Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem laptopa Acera Aspire 3000, i teraz chce podkrecic CPU-procesor wchodze do Biosu a tam nie ma opcji do tego... mam tez zwykly PC i tam mam w biose wszystko co chce... wiec czy jest możliwosc podkrecenia jakims programem procesor?? by niezmieniac biosu w laptopie bo sie natym nieznam???, szukalem i znalazlem 2 programy ale niedziala ja laptopie, mozecie mi doradzic jakis program?? do krecenia a nie do info o procku, z gory dzieki za odp...<piwo>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest laptop, nie komp stacjonarny- taki "dziwny BIOS" to rzecz jak najbardziej normalna. Z założenia laptopy nie są przeznaczone do OC- co najwyżej grafę możesz podkręcić. Co do OC proca- jest to możliwe, ale tyko w przypadku Intela. W AMD nie da się PODKRĘCIĆ CPU. Można najwyżej ZMNIEJSZYĆ jego taktowanie i napięcie zasilające.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

rast-Musisz poszukać np. w biosie w moim przypadku gdzieś w jakieś zakładce znalazłem nazwę ukałdu PLL.

Mozesz również poszukać jakiś program do zmainy FSB i potestować czy akurat wykryje twój PLL. Poszukaj np. ClockGen, SysTool, SetFsb lub CpuFsb. Miłej zabawy. Warto zobaczyć http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=170305&hl=BIOS

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Donner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...