Skocz do zawartości
Songoku

Unlock Durona olowkiem - udany !

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec odblokowałem mojego duronka(za 7 razem :D :D ) i odrazu dałem na mnoznik 9 i fsb 143 no i chula super.W sandrze mam pierwszy pasek w memory brandwich 2 gb/s a ten nizej to 1890mb/s ale super ale sie ciesze 8) póxniej potestuje jeszcze wyrzsze fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec odblokowałem mojego duronka(za 7 razem :D  :D ) [...]

czemu aż za 7 8O , nigdy tego nie robilem ;) a jak zaczne cos kombinowac najpierw naczytam sie jakichs instrukcji dokładnych :> i dopiero robie..... to jet az takie trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego za pierwszym.. Narazie idzie tylko tak jak widac w podpisie,nie wiem czemu. Moze zasilka,moze cos innego. Okaze sie jak zmienie zasilacz i zaloze WC.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego za 1 razem. Niestety po miesiacu zaczely sie cuda dziac z kompem i teraz jade na 11x103 bo nic innego nie chce wejsc. Na auto plyta go widzi jako D1100 a to jest 1200. Nie chce mi sie wszystkiego rozbierac zeby poprawic.

 

No prosze zostalem uzalezniony :)

 

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze przesadziłem za 5 razem .No jak malowałem idealnie to nic nie wstawał normalnie wszystko sie <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> ale monitor nic i dalej nic nie robil .To jest takie małe a lupy w domu nie miałem .A kurde przed chwila znikneły mnozniki :evil: :evil: :cry: ale jestem wkurzony 30 min pracy a tylko do wieczora działał jutro bawie sie od nowa .Szkoda ze nie mam lupy :cry: :cry:.A jak myslicie zaklejic go tasma klejaca nie ztopi sie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja automatycznym ołówkiem maluje moze teraz zwykłym .super go na ostrze i zobacze czym jest lepiej

Lepszy wydaje się być zwykły ołówek ale koniecznie jakiś b (najlepiej 2 , 4 b ), bo zostawia wtedy więcej grafitu...

Ja swojego ponownie przedwczoraj odblokowałem i wszystkie mnożniki działają jak trzeba. Odblokowałem a jkaże by inaczej za 1 razem :D

NO i duronik teraz lata 6,5x174-176 Może i więcej pójdzie tylo pamiątki muszą się troszku dotrzeć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie za drugim morgana odblokowałem , nowszy ołowek HB nie łaczył dobrze wziąłem stary ołówek HB i poszło do razu i trzymalo się z 3 miechy bez zaklejania tasmą...

Ołówek B ma więcej grafitu ale tez gorzej się trzyma (ale możńa zakleić tasma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to tylko pogratulowac :D. Ja XP za 4 albo 5 razem unloknołem :D. A Durona to zawsze za 1-szym chociaz mialem 2 :).

A powiedzcie mi jaka jest różnica pomiedzy podkręceniem poprzez zmianę mnożnika, a manipulacją samej częstotliwości szyny ?? Nie kapuje tego  8O

Otoz dzieki zmianie magistrali zwieksza sie czestotliwosc PCi i AGP oraz ogolna przepustowosc pamieci. Tak wiec lepiej ustawic przykladowo 10x180=1800Mhz niz 13,5x133=1800MHz. W pierwszym przypadku w trybie DDR fsb wynosi 360 a w drugim zaledwie 266 wiec roznica w grach czy innych progsach jest znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plumpi powiedzmy ze krecimy durona 1ghz (mnoznik 10x x FSB 100mhz =1000mhz)

 

przy dobrych wiatrach v-modzie moze udalo by sie go cos w okolicach fsb 120-133 podkrecic i oczywiscie wtedy komp pracuje o wiele szybciej najbardzie pamieci.

 

a jak znizasz mnoznik(ktory nie jest wazny dla inny rzeczy w kompie) to automatycznie mozesz dac wieksze fsb i lecisz np tak jak ma tomsair mnoznik np 6x fsb 150mhz :D i komp ci hula jak athlony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj durak 800 jest uz pomalowany od poltora roku bez zadnych poprawek i jak narazie lazni bez problemu na 7X152 (chlodzony watercoolerkiem), ale uz niedlugo bedzie generalny remont (plytka, ramy nowy proc... zobaczymy jak sie wtedy spisze metoda olowkowa :)

 

Nom, a co do FSB, to swieta prawda, im wyzsze FSB tym lepiej wszystko dziala (trzeba ednak uwazac zeby PCI zbytnio nie wzroslo, bo to jakos automatycznie sie podnosi z FSB - PCI nie powinno byc wieksze jak 38-39 MHz, bo inaczej moga sie dyski wywalic)

 

pozdroofki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jeśli zamaluje te mostki to będę mógł więcej wycisnąc z mojego Duronka ( teraz jest 8,5x130=1105 ) ?? A jeśli tak to mniej więcej o ile ?? jest jakiś rekord w wykręceniu Durona 850 ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jeśli zamaluje te mostki to będę mógł więcej wycisnąc z mojego Duronka ( teraz jest 8,5x130=1105 ) ?? A jeśli tak to mniej więcej o ile ?? jest jakiś rekord w wykręceniu Durona 850 ?? :)

O gosciu masz zdrowie :D. 130x1/3=42,9 prawie 43MHz dla PCI. To za duzo! Powinienes znizyc mnoznik do 7-8 i dac wieksze FSB. Ja ze swojego D850 wyciskalem 1200MHz na WC i 1150 normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że nie mam na PCI 43MHz mam 32 :) W biosie mam jakieś dziwne ustawienia mogę ustawić szynę 145Mhz przy częstotliwości PCI 35MHz. Mam wgrany jakąś wesję biosu z 2001 roku :) Biały a jakie miałeś temperatury jak go wykręciłeś na 1150 i co go chłodziło ?? No i jaką szynę mogłeś największą ustawić i przy jakim zasilaniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi co ja ma zrobic jak na płycie nei mam zmiany mnoznika ...to musze malowac te <span style="color:red;">[ciach!]</span>e mostki tak zeby odrazu ustalic ten co mi bedzie pasował i jak myslicie jaki dac ?? o i na mojej płyci efsb dziąło dopiero z poziomu biosu od 133 bo nizej nie :( i teraz cpu coolem ustawiam ..a jak dam 9x133 wstanie według was ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi co ja ma zrobic jak na płycie nei mam zmiany mnoznika ...to musze malowac te <span style="color:red;">[ciach!]</span>e mostki tak zeby odrazu ustalic ten co mi bedzie pasował i jak myslicie jaki dac ?? o i na mojej płyci efsb dziąło dopiero z poziomu biosu od 133 bo nizej nie :( i teraz cpu coolem ustawiam ..a jak dam 9x133 wstanie według was ??

9x133 Durak 1000 Morgan na tyle to sie kreci bez problemu. Wstanie!!! :P 8O :D Spokojnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...