostalem odrazu taki dysk i juz nie ma sensu zeby skladal reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Po pierwsze dziekuje za dużo przydatnych rad :))

Przepraszam ze nie pisałem ale pad całkowicie Caviar :(

oddałem go do serwisu - oni tez nic nie poradzili i czekam na nowy - ma być jutro :) i tak sie zastanawiam czy nie wymienic go na inny (Samsung, maxtor...) bo z tego co widze to pewnie wiecej czasu Caviary spędzają w serwisie niż u użytkowników :(

 

jeszcze raz dziekuję :)

pozdrawiam wszystkich

 

Yogster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trefne jak trefne :) ja wczoraj odebralem z serwisu trzecią sztuke tego dysku w przeciagu 18 mieisecy ;]

heh witaj w klubie :D a juz myslalem ze mam pecha do tego dysku a tu sie okazuje ze to po prostu taki lipny model jest podniosles mnie na duchu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Po pierwsze dziekuje za dużo przydatnych rad :))

Przepraszam ze nie pisałem ale pad całkowicie Caviar :(

oddałem go do serwisu - oni tez nic nie poradzili i czekam na nowy - ma być jutro :) i tak sie zastanawiam czy nie wymienic go na inny (Samsung, maxtor...) bo z tego co widze to pewnie wiecej czasu Caviary spędzają w serwisie niż u użytkowników :(

 

jeszcze raz dziekuję :)

pozdrawiam wszystkich

 

Yogster

Witaj. Polecam ci maxtora :-) nie dlatego ze i ja na takiego zmienilem ale w pracy w 150 kompach sa maxtory i smigają bez problemu nic sie nie pierniczy a warunki pracy mają różne od zasyfionych hal po biura. Chociaz nie mozna wykluczyc tego ze trafisz na jakis skopany model lub cała serie :). ale jakbym mial wybierac miedzy samsungiem a maxtorem to wybral bym maxtora ( fakt jest troche głośniejszy niz samsung) ale odkrylem ze dyski które chodza głośno dłuzej wytrzymują hehe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do maxtora, korzystalem z niego przez okres gdy moj WD byl w serwisnie, nie pamietam dokladnie model w kazdym badz razie 80gb 8mb keszu z tego co wiem ten dysk nie mial wiecej niz 12 miechow i moja opinia na jego temat: pieronsko glosny a podczas zapisu/odczytu lepiej nie mowic, transfery w miare ok i co najciekawsze pojawily mi sie na nim 4 bad sektory w ciagu 3 tygodni... moze lipny model, moze ja mam pecha do dyskow? bardziej to drugie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...