Skocz do zawartości
RyPeR

Celeron 1.2ghz- czy musze zwiekszac napiecie aby miec 133fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne pytanie ale jak chodzi stabilnie to po co zwiekszac? A jak sie przekonac? Puścic na 133mhz.

Chcialem sie dowiedziec tego bo mam zamiar procesor zmienic i niewiem czy jak kupie tego celka i zakrece do 133fsb to czy bedzie on stabilnie chodzil bo niemam niestety mozliwosci zmieniania napiecia procka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany napięcia większą szanse na FSB 133 bedziesz miał z Tualatinem 1,0 bądź 1,1, choć pewności nigdy niema. Zawsze zostaje możliwość połączenia odpowiednich nóżek procka co daje +0,2V (niezależnie od płyty gł.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od chlodzenia jak masz 10*C to moze ruszy bez zmiany napiecia ale jest to watpliwe - jak juz ktos wspomnial mozna latwo przestawic napiecie default na wyzsz - specyfikacja TULIPANA ze strony intela sie klania i drutowanie i masz wyzsze Vcore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mój Celeron chodzi stabilnie na 1.6GHz przy standardowym napięciu (1,5V) i przy BOX-owym chłodzeniu (2800 RPM) ma 39 stopni. W lecie odpale dodatkowe chłodzenie AC :?

Procek chodzi mi stabilnie przy tym dosc cienkim chlodzeniu do 1.69GHz, ciekawe ile by poszedl przy dobrym radiatorze albo WC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze 

Mój Celeron chodzi stabilnie na 1.6GHz przy standardowym napięciu (1,5V) i przy BOX-owym chłodzeniu (2800 RPM) ma 39 stopni. W lecie odpale dodatkowe chłodzenie AC :? 

Procek chodzi mi stabilnie przy tym dosc cienkim chlodzeniu do 1.69GHz, ciekawe ile by poszedl przy dobrym radiatorze albo WC :)

to albo masz proca z bardzo dobrej serii albo walisz smuty i tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to albo masz proca z bardzo dobrej serii albo walisz smuty i tyle :D

 

nie wali smutow, pierwsze co zrobil to przyniosl proca do mnie bo nie mial jeszcze plyty i puscilismy go od razu na fsb 133 i bylem w wielkim szoku, moj cel 1.3 moze tylko pomarzyc o tak bezproblemowym kreceniu, gul mi skoczyl niemilosiernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój Celek to od nowości chodzi na FSB133 przy ok 40°C w stress. Napięcie default. Niedługo postaram się nieco więcej wyciągnąć z niego, narazie nie mam czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...